Şimdi Ara

Bilgisayar açılırken bir anda kapanıp tekrar başlatılıyor ve devamlı kısa bip hatası veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktada belirttiğim gibi bu gün imzamdaki bilgisayarı temizledim tozları macunu yeniledim ayarladım kapattım kapağını fişe taktım vs. tuşa bastığımda normal açılır gibi ledler falan yanıyor sonra birden gücü kesilmiş gibi olup tekrar başlıyor tekrar başlarkende cpu fan dönmüyor ve kısa kısa bip sesi veriyor 12 kereden fazla 2-3 yıl önce toplattığım yere götüreceğim sorunun neyden kaynaklandığını bilen varsa hem zamandan tasarruf edeyim

• CPU fan dönmediğinden açılmıyor olabilir.
    CPU fanının kablosunu anakarta taktınız mı?
    Anakartın güç kablolarının hepsini taktınız mı?
    Bence iyi bir kontrol ederek tekrar monte edin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

CPU fan dönmediğinden açılmıyor olabilir.
    CPU fanının kablosunu anakarta taktınız mı?
    Anakartın güç kablolarının hepsini taktınız mı?
    Bence iyi bir kontrol ederek tekrar monte edin..

yok yok hepsi tamam acemi biri değilim ama şok oldum stok fanı takıyorum gene aynı hata ramleri çıkartıyorum gene
  • Tekrar tamamen söküp tekrar monte edin bence.
  • Ramleri çıkartıp takmadan çalıştırmayı dene.Bak bi aynısı devam ediyor mu?Sonra tek tek ayrı ayrı slotlara takarak çalıştırmayı dene.Bende bir kere babamın is bilgisayarını bozmuştum.Pc açılıyor gibi olup bir anda cpu fan deli gibi dönmeye başlıyordu.Tabi ekranda gelmiyordu.Ramleri sökmüştüm.Gene açılmamıştı.Sonra farketmiştim ram slotlarının 3 ü siyah, 1 i beyazdı.Beyaz olana tek takınca açılmıştı.Sonra bios güncelleme alan anca halletmiştim.Büyük ihtimal sizinkide öyle bir sorundur.

edit:aklıma geldi sonradan.Bip sesinin sayısı da önemli.Kac kere bip sesi verip susuyor sonra tekrar ediyor..Ona göre pc deki sorunu bulabilirsinizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HakGetiren -- 27 Mart 2015; 19:17:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tavsiyeleriniz için teşekkürler bilgisayarı toplattığım yere götürdüm sağolsunlar kırmadılar garanti dolduğu halde ilgilenicekler anakartla ilgili olduğunu söylediler uğraşıcak vaktim olmadığından kendilerine bıraktım bu arada dediklerinizi de denemiştim iyi geceler teşekkürler
  • Sempozium kullanıcısına yanıt
    Mantıklı hocam, bir parçayı görmede sıkıntı yapıyor herhalde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Mantıklı hocam, bir parçayı görmede sıkıntı yapıyor herhalde.

Anakart değişmesinde şimdi çok para çıkar o
  • Sorunu nasıl çözdünüz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orkhon

Sorunu nasıl çözdünüz ?

Ram lerden biri bozulmuş onu attım o şekilde kullanıyorum şu anda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sempozium

quote:

Orijinalden alıntı: Orkhon

Sorunu nasıl çözdünüz ?

Ram lerden biri bozulmuş onu attım o şekilde kullanıyorum şu anda

Teşekkürler cevap için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.