Şimdi Ara

bilgisayar açılmıyor lütfen yarım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisyara start tuşuna basıorum phaseledlerin hepsi anında yanıo sönüo açılmıo nedne yapar sizce ..bütün bileşenleri söktüm taktım..sorun değişmedi..
    lütfen yardım edin..

• minimum konfigirasyonda çalıştırmayı dene 2 ram varsa biriyle dene..
  • psu dan kaynaklanıyor olabilir imzandaki psu seninse 430watt az bence
  • Bios pilini çıkar 5 dakika sonra tekrar tak.
  • tek ram ile denemiştim olmadı powersupply %70 üstü verimli overlock yapıodum yaklasık 12 dır sorunsuz kullanıodum bios pilini denemedim ama cmos tan yapmay calıştım ankart acılmıyor gördüğüm tek tepki anakartın phase ışıklarının saniselik açılıp kapanması anakartı söktüm parçaları arkadas götürcem yarın orda bütün parçalara teker teker bakıcam.. tahmnm sorunlu parça kendini gösterecektir.. peki sizce neden bööle bişi olabilir işlemcinin yanması sözkonusu olablirmi herhangibi bir kısa devre oluşsa?
  • HİÇ BİLGİ VERMEMİŞSİNKİ ,DURURKENMİ OLDU ,ÇALIŞIRKENMİ KAPANDI. startta fanlarda hareket yoksa .kısa devre var demektir. uzay kasa test et. bu arada pili 5 dak. mutlaka anakarttan ayır.
  • vereyim bilgi dostum yaw bilgisayarı temizledim normal herzamn yaptıım iş ilk defa yapmıyorum yani sonra bilgisyarı çalıştırdım çalışıodu 8 lik fanların bir tanesinden çok ses geliyordu bu yüzden bilgisayar çalışırken fanı çıkartıodum(bunu çok yaptım ilk defa böyle birşeyle karşılaşıorum)çıkarırken çat die bir ses geldi bilgisyar kapandı ve acılmadı sonra çlştırmayı denedim sürekli aynı sorun bazen phase ledler anlık yanıp sönüodu ilk denemede sonra bir tepki olmuodu powersupplyı acıp kapatınca yine aynı sekilde yanıp sönüodu yine açılmıodu..eğer bilgin ve birikimn varsa paylaşırsan sevinirm iyi gecler

• Bir kısadevre olmuş veya bu kısadevre devam ediyor, diyebilirim. Bu kısadevre büyük ihtimalle PSU'ya zarar vermiş gibi gözüküyor. ATX Güç kaynağı nasıl bağlanır, ATX Güç Kaynağını Kasa Dışında Nasıl Çalıştırırız? konusunu inceleyin. Yani PSU'yu tek başına deneyin, aynı sonucu alıyorsanız arızanın PSU kaynaklı olduğunu anlarız.
  • bilgisayar çalışırken parça ekleme çıkarma yapmak sakıncalı
  • sorun bulundu arkadaslar teşekkür ederim power supply dan kaynaklanıo garntiye gönderdim bugün..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.