Şimdi Ara

Bilgisayar Mühendisliği 2015 Maaş & İş Bulma-Özel Sektör Çalışanından Gerçek Veriler (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
52
Favori
36.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ingilizce bilmiyorsanız belki alabilirsiniz ama ingilizceyi çoğu firma önemser ki haklılar da ingilizce öğrenmenizi tavsiye ederim
  • Dreazz kullanıcısına yanıt
    Ben aeneye universite secicemde gozum cok yukseklwrde degil. Egeyi sececektim ingilizce onemli dediniz 9 eylul ingilizceyi secmeyi planlıyorum. Tabi elimden geleni yapacagım ytü falan gelirse onları yazacagım.hazırlık okumak gerekli mi sice? Yoksa zaman kaybı mı? Butun dersler ingilizce mi anlatılıyor ingilizce olan universitelerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trouble48

Ben aeneye universite secicemde gozum cok yukseklwrde degil. Egeyi sececektim ingilizce onemli dediniz 9 eylul ingilizceyi secmeyi planlıyorum. Tabi elimden geleni yapacagım ytü falan gelirse onları yazacagım.hazırlık okumak gerekli mi sice? Yoksa zaman kaybı mı? Butun dersler ingilizce mi anlatılıyor ingilizce olan universitelerde

ingilizcen yoksa git hazırlığa.evet dersler ingilizce
    Varsa dersleri anlayabilecek kadar degil yani . :)
    Uversiteye gittim suan staj yerleri bakuyom izmirde bulamadım

• quote:

Varsa dersleri anlayabilecek kadar degil yani . :)
    Uversiteye gittim suan staj yerleri bakuyom izmirde bulamadım

sektör istanbulda daha yoğun ben ankarada da bulmuştum az fikir sahibi olmak için bakmıştım da izmir i bilmiyorum.hazırlığa gidince de dersleri anlamazsın full terim katıyorlar ilk yıldan sonra anlaşılır sen üniyi kazan git gerisi hallolur
    Hazırlıkta celiskideyim ya . Koskoca 1 yıl. İngilizce anlamında bayagı bir katkı oluyor mu? Meslek hayatımıza yonelik

• İzmir ekonomi bilgisayar mühendisliği eğitimi hakkında bilginiz var mı ?
  • trouble48 T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben deu bilgisayar 1. Sinifim sadece fizik ve matematik hocamiz ingilizce anlatiyor(kimse pek anlamadigi icin turkce ozet geciyorlar) onun disinda dersler turkce (meteryaller ve sinavlar full ingilizce ama sinavlarda da genelde turkce aciklamasini yapiyo hocalar). Hayal kirikligina ugrama diye soyluyorum. Ama ust siniflar hakkinda pek bilgim yok belki daha fazla ingilizce anlatiyolardir dersleri. Sonucta hocadan hocaya gore de degisiyor.

Edit: ingilizcenin iyi yada ortanin ustu olmasi avantaj cunku birseyi arastiracagin zaman seni tatmin edecek cogu sey ingilizce kaynak olacak.

Edit 2: Deu nun hazirligida diger devlet okullarinde oldugu gibi oyle aman aman degil ama derslere dogru duzgun gidip katilirsan kesinlikle gelisme kaydedersin belli bi seviyeye kadar gelirsin ben oyle yaptim şahsen. Ingilizcem kotuydu ama fena olmayan bir seviyeye kadar getirebildim (buda yeterli degil tabiki..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zagor0167 -- 15 Ocak 2016; 0:14:46 >
  • quote:

Hazırlıkta celiskideyim ya . Koskoca 1 yıl. İngilizce anlamında bayagı bir katkı oluyor mu? Meslek hayatımıza yonelik

ingilizce bir üni kazanırsan atlama sınavına girersin geçemezsen okur geçersen okumazsın daha var vaktin sen ygs yle lysyle uğraş
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengiz.ceng

Alabilir tabiki ama mülakat aşamalarında çok zorlanır.

hocam yuksek lisans dusunuyor musunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben bu yil gazi bilgisayar kazandim suan hazirlik okuyorum gazinin bilgisayar muh hakkinda bi bilginiz var mi is imkanlari falan filan birde hazirliktayken yazilim dilleri ogrenim dedim c# a baslamayi dusunuyorum ne diyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kemanı ağlatan mühendis

quote:

Alabilir tabiki ama mülakat aşamalarında çok zorlanır.

hocam yuksek lisans dusunuyor musunuz?

Şimdilik düşünmüyorum ama ileride olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambochian

Hacettepe ve Cerrahpaşa (ing ve türkçe) çapa vs tüm TIP fakültelerine (99'da açık olan) puanım yeterken İKTİSAT okudum :):)
    Uzman doktor ile (özel muayenehanesi yoksa) aynı kazanıyorum,,,,ama pişmanım :) Tıp puan yetiyorsa okunmalıdır.

Neden pişmansınız?
  • Mesajima kimse cevap vermeyecek mi ?

• Bu meslek Turkiye'de olmez. Hatta ana dili Ingilizce olmayan hic bir ulkede olmez.

Onun disinda yurtdisina en kolay kapak atilcak mesleklerden birisi. Daha iyisi maden&gaz/petrol muhendisligi ve doktorlukta var.

• Ktu hakkında bir bilginiz var mi ?

• Hocam peki askerlik durumu nasıl oluyor ?

Ege Deu da mezun olmadan 2 3 ay önce iş sözleşmesi imzalıyorlar demişsiniz ama askerlik durumunu nasıl hallediyorlar ?

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Mezun olurken 2 sene tecil ettiriyorsun askerliği.İki sene doluncada naylon yüksek lisans ayarlayan bir sürü vakıf okulu var.5 bin tl veriyorsun 3 sene tecil yapıyorlar.Bu sırada bedelli çıkarsa kredi çekip 18 bin tl ye tezkere alıyorsun.
  • quote:

Mezun olurken 2 sene tecil ettiriyorsun askerliği.İki sene doluncada naylon yüksek lisans ayarlayan bir sürü vakıf okulu var.5 bin tl veriyorsun 3 sene tecil yapıyorlar.Bu sırada bedelli çıkarsa kredi çekip 18 bin tl ye tezkere alıyorsun.

Sen bu şekilde mi yaptın mı hocam ? Askerlik yapıp gelsek iş bulma durumu ne olur ?

• 742793 kullanıcısına yanıt
    Bütün dönem arkadaşlarım bu şekilde yaptı. Mülakatlarda yazılı ve sözlü teknik sınavlar yapılıyor. Askerden sonra oturup tekrardan ders çalışman gerekecek. Mantıklı olan gitmeden bi şirkete kapağı atmak dönüşte şirket tekrardan işe almak zorunda(çıkarken tazminatını almadıysan)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.