Şimdi Ara

Bıçak Koleksiyonum (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
11
Favori
26.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batin2025

Sa konu bira eskimiş ama su zamana kadar kaç çakı. Oldu ve onlara ne kadar harcadığını merak ediyorum birdeilk başlayanlar icin hangi ücretlerde bicaklar onerirsin
    Abicim cold steel den bıçak almışsın ve türkiyeye getirtmişsin ama senin zevk biraz farklı ne bileyim garip buldum biraz :D Ben biraz daha efsanelere yaklaşmayı tercih ederdim Amok kukri olsun şimşir kılıç olsun (Shamsir) ÇoK enteresan aletler var ya Cold steel de. Kılıç olayına kesinlikle girmeyi düşünürdüm aslında ama kısa sürede elime alabilseydim . Elin gavuru bildiğin asya osmanlı kılıcını seri üretime geçirmiş satıyor ülkemizde yok !!! Üzülüyorum :D Şaka maka Türkiye de de üretilse ama orada 60 $ a satılıyorsa (mesela diyorum) burada da 60 TL ye satılsa süper olur dün doğar hobicilere . Sadece bana doğsa da olur farketmez yani :D

• quote:

Orijinalden alıntı: GriPrens

Abicim cold steel den bıçak almışsın ve türkiyeye getirtmişsin ama senin zevk biraz farklı ne bileyim garip buldum biraz :D Ben biraz daha efsanelere yaklaşmayı tercih ederdim Amok kukri olsun şimşir kılıç olsun (Shamsir) ÇoK enteresan aletler var ya Cold steel de. Kılıç olayına kesinlikle girmeyi düşünürdüm aslında ama kısa sürede elime alabilseydim . Elin gavuru bildiğin asya osmanlı kılıcını seri üretime geçirmiş satıyor ülkemizde yok !!! Üzülüyorum :D Şaka maka Türkiye de de üretilse ama orada 60 $ a satılıyorsa (mesela diyorum) burada da 60 TL ye satılsa süper olur dün doğar hobicilere . Sadece bana doğsa da olur farketmez yani :D

Alıntıları Göster
    Ontario Joe Pardue Military Tanto - Böker Batman Karambit - CTKT MY Tighe

Yıllardır çakı biriktiyorum. Tabii aralarda sirkülasyon oluyor arkadaşlara satıyorum yenilerini alıyorum. Bu vesile ile çok çakı geçiyor elimden.

Bu aralar aşağıdaki çakılar elime geçti. Bu markalar Türkiye de bulunmuyor. Forumda da bıçak sever dostlar vardır diye resimlerini paylaşmak istedim.

Ontario Tanto çok sağlam bir çakı. Alan dostların hepsi söz birliği etmişcesine "beton gibi" dedi. Kabza içi yanaklar çelikten. Kesici kısım AUS8 paslanmaz japon çeliği. Güzel bir bıçak.7

Böker karambit farklı bir tarz. Yurtdışında genelde savunma amaçlı kullanılıyor ve özel eğitimi oluyor. You tube den izleyebilirsiniz merak ederseniz.

CRKT MY Tighe bıçak fuarında yılın bıçağı seçilmişti. Çok fazla aranılan istenilen bir bıçaktı.

Buyrun rsimler;

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905sss -- 11 Ağustos 2013; 21:24:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1905sss

Ontario Joe Pardue Military Tanto - Böker Batman Karambit - CTKT MY Tighe

Yıllardır çakı biriktiyorum. Tabii aralarda sirkülasyon oluyor arkadaşlara satıyorum yenilerini alıyorum. Bu vesile ile çok çakı geçiyor elimden.

Bu aralar aşağıdaki çakılar elime geçti. Bu markalar Türkiye de bulunmuyor. Forumda da bıçak sever dostlar vardır diye resimlerini paylaşmak istedim.

Ontario Tanto çok sağlam bir çakı. Alan dostların hepsi söz birliği etmişcesine "beton gibi" dedi. Kabza içi yanaklar çelikten. Kesici kısım AUS8 paslanmaz japon çeliği. Güzel bir bıçak.7

Böker karambit farklı bir tarz. Yurtdışında genelde savunma amaçlı kullanılıyor ve özel eğitimi oluyor. You tube den izleyebilirsiniz merak ederseniz.

CRKT MY Tighe bıçak fuarında yılın bıçağı seçilmişti. Çok fazla aranılan istenilen bir bıçaktı.

Buyrun rsimler;

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Alıntıları Göster
    Dexter was here

• quote:

Orijinalden alıntı: dolyavarovskaya

Bu mesaj silindi.
    hürmetler abicim çok güzel çok güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Debdebeli

hürmetler abicim çok güzel çok güzel

Alıntıları Göster
    Sağ olun arkadaşlar o zaman devam edelim :)

CRKT Heiho - Spyderco Military Titanium - Benchmade Shori Nakamura

CRKT James Williams tarafından savunma amaçlı üreilmiş, samuray kılıçlarından esinlenilmiş bir çakıdır.

Spyderco, Military serisinin üst modellerinden biridir. Kabza titanyumdur.

Benchmade sayılı üretilmiş bit seridir. S30V üst düzey çelikli bir bıçaktır.

Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

• quote:

Sağ olun arkadaşlar o zaman devam edelim :)

CRKT Heiho - Spyderco Military Titanium - Benchmade Shori Nakamura

CRKT James Williams tarafından savunma amaçlı üreilmiş, samuray kılıçlarından esinlenilmiş bir çakıdır.

Spyderco, Military serisinin üst modellerinden biridir. Kabza titanyumdur.

Benchmade sayılı üretilmiş bit seridir. S30V üst düzey çelikli bir bıçaktır.

Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum
     Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Alıntıları Göster
    Valla üstadım çok güzel bir koleksiyonun varmış, hayran kalmamak mümkün değil. paylaşımlarının devamını diliyoruz. bloguda takip ediyoruz ama burdan daha bir konuşma fırsatı oluyor. burayıda ihmal etme :)

• Bende ucundan ilgilenmeye başladım çok tecrübeli veya bilgili değilim. Facebook üzerinde el yapımı bıçaklara rastladım. Bir usta yapıyormuş. Ürünler çok hoşuma gitti. Fiyat olarak 200-400 arası demişti o kadar para biriktirebilirsem almayı düşünüyorum. Kişiye özel tasarımlar yapıyor el yapımı olduğu için ilgimi çekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pre-clinic

Bende ucundan ilgilenmeye başladım çok tecrübeli veya bilgili değilim. Facebook üzerinde el yapımı bıçaklara rastladım. Bir usta yapıyormuş. Ürünler çok hoşuma gitti. Fiyat olarak 200-400 arası demişti o kadar para biriktirebilirsem almayı düşünüyorum. Kişiye özel tasarımlar yapıyor el yapımı olduğu için ilgimi çekiyor.
    Çok iyi hocam bende yakın zamanda başlamayı düşünüyorum siz zaten belirtmişsiniz zor olduğunu önceden yapamamıştım aileden dolayı engel oluyorlardı yavaş yavaş bir koleksiyon yapmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

Çok iyi hocam bende yakın zamanda başlamayı düşünüyorum siz zaten belirtmişsiniz zor olduğunu önceden yapamamıştım aileden dolayı engel oluyorlardı yavaş yavaş bir koleksiyon yapmayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Şimdiden söyleyeyim dostlarım. Türkiye de bıçak koleksiyonu yapmak zor bir iş.

Ama inanılmaz keyifli bir hobi. Bir kere içine girdiniz mi çıkamazsınız. :)
  • 1905sss 1 kullanıcısına yanıt
    bear bıcağı varmı sende
  • homes H kullanıcısına yanıt
    Bıçaklarımı yurt dışından alıyorum. O yüzden alma şansım olduğunda Türkiye de olmayan özel modelleri tercih ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905sss -- 26 Mayıs 2014; 10:16:54 >
  • quote:

Bıçaklarımı yurt dışından alıyorum. O yüzden alma şansım olduğunda Türkiye de olmayan özel modelleri tercih ediyorum.
    Birkaç yeni ve özel bıçak modelini paylaşayım dedim.

Ontario Joe Pardue Utiltac Tanto AUS 8A

Liner Lock
    Plain
    56-58 HRC
    Closed Length 4.7 in (12 cm)
    Tip Down and Up, Left and Right Handed
    Thumbstud
    Blade Thickness 3 mm
    Blade Material AUS-8A
    Overall Length 8 in (20 cm

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Steve Tarani 5.11 C.U.B Master 2.0 S30V

Overview:
    Reliable, efficient tactical defense knife
    One-handed operation
    Curved scythe blade
    Adjustable deployment tension
    Textured FRN grip scales
    Teflon finish
    Retention ring

Specifications:
    S30V Crucible steel
    Built as specified by Steve Tarani
    Blade is 2.87? long, 1/8? thick
    Includes reversible pocket clip

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

• quote:

Birkaç yeni ve özel bıçak modelini paylaşayım dedim.

Ontario Joe Pardue Utiltac Tanto AUS 8A

Liner Lock
    Plain
    56-58 HRC
    Closed Length 4.7 in (12 cm)
    Tip Down and Up, Left and Right Handed
    Thumbstud
    Blade Thickness 3 mm
    Blade Material AUS-8A
    Overall Length 8 in (20 cm

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Steve Tarani 5.11 C.U.B Master 2.0 S30V

Overview:
    Reliable, efficient tactical defense knife
    One-handed operation
    Curved scythe blade
    Adjustable deployment tension
    Textured FRN grip scales
    Teflon finish
    Retention ring

Specifications:
    S30V Crucible steel
    Built as specified by Steve Tarani
    Blade is 2.87? long, 1/8? thick
    Includes reversible pocket clip

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Bıçak Koleksiyonum

Alıntıları Göster
    merhaba

Cold Steel 6" TI-LITE WITH ZYTEL HANDLE modeli nasıl? gitti gidiyorda 300tl civarıbir ilan gördüm.

yurtdışından internet vasıtasayıla siz mi alıyorsunuz yoksa yolcu yanında mı getiriyorsunuz?

Kutlarım koleksiyonunuz için...

• kuros kullanıcısına yanıt
    Ti Lite serisi çok popüler, seveninin fazla olduğu bir bıçaktır. Stilettoya benzeyen etkileyici görünümü, çift taraflı tarzı, incelen namlusu gerçekten güzel.

Benimde sahip olduğum bir bıçak. Ama bunu taşımak falan söz konusu değil. Açıldığı zaman kasatura gibi oluyor. ( 33 cm )Bunu ya koleksiyon amaçlı alabilirsiniz ya da dağda bayırda falan güvenlik amacı ile bulundurabilirsiniz. Şehir yaşamında çok işe yaramayacaktır...

300 TL biraz çok olmuş bence.
  • Guzelmis mevzu cikarsa gelirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmallKing1

Guzelmis mevzu cikarsa gelirmisin
    Güzel koleksiyon kendi bıçaklarınızı yapmanızı öneririm.Bunlarda benim kendi yaptığım bıçaklar
     Bıçak Koleksiyonum
    1080 çelik +Wenge ağacı
    https://store.donanimhaber.com/36/6b/b5/366bb508e2a2e257caeafdd59f5e22c7.jpg Eski eğe + Zebrano ağacı
    https://store.donanimhaber.com/aa/9d/04/aa9d047ece9c629543b127efacca8a47.jpg soldaki 1095 sağdaki 1070 ikisinede kök ceviz sap yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yersen135 -- 29 Mayıs 2014; 18:24:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yersen135

Güzel koleksiyon kendi bıçaklarınızı yapmanızı öneririm.Bunlarda benim kendi yaptığım bıçaklar
     Bıçak Koleksiyonum
    1080 çelik +Wenge ağacı
    https://store.donanimhaber.com/36/6b/b5/366bb508e2a2e257caeafdd59f5e22c7.jpg Eski eğe + Zebrano ağacı
    https://store.donanimhaber.com/aa/9d/04/aa9d047ece9c629543b127efacca8a47.jpg soldaki 1095 sağdaki 1070 ikisinede kök ceviz sap yapılacak

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim. Ayrıca elinize sağlık bıçağınız gayet güzel olmuş.

Ama ben 25 senedir bıçak koleksiyonu yapıyorum. Yani bıçak yapma tavsiyesini daha genç arkadaşlara yapsanız daha yararlı olur. Dün başlamadım bu hobiye. :)

Lütfen yanlış anlamayın. Ben yapılan sanata , verilen emeğe, en önemlisi ustasına saygı duymakla beraber böyle bıçakları maalesef sevemedim gitti... Renkler ve zevkler tartışılmaz biliyorsunuz. Benim için mekanizma, ait olduğu sınıf, kullanılan çelik, kullanım amacı, markası vs. önemli. Herkes bıçak yaparsa kim satın alacak?

Bütün ülke usta olursak kime bıçak yapacağız? Siz devam edin yapmaya foruma yeter şimdilik :)

Sevgiler,

• quote:

Teşekkür ederim. Ayrıca elinize sağlık bıçağınız gayet güzel olmuş.

Ama ben 25 senedir bıçak koleksiyonu yapıyorum. Yani bıçak yapma tavsiyesini daha genç arkadaşlara yapsanız daha yararlı olur. Dün başlamadım bu hobiye. :)

Lütfen yanlış anlamayın. Ben yapılan sanata , verilen emeğe, en önemlisi ustasına saygı duymakla beraber böyle bıçakları maalesef sevemedim gitti... Renkler ve zevkler tartışılmaz biliyorsunuz. Benim için mekanizma, ait olduğu sınıf, kullanılan çelik, kullanım amacı, markası vs. önemli. Herkes bıçak yaparsa kim satın alacak?

Bütün ülke usta olursak kime bıçak yapacağız? Siz devam edin yapmaya foruma yeter şimdilik :)

Sevgiler,

Alıntıları Göster
    Estağfurullah dün başladınız demedim.Bıçak yapmanın yaşı yok benide bu hobiye başlatan ustaları sizde tanırsınız Sefa Çabuk,Emre Kipmen,Taner Salar,Özgür Özdemir ve ismi aklıma gelmeyen onlarcası bu işi ben bu ustalarımdan öğrendim elbette yapacak yer,zaman veya beceriniz olmayabilir.Sonuçta birçok kişinin deli gözüyle baktığı bir hobi ile uğraşıyoruz sizin sözlerinizde sorun değil.
    Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: yersen135

Estağfurullah dün başladınız demedim.Bıçak yapmanın yaşı yok benide bu hobiye başlatan ustaları sizde tanırsınız Sefa Çabuk,Emre Kipmen,Taner Salar,Özgür Özdemir ve ismi aklıma gelmeyen onlarcası bu işi ben bu ustalarımdan öğrendim elbette yapacak yer,zaman veya beceriniz olmayabilir.Sonuçta birçok kişinin deli gözüyle baktığı bir hobi ile uğraşıyoruz sizin sözlerinizde sorun değil.
    Saygılar.

Alıntıları Göster
    Sohbet ediyoruz hiç problem yok. Size bir bıçak sever olarak samimi dostça yazdım sizde sakın beni yanlış anlamayın. :) Söylediğiniz ustaları tabii ki biliyorum. Yaptıklarını, yazdıklarını hayranlıkla okuyor, izliyoruz her zaman.

Benim demek istediğim şu idi. İyice açıklamak isterim ki bir yanlışlık olmasın :)

Sizi tenzih ediyorum. 20 yaşında genç bir kardeşimiz bıçak yapmayı öğreniyor. Veya öğrenmeye başlıyor diyelim. Ertesi gün bana sizde kendi bıçağınızı yapsanıza diye tavsiye vermeye başlıyor.

Benim rahatsızlık duyduğum hemen tavsiye verilmesi. Mesela sizin bahsettiğiniz ustalarımız bunu yapmıyor. Çoğunlukla aynı forumlarda bulunuyoruz. Ama ilk lafları kendi bıçağınızı yapın olmuyor :)

Bu bir tercih, zevk, imkan, vakit, yetenek vs. seçimidir. İstesem bıçaklarla geçen amatörce 25 senemde bıçak yapmaya başlardım zaten. Dikkat ederseniz sizin "ilk cümleniz ve 3 cü kelimeniz kendi bıçağınızı yapmanızı tavsiye ederim" oldu.

:) Açıklamaya çalıştığım husus budur sadece. Yoksa bu sanata ve ustalarımıza karşı boynumuz kıldan ince. Sizin saydığınız ustaların bildiklerinin 3/1ni bilseydim kendimi şanslı sayardım. Ben amatör bir koleksiyoncuyum. Bıçak yapmayı bilmiyor ve de ilgi duymuyorum. Kendimce takılıyorum yani :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905sss -- 30 Mayıs 2014; 9:15:39 >

• quote:

Sohbet ediyoruz hiç problem yok. Size bir bıçak sever olarak samimi dostça yazdım sizde sakın beni yanlış anlamayın. :) Söylediğiniz ustaları tabii ki biliyorum. Yaptıklarını, yazdıklarını hayranlıkla okuyor, izliyoruz her zaman.

Benim demek istediğim şu idi. İyice açıklamak isterim ki bir yanlışlık olmasın :)

Sizi tenzih ediyorum. 20 yaşında genç bir kardeşimiz bıçak yapmayı öğreniyor. Veya öğrenmeye başlıyor diyelim. Ertesi gün bana sizde kendi bıçağınızı yapsanıza diye tavsiye vermeye başlıyor.

Benim rahatsızlık duyduğum hemen tavsiye verilmesi. Mesela sizin bahsettiğiniz ustalarımız bunu yapmıyor. Çoğunlukla aynı forumlarda bulunuyoruz. Ama ilk lafları kendi bıçağınızı yapın olmuyor :)

Bu bir tercih, zevk, imkan, vakit, yetenek vs. seçimidir. İstesem bıçaklarla geçen amatörce 25 senemde bıçak yapmaya başlardım zaten. Dikkat ederseniz sizin "ilk cümleniz ve 3 cü kelimeniz kendi bıçağınızı yapmanızı tavsiye ederim" oldu.

:) Açıklamaya çalıştığım husus budur sadece. Yoksa bu sanata ve ustalarımıza karşı boynumuz kıldan ince. Sizin saydığınız ustaların bildiklerinin 3/1ni bilseydim kendimi şanslı sayardım. Ben amatör bir koleksiyoncuyum. Bıçak yapmayı bilmiyor ve de ilgi duymuyorum. Kendimce takılıyorum yani :)

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim anlayışınız için benim sözlerim sadece "öneri" idi. O zaman ne diyelim umarım koleksiyonunuz daha kaliteli işlerle istediğiniz hızla büyür gümrük,kargo derdi olmadan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.