Şimdi Ara

Bıçak Koleksiyonum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
11
Favori
26.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şu bıçağa benzer bir bıçağı nerden bulabilirimhttp://www.budk.com/product/Black-Legion-Undead-Knife/176090.uts? ???
  • Arkadaşlar selam,

Mümküm mertebe fırsat buldukça paylaşımlara devam edeceğim. Bloğumu da umarım yakın zamanda biraz daha güncellerim.

"Black Legion Undead Knife" bu marka ve model soduğunuz bıçağı sanırım bulamazsınız. Zaten tavsiye de etmem. Ne olduğu belli olmayan 10 - 20 dolarlık dandik bir bıçak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1905sss

Arkadaşlar selam,

Mümküm mertebe fırsat buldukça paylaşımlara devam edeceğim. Bloğumu da umarım yakın zamanda biraz daha güncellerim.

"Black Legion Undead Knife" bu marka ve model soduğunuz bıçağı sanırım bulamazsınız. Zaten tavsiye de etmem. Ne olduğu belli olmayan 10 - 20 dolarlık dandik bir bıçak.

hocam bıçak kısmı çok hoşuma gitti çift taraflı ve zikzaklı olması dikkatimi çekti. yardımınız için teşekkürler
  • Smith Wesson Kasaturamın kılıfını kaybettim aynısından nerede bulabilirim bilgisi olan var mı?

Veya Üsküdar taraflarında bildiğiniz deri kılıf yapan bir yer var mı?
     Bıçak Koleksiyonum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahibaba.com -- 23 Mart 2015; 17:58:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serious Cat

quote:

Boker 100 senelik bir Alman markasıdır.

Boker,Magnum, Boker Plus vs. farklı serileri vardır. 20 dolarlık bıçağı olduğu gibi yüzlerce dolarlık çok kaliteli bıçaklarıda vardır.

Bıçak severlerin yakından tanıdığı bir markadır.

Bana maksimum 30 liralık bir bıçak önerebilir misiniz?

Yıllar sonra gelen cevap olsun,

Opinel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahibaba.com

Smith Wesson Kasaturamın kılıfını kaybettim aynısından nerede bulabilirim bilgisi olan var mı?

Veya Üsküdar taraflarında bildiğiniz deri kılıf yapan bir yer var mı?
     Bıçak Koleksiyonum

Bu şekilde hazır kılıf bulabileceğinizi sanmıyorum.

Eğer masraflı olmayacaksa heri deri tamitarı yapan yer veya ayakkabıcı gibi yerler ölçüyü alıp bir deri kılıf yapabilir.

Yine de bi Eminönü'de Efe av ticarete sorun. Murat Bey orada. Bu markanın yetkili satıcısı.
  • Hocam bu konuda bilgili birisisiniz , burada veya blog'unuzda bıçak satın alma rehberi gibi birşey paylaşma düşünceniz varmı . Ben şu sıralar airsoft koleksiyonum için para biriktiriyordum ancak kaliteli aletler pahalı ve şuanda öğrenci halim ile böyle bir koleksiyona yatırım yapacak halim yok bende bu yüzden bıçak'lara yöneldim ancak bu konuda fazla bir bilgim yok yardımcı olursanız çok mutlu olurum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benchmade'in infidel modelini türkiyede nereden alabilirim fikriniz var mı? Veya replikası da olabilir? Onun haricinde tavsiye edebileceğiniz automatic knife var mıdır? Saygılar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar selam,

quote:

Orijinalden alıntı: kent290lf

Koleksiyon çok güzel imrendim.

Bu konuyu ve blogunuzu biraz daha bilgi verici hale getirmenizi öneririm. Mesela, bıçak alırken dikkat edilmesi gerekenler. Çelik oranı karbon oranı vb.

EDC ile ilgili yazınızı gördüm gayet güzel olmuş ama çelik oranı karbon oranı gibi garip ve bilmediğimiz terimleri biraz daha açarsanız çok sevinirim.

Bende şimdi araştırmaya başladım günlük sürekli yanımda taşıyabiliceğim, gerek koli açma da gerek bişeyler doğramada (salatalık vb. adam değil :D) gerekse günümüz İstanbul koşulunda ne olur ne olmaz diye taşıyabiliceğim bıçak arıyorum. Blogunuza bakıyorum şuanda ve görüntüsünü beğendiğimi internetten araştırmaya başlıcam.

Biz forum üyelerine biraz daha satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, nereden alınır, nasıl alınır gümrük işlemleri nasıl halledilir detaylı bilgi verirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tweaker

Hocam benchmade'in infidel modelini türkiyede nereden alabilirim fikriniz var mı? Veya replikası da olabilir? Onun haricinde tavsiye edebileceğiniz automatic knife var mıdır? Saygılar.

Benchmade maalesef sahtesi en çok yapılan modeldir. Türkiye'de gitti gidiyor da, pasajlarda, askeriürün satan mağazalarda neredeyse gördüğünü bıçakların hepsi sahtedir. O markanın tek yetkili satıcısı Murat efe av ticarettir. ( Eminönü )

Gönül rahatlığı ile gidin gezin mağazasını ve beğendiğiniz modeli satın alın.
  • quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

quote:

Koleksiyon çok güzel imrendim.

Bu konuyu ve blogunuzu biraz daha bilgi verici hale getirmenizi öneririm. Mesela, bıçak alırken dikkat edilmesi gerekenler. Çelik oranı karbon oranı vb.

EDC ile ilgili yazınızı gördüm gayet güzel olmuş ama çelik oranı karbon oranı gibi garip ve bilmediğimiz terimleri biraz daha açarsanız çok sevinirim.

Bende şimdi araştırmaya başladım günlük sürekli yanımda taşıyabiliceğim, gerek koli açma da gerek bişeyler doğramada (salatalık vb. adam değil :D) gerekse günümüz İstanbul koşulunda ne olur ne olmaz diye taşıyabiliceğim bıçak arıyorum. Blogunuza bakıyorum şuanda ve görüntüsünü beğendiğimi internetten araştırmaya başlıcam.

Biz forum üyelerine biraz daha satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, nereden alınır, nasıl alınır gümrük işlemleri nasıl halledilir detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

Sevgili dostum sanırım ayrıntılı bir cevap bekliyorsun.

Ama maalesef özet geçeceğim. Yoğun çalışıyorum. İşten eve, evden işe koşturmaca. Çocuk çoluk vakit bulamıyorum fazla. Ama kısa kısa sorularınız sorarsanız tabii ki cevaplarım.

Öncelikle bir iki tavsiye yazayım.

Bıçaklara yeni başlayan, çakılara ilgi duyan birinin karbon oranı, çelik çeşitleri bunları hemen öğrenmesi gerekli değil. Yolun bir başı var bir de ilerleyen kısmı. Önce bir çakı seçin. Alın kullanın. Bileyleyin,koruyuni performansıda bakın.

Yavaş yavaş çelikleri okuyun, özelliklerini okuyun. Yazdığım yazının size karışık gözükmesinin sebebi bu zaten. Aceleye gerek yok yavaş yavaş, tecrübe ederek ilerleyin.

Bence ilk çakınızda dikkat etmeniz gerekenler;

1- Emniyet kilidi olsun isterim elimi kesmeyeyim.
    2 - Markası bildiğim güvendiğim bir çakı olsun.
    3 - KESİNLİKLE orjinal olmalı. Sahte, dandik bıçak almam.
    4 - Tek el ile açmaya uygun mekanizma olsun. Zor durumda çok işe yarar.

Ben bu forumda sadece paylaşımlarda bulunuyorum hobim ile ilgili. Bir şey satmıyorum. Ama sonuçta bıçaklar ile haşır neşir geçen 26 seneden sonra elimden çok bıçak geçiyor.

Mail atın bana. İşinizi gören bir çakı varsa elimden uzakta aramaya gerek yoktur belki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905sss -- 10 Nisan 2015; 11:14:55 >
  • tweaker kullanıcısına yanıt
    eger benchmade disinda sustali bicak istiyorsaniz size tavsiyem mikov'un bicaklaridir (ayrica her zevke uygun fiyat secenekleri vardir) cok guzel bir sistemi vardir ve butun parcalari 7 sene garantilidir veya sok sevdigim bir diger marka(benchemade'den bile daha cok) swinguard'dir cok guzel bir stiletto serisi vardir (maalesef fiyatlari biraz yuksektir istege gore altin kaplamasi vs vs...)son olarak benchmade'e en yakin olan olan logitech(daha fazla secenek) bu markalar dunyanin en kaliteli sustali bicaklarini uretir
  • Merhabalar, hem tabanca tüfek forumunda hem burda sizi takip ediyorum ayryca blogunuzu çok ba?aryly buluyorum. Ben de spyderco, crkt, Gerber, böker markalarynyn muhtelif modellerinden olu?an mütevazi bir koleksiyona sahibim. Elimde olmayan tek marka cold Steel. Özellikle Spartan ve Espada m, xl, voyager ya da rajah modellerinden birini almak istiyorum. Siz bu aralar herhangi bir cold Steel cakinizi elden çykarmayy dü?ünüyor musunuz? Özelden mesaj atamadym hata veriyor, o yüzden buradan payla?yyorum.
  • https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=121501278

• Kamp yapma amacına uygun, tuzlu olmayan bir bıçak öneriniz var mı? 60-70 TL'ye kadar.
  • Uluç. U kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle var. Mora bıçak alın. Hiç düşünmeyin. Dünya üzerindeki fiyat /performans olarak en iyi bıçaktır. Dünyada çok tercih edilir. Bende de bir sürü var. Senelerce kullanırsınız.

efe av ticaret resmi distribütörü bu markanın. Bende oradan alıyorum.

http://www.efeav.com.tr
  • quote:

Kesinlikle var. Mora bıçak alın. Hiç düşünmeyin. Dünya üzerindeki fiyat /performans olarak en iyi bıçaktır. Dünyada çok tercih edilir. Bende de bir sürü var. Senelerce kullanırsınız.

efe av ticaret resmi distribütörü bu markanın. Bende oradan alıyorum.

http://www.efeav.com.tr

Bahsettiğim fiyat aralığında bi model göremedim. Sizin öneriniz var mı?
  • Dostum şaka mı yapıyorsunuz? :) Mora marka alın dedim. Distribütörün adresi de verdim.

Nasıl göremediniz? Baktığınızda Mora marka bıçakların 30 TL den başladığınız göreceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1905sss -- 16 Haziran 2017; 12:2:56 >
  • Updullah

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.