Şimdi Ara

Bilgisayar Açılırken Windows Başlatılıyor Yazısında Kalıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Edit 2: Sorun Çözüldü. Hdd tahtalı köyü boylamış. Kingston marka bir ssd aldım ve bu 2007 de toplanmış dinazor sistemime taktım. tam performans alamıyorum anakartım eski olduğu için(2005 modeli bir asus p5ld2-x). fakat hdd ye göre çok daha iyi.

Sistemim 2007'de toplandı. Bu yıla kadar sorunsuz kullanıyordum fakat son 3-4 aydır belirli problemler baş gösterdi. Mesela 2-3 kere Windows 7 kurmuştum. Kurulumdan sonra birkaç kere başlattığımda attığım görseldeki gibi kalıyordu başlangıçta. Sonra Windows 10 kurdum ve 10 gün kadar sorunsuz kullanıyordum fakat dün oda başlangıçta kaldı. Bugün de aynı şekilde Windows 7 kurmaya çalıştım ama nafile yine aynı oluyor. HDD ömrünü tamamlamış olabilir mi? Sorun nedir?

Sistemim:
    İntel Core Duo e6550 2.33
    Nvidia Geforce 9800 gt
    3 gb ram
    Western Digital 250 gb 7200 rpm HDD

Edit: Galiba bad sector varmış. Bu sistemi etkileyebilecek seviyede mi? Yorumlar mısınız?

Bilgisayar Açılırken Windows Başlatılıyor Yazısında KalıyorBilgisayar Açılırken Windows Başlatılıyor Yazısında Kalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kyriakos -- 28 Ekim 2017; 0:11:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bad sector mü oluşmuş ve sistemi etkileyen olay bu mudur yorumlayabilir misiniz?

• Sorun hdd de olmayabilir. Ekran kartsız bir şekilde onboard üzerinde kurulum imkanınız var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PimpMyRide P kullanıcısına yanıt
    Ekran kartında problem olsa görüntü ve oyunlarda sorun olmaz mıydı? ayrıca onboard demek kartsız çalıştırmak mı oluyor?

bu arada hdd ışığı da yanmıyor ekran kaldığında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kyriakos -- 21 Ekim 2017; 21:35:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gren Gablin

Ekran kartında problem olsa görüntü ve oyunlarda sorun olmaz mıydı? ayrıca onboard demek kartsız çalıştırmak mı oluyor?

bu arada hdd ışığı da yanmıyor ekran kaldığında.

Bahsettiğin hata genelde hdd den kaynaklanır. Lakin bazen ekran kartından da yaptığı oluyor. Sadece denemen açısından önerdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PimpMyRide P kullanıcısına yanıt
    tamam onboard dediğin ekran kartsız mı oluyor?

• Onboard üzerinde sabit olan genelde basit ekran kartı oluyor.Ekran kartsız görüntü alamazsın zaten
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.