Şimdi Ara

Bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, evde internet ve film kullanımı için bir laptop alayım dedim. Ucuz yollu birşey işimi görür diye düşünmüştüm ACER E1-522-12502G32Mnkk E1-2500 1.4GHz 2GB 320GB 15.6" Windows 8 single language aldım 700 tl'ye. Akşam evde bir çalıştıralım dedik hanımla ancak inanılmaz yavaş çıktı, bende 6 yıllık dual core dell vardı hız olarak kat kat memnundum. Windows performans notu işlemci için 3.7 çıkıyor. Şimdi sizden tavsiye bekliyorum ne yapayım;

1- 2 GB ram takıp toplam ram'i 4'e mi çıkarayım?
    2- Windows 8'den dolayı yavaşsa eski bir sürüm mü kurayım?
    3- Direk iade mi edeyim (tabi alırlarsa)?

Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bademcik -- 16 Temmuz 2014; 9:05:28 >

• bademcik B kullanıcısına yanıt
    eğer alırlarsa iade et.
    işlemci tek çekirdek anladığım kadarıyla. ve çok düşük. ram internet için yeterli. bende acer aspire 5715z var. hızı gayet iyi. pentium dual core 1.86ghz.
    w7 32 bit yüklü. bildiğim kadarıyla w8 7 den daha az ram yiyor. sorun işletim sistemi de değil muhtemelen. o zaman geriye sadece işlemci kalıyor. eğer 0 aldıysan geç kalmadan geri ver ya da üstüne biraz daha para verip çift çekirdekli intel celeron ve amd e serisinden yukarı bir cihaz al. tabii ki karar senin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayipdadash

eğer alırlarsa iade et.
    işlemci tek çekirdek anladığım kadarıyla. ve çok düşük. ram internet için yeterli. bende acer aspire 5715z var. hızı gayet iyi. pentium dual core 1.86ghz.
    w7 32 bit yüklü. bildiğim kadarıyla w8 7 den daha az ram yiyor. sorun işletim sistemi de değil muhtemelen. o zaman geriye sadece işlemci kalıyor. eğer 0 aldıysan geç kalmadan geri ver ya da üstüne biraz daha para verip çift çekirdekli intel celeron ve amd e serisinden yukarı bir cihaz al. tabii ki karar senin.

Cevap için teşekkürler. Dün akşam akıcıydı bayağı ancak ilerleyen saatlerde yine tıkanmaya başladı ben de bir güzel paketledim ve bugün kargoya vereceğim iade için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.