Şimdi Ara

Bilgisayar Kapanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Exper ' ki aldiğima lanet olsun M666SR serisi bir cihaz ' a sahibim cihaz 'i aldiğimdan beri sorun yok ortalama 3 senedir kullaniyorum son 2 aydir cihaz direk kendini kapatıyor ilk başta system ' e bir virüs girdiğinden şüphelenerek cihaz ' ı komple formatladim daha sonra 1-2 gün sonra ayni sorun 15-20 dk yada 3-4 saat çalişio sonra kendini kapatıyor. Ardindan harddisk ' den dolayı yapabilir dedim bad sector tarattim bozuk dizin bir tane buldu onuda onardi sonra 3-4 gün rahat 'im ardindan gene ayni sorun fakat bu sefer daha da kısa sürelerde kapaatmaya başladı. Tabii bu arada işlemci termal macunu nu değiştim fan ve soğutucusunu temizledim. İşin özü arkadaş bir ortaderece kullanicinin uygulayacaği bütün herşeyi yaptim fakat sorun hala geçmedi hiren boot ile donanimlarinin hepsini test attim hiç bi yerde sorun gözükmüyor ki cihaz ' in ramlerinin yerlerini değiştim farklı ram taktım hala ayni sorun devam ediyor son zamanlar da işlemci sıcakliğina takildim boşta 50-53 derece arasi açilişta sonradan yavaş yavaş yükselmeye devam ediyor chrome ve mesenger açikken sicaklik 70 ' lere kadar yükseliyor işlemci yuvasi hafiften kararmaya bile başlamiş arkadaşlar bu sorunu yaşayan yada sorun hakkinda genel bir fikri olan söylesin yeter artık kitlendim yaa aklıma gelen muhtemel herşeyi denedim yok artık tek çare işlemciyi ondadan öncede fan ' i değişicem başka bir fikri yada tavsiye olan varsa bekliyorum yada :D benim laptop ' a 2 el temiz bi işlemcide tavsiye edebilirsiniz....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.