Şimdi Ara

bilgisayar müh. mezunuyum (kafanız karışıksa konusabiliriz) (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
96
Favori
71.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Açıkçası hiç yeditepe bilgisayar mühendisliği mezunu bir arkadaşla karşılaşmadım. Fakat 3 tane mezun arkadaş tanıdım yeditepe den. Elektrik-elektronik mezunlarıydı. (Bilgisayarla çok farklı olduğunu düşünmediğim için rahatça örnek verebilirim.) 2si işyerinde beraber çalıştığım arkadaştı, birisi ise mülakata aldığımız bir adaydı. İş arkadaşlarımdan olan birisi şu anda CERN'de çalışıyor mesela. Diğeri de bu ay sonunda Hollandaya gidiyor. Mülakata aldığımız aday da çok beğendiğimiz birisi oldu. Özetle yeditepe mezunu tanıdığım 3kişi de başarılıydı gayet. Bunları dikkate aldığımda önerebileceğim bir okul olduğunu söyleyebilirim. Elbette burada %50 burslu olmasından kaynaklı maddi hesaplamalar işin içine girer ama o zaten senin ve ailenin vereceği bir karar.

Bu anlattıklarımdan farklı olarak okula/akademik kadrosuna dair pek bir bilgim yok. Yine de bu tercihte kararlıysan yeditepe mezunlarına linkedinde bakabilirsin yada çeşitli telegram/facebook vb. platformlarda yeditepede öğrenci/mezun kimselerle konuşman çok faydalı olacaktır.

• Tercihler başlıyor. Herkesin hakkında hayırlısı olsun diyelim :)

• Genkyü G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, hangisini yazdınız acaba?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hocam ben Amazon Google Microsoft Facebook gibi çok büyük şirketlerde çalışmak istiyorum ODTÜlü olup mezun olur olmaz buralarda junior olarak çalışmaya başlamak büyük hayal midir böyle tanıdık var mı?

• Aleksey Ivanovich kullanıcısına yanıt

Kesinlikle hayal değildir. Sadece senin isteğinle ilgilidir. Bizzat benim tanıdığım, bölümde beraber okuduğum arkadaşlarım var okulu bitirdiği gibi Google da başlamış, Amazon da başlamış vs. Hatta okulu bitmeden oralara staja gitmiş arkadaşlarım da var. Emin olun oralarda çalışan kişiler ODTÜ de yada ODTÜ dengi bir üniversitede okuyan kişilerden daha zeki değil. Hatta analitik olarak bizler daha başarılıyız bile diyebilirim. Elbette tüm dünyadan talep gördüğü için bu şirketler biraz zorlu olabiliyor girmesi ama Avrupada da çok fazla ofisleri var bu şirketlerin. Oralarda da istihdam ediyorlar. Nitekim Google Amazon Microsoft vb. şirketlerde çalışanları incelerseniz ODTÜ, Boğaziçi, Bilkent, vb. okullardan mezun birçok kişiyle karşılaşırsınız. Çoğu da ya mezun olduğu gibi gitmiştir oralara yada kariyerlerinin ilk yıllarında.

• Hocam ben de bu sene ODTÜ bilgisayar 1.sınıfa başlayacağım. Acaba bölüme biraz da olsa hazır gitmek için önerileriniz var mı önümüzdeki 1,5 ayda? Kodlama geçmişim hiç olmadı sadece çok temel bir düzeyde Python biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam açıkçası kodlamayı şimdiden çok önemli görmenize gerek yok. Dersler başlayınca bile calculus, fizik, İngilizce nin vs. çok daha önemli olduğu göreceksiniz. Çünkü ilk dönem bölüm dersi olarak sadece bi tane alıyorsunuz ve az bucuk kodlama temeli olan birini o kadar da zorlayacak bir ders olmuyor bu. Onun dışında bence calculus ve fiziğe falan ağırlık verseniz daha iyi olur, ortalamayı yüksek tutmak adına. Çünkü ortalamayı ilk sene yaptın yaptın, sonradan toparlaması daha zor oluyor. Kredileri de yüksek ilk seneki derslerin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lasse-Matberg kullanıcısına yanıt

Seneye artık :)

• nezcafe kullanıcısına yanıt

öhöm öhöm.. hafiften bi hortlatalım o zaman bilgisayar müh. mezunuyum (kafanız karışıksa konusabiliriz) 

• nezcafe kullanıcısına yanıt

Hortlat reizzz ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenshin17 -- 6 Temmuz 2023; 16:17:30 >
  • Faydalı konu :)

• Geçmiş ve hayırlı olsun arkadaşlar. Sonuçlarınız iyidir umarım bilgisayar müh. mezunuyum (kafanız karışıksa konusabiliriz) 

• Hocam hala burdaysan koç kimya gidip bilgisayarla çap mı yapayım yıldız teknik bilgisayar mı yazayım?

• Joseph01 kullanıcısına yanıt
    Koç

Bilgisayarla çap yapabilecek ortalamayı yapabileceğine güveniyorsan koç yaz tabii. Ama herkes bilgisayarla çap yapmak isteyecek rekabet çok olacak haberin olsun. Ve çap her zaman çok zor ve yoğun olur. Tanıdığım çapçıların hepsi 7/24 çalışıyor ortalamayı düşürüp çapı kaybetmemek için. Düzenli ders çalışabilmen lazım.

• SnowyOwl kullanıcısına yanıt
    Koçta çap kaybedilebiliyor mu, neredeyse herkes çap yapmıyor mu

• alimmm78 kullanıcısına yanıt

bilmiyorum, kendi üniversitem hakkında konuşmuştum koç için farklıysa bilemem

• SnowyOwl kullanıcısına yanıt
    Oldukça farklı
    Tr de daha fazlası/kolayı yoktur muhtemelen

Baktım konuya eskisi gibi rağbet yok tatilde çok açmadım valla forumu hakkını helal et :) hayırlısı olsun hakkında merak ettim ne yazdığını

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.