Şimdi Ara

Bilgisayar oyunları yararlı mıdır? [anket içerir]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

Bilgisayar oyunları yararlı mıdır? [anket içerir]

(En Son Oy Tarihi: 18.5.2015)
Giriş
  • Bilgisayar oyunlarının yararları ve zararlarını anlatan ingilizce bir sunum hazırlıyorum. Bu konuda çeşitli makaleler anketler alıntıladım örneklendirdim. Sizlerinde fikirlerini bilmek istiyorum. Sunumumu yaptıktan sonra değerlendirmeleri ve topladığım bilgileri burada paylaşmayı düşünüyorum

• zararlı özellikle minecraft
  • Gta oynamamış bir çocuğun hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
  • Tadında bırakırsan ne yararı ne zararı var mutlu etmekten başka.
  • OUTLAST L4D2 STATE OF DECAY TWD HITMAN DEAD SPACE DEAD ISLAND
    Veeeeeeeeee Her gencin baştacı
    KANTIR

• eşim bilir
  • 5 sene online oyun oynadim cocukken sosyal anlamda kendimi eksik hissediyorum sirf bu sebepten
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobsantino

eşim bilir
    Oyunun türüne bağlı hepsi yararlı diye bir şey yok ama survival oyunlar bence yararlı
  • Yabanci dil gelisiminde kesinlikle yararli oldugunu dusunuyorum. Ozellikle konusma destekli oyunlarda, kisi yabanci ulkeden insanlarla konusarak hem konustugu kisilerin ulkeleri hakkinda bilgi sahibi olur hemde kendi konusma duzeyini gelistirir.

Ayrica hayal gucunu de gelistirir oyunlar. Bazi oyunlar vardir film gibi senaryolara sahip. Uzerinizde oyle etki birakir ki neler olacagini dusunmeden duramazsiniz. Yazip cizersiniz anlayacaginiz.

Ancak yine de belirteyim oyunlarin en buyuk yarari dil gelisimidir. Tabi bu kisisel fikrim, diger arkadaslar belki farkli bir konuyu daha yararli bulacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abysm Nucleus -- 1 Nisan 2015; 18:30:27 >
  • Hocam faydası da var zararı da var.Geçen seneye kadar günde 4 saatini bilgisayar başında geçirmiş biri olarak,ticaretle uğraşmıyorsan zararlıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kinkai Nishisonogi Nagayo

Yabanci dil gelisiminde kesinlikle yararli oldugunu dusunuyorum. Ozellikle konusma destekli oyunlarda, kisi yabanci ulkeden insanlarla konusarak hem konustugu kisilerin ulkeleri hakkinda bilgi sahibi olur hemde kendi konusma duzeyini gelistirir.

Ayrica hayal gucunu de gelistirir oyunlar. Bazi oyunlar vardir film gibi senaryolara sahip. Uzerinizde oyle etki birakir ki neler olacagini dusunmeden duramazsiniz. Yazip cizersiniz anlayacaginiz.

Ancak yine de belirteyim oyunlarin en buyuk yarari dil gelisimidir. Tabi bu kisisel fikrim, diger arkadaslar belki farkli bir konuyu daha yararli bulacaktir.

Dil gelişiminde hem bilgi anlamında hemde aksan anlamında ciddi anlamda geliştirmekte dediğiniz gibi. Ayrıca hayal gücünü geliştirdiğine de katılıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReznowTR -- 1 Nisan 2015; 18:45:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kinkai Nishisonogi Nagayo

Yabanci dil gelisiminde kesinlikle yararli oldugunu dusunuyorum. Ozellikle konusma destekli oyunlarda, kisi yabanci ulkeden insanlarla konusarak hem konustugu kisilerin ulkeleri hakkinda bilgi sahibi olur hemde kendi konusma duzeyini gelistirir.

öncelikle teşekkürler bu güzel yazınızdan dolayı. Bu konuda tavsiye ettiğiniz oyunlar var mıdır? gerek senaryo olsun gerek konuşmamıza katkıda bulunan oyunlar olsun?

• Ben ingilizceyi kantır gta ve coddan öğrendim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Survival

Ben ingilizceyi kantır gta ve coddan öğrendim
    -Hepsinin ingilizceye yararı vardır.
    -Portal 2 ye yer verebilirsin.Matematik gibi oyundur,zeka açar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: levelOne

OUTLAST L4D2 STATE OF DECAY TWD HITMAN DEAD SPACE DEAD ISLAND
    KANTIR

geta vaysti, geta sanandreays onu unutmuşsun gantırr bir nokta altıı

iyide niye naughty gif koydun

@thebancally oyunda geçen kelimeleri günlük hayatında nerede kullanmayı düşünüyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ...kolera... -- 1 Nisan 2015; 19:25:19 >

• Türkiyede kullanamazsın.En azından kelime haznesini genişletir ve cümle yapılarını göre göre aşina olunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al Swearengen

Türkiyede kullanamazsın.En azından kelime haznesini genişletir ve cümle yapılarını göre göre aşina olunur.
    İnglizce'yi LoL'den öğrendim diyebilirim. Yaşıtım kişileri dövebilirim İngilizce'm ile. + Alman , İspanyol , Çek arkadaşlarım oldu. Onların ülkeleri hakkında bilgi sahibi oldum. Türkiye'yi tanıttım.
  • İngilizce nin yarısını oyunlarda öğrendim. Okulda gram öğrenmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: levelOne

OUTLAST L4D2 STATE OF DECAY TWD HITMAN DEAD SPACE DEAD ISLAND
    KANTIR

Gta 5,The order 1886,Uncharted4
    Her zengin gencin bas taci

• Cs go oynayan arkadaşlar takımla sesli iletişim kurarken belirli komutları öğrendiklerini söylediler, ayrıca refleksleri de geliştiriyormuş. Bunu da ekleyeceğim sunumuma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.