Şimdi Ara

Big Navi’nin GPU’su görüntülendi, adlandırma boşuna değil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 500w çekip 3080'nin gerisinde kalırsa şaşırmam.

• Cok beklentim yok 8K ultra 60fps yeter bana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre1393 kullanıcısına yanıt

3070 - 3080 arasına, 3080' e daha yakın bir konuma yerleşebilir. Tüketim olarak 300 - 400W arası bir şey olacaktır.

• Rtx ile bir isim yok son çıkan oyunlarda bana 16k 960FPS versin yeter :]

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2000? ye 2x Gtx1080 gücü sunarsa geçerim bende :D :D

• Bence bu sefer amd direkt rtx 3090'ı hedef alıyor. Nasıl inteli gafil avladı sıra Nvidia da.

• cryptdlg kullanıcısına yanıt
    Hocam çok aza talipsiniz. Biraz yüksek taleplerde bulunun...

• Çok fazla beklenrim yok God of war ragnaroku 4k 60 fps de açsın yeter

• nvidia sadece rtx sunmuyor dlss var yayıncılar için sanal arkaplan var input lag minimze optimize ve drıver yazılımlarıyla her türlü yine üstün gelecektir fakat buna benzer teknoloji amd nin de çıkarmadığı sürece

• atlamışım ve birde gürültü engelleme özelliği olmayam mic ler için de o teknolojisi var

• Drivers problems are coming

• RTXle işim yok. Bunla da yok... Farkettim ki bizden geçmiş oyun, moyun...

• Amd de gecikme önleme sistemi uzun vamandır var radeon input lad olarak
    amd de dlss benzer sistem nvidiadan önce vardı adı radeon boost

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

bence yüzey alanı büyüdüğü için ısı dağılımı daha dengeli olup daha az ısınacak TDP konusuna gelirsek yüksek olacaktır evet. sonuçta 1cm alana 300 w vermek ile 2cm alana 300w vermek arasında ısı bakımından daha az ısınmaya sebeb olacağı aşikar.

Aslında daha mantıklı geldi söylediğin.

• Vöh, ne tasarımlar var be. 7nm bi de bu he.

• quote:

Orijinalden alıntı: ardicli2000

Hocam çok aza talipsiniz. Biraz yüksek taleplerde bulunun...

4K tv var bende pc ona bağlı, yani 60 üstü benim için faydasız. Elde Gtx 1080 var, o da 2k yüksek ayarlarda 60 i sorunsuz oynatıyor. 3080 e niyeti bozmuştum parası da hazır ama 10gb vram gözümü korkuttu. RE3 bile 2K en yüksek ayarlarda 8gb vram sınırını aşıyor (bug vardır belki oyunun gerekli vram ı gösterdiği göstergesinde bilemem), shadow of mordor u aldım geçen steam den 2k ultra da vram sınırlarda. En azından 15gb vram le gelse iyi olurdu, ama 3080ti a saklıyorlar belli ki onunda fiyatı 3080 nin fiyatı gördükten sonra uçup gidecektir.

Ben tv yi almadan evvel bir HDR sevdası vardı herkeste. Tv yi aldıktan sonra hdr in filmler dışında oyunlarda pekte aman aman olmadığını farkettim. RTX (Ray tracing) te olmasa olur oyunlarda gölge yansıma filan en sallamadığım şeylerden biri.

• Tsmc 7nm ile Samsung 8lpp arasında mm2 başına düşen transistör yoğunluğunu net kıyaslayan bir site var mı?

Rdna2 tsmc n7p veya 7nm+ olacak deniyor. Samsung 8lpp nvidia kullandı deniliyor bu açıdan bakınca eğer böyleyse %50 civarı fazla transistor sığdırıyor amd aynı alana boyutun önemi pek kalmıyor.

https://en.wikichip.org/wiki/7_nm_lithography_process

Big Navi’nin GPU’su görüntülendi, adlandırma boşuna değil

https://www.techcenturion.com/7nm-10nm-14nm-fabrication

Eğer 7nm ilk üretim hpc dediği örneklere benzerse yoğunluk farkı %8-9 civarı ama gelişmiş örneklere benzerse %50 ve üstü acaba hangisi rdna2?
    Big Navi’nin GPU’su görüntülendi, adlandırma boşuna değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 6 Ekim 2020; 9:43:25 >

• Rakip :p

• 7nm+ EUV üretim nodu 20% daha fazla transistor yoğunluğu ve 10% daha yuksek saat hızı vaat ediyor.Bunları göz önünde bulunduracak olursak 536mm2 zar alanını 7nm DUV ile kıyaslarsak 670 mm2 gibi bir rakam çıkıyor. Eğer sızıntılar doğru ise Big Navi, RTX 3090ı bile geride bırakıyor olmalı. Techpowerup.com’un verilerine göre rtx 3090, rx 5700xt’den 95% daha güçlü. Big Navi ise sızıntılara göre rx 5700xt den 116% daha güçlü.Eldeki teknik verilere göre konuşacak olursak AMD’nin yeni gpusu rtx 3090 dan hem daha güçlü hemde daha az güç tüketiyor ayrıca 16gb 512 bit ggdr6 belleklerle gelmesi bekleniyor. Tahmini olarak ise 3090 ın yarısı kadar ucuz olacağı düşünülüyor.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.