Şimdi Ara

Bilgisayar Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bilgisayarın powerı yanmış değiştirdim. İşlemci fanında da problem vardı onuda hallettim. Ama hala bilgisayarım açılmıyor.Anakartta falan herhangi bir gözle görülür problem yok çatlak patlak filan. Kartların hepsini çıkardım temizledim. Anakarta ilk elektrik geliyor bilgisayarı başlatınca tık hemen gidiyor.(Bilgisayar hiç boot işlemini başlatmıyor) Neden olabilir ?

• parçaları söküp taktıysan mutlaka bişeyleri yanlış yapmışsındır ondansır iyileşince geçer merak etme
  • :)
    parçaları söktüm taktım ama düzgün bir şekilde bu hastalık ölümcül gibi duruyor
  • Değiştirme esnasında bir kısa devre yapmış olmayasın anakartta,
    PSU dan da degilse anakart bozulmuş gibi görünüyor
    çünkü hemen enerji gelip, gidiyormuş ..
  • arkadaşım bence iyi bilen birine götür
  • Powerda bozulmuş olabilir. Başka bir power'la deneme imkanın warsa dene. Kalitesiz power'lardada bu tip hatalar gözlenebiliyor.
  • iide owerı zaten sıfır aldım (casecom marka) ve powerdan anakarta elektrik geliyor anakarttaki led yanıyor ama bilgisayarı açmak için düğmeye basınca herşey o an oluyor gümm
  • düğmeye basınca ne oluyo
  • Bendede aynı sorun wardı.Power'ı deiştirdim sorun çözüldü. Power'ın sıfır olmasına pek güwenme. Ben ilk bilgisayarımı aldığımda ikinci gün power patladı. Sen başka bir power'la denemeye bak.
  • düğmeye basınca başlangıçtaki klasik dıt sesi geliyor ama hemen herşey gidiyor ondan sonra anakarttaki ledde yanmıyor
  • sen o zaman poweri bağlayamamışsın bence yada prçalardan birini yakmışsın
  • quote:

Orjinalden alıntı: CsNiPeR

Bendede aynı sorun wardı.Power'ı deiştirdim sorun çözüldü. Power'ın sıfır olmasına pek güwenme. Ben ilk bilgisayarımı aldığımda ikinci gün power patladı. Sen başka bir power'la denemeye bak.

kardeş power nasıl patladı merak ettim

• neyse yarın götürelim bayılalım parayı yapsınlar.
    Power aniden gitti işte. Elektrik fazla geldi kaldıramadı heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: efekan

quote:

Bendede aynı sorun wardı.Power'ı deiştirdim sorun çözüldü. Power'ın sıfır olmasına pek güwenme. Ben ilk bilgisayarımı aldığımda ikinci gün power patladı. Sen başka bir power'la denemeye bak.

Olayı anlatayımda biraz gülün .

Bilgisayarı ilk aldığımda masam yoktu bilgisayarı odanın duvarına yakın bir yere koydum. Bilgisayar normal çalışıyordu. Ertesi gün bilgisayarı açtım program kurup duruyordum. Sonra program kurarken birden bir ses geldi ve duwar birden aydınlandı. Sonrada ekrandaki görüntüler gitti. Bende yusuf yusuf tabi. Daha ikinci günden power'ı patlatmışım. Ama herhangi bir parçaya zarar wermeden atlattık. Dandik PSU'lar işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi csniper -- 14 Şubat 2005, 22:40:37 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: efekan

quote:

Olayı anlatayımda biraz gülün .

Bilgisayarı ilk aldığımda masam yoktu bilgisayarı odanın duvarına yakın bir yere koydum. Bilgisayar normal çalışıyordu. Ertesi gün bilgisayarı açtım program kurup duruyordum. Sonra program kurarken birden bir ses geldi ve duwar birden aydınlandı. Sonrada ekrandaki görüntüler gitti. Bende yusuf yusuf tabi. Daha ikinci günden power'ı patlatmışım. Ama herhangi bir parçaya zarar wermeden atlattık. Dandik PSU'lar işte.

çok acayip daha neler görcez

• seninkide çok acı olmuş birader
  • şansın yoksa ne zorlayasınki
  • dostum adım adım git bence..
    herşeyi takma... önce hiç bişi takma ama speaker takılı olsun.. uyuz bi ses gelir korkma biraz bekle.. yine giderse power demekki ya power bozuk ya da board.. böyle böyle her seferinde bir parçayı takarak devam et..
    ama bana da power gibi gelio.. şayet bana böyle şikayet gelseydi servise giderken yanıma alacağım ilk şey bir PSU olurdu..
    kolay gelsin..
  • Ya kısa devre olabilir, yada arkadaşın dediği gibi ledleri yanlış taktın!
  • yahu ledleri yanlış taksam hiç başlatmaya çalışmaz
    heralde kısa devre var neyse bayılacaz artık parayı nasipten çıkmış
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.