Şimdi Ara

Big Navi’nin GPU’su görüntülendi, adlandırma boşuna değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.812
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 ay
  • Cevaplayan Üyeler 30
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 saat 28 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • jem991 (6 mesaj) DH Misafiri (4 mesaj) Timeguard (4 mesaj) Cpt. MacMillan (4 mesaj) Facemanji (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (9 mesaj) Mobil (4 mesaj) (22 mesaj) (1 mesaj) Uygulama (11 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Big Navi’nin GPU’su görüntülendi, adlandırma boşuna değil
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5781 Mesaj

500w çekip 3080'nin gerisinde kalırsa şaşırmam.

• Yarbay
    4921 Mesaj

Cok beklentim yok 8K ultra 60fps yeter bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Kurmay Yarbay
    36951 Mesaj

3070 - 3080 arasına, 3080' e daha yakın bir konuma yerleşebilir. Tüketim olarak 300 - 400W arası bir şey olacaktır.

|
    |
    emre1393 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj
    Rtx ile bir isim yok son çıkan oyunlarda bana 16k 960FPS versin yeter :]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3701 Mesaj
    2000? ye 2x Gtx1080 gücü sunarsa geçerim bende :D :D
    |
    |
  • Binbaşı
    1900 Mesaj
    Bence bu sefer amd direkt rtx 3090'ı hedef alıyor. Nasıl inteli gafil avladı sıra Nvidia da.

|
    |
  • Yarbay
    5178 Mesaj

Hocam çok aza talipsiniz. Biraz yüksek taleplerde bulunun...

|
    |
    cryptdlg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6843 Mesaj
    Çok fazla beklenrim yok God of war ragnaroku 4k 60 fps de açsın yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    2 Mesaj
    nvidia sadece rtx sunmuyor dlss var yayıncılar için sanal arkaplan var input lag minimze optimize ve drıver yazılımlarıyla her türlü yine üstün gelecektir fakat buna benzer teknoloji amd nin de çıkarmadığı sürece
  • Er
    2 Mesaj

atlamışım ve birde gürültü engelleme özelliği olmayam mic ler için de o teknolojisi var
    |
    |
    eleman2390 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7556 Mesaj
    Drivers problems are coming

|
    |
  • Yarbay
    13694 Mesaj

RTXle işim yok. Bunla da yok... Farkettim ki bizden geçmiş oyun, moyun...

|
    |
  • Yüzbaşı
    357 Mesaj

Amd de gecikme önleme sistemi uzun vamandır var radeon input lad olarak
    amd de dlss benzer sistem nvidiadan önce vardı adı radeon boost
    |
    |
    eleman2390 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    777 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: jem991

bence yüzey alanı büyüdüğü için ısı dağılımı daha dengeli olup daha az ısınacak TDP konusuna gelirsek yüksek olacaktır evet. sonuçta 1cm alana 300 w vermek ile 2cm alana 300w vermek arasında ısı bakımından daha az ısınmaya sebeb olacağı aşikar.

Aslında daha mantıklı geldi söylediğin.

|
    |
  • Yarbay
    5842 Mesaj
    Vöh, ne tasarımlar var be. 7nm bi de bu he.
    |
    |
  • Yarbay
    4770 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Hocam çok aza talipsiniz. Biraz yüksek taleplerde bulunun...

4K tv var bende pc ona bağlı, yani 60 üstü benim için faydasız. Elde Gtx 1080 var, o da 2k yüksek ayarlarda 60 i sorunsuz oynatıyor. 3080 e niyeti bozmuştum parası da hazır ama 10gb vram gözümü korkuttu. RE3 bile 2K en yüksek ayarlarda 8gb vram sınırını aşıyor (bug vardır belki oyunun gerekli vram ı gösterdiği göstergesinde bilemem), shadow of mordor u aldım geçen steam den 2k ultra da vram sınırlarda. En azından 15gb vram le gelse iyi olurdu, ama 3080ti a saklıyorlar belli ki onunda fiyatı 3080 nin fiyatı gördükten sonra uçup gidecektir.

Ben tv yi almadan evvel bir HDR sevdası vardı herkeste. Tv yi aldıktan sonra hdr in filmler dışında oyunlarda pekte aman aman olmadığını farkettim. RTX (Ray tracing) te olmasa olur oyunlarda gölge yansıma filan en sallamadığım şeylerden biri.

|
    |

• Yarbay
    11889 Mesaj
    Tsmc 7nm ile Samsung 8lpp arasında mm2 başına düşen transistör yoğunluğunu net kıyaslayan bir site var mı?

Rdna2 tsmc n7p veya 7nm+ olacak deniyor. Samsung 8lpp nvidia kullandı deniliyor bu açıdan bakınca eğer böyleyse %50 civarı fazla transistor sığdırıyor amd aynı alana boyutun önemi pek kalmıyor.

https://en.wikichip.org/wiki/7_nm_lithography_process

https://www.techcenturion.com/7nm-10nm-14nm-fabrication

Eğer 7nm ilk üretim hpc dediği örneklere benzerse yoğunluk farkı %8-9 civarı ama gelişmiş örneklere benzerse %50 ve üstü acaba hangisi rdna2?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Ekim 2020; 9:43:25 >
    |
    |

• Misafir Üyelik
    69038 Mesaj
    Rakip :p
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    69038 Mesaj
    7nm+ EUV üretim nodu 20% daha fazla transistor yoğunluğu ve 10% daha yuksek saat hızı vaat ediyor.Bunları göz önünde bulunduracak olursak 536mm2 zar alanını 7nm DUV ile kıyaslarsak 670 mm2 gibi bir rakam çıkıyor. Eğer sızıntılar doğru ise Big Navi, RTX 3090ı bile geride bırakıyor olmalı. Techpowerup.com’un verilerine göre rtx 3090, rx 5700xt’den 95% daha güçlü. Big Navi ise sızıntılara göre rx 5700xt den 116% daha güçlü.Eldeki teknik verilere göre konuşacak olursak AMD’nin yeni gpusu rtx 3090 dan hem daha güçlü hemde daha az güç tüketiyor ayrıca 16gb 512 bit ggdr6 belleklerle gelmesi bekleniyor. Tahmini olarak ise 3090 ın yarısı kadar ucuz olacağı düşünülüyor.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Ekonomi
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,734
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.