Şimdi Ara

Beyler KİA CERATO CRDi MI?- SEAT CORDOBA TDi MI? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
0
Favori
27.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • parasi olupta daha iyi bir cerato almayi dusunen arkadas olursa ocak 2007 i beklesin derim.ayrica ed kod adli aracta ayni tarihte cikacak.bu bilgileri basindan ve kiaya yakin kaynaklardan resimleriyle birlikte aldim. hatta yakinda 1.1 lt dizel 75 bg 159 tork ve 100 kmde 3.5 lt yakit tuketen picanto geliyor.su anda serviste var turkiye sartlarinda test ediliyor. ufak araba dusunenler icin mukemmel bir arac.cokta ekonomik.kullanan arkadas benzinliden daha iyi oldugunu soyledi. ceratonun su an ikinci el sikintisi yok.ozellikle dizelin.cok ragbet goruyor.kianin istanbul servisleri cok iyi.baska srvisler insanin yuzune bakmazken kia servisleri sizi memnun edebilmek adina herseyi yapiyorlar.ikramlar cabasi.ve sunuda biliyorum yedek parca sikintisi yok.kimse madur olmuyor.gecenlerde kisa far ampulu kesilmisti.hemen degistirdiler.usta birde yedek verdi ve nasil takilacagini ogretti.kianin anlayisini anlatmak icin bu ornegi verdim.bence arkadaslar arac kadar onemli servisler.arac almadan once mutlaka servisinide ayarlayin.sonra arac sahipleri perisan oluyorlar.ben 30.000 kmyi gectim samimiyetime inanin kendimi sansli hissediyorum.bilgi ve tecrubelerimi sizinle paylasmak istedim.sorusu olan arkadas olursa gene yardimci olmaya calisirim.sevgiler saygilar.

• quote:

Orjinalden alıntı: electra

Arkadaşlar yakın bir arkadaşımda 2004 Polo Comfortline var, full donanımlı. Dizele geçiş yapıcak, İkinci el alacak. Ancak şimdi incelediğimiz dizellerde donanım ve fiyat önemli. Şu an en iyi alternatif 307 Hdi ve Cordoba. Tip ve marka tutkunu değiliz ikimizdede Polo var kalite ve donanım önemli. Yoksa 206 Gti alırdık Polo yerine. İkinci el öneriniz varmı Cordoba alınırmı Polodan sonra. Veya Cerato bulabilirmiyiz ikinci el? Karar vermek ve bulmak zor, en mantıklı olan tercih???

Bence yeni kasa 307 olursa cok iyi ama eski kasa ile ilgili cok problem duydum. Ayrica sigorta sirketinde calisiyorum pejolarin ve citroenlerin parca sikintisi var allah korusun bir kaza halinde aylarca beklersin. Cordoba ikinci el olarak tavsiye ederim sorunsuz araclar seat. iyi günler

• kia cerato 1.5 crdi alın bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: legion90

Ya 3 kişi oturacak arabada. Bu arada Kia 102 hp - Seat 90 hp. Bana da Seat dar geldi. Cerato yakın zamanda arabasını yenileyecek mi acaba?

ewet seat'ın içi çok dar.motor gürültüsü çok fazla.sen seatta 90hp var demişsin ama 80 hp var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AR_159 -- 18 Ağustos 2006; 3:03:18 >
  • 3 hafta kadar önce Ankara- Marmaris arasında (bilgisayara göre ortalama 91 km hızla) 76 ytl mazot yaktım.
    Belki bu bilgi de işinize yarar

tabii cerato ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muyasar -- 19 Ağustos 2006; 18:23:51 >
  • Cordoba motoru beni çok etkiledi Arkimin babasınn arabasıyla ufak bi uzun yol deneyimi yaşadım @Contranarya motoru 10 numara benceAma çokkk dar arkası bi de benm gibi 1.95 lik adama hiç gitmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FullPerfromance -- 19 Ağustos 2006; 18:28:24 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gökberg_ß

Cordoba motoru beni çok etkiledi Arkimin babasınn arabasıyla ufak bi uzun yol deneyimi yaşadım @Contranarya motoru 10 numara benceAma çokkk dar arkası bi de benm gibi 1.95 lik adama hiç gitmez

eet güzel araba ama harbidende dar ya

• arkadaslar,cordaba ile cerato ayni segmentte degil.dogaldirki cerato daha agir basiyor.bu sekilde kiyaslamaniz yanlis.cordobayi kotu gibi gosteriyor. oysa cordaba dizel kendi sinifinda en iyi araclardan biridir.cordobayla rio dizel kiyaslanabilir.cunku ikiside ayni segmentte.arkadas once hangi segmentte alacagina karar vermeli.mesela bana c segmentinin altinda araclar ufak geliyor.ne olursa olsun dusunmem.ihtiyacimi karsilamaz.c segmenti genis ferah oluyor.insani bunaltmiyor.gorunuste guzel oluyor.birde performansli olunca tabiri caizse tadindan yenmiyor.keyifli surusler.saygilar.
  • ben seat derim
  • Sanırım bdx arkadaşımız Polo'dan sonra Cordoba almıştı,çok da memnun du sanırım,bi danışın isterseniz..!
  • Kusura bakmayın taildeydim yeni döndüm araç almayı Aralık ayına erteledim. Ben yokken çok çeşitli yorumlar yapılmış. Bu arabalar kıyaslanamaz falan demişler. Ama bütçem ancak bu 2 arabaya yetiyor.Bunların yanında Fiat Albea da var ama hem tip olarak hemde donanım bakımından gözümden düştü. Sonuçta Cerato da karar kıldım. Sadece 1.6 117 hp lik modelini bekliyorum. İnşallah fiyatlarında çok fazla bir artış olmaz. Saygılarımla...
  • kasarcık arkadasım ben ed kod adlı arabasının sadece avrupada olacagını sanıyodum türkiyeye gelecekmi o.ayrıca seat dar ve sesli motora sahip kia ise mükemmel kesinlikle cerato bir numara
  • ed kod adli arac yeni yilin ilk ayinda gelecek. bu aractada yeni motorlar kullanilacak.legion90 nikli arkadasim bende olsam yeni ceratoyu beklerdim. gordugum,okudugum kadariyla cok guzel bir arac olacak.hele motorlari rakiplerinin onunde olacak.saygilar.
  • yeni cerato performans olarak bu modellerden daha ii olacakmıs ama arabanın görünüsü biraz yumusaklasmıs gibi eldi bana ayrıca fiyatlarda baya artacakmıs haberiniz olsun
  • gorunuste haklisin.su anki model daha guzel duruyor. evet fiyatlar artar. umarim yine rekabetci bir fiyat olur.
  • seat cordoba derim ben.. cunku asyalı arabaların ses yalıtımı, parça kalitesi, işcilik ve sağlamlık konusunda çok ciddi zaafları var. bunula birlikte başlıkta daha önce değinildiği gibi seat markası vw grubunu bir parçası bu nedenle motor ve sağlamlık açısından çok başarılı.. eğer problem dizel motorun gürültüsü ise bu problemide yakıt tasarruffu ile telafi edebilirsiniz. otomobil konusunda avrupanın asyaya karşı üstünlüğü çok fazla bu nedenle benim önceliğim her zaman avrupalı araçlardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: Tirt

seat cordoba derim ben.. cunku asyalı arabaların ses yalıtımı, parça kalitesi, işcilik ve sağlamlık konusunda çok ciddi zaafları var. bunula birlikte başlıkta daha önce değinildiği gibi seat markası vw grubunu bir parçası bu nedenle motor ve sağlamlık açısından çok başarılı.. eğer problem dizel motorun gürültüsü ise bu problemide yakıt tasarruffu ile telafi edebilirsiniz. otomobil konusunda avrupanın asyaya karşı üstünlüğü çok fazla bu nedenle benim önceliğim her zaman avrupalı araçlardır

Nasıl buldan da cevap verdin bilmiyorum vallahi. Konu kapanalı 2 sene olmuş, arkadaş arabayı almış hatta eskitmiştir bile.

• Hem öyle, hem de arkadaş ne Seat Cordoba'ya ne de Cerato'ya daha önce binmemiş galiba. Ses yalıtımından bahsetmişte...

Cordoba ile Cerata arasında dağlar kadar fark var.

Ha cordoba ha traktör. Hem sesli hem sarsıntılı

quote:

Orjinalden alıntı: altinok

quote:

seat cordoba derim ben.. cunku asyalı arabaların ses yalıtımı, parça kalitesi, işcilik ve sağlamlık konusunda çok ciddi zaafları var. bunula birlikte başlıkta daha önce değinildiği gibi seat markası vw grubunu bir parçası bu nedenle motor ve sağlamlık açısından çok başarılı.. eğer problem dizel motorun gürültüsü ise bu problemide yakıt tasarruffu ile telafi edebilirsiniz. otomobil konusunda avrupanın asyaya karşı üstünlüğü çok fazla bu nedenle benim önceliğim her zaman avrupalı araçlardır

Nasıl buldan da cevap verdin bilmiyorum vallahi. Konu kapanalı 2 sene olmuş, arkadaş arabayı almış hatta eskitmiştir bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shuma II -- 30 Temmuz 2008; 12:36:18 >

• quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

Hem öyle, hem de arkadaş ne Seat Cordoba'ya ne de daha önce binmemiş galiba. Ses yalıtımından bahsetmişte...

quote:

quote:

En azından Cerato'dan güvenli ya o da yeter.3 değil 4 yıldız almış.

• valla böyle bir kazada 1 yıldızın lafı olmaz

ayrıca şaka 1 yana çarpışan oto almıyoruz. Güvenlil konuları ve NCAp güvenilirliği çok tartışıldı bu forumda. Benim bu konudaki düşüncem ise hep : ülkeler güçlü oldukları veya olmak istedikleri pazarın kriterlerine göre araç üretirler olmuştur. hatta 2 sene önce açılmış bir topicte ki o da hortlatılmış, Ceed'in tamamen avrupa pazarı için üretildiğini ve kesinlikle 5 yıldız alacağını yazmıştım. Haklı çıktım.

Sonuç olarak güvenlik tabiki önemli ama KIA kesinlikle Seat'tan daha az güvenli değil. Ama Ben uzun yolda Cordoba'da olmak istemem açıkçası 300-400 km yaptıktan sonra arabadan indiğinizde yoğun bir baş ağrısı sizi bekliyor olacak

quote:

Orjinalden alıntı: enoman

quote:

Orjinalden alıntı: shuma II

Hem öyle, hem de arkadaş ne Seat Cordoba'ya ne de daha önce binmemiş galiba. Ses yalıtımından bahsetmişte...

quote:

quote:

En azından Cerato'dan güvenli ya o da yeter.3 değil 4 yıldız almış.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.