Şimdi Ara

Beyin yakan sistem toplama sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
638
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ağalar bir toplanın hele... Şimdi eldeki parçalarla 2 tane bilgisayar yapılacak. İşimiz çok zor değil aslında. Konu şu ki bu bilgisayarlardan bir tanesi günlük kullanımda olacak high-end oyun bilgisayarı, diğeri de salonda televizyona bağlı kalacak ve aslında 4k da oynatsın istediğim bir medya bilgisayarı olacak. Yazdığım konfigürasyonlarda "yok o anakart-işlemciyi salona koy, o ekran kartıyla o iş olmaz" falan diyin bana.

Sistem 1- (günlük kullanacağım) Gigabyte Z87X-UD3H + i5 4670K, Asus R9280, 120GB Kingston SSD, yeterli miktarda ram :), Corsair 850 Watt PSU, Cooler Master Stacker
    Sistem 2- (televizyona bağlamalık) Gigabyte x58ud4p+ i7 920 emektar, Evga 9500 GT, 120 GB Kingfast SSD, 6 TB kadar HDD (4 tane) yeterli miktarda ram, OCZ 750 Watt PSU, Asus Kasa

Şimdi merak ettiklerim şöyle:

Bana der misiniz "içerdeki bilgisayarın zaten onboard ekran kartı yeter, sen 9500 GT'yi çıkart, salondaki bilgisayara R9 280'i tak" diye?

İkincisi ve belki daha önemlisi, "i7 920 senin işini zaten görür, medya bilgisayarına onboard GPU olan yeni nesil anakart-işlemciyi tak, içeriye i7 920'li sistemi R9 280 ile götür" mü dersiniz?

Bir de evdeki bilgisayarların tümünden sorunsuz bir şekilde paylaşımla medyayı alabiliyorum. Yani içerdeki bilgisayardaki 1080p'lik bir filmi öbür taraftan açmak sıkıntı olmuyor. Salona koyacağım bilgisayarda 4 tane mekanik disk sorun olur mu? içerideki güç kaynağı daha babayiğit.

9500 GT'nin HDMİ çıkışı neyim bile var, ondan izlense güzel olur mu salon işi? (HDMI ile AVR üzerinden 4k 55" televizyona bağlı)

• I7 920 de ve x58 anakartta dahili goruntu birimi yoktur seve seve 9500gtyi kullanacaksiniz:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.