Şimdi Ara

Bilgisayar Kapanıyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
2
Favori
615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayarımda Önceden Böyle Bir Problem Yoktu Şimdi İse Ara Sıra Pc Yavaşlıyor Bir Anda Klavye Mouse Kulaklık Gidiyor Mikrofonda Dahil Pc Biraz Açık Kaldıktan Sonra Kapanıyor Bunun Nedeni Nedir Ve Nasıl Çözebilirim Forumlarda Bulamadım Sonrada Açtığım Zaman Yeniden Başlatıyor Bilgisayarı Kapatıp Biraz Bekledikten Sonra Açtığımda Hiçbir şey Olmamış Gibi Normal Çalışıyor Şimdiden Teşekkür Ederim Bilgisayar Kapanıyor ! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thug Life 2323 -- 26 Şubat 2021; 21:34:38 >

• Yapabilecek Kimse Yokmu Lütfen Az Önce Tekrar YaptıBilgisayar Kapanıyor ! 

• merhaba

ısınma var mı kontrol edin varsa kasa temizliği yapın

sorun devam ederse yeniden kurun test edin

• quote:

Orijinalden alıntı: tamsa

merhaba

ısınma var mı kontrol edin varsa kasa temizliği yapın

sorun devam ederse yeniden kurun test edin

yok ısınma yok indirecek kadar hızlı internetim yok

• tamsa T kullanıcısına yanıt

birde şöyle bir durum var en çokta mount and balde oynarken yapıyor kaç kere virüs taramasından geçirdim hklm regedit de kayıt dosyalarında bir sprovide diye birşeyi virüs olarak algılıyor onu sildiğim halde tekrar geliyor

• pc yavaşladığında görev yöneticisine (ctrl+alt+del) girip çalışan işlemler ile cpu ve ram durumunu izle bakalım... kendini belli eder orada

• kadobay kullanıcısına yanıt

pc yavaşladığında görev yöneticisini açamıyorum masaüstünde sadece sıralama ölçütü yenile falan oluyo yeniden başlat falan yapamıyorum kapat düğmesi tek var ya o anda kapatcam yada biraz bekledikten sonra klavye mouse kulaklık çıkmış gibi oluyor kapanıyor

• o zaman pc kasmaya başlamadan önce görev yöneticisi çalışan işlemleri açın ve açıkken dediğiniz oyunu açın takip edin cpu ve ram yükselmesini ve yeni çalışmaya başlayan uygulamamalrı...

Sadece bir uygulama ile böyle durum oluyorsa o uygulama ile alakalı diyebilirim. Ancak herhangi bir zaman da oluyorsa bi ihtimal harddiskteki bad sector oluşumu da benzer durum oluşturabilir. Bad sector taraması yapılması lazım.

teşekkürler denedikten sonra haber vereceğim Bilgisayar Kapanıyor ! 

denedim fakat daha işlemlere bakamadan cpu %30 veya daha yukarısı yazarken bir anda düşüyor sonra oyuna girince yine kasma yapıyor çözmüşüm gibi oldu fakat yine yapmaya başladı

• bilgisayarınıızın tam özellikleri nelerdir tahmini konuşuyorum hdd var ise bad sectör oluşumu ve yavaşlıktan dolayı kasma yapıyodur ssd ile değiştiriseniz sorun büyük ölçüde aşılır yok ssd var yinde böyle bişey varsa virüs taratın özelllikle malwave virüs taraması yapın ve görev yöneticisinden başlangıçta çalışan fazla ram tüketen programları kapatın

• Thug Life 2323 kullanıcısına yanıt
    İnatçı bi virüs bulaşmış aynı surabaya virüsü gibi temizlemen biraz zor olabilir pc yi güvenli modda aç dr web veya Kaspersky antivirüs ile tarat sonra antivirüsün regeditte buldugu dosyanın veya uygulamanın dosya konumunu öğren sonra o uygulamayı dosya konumuyla birlikte sil aynı anda regeditten de sil tekrar tarama yap ve pc yi normal modda yeniden başlat umarım düzelir
  • anonymuser kullanıcısına yanıt

kaspersky ile tarattığım halde bir virüs bulamıyor

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt

başlatta hiçbir program açık değil sadece kaspersky çalışıyor birde kaspersky ında malware kadar güçlü olduğunu düşünüyorum

• armagan_60 A kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar Kapanıyor !

sistem özelliklerim bunlar

• Yenisini al diyeceğim ama aşırı pahalı çözümünü bul
  • Laptop mu bu?

• sniper23 kullanıcısına yanıt

hayır masaüstü

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.