Şimdi Ara

BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA SORULARI YANITLIYORUM (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
6
Favori
5.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Nathan - Drake

Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği nasıldır?

Selam,

Herhangi bir bilgim yok. Çalıştığım yerlerde oralardan mezun birileri yoktu. Arayıp kendilerine sorsan mezunlarınız nerede desen daha faydalı olacaktır.

Başarılar dilerim.
  • Hocam inşallah cevap verirsiniz sizce Sabahattin Zaim, İstanbul Aydın, beykent üniversitelerinden hangisi daha iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkintegral

Hocam inşallah cevap verirsiniz sizce Sabahattin Zaim, İstanbul Aydın, beykent üniversitelerinden hangisi daha iyi

Selam,

Ne yazıkki hiçbir bilgim yok bu okullar hakkında. Mezunlarını ne gördüm ne tanıdım. Linkedin aç oradan bak mezunları nerelerdeler.. Özel okullarda okumak çokbirşey katmaz sizlere. (Top class olanları hariç tabiki. İmkanınız varsa %50 bile olsa gidin onlara.)
  • bilgisayarmuhendisiyim kullanıcısına yanıt
    hocam anadolu yüzde yüz ingilizce gazi ise türkçe bu ikisinde okunurmu , okunursa hangisini başa yazmalıyım , yoksa bir yıl daha hazırlanmalımıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlondeBomb

hocam anadolu yüzde yüz ingilizce gazi ise türkçe bu ikisinde okunurmu , okunursa hangisini başa yazmalıyım , yoksa bir yıl daha hazırlanmalımıyım?

Selam,

%100 ingilizce tamamen aldatmaca bizim ülkemizde. 100 lise öğrencisinden 1 tanesi anca adam gibi ingilizce bilerek mezun oluyordur. Bilgisayar Bilimleri zaten ingilizce.. Türkçe anlatacağım diyen adam bile min %30-40 ingilizce anlatacaktır sizlere konuları. Sınav soruları ingilizce olması daha iyi. Bana kalırsa %100 ingilizce okumak bu mesleği kötü çünkü anlamayacaksınız hiçbirniz. He o zaman da hocanız türkçe konuşacak.. Eeee noldu şimdi? Nerde kaldı %100 ingilizce.. 1 sene tekrar hazırlanmak daha iyi yer kazanacağın diyorsan kayıp değil kazanç. Ama risk var bunu unutma. Allah göstermesin hasta olursunuz sınav zamanı mesela hoppp bi sene daha.. Nasipten öte birşey yok gerçi.

Üniversite kıyası yaparken
    - URAP, Girişimcilik Endeksi sıralamaları
    - Linkedinden mezunları incelenir nerelerdeler
    - Akademik kadrolarına bakılır. Yurtdışından kaç kişi var. Hoca sayısı yeterli mi?
    - Ders programı açılır bakılır. Donanım dersi mi fazla yazılım mı?
    - Forumlarda son 2 senenin yazıları okunur. Herkes okunur ama herkese aynı önem verilmez.
    - Siyasi muhabbetlerden dolayı milletvekili sayısı fazla olan, bakanı makanı olan ile +1 yazın. (İlkel hemşoculuk sebebiyle. Ne yazıkki bu ülkede böyle.)
    - Yurt ulaşım vs gibi planlar için üniversitelerin gelecek planlarına bakın. Bunları yayınlarlar. Siz mezun olana kadar vaadettikleri seylere bakın.
    - Neye bakarsanız bakın 1 günde herseyin değişebileceği bu ülkede dua edin hakkınızda hayırlısı olsun ☺

Bilgiler için çok sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben bilgisayar muhendisliği okuyorum 2. sınıfa geçtim Staj Yerinde baktım herkes masa başı deli gibi kod yazıyor yazmayı geç sürekli ondan bundan yeni bişey öğrenip internette projeyi araştırıp öğrenip kafa patlatıp yazıyor saatlerce günleri böyle yorucu geçiyor.. cok yorulacağımı zorlanacağımı sıkılıcağımı düşünüp bırakmak istiyorum sizden tavsiye bekliyorum bu bölümü bırakıp FTR Diyetisyenlik Hemşirelik Bu 3 ü arasında hangisine yatay geçiş yapayım ? ( hemşirelik dahil hepsinde Ücretli Burssuz Özel okullara geçebiliyorum.. )
    - bu meslekleri icra edenleriniz varmı ? nasıldır
    hocam üstteki sorumu cevaplayabılırsenız birşey daha diyeceğim okudugum okul %100 ingilizceydi sanırım dersleri cok anlamadıgımdan bilgisayardanda sogudum ve belkide bu yüzden bölüm değiştirmeyi düşündüm belki seçeneklerime türkçe bilgisayar bölümünüde ekleyebilirim yani siz ne önerirsiniz çok mutsuzum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayarmuhendisiyim

quote:

Orijinalden alıntı: BlondeBomb

Selam,

%100 ingilizce tamamen aldatmaca bizim ülkemizde. 100 lise öğrencisinden 1 tanesi anca adam gibi ingilizce bilerek mezun oluyordur. Bilgisayar Bilimleri zaten ingilizce.. Türkçe anlatacağım diyen adam bile min %30-40 ingilizce anlatacaktır sizlere konuları. Sınav soruları ingilizce olması daha iyi. Bana kalırsa %100 ingilizce okumak bu mesleği kötü çünkü anlamayacaksınız hiçbirniz. He o zaman da hocanız türkçe konuşacak.. Eeee noldu şimdi? Nerde kaldı %100 ingilizce.. 1 sene tekrar hazırlanmak daha iyi yer kazanacağın diyorsan kayıp değil kazanç. Ama risk var bunu unutma. Allah göstermesin hasta olursunuz sınav zamanı mesela hoppp bi sene daha.. Nasipten öte birşey yok gerçi.

Üniversite kıyası yaparken
    - URAP, Girişimcilik Endeksi sıralamaları
    - Linkedinden mezunları incelenir nerelerdeler
    - Akademik kadrolarına bakılır. Yurtdışından kaç kişi var. Hoca sayısı yeterli mi?
    - Ders programı açılır bakılır. Donanım dersi mi fazla yazılım mı?
    - Forumlarda son 2 senenin yazıları okunur. Herkes okunur ama herkese aynı önem verilmez.
    - Siyasi muhabbetlerden dolayı milletvekili sayısı fazla olan, bakanı makanı olan ile +1 yazın. (İlkel hemşoculuk sebebiyle. Ne yazıkki bu ülkede böyle.)
    - Yurt ulaşım vs gibi planlar için üniversitelerin gelecek planlarına bakın. Bunları yayınlarlar. Siz mezun olana kadar vaadettikleri seylere bakın.
    - Neye bakarsanız bakın 1 günde herseyin değişebileceği bu ülkede dua edin hakkınızda hayırlısı olsun ☺

Ben de tam ingilizce okudum ve gayet rahat anladım. Aldatmaca vs değil yani, bence bir şeyleri bilip öyle konuşmak gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.