Şimdi Ara

Bilgisayar müh. mi yoksa mimarlık mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
16.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok kararsız kaldım. Kimi geliyor bilgisayar müh. çok var iş bulamazsın diyor, kimi de mimarlık dersler acısından çok zor ve iki hafta da bir maket yaparsın 100 -150 lira tutar diyor. Sizinde düşüncelerinizi alabilir miyim?

• ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum
  • up
  • bence 4 seneyi çek mimarlığa gir, iyi para var
  • Kesinlikle bilgisayar mühendisliği
  • ya of bu meslek seçimi mimarların iş bulması daha kolay
  • Mimarlık tabiki. Zor olabilir biraz bilemem ama o maket işleri bilgisayardada halledilmesi gerek artık bildiğim kadarıyla.

bilgisayar Mühendisliğinin adı var artık sadece. Bilgisayar Müh. gitsen yine dipsiz kuyu olduğundan içinden bölüm seçiçeksin. Bunlarda artık Bilgisayar Müh. dalı altında olmadan açıldı. Yazılım Mühendisliği. Bilişim Sist. Tekno. vs. vs.

Mimarlık bence çok iyi
  • Bilgisayar mühendisligini seç bro...
    Sen kmseye bakma en baba mühendislik dalidir bence...
    İhtiyac olmasaydı kontejanı en fazla artan sayisal program olmazdı
  • Öncelikle yorumlarıınız için teşekkürler.
    Mimarlıkta maket yapılıyor mu hala ve yapılıyorsa ne kadar zamanda bir yapılıyor ve genel olarak fiyatları nedir? şimdiden tşk.ederim iyi forumlar
  • up
  • kızsan mimarlık erkeksen inşaat mühendisliği
  • Mimarlık okuması gerçekten çok zor olan bir bölüm. Uykusuz gecelere hazır olman lazım. Bilgisayar mühendisliğine gelirse bence çok kötü bir üniversitede okuma bunu. İkisinin iş imkanını bakacak olursan ben bir ayrım yapamıyorum ama bana göre mimarlık daha iyidir. Karizmasından tut kazacağın paraya göre daha iyidir yani. Ama şunu diyemem bilgisayar mühendisleri işsiz kalır diye. Bunlar da yeni mezun olunca ortalama 1 milyara yakın maaşla başlıyorlar. Kendini gösterince elbette yükseliyor aldığın maaş. Ama ben bu meslekte de iş sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

Bence iki bölüm de çok iyi. Hangisine ilgin,yeteneğin varsa onu seç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Mimarlık okuması gerçekten çok zor olan bir bölüm. Uykusuz gecelere hazır olman lazım. Bilgisayar mühendisliğine gelirse bence çok kötü bir üniversitede okuma bunu. İkisinin iş imkanını bakacak olursan ben bir ayrım yapamıyorum ama bana göre mimarlık daha iyidir. Karizmasından tut kazacağın paraya göre daha iyidir yani. Ama şunu diyemem bilgisayar mühendisleri işsiz kalır diye. Bunlar da yeni mezun olunca ortalama 1 milyara yakın maaşla başlıyorlar. Kendini gösterince elbette yükseliyor aldığın maaş. Ama ben bu meslekte de iş sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

Yorumun için teşekkürler. Mimarlıktaki maket olayında bilgin varmı peki?

• quote:

Orijinalden alıntı: HellSinG_AlucarD

quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Mimarlık okuması gerçekten çok zor olan bir bölüm. Uykusuz gecelere hazır olman lazım. Bilgisayar mühendisliğine gelirse bence çok kötü bir üniversitede okuma bunu. İkisinin iş imkanını bakacak olursan ben bir ayrım yapamıyorum ama bana göre mimarlık daha iyidir. Karizmasından tut kazacağın paraya göre daha iyidir yani. Ama şunu diyemem bilgisayar mühendisleri işsiz kalır diye. Bunlar da yeni mezun olunca ortalama 1 milyara yakın maaşla başlıyorlar. Kendini gösterince elbette yükseliyor aldığın maaş. Ama ben bu meslekte de iş sıkıntısı olacağını sanmıyorum.

Yorumun için teşekkürler. Mimarlıktaki maket olayında bilgin varmı peki?

Projelerin o kadar pahalı olacağını zannetmiyorum.O kadar mimarlık öğrencisiyle konuştum hiç biri bahsetmedi bundan.Bende mimarlık düşünüyorum %50 burslu olabilir.Sıralaman kaçtı?

• Hangi üni.leri yazacağın da önemli..?
  • Lefkeye gidecegim arkadaşlar.
  • mimarlık neden zor? nesi zor? sırf mimarlık için seneye girmeyi düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bruft_

mimarlık neden zor? nesi zor? sırf mimarlık için seneye girmeyi düşünüyorum

Çalışmazsan hepsi zor arkadaşım.Çalışırsan hepsi kolay.Zorluk kolaylık görecelidir.Kimsenin lafına bakma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fata1ty

quote:

Orijinalden alıntı: bruft_

mimarlık neden zor? nesi zor? sırf mimarlık için seneye girmeyi düşünüyorum

Çalışmazsan hepsi zor arkadaşım.Çalışırsan hepsi kolay.Zorluk kolaylık görecelidir.Kimsenin lafına bakma.

+999..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.