Şimdi Ara

Beyaz farlı Doblo yüzünden yayaya çarpıyordum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
5.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dün gece yolda giderken bir doblo karşımdan farlarına ve sis farlarına led yada xenon ampül takmış geliyordu, selektör falan atamadım adamı uyarmak için çünkü yolda başka arabalar da vardı hepsine rahatsızlık vermek istemedim. Adamın ışığı dışında görüşüm kalmadı ve adam yanımdan geçer geçmez yolun ortasında bir yaya gördüm, ani frenle zor durdum.
    Yıllardır yavaş yavaş artıyor şu farları takanlar ve artık dayanılmaz hale geldi. Hiç kontrol falan yapan poliste yok. xenon yasak muhabbeti var ama led de yasak olmalı ve taktırmak isteyen gidip mercekli far ve otomatik yükseklik ayarı taktırmalı.
    Güzel göründüğünü falan düşünüyorlar ya en çok ona sinir oluyorum. O güzel görünen BMW, Audi, Mercedes farları beyaz olduğundan değil, led şeritler ve far ile agresif tasarımları sebebiyle güzel.
    Cimere falan yazsak bi işe yarar mı bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dobloyada o farları takmazsın yaaa

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Her deliğinden beyaz ışık fışkırıyordu hocam arabanın.

• Bunlar güzel oldu oo efsane filan oldu sanıyor aracın camlarında film olmasa geceleri araba kullanmak işkence yeminle bu farlara belli bi yasal düzenleme yapılmalı kimse kimseyi rahatsız etmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 27 Temmuz 2019; 16:55:31 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Cam filmi işe yarıyor mu? Benim hiç aklıma gelmemişti araştırayım biraz

• Valla yarıyor hocam 2 numara yaptırdım ön cam hariç kebap valla

• geçen gün bir videoda adam cam filmi muhabbeti yapıyordu farlardan çok rahatsız olduğu için taktırmış ama kendi farları da çakma led. ilginç kafalar var gerçekten. bu kadar düşüncesizlik saygısızlık ilginç.
  • Bu arala sis farı açmayanı idrar rengi far taktırmayanı dövüyorlar sanırım. Sis farımı açmadım diye ceza yiyeceğim diye korkuyorum.

İyice çığırından çıktı bu işler.
  • Fıkra gibi memleket olduk

• Aslında bu tarz led farlarda araçta mercek olması gerekli. Kendim de çok hassas olduğum için bu konu üzerine uzun araçtırmalar sonucunda led taktırdım. Ancak mercek farlı olduğu için trafikteki diğer insanlara sıkıntı yaratmıyor (özellikle 2 farklı aracı önüme alarak denedim)

• bir arka sisi açıp gezen birde daha iyi önünü görüyorum diye çakma lamba takan geri zekalılara polis neden ceza yazmaz anlamak mümkün değil
    modifiyeye karşı değil ama gözü rahatsız edecek karşı tarafa saygısı olmayan geri zekalılara lafım

• Bir doblo en fazla ne kadar güzel olabilir ki bu dobloya binenlerin hepsi niye boş tipler

• O araçlar LED/xenon olmayan far da taksalar gözün içine sokaccak şekilde yüksek şiddette far takarlar. Dizel alıp yarış arabası kullandıkları için motoru da bozarlar, arkasından leş gibi dumanını bırakır. Önü arkası her tarafı faul.
  • Karsidan gelen araclarin farlarina bakmamayi ogrenmelisiniz yoksa geceleyin uzun yolda cok yorulursunuz. Bu dedigimi denemeye calisin yolun sagindaki cizgiyi takip ederek gitmeye alisirsaniz karsidan gelen uzun da yaksa rahatsiz olmazsiniz.

• Kural dışı parlayan farlı araba karşımdan geliyorsa kesinlikle uzunlarımı açarım adama.

• Bi de park+sis tayfası var manasız işler...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa_atr kullanıcısına yanıt
    Alışmak lazım dediğinize. Aydınlık ışık görünce tavşan gibi kitleniyorum ışığa.

• klavye_414 kullanıcısına yanıt
    Başka birini rahatsız etmeyeceksem ben de yakıyorum uzunları. Adamlar üstüne utanmadan selektör atıyor kafayı yiyorum.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.