Şimdi Ara

Bilgisayar Kapanıyor ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

malware virüs taraması yaptım ve regeditde sprovide adında bir dosya buldu karantinaya aldım silince tekrar otomatikmen geliyor o yüzden karantinadan çıkarmıyorum Teşekkürler...

• ghost43 kullanıcısına yanıt

Çözümünü bulamadığım için siz arkadaşlara soruyorum eğerki ben çözümünü bulabilseydim buraya lütfen sorunuma çare bulun yazmazdım yinede yeni bilgisayar al dediğin için sağol kusura bakma ama bu bir çözüm bile değil bildiğin forumumla dalga geçiyorsun

• Thug Life 2323 kullanıcısına yanıt
    Dalga geçtiğimi anlaman bile çözüme yakin olduğunu gösteriyor.azmed basar sana güveniyoruz

win 7 kullanmanız virüslere davetiye çıkartıyor ssd + win 10 a geçin rahat edersiniz

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

windows 10 u indirmiştim tam kuruyordum tam mouse imleçi falanda oldu ama birden hata verdi birdaha windows 7 oldu

• Oyunlarda kapanıyor zaten örneğin Gta:Sa, Zula, Mount And Blade Warband,Cs Source

• Bilgisayar Kapanıyor !

bunlarda oyunlarım

• Bilgisayar Kapanıyor !

bunlarda programlarım yardımcı olur diye düşünüyorum

• Görev yöneticisinden işlemler altında sistem kaynaklarını çok tüketen bir uygulama var mı kontrol edin. Windows orijinal değilse, MS orijinal key kontrolü yaptığı sırada CPU kullanımını %100'e çıkarır ve PC'yi neredeyse kullanılmaz hale getirir. Denetleyici programı kapatmanın bir yolu da yok.

Edit: Wİndows 7 imiş. Bu yüzden orijinallik kontrolü yapmaz. Alet 4GB ram'e sahip ve 3.87 kullanılabilir. 128MB'ını bir şeylere atamış. Yetersiz bellek yüzünden sanal diske geçiyorsa tek çözüm RAM takviyesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 5 Mart 2021; 9:40:49 >
  • Burada bir sürü şey söylenebilir. Eğer bilgisayar yavaş ise işlemci aşırı ısınıyordur, zaten kendine kendine kapanır. Isıları kontrol et. Hele oyunlar da kapanıyorsa kesinlikle ısılara ve ekran kartı ayarlarına bak.

Bir diğer olay ise güç kaynağı. Güç kaynağı ve ondan anakarta giden problem olabilir onlara bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 5 Mart 2021; 9:43:27 >
  • Merhabalar ilk olarak virüs taramasından geçirmenizi tavsiye ederim.https://www.virustotal.com/gui/ adlı siteden oyun dosyalarını ve uygulamaları taratın. Eğer virüs yoksa bad sector olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-93B72EA89 -- 5 Mart 2021; 9:46:33 >
  • format at geç . artık eskisi gibi zor süreçler değil . bazen format, antivirüs falan filan taratmaktan bile daha kısa sürüyor.

win 7 nin üzerine mi kurmayı denediniz rufus programı ile sıfırdan format atmayı deneyin

• quote:

Orijinalden alıntı: armagan_60

win 7 kullanmanız virüslere davetiye çıkartıyor ssd + win 10 a geçin rahat edersiniz

win7 nin virüslere davetiye çıkartıyor demeniz karşısında bir win7 kullanıcısı olarak teessüflerimi iletiyorum size Bilgisayar Kapanıyor ! 

bilgisayara ne yüklediğini bildikten ve nette nerede gezindiğini bildikten sonra hiç bi sorun olmaz.

Yıllardır ne antivirüs ne malware tarzı program asla kullanmam. Kullandığım dönemlerde paratoner gibi girerdi ve programlar da pek işe yaramazdı. trojanı ayrı dert, malware i ayrı, virüsü ayrı bi dertti. O programlar da pc yi kasmaktan başka bi işe yaramazdı.

Arkadaşın yüklü program ve oyunlarına baktım da pek iç açıcı görünmüyor. Muhtemelen o oyunların crack dosyaları da vardır. arka kapılar tam açıktır

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.