Şimdi Ara

Bildiğiniz Hikayesi Olan ve Güzel Olan Parça Var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
2
Favori
21.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben bi tane yazayım. Hemen hemen bilinen bi şarkıdan gireyim. Guns N Roses-Don't Cry
    Hikayesi de grubun ritim gitaristi (İzzy) , solisti (Axl) ve bir kız ile başlar. Izzy'nin bir kızla ilişkisi vardır ve Axl bu kızı çok seviyordur ve bunu içinde saklar. Kız Axl'ın acı çektiğini anlar ve Izzy ile ilişkisinin devam edemeyecegini düşünür. Izzy ile ayrılır.O gece Izzy ve Axl bu şarkıyı yazarlar ve grubun en sevilen şarkılarından birisi ortaya çıkar. Bu şarkının hikayesi ile ilgili Axl Rose'un sözleri şudur :
    -Şarkı Izzy'nin çıkmış olduğu bir kız hakkında ve ben ondan çok hoşlanıyordum. Onlar ayrılınca beraber bu şarkıyı yazdık. Roxy'nin orda oturuyordum ve bu kıza cidden aşık olmuştum ve o da bu ilişkinin yürümeyeceğini anlamıştı, benimle de ayrılıyordu o sırada. Bende oturup ağlamaya başlamıştım kız da bana ağlamamı söyleyip duruyordu. Daha sonra Izzy'le buluştuk ve şarkıyı 5 dakika içinde yazdık. Izzy'de aynı kızla yaşadığı şeyleri yazdı, bende...

• zokoloko Z kullanıcısına yanıt
    Hocam keşke hikayesini yazsanız. Hem konu güzelleşir hemde üşengeçliğe yönelmeyiz he. Editler misin dh için ? :)
  • Youtube her sarki altina guzel guzel hikayeler yaziyolar
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    Senin o pp'n yeter be kardeşim.
  • Avenged sevenfold - a little peace of heaven. Ulan ne sarkiydi be klibide cok guzeldi
  • imakenya dragons kullanıcısına yanıt
    Dinlemedim. Tarzıma yakın bi grup degil ama power balladlar rock ve metalin ortak dilidir.
  • slashssnakepit kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam sever misiniz eski mafya filmlerini sadece Godfather mi?
  • atkosturanadam kullanıcısına yanıt
    Şöyle diyeyim. Godfather'ı izlemek için izleyenlerden değilim. Hani şu "Babamla beraber baba filmini izlemiştik" diyenlerden değil. Benim için her sahnesi ayrı kalitedir.pm'den devam edebiliriz hocam.
  • Eric Clapton - Layla
  • Biz açsak aynı konuyu hunharca 7 gün banlarlar.
  • Duman - Bal

Hikayesini buradan okuyabilirsiniz :https://onedio.com/haber/yerli-rock-star-imiz-kaan-tangoze-nin-filmlere-konu-olabilecek-unutulmaz-aski-bal-681354

Birde yine buna bağlı olarak şöyle birşey fark ettim. 2002'de çıkarttıkları albüm konserinde intihar ediyor Ahu. Duman'ın 1999 yılında çıkarttığı albüme adını veren şarkısı "Eski Köprünün Altında"nın sözlerine dikkat ederseniz şöyle bir kısım var;

"Yolumuz ayrı biliyorum
    Ölmeden son bir defa
    Belini kavrasam yeter"

Ve bu parçanın çıkışından 3 yıl sonra Ahu'yu kaybediyor. Eski Köprünün Altında'ya bu yüzden çok özel bir parçadır benim için.

Birde her ne kadar sözlerini Ari Barokas yazsa da yine Kaan ile ilgili olduğu söyleniyor Yürek parçasının sözleri şöyle;

"Varamadım doyamadım kokusuna tadına
    Adım adım kovaladım bulamadım izini
    Salınarak gezinerek beni deli ediyor
    Ölene dek mezara dek yüregimi yakıyor
    Aman Allah..
    Ölene dek mezara dek yüregim yanıyor"

Yine klibinde ki amcanın da Kaan'ın yaşlanmış hali gittiği mezarın ise Ahu'nun mezarı olduğunu söylüyorlar. (Yalnız en sonda mezar taşında ölüm yılı 2012 yazıyor. 2002 yazsaydı tam olarak kanıtlardı bunu.)

• Pink Floyd - The Wall

Pink Floyd - Comfortably Numb

• Türk rock müziğinde son yıllardaki en büyük çıkışı gerçekleştiren MODEL, kariyerlerinin üçüncü albümünü tamamladı.
    Özellikle şarkı sözleri ile dikkat çeken grubun yine Can Temiz tarafından sözleri yazılan üçüncü albümleri LEVLÂ'NIN HİKAYESİ, Kasım ayında yayınlandı. Levlâ Farsça'da 'var olması gereken her şey' anlamına geliyor. Bu kez tamamen bir konsept albüm hazırlayan grup, albümde baştan sona bir hikayeyi anlatıyor. Hikaye iki bölümden oluşuyor.
    İlk 5 şarkılık bölümde, Levlâ'nın sevgilisi tarafından terkedilişini ve yasın 5 evresini geçirişini anlatırken, ikinci 5 şarkılık bölümde ise Levlâ'nın spesifik olarak bu ilişkinin aşk acısıyla olan hikayesi bitiyor ve kendiyle hesaplaşması, hep mutluluğu başka insanlarda ve başka ilişkilerde aradığını fark edişi, bundan kurtuluşu ve en sonunda kendine acıyan ve mutlu olmak için başkalarına ihtiyaç duyan tarafını öldürüşü anlatılıyor.
    Tıpkı bir önceki albüm 'Diğer Masallar'daki gibi Demir Demirkan'ın prodüktörlüğünde kaydedilen albümün çıkış parçası 'Ağlamam Zaman Aldı' oldu. Şarkının klibi Caner Özyurtlu kardeşler tarafından çekildi.
    Fatma Turgut (vokal), Can Temiz (bas gitar), Okan Işık (gitar) ve Kerem Sedef'den (davul) oluşan kadrosu ile MODEL, hüzünlü ve çok konuşulacak şarkıları ile kışa damgasını vuruyor.

Bölüm I: Yas Bahçesinde 5 Gün
    1. Ağlamam Zaman Aldı (İNKAR)
    2. Bize Susmak Yakışır (ÖFKE)
    3. Antidepresan Gülümsemesi (PAZARLIK)
    4. Levla Vazgeçti (DEPRESYON)
    5. Sen Ona Aşıksın (KABULLENME)

Bölüm II: Hafifle!
    6. Müzik Kutusu
    7. Kehanet
    8. Ninni
    9. Kuğunun Ağıtı
    10. Sarı Kurdeleler

• Hikayelerini bilmediğim ama bir hikayeden dolayı yazılmış bir kaç şarkı yazabilirim buraya.

Ama sebeplerini sizin bulmanız gerek.

R.E.M. - Losing My Religion ( bu yumuşakçagiller ile alakalı ama tam hikayeyi bilmiyorum )

Nato - Chorjavon ( buda savaş ile alakalı muhtemelen )

The Cranberries - Zombie ( Yine savaş ve çocuklar ile ilgili hikayesi olan bir şarkı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 14 Şubat 2017; 3:8:22 >
  • eerenn kullanıcısına yanıt
    Ya sen ne diyosun be hocam. Ne kadar özledigimi farkettim sayende. Tears in Heaven'ı nasıl unuttuk biz bu arada ya?
  • Treth kullanıcısına yanıt
    Eyvallaahhhh
  • TEHET kullanıcısına yanıt
    Çooook teşekkürler..
  • By_Coder kullanıcısına yanıt
    Peki ya Wish You Were Here ? Velvet Revolver coverını dinlemeni tavsiye ediyorum. Yorumlara bakarsan herkes gilmour ve waters'dan özür diliyor velvet revolver coverı daha iyi oldugu için :)
  • Julimezar kullanıcısına yanıt
    Hocam iki şarkının da hikayesi ne kadar büyük olursa olsun bana göre Yanıbaşımdan ve Gönül İster kadar anlamlı ve konserde iyi çaldıkları daha iyi bir şarkı yok.
  • Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    Canın sağolsun kıskanç kardeş :)
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.