Şimdi Ara

Bilgisayar/Elektronik üreten bir şirket kurmak! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
3
Favori
8.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    para varmı para
  • quote:

Orijinalden alıntı: SoFly

para varmı para

Bu dünya paradan ibaret değil bunu öğrenmek lazım!
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigzak

quote:

Orijinalden alıntı: SoFly

para varmı para

Bu dünya paradan ibaret değil bunu öğrenmek lazım!

Sen ne kadar böyle olduğunu kabul etmek istemesende bu dünya sadece paradan ibaret dostum bunu öğrenmen lazım. Herkesin dini imanı para olmuş bunu bilmessen başaramassın. Senin hayal kurduğun şeyleri yaptığını varsayalım yanında çalılan mühendislerin babanın hayrına çalılacağını mı sanıyorsun. Böyle bir işte adamakıllı 10 mühendisin olsa aylık 100000 liran en az mühendislerine gidecek tahminimce çünkü bu işlerde öyle basit üniversitelerden aldığın adamlarla yürüyemessin. İyi üniversitelerden aldığın adamıda paran olmassa elinde tutamazsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Peki böyle bir sektörde uğraşmak isteyen birisine ne ile ilgili bir firma kurulmasını önerebilirsiniz. Konumda belirttiğim gibi yazılım ve teknik destek bilgim var. Yazılım derken pırt yazılımı değil. (C++,JAVA,Python ve C# biliyorum. 3DSmax ve autocad'de cabası. )

Keşke Türkçe de bilseydin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: klfatih

quote:

Peki böyle bir sektörde uğraşmak isteyen birisine ne ile ilgili bir firma kurulmasını önerebilirsiniz. Konumda belirttiğim gibi yazılım ve teknik destek bilgim var. Yazılım derken pırt yazılımı değil. (C++,JAVA,Python ve C# biliyorum. 3DSmax ve autocad'de cabası. )

Gördüğün gibi bu konuyu imlâ hataları için açmadım. İmlâmıda yargılayacak kapasitede olduğunu düşünmüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Gördüğün gibi bu konuyu imlâ hataları için açmadım. İmlâmıda yargılayacak kapasitede olduğunu düşünmüyorum.

Ben de konuyu neden actigini sormadim ve kapasitemi de senden ogrenmek istedigimi nedense hatirlayamiyorum ;/

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben de konuyu neden actigini sormadim ve kapasitemi de senden ogrenmek istedigimi nedense hatirlayamiyorum ;/

Sizi kapıya alalım.

• zigzak Z kullanıcısına yanıt
    Insan herseyi yapabilir yeteri kadar zaman ve olanak bulabilirse. yeteri kadar zamanı koca bir ekip kurup bulursunuz , tabi bu ekibi kurmak için yeteri kadar olanağı bulmalısınız. Tek başınıza dediğim gibi yeterince zamanınız olursa herşeyi yapabilirsiniz tabi ömrünüz yeterse.

Herşeyi öğrenmek için çok zaman gerekir, o yuzden az ama öz öğrenin, bir bütünün parçalarını öğrenmiş kişileri toplayın. Ekibinizi kurun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toyer -- 26 Ekim 2014; 23:48:55 >
  • Anakart belki de işlemci RAM vb uretmeniz imkansiz gibi ilk vadede

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ara sira su başlığı guncellesene, forumdan gitmen gerekirse falan da bana mesaj at telefonumu veririm. Surekli takip etmek istiyorum seni ve yaptiklarini.

Ram, anakart, transistor, hard disk, isletim sistemi bunları uretebilecegini dusunuyorsun da. Benim akademik ilgi alanim psikofarnakoloji, oncesi icin de bildiginiz gibi psikiyatri okumak gerekiyor.

Kafanı incelemek istiyorum. Gercekten, Türk halkinin geneli acisindan muhtesem bir ornek olabilirsin. Devamlı takipte olalim, ne zaman gercege doneceksin onu merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimyasalatik

Hocam ara sira su başlığı guncellesene, forumdan gitmen gerekirse falan da bana mesaj at telefonumu veririm. Surekli takip etmek istiyorum seni ve yaptiklarini.

Ram, anakart, transistor, hard disk, isletim sistemi bunları uretebilecegini dusunuyorsun da. Benim akademik ilgi alanim psikofarnakoloji, oncesi icin de bildiginiz gibi psikiyatri okumak gerekiyor.

Kafanı incelemek istiyorum. Gercekten, Türk halkinin geneli acisindan muhtesem bir ornek olabilirsin. Devamlı takipte olalim, ne zaman gercege doneceksin onu merak ediyorum.

Bu nedir yani bu imkansızlık hissi nedir ya. Olmaz olmaz deme olmaz, demiş atalarımız. Herşeyin bir ilki vardır. Konu o kadar ilgi çekmiş olacak ki 90 cevap atılmış.
  • Pempe hayaller dünyası işte. önce bi ergenliği atlatsın abisi. belki idrak eder ne istediğini.
    bir konunun 91 yorum alması, istenileni gerçekleşeceğini göstermez. şu konuyu 'konu dışı' topiğine açsaydın dh tabiri ile 'popi' bile olabilirdin belki. tabi bu yine seni gercek hayatta 'popi' yapmaz. hele hele o kibir ile hiiç olmaz. hadi kal sağlıcakla.
    elektronik, biyomedikal ya da bilişim konusunda destek istersen solda profil resmi altında facebook link'ten ulaşabilirsin. donanımhaberde kendimi gizleme gereği duymamam ise yalnızca sana değil, bütün forumdaşlarım içindir, bu forumu yardım etmek, yardım almak ve az da makara için kullanmaktayım.
  • Bilgisayar bileşenş üretmek mi?
    İşlemcinin nasıl üretildiğini araştır istersen.
    Milyar dolarlık fabrikalar lazım öyle çalışma masalarında olcak iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: BerkhanBalta

Bilgisayar bileşenş üretmek mi?
    İşlemcinin nasıl üretildiğini araştır istersen.
    Milyar dolarlık fabrikalar lazım öyle çalışma masalarında olcak iş değil.

Bizde böyle şıp diye işlemci üreteceğiz demedim ki? Yavaş yavaş vede birktirdiğimiz tecrübe ve birikimle belirli bir sıra içinde üreteceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IItwentysixII

Pempe hayaller dünyası işte. önce bi ergenliği atlatsın abisi. belki idrak eder ne istediğini.
    bir konunun 91 yorum alması, istenileni gerçekleşeceğini göstermez. şu konuyu 'konu dışı' topiğine açsaydın dh tabiri ile 'popi' bile olabilirdin belki. tabi bu yine seni gercek hayatta 'popi' yapmaz. hele hele o kibir ile hiiç olmaz. hadi kal sağlıcakla.
    elektronik, biyomedikal ya da bilişim konusunda destek istersen solda profil resmi altında facebook link'ten ulaşabilirsin. donanımhaberde kendimi gizleme gereği duymamam ise yalnızca sana değil, bütün forumdaşlarım içindir, bu forumu yardım etmek, yardım almak ve az da makara için kullanmaktayım.

Sağol, sağol! Gerek yok yardımına.
  • bilg uretmekten kasit nedir
    herkesin evine giren pc lerden bahsediyorsak. gelismis ulkeler bunlari zaten cin tayyan gibi ulkelerde ureterek bu isten siyriliyorlar.
    bunlar bizim gibi ulkelere cok high tech gelen ama batili ulkeler icin dunun teknolojileri.

5 yillik efektif bir calisma ile iyi tasarimlar gelistirerek bazi konularda buyuk firmalara rakip olunabilir, bazi urun ailelerinde intel den daha iyi islemci yapilabilir, qualcomm`un yaptigi gibi.
    ya da tsmc`nin yaptigi gibi chip uretiminin buyuk payi elde edilebilir 10-20 senede.
    ama bunlar maalesef tek kisinin calisarak yakalaabilecegi hedefler degil. devletin toplumu veya toplumun devleti yonlendirmesi ile mumkun olabilir cunku adamSaat`ler cok fazla.

tek kisi eger gercekten inanmissa apple ornegindeki gibi guzel cep telefonu yaparak kose olabilir, ve calisanlarini da iyi gelir seviyelerine tasir. tum dunya`ya da ihracat yapar. ama sonucta sadece bir cep tel uretilir ki bu bile yeterlidir aslinda. sonucta turkiye nin yarisi kadar cirosu var sadece 1 firmanin.
    apple aslen entegrator kendi urettigi bir sey yok sanirsam degisik firmalardan mal alip kutuluyo cinde tayvanda sonra sana bana satiyo 150 dolarlik seyi 1500 dolara. biz de maliz alioz sonucta.
    ama adamin mal satin aldigi firmalarin hepsi de abd/ab/uzak dogu firmalari. bir tane TR`den yok maalesef.
    pc yapan acer asus dell vb. de aynen aliyo kutulayip satiyo, bizim vestel de o kadarini yapiyor sanirsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kh4ntrk -- 28 Ekim 2014; 15:21:53 >

• Forumda geçen gün denk geldim yüksek guclu amfi üreten biri vardi o kadar emek çaba üstüne bütün emeği boşa gitmişti hatta konu ismide CENAZE olmasi lazim bulabilirsen bi oku

• Hatırlatın da bir iki ay sonra hortlatalım şu konuyu, kardeşimiz geçmiş planlarını unutmasın
  • zigzak Z kullanıcısına yanıt
    1. ve 2. maddelerde yazdıkların benim düşüncem gibi.
    Led, Anakart'a kadar herşey tamam fakat işlemci üretmek maalesef Ülkemizin şartlarında şu an imkansız.
    Vestel telefon üretmiş, %100 yerli deniliyor, fakat işlemciye bakıyoruz ki Qualcomm?
    Vestel firmasını satsa, işlemci üretecek bir firma kuramaz.
    Önce işlemciyi, ram'i sen üreteceksin ki ondan sonra yerli üretim de.
    Mesela Turkcell T50, Türkiye'nin ilk 4G'li telefonu diyorlar.
    İyide, kullandığın hoparlör Dolby Digital. Türk malı mı?
    Turkcell T50, asıl adı ZTE Blade Vec çinde üretilen bir firmanın telefonu.
    Üstüne Turkcell logosunu basmakla "ben yaptım" demekle olmaz.

Sizin dediğiniz gibi, bende kafa dengimde biri bulup ortak çalışmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 55electronicdesign -- 30 Ekim 2014; 8:55:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 55electronicdesign

1. ve 2. maddelerde yazdıkların benim düşüncem gibi.
    Led, Anakart'a kadar herşey tamam fakat işlemci üretmek maalesef Ülkemizin şartlarında şu an imkansız.
    Vestel telefon üretmiş, %100 yerli deniliyor, fakat işlemciye bakıyoruz ki Qualcomm?
    Vestel firmasını satsa, işlemci üretecek bir firma kuramaz.
    Önce işlemciyi, ram'i sen üreteceksin ki ondan sonra yerli üretim de.
    Mesela Turkcell T50, Türkiye'nin ilk 4G'li telefonu diyorlar.
    İyide, kullandığın hoparlör Dolby Digital. Türk malı mı?
    Turkcell T50, asıl adı ZTE Blade Vec çinde üretilen bir firmanın telefonu.
    Üstüne Turkcell logosunu basmakla "ben yaptım" demekle olmaz.

Sizin dediğiniz gibi, bende kafa dengimde biri bulup ortak çalışmak istiyorum.

Dediğiniz gibi kafadengi birini bulmak asıl mesele. Benim dayım Elektrik-Elektronik Mühendisi Ayrıca Gömülü Sistemler konusunda uzman. Bana dediki sende iyi bir üniversite kazan ve askerliğini yap seninle böyle bir firma kuralım. (Ayıptır söylemesi dayım mühendislikten para basıyor sermaye var yani.) İlk başlarda tasarımımızı yapar parçaları Foxconn vb.firmalardan istetiriz. Apple'da foxconn gibi şirketlerden alıyor parçayı.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.