Şimdi Ara

Bilgisayar adaptörü uyum sorunu. Yardım pls.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim şu an kullandığım adaptör Lenovonun adaptörü.

output: 19.5V - 6.15 A

şimdi sormak istediğim nokta şu,

Benım bu adaptörüm bozuldu orjinali çok pahalı, muadili ürün almayı düşünüyorum fakat onlarda da genelde output:19V - 3-4A dolaylarında. Düşük amperli bi adaptör alırsam bilgisayarıma zarar verirmi? ya da nasıl bi zarar verebilir.

Yardım edenlerin elleri dert görmesin

• saatlerce oyun oynamıyorsan
    bende olsam ne bulursam onu takardım
    adaptörün çok ısınırsa vedalaşmak isteyebilir :)
  • dewmez D kullanıcısına yanıt
    Aynen dogru. Leptop adaptorleri pili sarjetmek icin, pilseviyesi dusukken yada yokken sistemi calistiracak sekilde uretilmistir.
    Size tevsiyem orjinalini bulanakadar pili sarjedip sonrasinda pc yi kullanmanizdir. Yada elektronikci tanidiginiz varsa ayni adaptorden 2 adet alip +cikislarina 5a diyotlar ile sistemi paralel besliyebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı şekilde bir arkadaşın laptopuna muadil amperde bulamadığımız için düşük akımlı bir adaptör alıp kullandık, bilgisayar çalışıyordu ama o sırada pil şarj olmuyor diye uyarı veriyordu. Mecburen iade ettik.
  • Pek bilgim yok bu konuda ama bilgisayarcı arkadaşıma sorduğumda bana pirizde kullandığında bilgisayarın performansı düşer zarar vermese bile demişti sonuçta bütçe meselesi ama alabiliyorsan orjinali al alamıyorsan aynı amper değerinde bulmaya çalış mecbursan ve bulamadıysan zaten pek fazla seçeneğin yoktur yaptırma şansın varsa eskisini tamir ettirmeyi deneyebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bitane benzer buldum. 19V- 6.3A akımının düşük olmasındansa bir miktar yüksek olması daha iyi dedi bana satan adam inşallah bilgisayara veda etmem :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TAYFUN.ENGINEER -- 31 Mayıs 2014; 21:31:20 >
  • TAYFUN.ENGINEER kullanıcısına yanıt
    pek öyle fazlabir fark yok 6.15 ;6150mA,, 6.3; 6300mA leptop algılamaz bile,, bence isterse 10A olsun,, pc çalışması gereken akımı kullanır sağdece. Fakat pil şarjı için hine leptopun kontrolünde olmasına rağmen bu konuda birşey diyemem. Oto teybi max 10A çekiyor fakat 60A lık aküye bağlı,,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.