Şimdi Ara

Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
19
Favori
132.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: The Killing Road

Daha gecen 0 burslu cocuk 4.bitirip eth a burslu mastera gitti ama bu simdi neyiyle okumuş oluyor 

eth ney?

• leopolidas L kullanıcısına yanıt

Koskoca fb amazon ve netflixte is alimi yapan bir insan eth i bilmiyor mu Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Koskoca fb amazon ve netflixte is alimi yapan bir insan eth i bilmiyor mu 

he bilmiyorum ne olacak?

PUAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH adam Avrupa'nın en iyi 3 üniversitesinden birini bilmeden 3 büyüklerde adam almis

• quote:

PUAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAH adam Avrupa'nın en iyi 3 üniversitesinden birini bilmeden 3 büyüklerde adam almis

beyninin nasıl çalıştığını anladım şimdi ama gerçekte o iş öyle olmuyor. muhtemelen ranking'e bakıp en iyisi vs diyorsun. ben de soruyorum o zaman mühendis olarak Türkiye'de en iyi öğrencileri alan üniversiteler Boğaziçi Odtü İtü gibi üniversiteler. Türkiye'deki en zikimsonik üniversiteden mezun insan bile duymuştur bu 3 üniversitenin ismini. ama internetteki rankinglerde bazen Türkiye'deki başka üniversiteler bu 3 üniversiteyi geçebiliyor. hatta bir ara çukurova üniversitesi (veya ona benzer çöp bir üniversite) qs'de ilk 1000'e fln girmişti. bu o zaman Çukurova üniversitesi bu 3 üniversite kadar iyi mi olmuş oluyor anlamı taşıyor?

başka bir örnek. burdaki mühendislerin büyük çoğunluğu hindistan çin ve diğer uzak doğu ülkelerinden. hindistan'daki en iyi üniversiteler hangileri biliyor musun? bu da onun gibi birşey. avrupa nüfusu hindistan'ın yarısından az, genç nüfus az, avrupa'dan amerika'ya gelen mühendis sayısı hindistan ve çin'den gelenlere göre de daha az. burdaki bakış açısına göre avrupa'daki en iyi üniversite asya'daki en iyi üniversiteden daha az önemli. bunun böyle olmasının önemli bir nedeni de avrupa'daki üniversitelerin sadece kendisine başvuran öğrenciler arasından seçim yapmaları. fakat Hindistan Çin Kore Japonya gibi ülkelerde aynı Türkiye'deki gibi bütün gençlerin sıralandığı bir sınav oluyor, dolayısıyla en iyi öğrencilerin gittiği üniversiteler otomatik olarak en iyi üniversiteler oluyor değerlendirme göreceli yapıldığından. zaten kontenjanlar belli olduktan sonra diğer ülkelere başka müdürler bakıyor. genelde hintli cv lere hintli müdürler, çinli cvlere çinli müdürler bakıyor. Türk biri işe alınacaksa onun hakkındaki değerlendirmede Türk birisinin verdiği geribildirim önemli olurken A ülkesinden biri alınacakken A ülkesinden gelmiş müdür olmuş birinin dediği daha önemli oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 3 Temmuz 2021; 18:28:49 >

• Itu fanatigi oldugunuzu dusunuyordum simdi ilkokulu bitirdiginizden bile suphelerim var

• The Killing Road kullanıcısına yanıt
    ilkokulda kaynaklı sallamayı öğretiyor olmaları lazım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DC210C7A

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

her boun odtü itü mezununun eth'ı taktığını ve başvuru yaptığını sanmıyorum. yukarıda gönderdiğim linklere bakarsanız bazıları direk staja microsoft'a girmiş. master + doktora yapmak nerden baksan en az 5 yıl okuyorsun ve büyük bir şirkette çalışamıyorsun anlamına geliyor. buralarda da en az yılda 200 k $ dolar kazansan 1 milyon dolar geridesin demektir.

• quote:

Itu fanatigi oldugunuzu dusunuyordum simdi ilkokulu bitirdiginizden bile suphelerim var

itü derken? boğaziçi ve odtü mezunları itü'den daha iyi. neyden şüphen olup olmadığı çok da umrumda değil açıkçası. zamanında küpümü doldurdum ben şimdi hakkıyla dirsek çürüterek bir yerlere gelmeye çalışan gençlere yardım ediyorum. diğerleri bu yardımı almayacağı için görece geriye düşecek Türkiye'de muhtemelen kötü bir hayat sürecek. bana çok yardım eden olmamıştı çünkü eskiden Türk yoktu buralarda bu kadar. çok zorlandım zamanında şimdiki akıllı gençlere yardımcı olmak gerek. dünyadaki savaş akıllı ile aptal arasında. akıllı kişilerin sayıca arttığı ülkeler zenginleşirken yozlaşmış torpille iş, parayla diploma dağıtan ülkeler de yavaş yavaş çökecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leopolidas -- 3 Temmuz 2021; 19:15:41 >

hocam 300-600dan fazla alıyodur. Kuzen caltech phdli uber de data scientist 2 sene önce 240k brüt başlamıştı. İlk işi

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nphexy N kullanıcısına yanıt

Ben googlein yalancisiyim Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? Ama benim bildigim bu tarz elemanlar "maas" olarak bu civarda belki daha az alirken kar payi filan koyuyorlar uzerine oyle sisiyor asil maaslari.

Bi de 240k brut baslangic icin baya iyiymis, phd sirasinda deneyimi filan mi vardi

240k bana da fazla geldi şimdi 180k da olabilir ikisinden biri ama Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite?  Microsoft, goldman sachs ve birkaç tane daha firmada stajı vardı hocam. Hatta diğer kuzen mit phdli, akademide kaldı o. Kardeşinin yüksek maaşla başladığını görünce sektör değiştiricem falan diyodu  Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

G E N E T I C S Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? ben de aynı genetiğe sahibim anne tarafı Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

Fark ediliyordu Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

gururum okşandı şuan Bilgisayar mühendisliği için hangi üniversite? 

ben yks2021de sayısal 161'incisi oldum ve bütün bilgisayar bölümlerine girebiliyorum. bu tartışmadaki yorumlarınızı okudum ve deneyimlerinizi biz gençlerle paylaşmanızı sizden rica ediyorum.

koç

boğaziçi

bilkent

odtü

sabancı

itü şu an puan sıralaması bu şekilde türkiyede. sizce hangi ünide okuyayım, siz hangisini seçerdiniz(yine boğaziçi mi seçerdiniz). hangi üniversitenin eğitimi uluslararası olarak beni en ileri götürür tabii ki kendi çabalarımın önemi büyük fakat ben kendi başıma çalışmayı seven biriyim ve kendimi geliştirebileceğime inanıyorum. birçok mühendis gibi ben de yurt dışında çalışmak istiyorum saydığım ünileri en çok bu bakımdan değerlendirirseniz benim için daha faydalı olur. en kısa zamanda dönüş yapabilirseniz benim için iyi olur 12 13 gün kaldı tercihlerin bitmesine. şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.

• Ben olsam Bilkent yazardım şuanda benim sıralamam 2000 civarı itü yazacağım

• willbeanengineer W kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi ve odtü varken neden bilkenti öneriyorsun, paylaşmak istediğin bilgiler varsa bekliyorum

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.