Şimdi Ara

Bilgisayar mühendisliği BİLKENT/SABANCI/ODTÜ hangisi sizce ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Bilgisayar mühendisliği BİLKENT/SABANCI/ODTÜ hangisi sizce ?

(En Son Oy Tarihi: 12.8.2021)
Giriş
  • Özeller tam burslu olacak. Sizce hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arewr -- 2 Ağustos 2016; 2:28:12 >

• anket açsana?
  • Ekledim fakat benim için asıl önemli olan kısım yorumlar
  • mezun olunca ne yapmak istiyorsun? ailen hangi şehirde yaşıyor? sen hangi şehirde yaşamak istiyorsun? ekonomik durumdan iyimisin?
  • Hiçbirini seçtin diye pişman olmazsın , ama Bilkent'in genel geçer bir ağırlığı var bilgisayar mühendisliğinde. Ama dediğim gibi bunlar arasında seçim yapman gereken en önemli şey konum olur , eğitim konusunda iyi ki oraya gitmemişim demezsin. Ankara'daysan Sabancı'ya gitmeni gerektirecek bir durum yok ortada yani.
  • bilkent cs'te 3'e geçtim. her yönden tavsiye ederim de yorum olarak ne bekliyorsun, hangi konuda ?
  • Yurtdışına gitmeyi planlıyorum
    Ailem balıkesirde
    Ben aslında istanbulu tercih ederdim fakat çok da farketmez önceliğim eğitim.
    Ekonomik olarak normalim yani özellerde okurken çok rahat da dolaşamam ama zorluk da çekmem kesinlikle.
  • funky-nd kullanıcısına yanıt
    Başka bir konuda daha yazmışım size kusura bakmayın buradan da yazmak istedim çünkü hedefim cs. İlk önceliğim beni güzelce eğitmesi. Yani çok basit kaldı ama üniversiteden sonra pişman olmayayım bilgisayar mühendisliğine gerekenleri versin istiyorum. Mesela benim abim itü mezunu sayılır fakat hiç memnun değil alakasız şeylerle uğraştığından bahsedip duruyor. Sizde durum nasıldır, bilkentin yurtdışı olayı nasıldır ? Maddi olarak ve arkadaş ortamı olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Eğitim ile ilgili bilgilere ihtiyacım var çünkü koç da bir seçenek sayılır benim için. Bilkentin bir aşağı kalır yanı var mıdır sizce ? Bir de zorluk olarak nasıldır ? Zor olması gerekiyor onu biliyorum ama sınırları aşıyorlar mı bilkentte ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arewr -- 2 Ağustos 2016; 2:53:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arewr

Yurtdışına gitmeyi planlıyorum
    Ailem balıkesirde
    Ben aslında istanbulu tercih ederdim fakat çok da farketmez önceliğim eğitim.
    Ekonomik olarak normalim yani özellerde okurken çok rahat da dolaşamam ama zorluk da çekmem kesinlikle.

vaaay, ben dogma büyüme balıkseirliyim, ankara'ya ilk kez bilkent'e kayıt için gitmiştim 3 yıl önce :D bilkentte istanbul'a göre daha rahat edersin. istanbulda da çekmezsin zorluk ama bilkent daha başka olur.
  • arewr kullanıcısına yanıt
    bilkent diyorum. neden çünkü bu cevaplar bilkenti gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arewr

Başka bir konuda daha yazmışım size kusura bakmayın buradan da yazmak istedim çünkü hedefim cs. İlk önceliğim beni güzelce eğitmesi. Yani çok basit kaldı ama üniversiteden sonra pişman olmayayım bilgisayar mühendisliğine gerekenleri versin istiyorum. Mesela benim abim itü mezunu sayılır fakat hiç memnun değil alakasız şeylerle uğraştığından bahsedip duruyor. Sizde durum nasıldır, bilkentin yurtdışı olayı nasıldır ? Maddi olarak ve arkadaş ortamı olarak sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Eğitim ile ilgili bilgilere ihtiyacım var çünkü koç da bir seçenek sayılır benim için. Bilkentin bir aşağı kalır yanı var mıdır sizce ?

yurtdışı olayıyla ben pek ilgilenmedim ama yazılanlara göre zaten üniversiteler arasında mühendislik için yurtdışı imkanı en fazla olan diye biliyorum mezunlar için.

eğitim için de koçla itüyle karsılastıramam ama bilkenti şu ana kadar müfredat olarak, verilen dersler vs. başarılı buldum :D

• ODTÜ ve Bilkent arasında bir kıyaslama yapayım.

İkisi de gerçekten çok kaliteli okullar, ancak Bilkent yurtdışı imkanları, ingilizce kalitesi ve kattığı vizyon açısından öne geçiyor.

Bilkent'in vakıf olmasına bakma; harvard, stanford, mit vs. dünya çapında üniversiteler de parayla eğitim veren kurumlar.

Şöyle özetleyeyim sana; ODTÜ mezunu bir mühendisin vizyonu kendini ASELSAN, TAİ gibi kurumlara atabilmektir. Bilkent mezunu mühendisin derdi ise yukarıda saydığım üniversitelerin kapılarını aşındırıp microsoft, google gibi şirketlerde çalışabilmektir.

not: bana kalırsa bilkent türkiye'nin en iyi eğitim kurumudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adamskerler -- 2 Ağustos 2016; 5:40:08 >
  • Eğer dil sorununu hallederim diyorsan direk Bilkent'i düşün bence. Tek sıkıntısı dil olur. Hazırlığı ilk sene de geçemezsin eğer iyi bir İngilizce altyapın yoksa. Ama dilim iyi diyorsan bence kesinlikle Bilkent olmalı tercihin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adamskerler

ODTÜ ve Bilkent arasında bir kıyaslama yapayım.

İkisi de gerçekten çok kaliteli okullar, ancak Bilkent yurtdışı imkanları, ingilizce kalitesi ve kattığı vizyon açısından öne geçiyor.

Bilkent'in vakıf olmasına bakma; harvard, stanford, mit vs. dünya çapında üniversiteler de parayla eğitim veren kurumlar.

Şöyle özetleyeyim sana; ODTÜ mezunu bir mühendisin vizyonu kendini ASELSAN, TAİ gibi kurumlara atabilmektir. Bilkent mezunu mühendisin derdi ise yukarıda saydığım üniversitelerin kapılarını aşındırıp microsoft, google gibi şirketlerde çalışabilmektir.

not: bana kalırsa bilkent türkiye'nin en iyi eğitim kurumudur.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 2 Ağustos 2016; 5:36:10 >
  • upower U kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adamskerler -- 2 Ağustos 2016; 5:40:40 >
  • quote:

-
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 2 Ağustos 2016; 5:35:40 >
  • upower U kullanıcısına yanıt
    -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adamskerler -- 2 Ağustos 2016; 5:41:09 >
  • quote:

-
    Konuyu kirleten bir polemik olmuştu bilgi almak isteyenler boşa mesaj okumasın diye ediltedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi upower -- 2 Ağustos 2016; 5:37:13 >
  • Yazdığım mesajlar konu dışına çıktığı ve gereksiz polemikler çıktığı için geri sildim.
  • Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.