Şimdi Ara

Bir Tır Ayda Ortalama Kaç Para Kazanır ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
73
Cevap
3
Favori
168.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar arkadaşla oturken aklımıza takıldı bu sektöre girmeyi düşünen bi arkadaşım var.
    Biz riski olduğunu söylüyoruz kendisine ama o işin kazançlı olacağını söylüyor.
    Bir Tır satın alsa Dorsesi çekicisi tam takım olarak aylık geliri gideri toplam kaç olur ne kadar masraf eder kaç tl kazanır eline ay sonunda kaç tl kalır acaba ?
    Bu iş ile uğraşan arkadaşkar bize bu rakamları paylaşabilir mi acaba ?
    Teşekkürler.

• syrialin kullanıcısına yanıt
    syrialin demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

quote:

Orijinalden alıntı: kel1

Turbolinea ya danış

8000 tl gibi kazanıyormuş yapan biri dedi.
    birazdan diğer konulara girerim.

Bir tir alalim hocam, dorseyede seyyar eczane kuralim, haftanin hrr gunu nobetci eczane olalim
    quote:

Orijinalden alıntı: CaptainR1

benim peder tırcıdır

bir nakliyede ortalama 1000km felan gibiyse 8bin 9 bin alıyo gidiş geliş 5bin felan tutuyo yakıt oraya gidip işle dönersen kaarlı iş
    iş bulma kısmı zor gerisi gelir zaten kolay gelsin sorun varsa cevaplarım

1000km'de 7500 € versinler 12 tane TIR'ı hemen koyayım işe.

Ayrıca yük garanti olması lazım. Tanıdık olması lazım. Mazot alacağı yer belli olması lazım. Güvenli konaklama yerlerini bilmesi lazım. En önemlisi TIR Sürmeyi gerçekten bilmesi lazım ki yakıttan tasarruf etsin. Ben TIR alıcam diyen herkes bu işe girip batıyor. Boşa zarara girmesin.

İnanmayanlar için fotoğraf ;

• 300 milyar.
  • Euro truck similator 2 oynuyorum.gunde 200 bin tl ****.iyi para var haci bu iste.girin.
  • Arkadaşın kendimi kullancak söfôr tutacaksak min 6 8 bin vermesi gerekiyor çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Misha Collins

Arkadaşın kendimi kullancak söfôr tutacaksak min 6 8 bin vermesi gerekiyor çünkü
    benim peder tırcıdır

bir nakliyede ortalama 1000km felan gibiyse 8bin 9 bin alıyo gidiş geliş 5bin felan tutuyo yakıt oraya gidip işle dönersen kaarlı iş
  • Tır kazanamaz ama tırın sahibi kazanabilir...
  • Turbolinea ya danış
  • quote:

Turbolinea ya danış
    euro truck simulator etkisinde oluşan şeyler bunlar
  • quote:

Turbolinea ya danış
    Olum tırın ayda işi ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arnold Şırnaktahalayçeker

Olum tırın ayda işi ne?

Alıntıları Göster
    babamın bir tane tırı var, ortalama 5bin lira civarı kalıyor mazot çıkarılmış şekilde. ama balata yakıyor, vize alması için işlemlere giriyor vs. baya bir para gidiyor orlara. 12 yıldan beri var çeşitli tırlarımız ama şu ana kadar zarardan başka bir şey getirmedi.
  • Ayda bilmemde dünyada 2-3 trilyon falan xdddddd
  • tek tir ile olacak iş değil o, yüklü sermayen olacak 4 5 makine alacaksın kendi nakliye şirketini kuracaksın, diğer türlü zaten bir tir 300 milyar dorseri nereden baksan yarısı kadar, ne ara kar elde edecek
  • Otobüs işine girsin. Benim baba tarafi onceden kamyonculuk yapiyorlardi simdi amcam dedem otobus ile ilgileniyor kamyonculugu tamamen biraktik
  • Uzun yolun çilesi zor olur yalnızlık gibi. Ama şehir içi nakliyat işindeyiz. Aile mesleği yani. Mesela bir küçük kamyonet var birde büyük. Birçok sirket ve firmaya ait depolara masa Sandalye getir götür yapılır. Adamlar az eşya olacağı için küçük araba tercih eder. Haftada 3-4 kere düzenli yaparız. Zaten en fazla 3-4 sandalye ile 2-3 küçük masa olur. 150 TL gibi bir fiyat. 2 saatlik iş için. Arkadasiniza tavsiyem büyük oynamasin. Belli bir bütçe ile bir küçük kamyoney alsın. Şehir içi yapsın. Bir anda TIR almak büyük cesaret ister. Şehir içi yapıyoruz. Aylık gelir 4 bine kadar çıkıyor. Ortalama 3k para kazaniyoruz hocam.

Tabi biz daha çırağız. Zamanla baba mesleğini biz ele alırız
  • quote:

Turbolinea ya danış

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

quote:

Turbolinea ya danış

Bir tir alalim hocam, dorseyede seyyar eczane kuralim, haftanin hrr gunu nobetci eczane olalim
  • Bilmediğin işe girme, piyasa hareketli iken iş çıkar sonrası yaş iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaptainR1

benim peder tırcıdır

1000km'de 7500 € versinler 12 tane TIR'ı hemen koyayım işe.

Ayrıca yük garanti olması lazım. Tanıdık olması lazım. Mazot alacağı yer belli olması lazım. Güvenli konaklama yerlerini bilmesi lazım. En önemlisi TIR Sürmeyi gerçekten bilmesi lazım ki yakıttan tasarruf etsin. Ben TIR alıcam diyen herkes bu işe girip batıyor. Boşa zarara girmesin.

İnanmayanlar için fotoğraf ;

• quote:

Orijinalden alıntı: Niyazi_

İşini bilen daha önce bu mesleği yapmış adam için tır size iyi paralar kazandırabilir . Şöför çalıştırmaz siz sürerseniz ayda 6 bine yakın kazandırır .

Rakam istemişsiz vereyim şuan tırımız şöförde ayda 3 bin tl kredi ödüyor artı olarak şöförün ayda 3 bin gideri var (maaş-yol parası-sigorta) . Ve tır bunları çalışarak karşılıyor zira tırımız 2006 yerine 2014 olsa yakıttan dolayı rahat 1000 tl daha fazla kazanırız. 2000km de 80-90 litre farkediyor yakıt.

2006 model mercedes benz axor 1840+2006 model kögel dorsemiz var ortalama fiyatı 165 bin.

Eğer sıfır olarak alacak olursanız 1840 ın sıfırı 82 bin €. Ortalama olarak 60.000-80.000 tl de sıfır dorse.

Edit :Bazıları inanmaz felan ss le destekleyeyim.

tırcı değilim ama bildiğim kadarıyla söyleyeyim belki bu işin içindesin ama yanlış yoldasın.

bir şofore eğer 3000tl para veriyorsan sen baştan kaybedersin.

1200-1500-2000tl lere sofor bulursun. ben bugün eczacı bulamıyorum eczacı yok ama şofor olmak isteyen cok.

sofor den belli bir kefilli senet alırsın gerekirse ne bilim bir teminat alabilirsin cunku sofor secenegin cok...

bence bir işte kısarak harcayacaksın.

cekciye axor değil de kafaya 60.000tl 2006 reno tır alabilirsin.

dorse de ikinci el ucuz 20.000tl ye dorseler var. bunu yapabilirsin.

gel gelelim 6000tl işine..mesela ben kendimden biliyorum küçük bir clio aracım var. ayak ucuyla arabayı kullandığım zaman aracım 100 km de 15 kuruşa 16 kuruşa kadar yakıtı düşürebiliyorum. Gaza full yüklensem km de 20 kuruş yakar....hatta 20 kuruşu bile geçer...
    ucuz lpg var pahalı lpg var..ucuz dizel var pahalı dizel var bunların hepsi para işte

tır da da ayak ucuya kullanır iskontolu yakıt alırsan bu sefer ayda 6000tl kazanıyorsan aylık kazancını 9000tl ye çıkaracaksın. tırda basıp basmayınca çok ama çok farkeder.

bunu da ayarlayabilen şoforu sen bulacaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syrialin -- 28 Kasım 2014; 22:50:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patolojik Bulgur

Bilmediğin işe girme, piyasa hareketli iken iş çıkar sonrası yaş iş.
    ufak tefek işin olursa ve kendin kullanırsan 3-4 bin lira kazandırıyormuş. sürekli işin olursa 2ye 3e katlıyor. tırcı bi abimiz var onun yalancısıyım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.