Şimdi Ara

Bf1 de %100 işlemci kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar ryzen 3 1200ü 3.7 cıkardım yeni ama hala işlemci kullanımı %100 ve fps düşüşleri yaşanıyor sorun neyden olabilir aceba?
    sistemim
    ryzen 3 1200
    msi gtx1050ti
    msi b350m pro vdh
    psu xigmatek calibre 500watt
    gskill 2400mhz ddr4 8gb
    aoc 75hz gaming monitörBf1 de %100 işlemci kullanımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BrkNea -- 29 Ekim 2017; 0:37:26 >

• oyunun grafik ayarlarını en yükseğe al eğer yapmadıysan. kaç fps alıyorsun? yine de düzelmezse v sync i aç (oyunda var mı bilmiyorum) fps yi sabitler yırtılmaları engeller ama oyun sanki geriden geliyormuş gibi olabilir. Ya da fps sabitlemeyi dene .
  • K120 K kullanıcısına yanıt
    Ultra da oynuyorum 50 60 Aarau aliyor fps islemciyi %100 kullandigi zaman 40 dusuyor fps ve droplar basliyor deneyim bi vsync

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı oyunlar işlemciyi çok kullanıyor başka oyunlarda olmuyor sanırım. Küçük bir ihtimal farklı driverlarla deneyebilirsin, bende wot oyununda işe yaramıştı en son driverı yükleyince takılmalar olmuştu eskisine dönünce düzelmişti.
  • BF1 işlemciyi çok yoran bir oyun özellikle bu sorun, 4 çekirdek işlemci kullanan bilgisayarlarda sürekli yaşanıyor oyun bu anlamda yapımcı tarafından malesef çok iyi optimize edilemedi. yapılması gereken ise daha çok çekirdekli işlemci almak(ryzen 5, i7, 8.nesil i5 i7 v.s.) bunların dışında şunu önerebilirim oyunu 60 fps'ye kitle oyun içi ayarlardan yalnız vsync demiyorum vsync kapalı olsun multiplayer oyunlarında vsync feci şekilde gecikme yaratıyor. bu şekilde bir nebze olsun işlemci kullanımı azalacaktır. bende de %100 kullanım oluyor ama oyunu 60 fps'e kitleyince harita'dan haritaya değişmekle birlikte işlemci kullanımı %70 80 düşüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 30 Ekim 2017; 13:32:43 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Vsync actim pek bi fark olmadi geri kapattim dediginiz gibi ya daha yuksek islemciye gecicez yada bu sekilde oynayacagiz fps nasil 60a sabitliyoruz vsync haric

• BrkNea kullanıcısına yanıt
    oyun içi grafik ayarlarının yapıldığı ekrandan

bunların dışında nvidia kontrol panel'den bf1 için güç yönetimi maks. performans, bağlantılı optimizasyon ayarı açık olması gerek birde bunları dene bakalım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerosol 34

oyun içi grafik ayarlarının yapıldığı ekrandan

bunların dışında nvidia kontrol panel'den bf1 için güç yönetimi maks. performans, bağlantılı optimizasyon ayarı açık olması gerek birde bunları dene bakalım

Dediklerinizi yaptim bi nebzede olsa duzeldi tskrler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.