Şimdi Ara

bi arkadaş bunu türkçeye çevirebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.youtube.com/watch?v=5_VL5QVszq0

çok rica ediyorum ya.. birisi türkçeye çevirsin şunu..

• Adam amerikada yaşlandı ama aksanı değişmedi

Para versen bile burada kimse uğraşmaz muhtemelen. Bu işlerin yapıldığı forumlara falan sor en iyisi.
  • arnold'un hatrına...
    0:11
    müsabık bir atlet olduğunuzda
    çok hızlı bir şekilde ne kadar güçlü olduğunuzu
    ya da ne kadar akıllı olduğunuzu öğrenirsiniz.
    Fakat bu niteliklerden sizinki kadarına sahip olan
    pek çok insan vardır.
    0:27
    Bu işte ilerledikçe performansları, kasları,
    aynı vücut yapıları ve aynı ölçüleri olan insanlarla
    karşılaşırsınız. İşte o zaman bir soru ortaya çıkar.
    Zirvede olanın nesi vardır?
    0:38
    Onun iradesi vardır. Sizin günde 4-5 saat çalışmanızı o sağlar.
    Vücudunuzun son haline geldiğinde nasıl gözükeceğine zihniniz
    karar verir.
    1:00
    herkese merhaba. Son iki yıldır bütün kaliforniyada hapishanelerde,
    hastanelerde, enstitülerde vs. böyle sunumlar yapıyorum. Ve bunu
    yaparken çok keyif alıyorum ve bunu yapmaktan beni çok tatmin ediyo.
    Her ayın bir günü bu tarz bir yere gelip buradakilere antremanları
    hakkında yardım ediyorum.
    1:23
    O zamanlar nsıl şampiyon olunabilir diye seminerler yapardık.
    Her zaman insanlara sorardım "Neden bir şampiyon olmak istersin?" diye.
    Ya da "Ne başarmak istiyorsun? Neden idman yapıyorsun?" diye sorardım.
    Eğer bir adam kalkar ve derse ki "idman yapıyorum çünkü daha kaslı
    olursam ve... istediğim definasyonu elde edersem... Sonra belki bir
    body building yarışmasına girerim" bunu der ve oturur...
    1:53
    Eğer bu şekilde düşünürseniz kaybeden olursunuz.Asla başaramazsınız.
    Çünkü asla "belki" yoktur. Ayağa kalkmalı ve "ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM"
    demelisiniz.
    2:03 ve ben bunu başarmak için ne gerekiyorsa yaptım, gün içerisinde
    poz verme, görünüş vs. vs. antreman videolarımı izledim, ilgili
    motive edici kitapları okudum. NE GEREKİYORSA ONU YAPTIM. İŞTE DUYMAK
    İSTEDİĞİM CEVAP BUYDU.
    2:18
    sahneye çıktıkları anda işe yaramaz olanlarla başarıya aç olanları
    anlayabiliyordunuz. ve bu açlık sizi geliştirecek. çünkü kendiniz
    için kısa-orta-uzun vadede ne olursa olsun bir hedef yaratır bu açlık.
    ve bu açlık yüzünden ne kadar bu hedefleri kovalarsanız. Ancak kovalarken
    siz bu hedefleri gözünüzün önüne getiremez ve inanamazsanız kim inanır ki.
    2:43
    Vücut çok önemlidir. Ancak irade ondan daha önemlidir. vücudun en önemli organı
    göz bebeğidir. çünkü hırs oradan yaratılır. hergün dünyanın her yerinden insanları
    salona götüren şey, sizi 250 kg'ın altında squat yaptırıp, bedeniniz titrerken
    sizi tekrar ağırlığın altına sokup bir tekrar daha yaptıran şey
    3:14
    işte olayın bütün mental boyutunun ofisi hırstır. O sizi motive eder ve sizi
    salondayken size o ekstradan tek tekrarı yaptırıp yaparken de gülümsemenizi sağlar.
    Sizi ekstra 100 mekik çekmeye ya da acı duvarının ötesinde çalışmaya iten şey iradedir,
    vücut değildir.
    3:33
    İşte bu yüzden vücut çok önemli ancak irade daha da önemlidir diye düşünüyorum.
    SAlona gidiyorsunuz ve her tekrarınızın sizi hedefinize bir adım yaklaştırdığını
    görüyorsunuzz. işte bu görüntüyü gerçeğe çevirirsiniz. Bu yüzden PUMPING IRON filminde
    salondayken çok mutlu olduğumuzu görürsünüz.
    4:00
    Garip gelebilir, günde beş saat çalışırken bu kadar mutlu olmak. Ama çalıştığım her saat beni
    MR OLIMPIA, MR UNIVERSE olma hedefime daha da çok yaklaştırıyordu. Ve fikrim odur ki
    süreç boyunca bu tarz düşünürseniz başarısız olmazsınız.
    4:25
    Adeta kör olursunuz. Çünkü ne kadar tökezleseniz bile kimse size başarısız oldunuz diyemez.
    Çünkü her şeyden önce siz böyle hissetmezsiniz. Çünkü 250 kg kaldırmanın tek yolu, bunu
    denemekten kaçmamanızdır. Eğer başarısızlıktan korkuyorsanız bu sınırı geçemesiniz.
    Bir amaç uğruna meşhur olanlar ya da bu sırada ölenler başarısız olmayı umursamaz. Çünkü tek
    seçenekleri denemektir. Bu onlara bahşedilmiş bir yetenektir.
    4:54
    Sporda en önemli şey çalışmaktır. Bu hayattaki her şey için geçerlidir.
    Şimdi bunu aktörlüğe uyguluyorum. Günde beş saat idman yapıyorum, 1 saat poz verip gerdirme
    yapıyorum. Nedenb bunu aktörlükte de yapmayayım ki? Her gün oyunculuk dersine gittim, aynı şekilde
    aksanımı yok etmek için aynı arzuyla çelıştım.
    5:27
    Ne çekiyoruz. bir clint eastwood gibi olacağım, bir john wayne gibi olacağım. Çocukken beğendiğim
    kahramanlar gibi olacağım. İşte bunun peşinden gideceğim dedim ve aynı prensip etrafta pek çok aksanın var,
    çok irisin, saçma sapan bir soyadın var kim onu telafuz edecek; asla başaramayacaksın diyen insana
    rağmen işe yaradı. Siz bildiğiniz ve inandığınız sürece kimin ne dediği hiç önemli değildir.
    Sizi bir star olarak gösteren o hayal her şeyin üstesinden gelir.
    6:06
    1975 de BB den emekli oldum ve bir seri Conan filminin sözleşmesini yaptım. o sırada biraz bunaldım, karşımda büyük bir
    stüdyo, 20 milyon dolar bütçe ki bugünün standardında 150 milyon eder, işte o an avustralyaya MR OLIMPIA
    yarışmasına juri olmak için gidecektim ve o an dedim ki kendi kendime "niye yarışmıyorum ki?"
    6:39
    yarışmacıların çok üzüldüğünü düşünüyorum. bunu neden yaptığımı, neden ödüllerini aldığımı ve tepside ne varsa
    hepsini temizlediğimi düşündüler. bunun böyle olduğunu düşünüyorum ama o sırada kendimi iyi hissetmem için
    bunu yapmam gerekiyordu. çünkü rekabet hissi beni kendime getirdi. va şimdi aynı şeyi politik kariyerime de uyguluyorum.
    7:05
    bu sıradan seçim tarihi bir anlam kazandı zira kaliforniyalılar ile liderleri arasında bu kadar kopukluk daha önce görülmedi.
    ben değişim için valiliğe adaylığımı koyuyorum. ben insanların valisi olmak istiyorum. korkutmadan ya da torpil geçmeden
    tüm kaliforniyalılar için dürüstçe çalışmak istiyorum. (arnolda katılın-ve kaliforniyayı eski haline getirelim)
    7:28
    insanlar beni büyük bir aksiyon kahramanı olarak gördüler ve bu büyük aksiyonları gerçeğe taşımamı istediler.
    İşte bu yüzden politik kariyerim boyunca neden bunu yapıyorsun. bu politik olarak çok riskli dediler.
    Bu gibi konular hapishane reformu gibi kimsenin konuşmak bile istemediği mevzulardı. Ben de tamam bu politik olarak
    riskli ama 172 bin mahkumuz var ve 4bin tane daha geliyor ve bir yerde bir patlama olacak.
    ve ben bunu düzeltmek istiyorum. insanları birleştirdiğim, işleri geri getirdiğim, ekonomiyi düzelttiğim için gurur
    duydum. vs. vs.... buralar tıraş

hayattaki her şey BB de elde ettiğim tecrübe ile örtüştü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuros -- 14 Mayıs 2013; 21:57:31 >

• Hiç mi üşenmedin be mübarek, helal olsun...
  • Arnold'un da dediği gibi: Üşenenin çocuğu olmazmış :)
  • ben bunu yeni görüyorum.. olamaz!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.