Şimdi Ara

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA SORULARI YANITLIYORUM! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
834
Cevap
278
Favori
173.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA SORULARI YANITLIYORUM!

(En Son Oy Tarihi: 2.11.2023)
Giriş

Orijinalden alıntı: realexile

Merhaba hocam. Sakarya Üniversitesi bilgisayar mühendisliği okuyorum. 3.sınıfa gectim. 2 senedir amaçsızca ortalama kastım sadece. Suan yeni dank etti. Aldım udemyden Java calısıyorum. İngilizce yok onuda ogrenmeye calısıyorum.hırslıyım hedefler buyuk ama bazen gec kalmış gibi hissediyorum. Daha 1.sınıfta staj yapan adamlar vardı. Ben daha hic yapmadım. Sizce cok mu gec kaldım gereksiz kuruntumu yapıyorum. 3.sınıfa gecen birine nasıl tavsiyeler verirsiniz. Ozellikle sosyal yonum cok zayıf cekingenim. Sanırım bilmek tek basına ise yaramıyor
    Entrylerde anlattım onlara bakabilirsin. Hiç geç değil, ingilizce öğren kendini geliştirmeye bak. Başlamışsın yol yarıdan fazla bitmiş...Sosyal yanın iyi olmak zorunda değil ancak iyi olursa daha iyi olur bunu ayıralım.. en yakın arkadaşım da aynı şekilde çekingen falan.. ona verilen görevler başka bana verilen görevler başka. aldığımız maaşlar da başka..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E1BA08206

Merhabalar,

henüz 12. Sınıfa yeni geçtim. Bm düşünüyorum dediğimde herkes bana odtü ıtü gibi yerlerden mezun olman lazım ilk 3k ya girmen lazım yoksa iş bulamazsın, sürünürsün, aç kalırsın vb. Şeyler söylüyor bu doğru mu yoksa herşey kendini geliştirmeye mi bağlı?
    Merhaba, onu diyenler bilgi sahibi birileri mi merak ediyorum. Sen hiç takma çalışmana bak. Ancak senin yaşında gençlerin yaptıgı en büyük hata hayal kurarken yapmaları gerekenleri yapmamak. Senin şu anda yapman gereken şey cok soru çözmek, yapabildiğin kadar puan yap. Sonra bakalım ne istiyorsun ne olacaksın. Şu an yapman gerekene odaklan. Çözmediğin her soru geleceğinden gidiyor diye düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmankon

Bu mesaj silindi.
    heheh eyv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TELEFORCEE

Bu mesaj silindi.
    Yurdum gencisin direk. Hayallere dalma ayakların yere bassın. Dünyayı kurtamayacaksın, etki çevren kısıtlı. Şu anda neler yapabilirsin onlara odaklan. Okuyorsan daha iyi bir öğrenci nasıl olurum onan bak. Daha fazla soru çöz, seçme şansı sende olsun tercih döneminde. Bunları yapmadan konuşmamız çok havada kalır. Bende uzay mühendisi olmak istiyordum olamadım ama Agustosta Houston'a gidiyorum şirkete :) BM lerin bir günü nasıl geçiyor neler yapıyorlar onları öğren. Hatta bunu ilk entryde yazayım iyi fikir. Sonra sana ne katacak sen neye yeteneklisin onları keşfet. Aslında bunu okulların yapması lazım ya...

Ne olursan ol, vicdanlı ol, dürüst ol, işini iyi yap. Dünyada bu 3şeyin eksikliği hissediliyor artık.

• bilgisayarmuhendisiyim kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Bahsettiğiniz alanlara giriş yapmak için (özellikle cloud) önereceğiniz kaynaklar var mı peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam kalici olarak yurtdisinda mi calisacaksiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Sandor Clegane

Çok teşekkürler. Bahsettiğiniz alanlara giriş yapmak için (özellikle cloud) önereceğiniz kaynaklar var mı peki?
    Rica ederim. Udemyde kursları bakabilirsin.https://www.udemy.com/aws-certified-solutions-architect-associate almıştım ben çok faydalı. Courseradan Cloud Computing dersi de almıştım o da güzel. İlk onu al hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

hocam kalici olarak yurtdisinda mi calisacaksiniz
    Yok hanımda bende istemiyoruz sanırım. Her ne kadar ülkenin iyiye gitmediğini düşünsekte burada kalıp ülkemize birşeyler vermek istiyoruz. Yoksa haftada en az 3 tane y.dışından ilgilenir misin diye mesaj alıyorum çok şükür. Bilimde ileri gitmemiz lazım, beraber yaşamayı öğrenmemiz lazım. Sokağa çıktığımda genelde küfrediyorum ama zamanla düzelecek inşallah.
  • Arkadaşlar hepinize çok teşekkürler. Hepinizin yardımıyla bence çok güzel şeyler paylaşıyoruz... Faydası oluyordur umarım sizlere. Hanım beni boşamadan yatmaya gidiyorum, bugünlükte bu kadar. İyi geceler
  • yogurtcanavari kullanıcısına yanıt
    Hocam selamlar web tasarımına kayıt yaptırdınız mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

artık beyin göçü ülkemizde hat safhada.. Kaçan kaçana ne yazık ki....

Gerçekçi olmak gerek, Bilim-Teknoloji gibi konularda büyük işler yapmak isteyen kişilerin bu ülkede amaçlarını gerçekleştirebilmeleri zor. Yurt dışında daha iyi olanaklar var, yeterli seviyede birisi neden gitmesin ki?

• Merhabalar.

Bilgisayar üzerine sadece sıradan kullanıcı seviyesinde bilgiye sahip kişi, özellikle üniversitenin ilk zamanlarında zorlanır mı, diğer öğrencilerle arada seviye farkı varsa bu fark kapanır mı? Şimdiden teşekkürler.

• Konuyu açan abime buradan şükranlarımı sunuyorum. Tercih döneminde satır satır yalayıp yutacagim bir konu.

Favorilere eklendi!

• Merhabalar. Ben Gebze Teknik Üniversitesi'nde 1. sınıfa geçmiş bir bilgisiyar mühendsiği adayıyım. Bu yazın yeni BM'ler için çok faydalı olmuş. Çok teşekkür ederim bunun için. Bu sene hazırlık okudum GTÜ'de ve açıkcası memnun kalamadım sanki hazırlığa başladığım seviyedeymişim gibi hissediyorum hala kendimi B2 seviyesinde bitirmiş olmama rağmen. Henüz bir yurtdışı tecrübem de olmadı maddi imkansızlıklardan da dolayı. İngilizceyi oyunlardan, kitaplardan, dizilerden ve filmler gibi birçok yerden fazlasıyla aşinayım aslında. Kendimi daha nasıl geliştirebilirim emin değilim. Ayrıca hazırlık okurken de kendimi yazılımsal olarak nerdeyse hiç geliştirmedim ve şuanda nereden hangi dilden başlıyacağımı da hiç bilmiyorum. Genç bir GTÜ'lü kardeşin olarak tavsiyelerini merak ediyorum. Şimdiden sağol.
    Teşekkürler cevaplar için

• hocam aselsan gibi büyük savunma sanayi şirketleriyle görüşme yaptınız mı yaptıysanız teklif ettikleri imkan maaş haklar vs. şimdiki şirketinizden daha mı düşük yoksa daha mı iyi ayrıca ilerde çalışmayı düşünür müsünüz
  • Normalde bu tarz konular üniversite yarışına, boş muhabbete döner. Bu konuyu güzel tutmuşsunuz teşekkür ederim

Yurtdışında iş bulmak konusunda ne önerirsiniz? Özellikle gidip 2-3 sene çalışmayı isterim güzel bir ülkede.
    Bir de ilk girilen işte en az ne kadar kalınmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akakçe

quote:

artık beyin göçü ülkemizde hat safhada.. Kaçan kaçana ne yazık ki....

Gerçekçi olmak gerek, Bilim-Teknoloji gibi konularda büyük işler yapmak isteyen kişilerin bu ülkede amaçlarını gerçekleştirebilmeleri zor. Yurt dışında daha iyi olanaklar var, yeterli seviyede birisi neden gitmesin ki?
    Öyle ne yazık ki..burada iş bilene değer veren yok veren de varsa tepeden inme adamları müdür yapıyorlar ve iş bilmiyor. Sırf birilerinin tanıdığı diye yönetici olanlar mı dersin neler neler.. Gitmiyorum ben işte burada kalacağım ve ülkem için 1 kişinin bile iyi mühendis olmasını sağlasam huzur içinde göçer giderim.. Geleceğimiz karanlık gözüküyor ancak bunu aydınlatmak elimizde.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.