Şimdi Ara

Beyaz Eşya Seçenekleri Değerlendirme İsteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Uzun araştırmalar sonucu beyaz eşya için karar vermiş bulunuyorum. Seçenekleri size sunmak, görüşünüzü almak, tavsiyelerinizi dinlemek istiyorum.

Çamaşır makinesi:

BOSCH WAT24480 veya SIEMENS WM12T480 (Fiyat:1600 TL civarı)

Bulaşık Makinesi:

MIELE G 4203 SC Active Beyaz (Fiyat:2800 TL civarı)
    Bosch veya siemens önerilerinize açığım.

Buzdolabı:

BOSCH KGN56VW30 (Fiyat:3000 TL civarı)

Bunlar için ve bunların yerine yapacağınız önerileri, muadil ürünleri bekliyorum. Teşekkür ederim.

• Güncel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, çamaşır makinesi için Siemens ve Bosch'a ekstra para ödemenize gerek yok. Profilo CMG140DTR iki ürünle birebir aynıdır ve daha uygun fiyata alabilirsiniz. BSH ürünüdür ve bence fiyat/performans konusunda en iyi çamaşır makinesidir.

Seçtiğiniz Miele modeli başlangıç seviyesi bir modeldir. Kesinlikle kalitesi konusunda bir şüpheniz olmasın. Ancak bu fiyat aralığına daha gelişmiş, daha az enerji tüketen cihazlar almak isterseniz;

Siemens SN257W00MT
    Bosch SMS67NW00T

modellerine bakabilirsiniz. Bosch ve Siemens önerisi istediğiniz için alternatif markalardan yazmadım ama örneğin Hotpoint-Ariston HFC 3C26 PF modeli fiyatına göre alabileceğiniz en gelişmiş özelliklere sahip cihazdır. Whirlpool/Bauknecht teknolojisi kullanılarak üretilen iyi bir üründür, kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Seçtiğiniz buzdolabı oldukça güzel. Ölçülerinizi bilmiyorum ama daha uyguna daha büyük hacimli Profilo BD3076W3AN modeli tercih edilebilir. Kriterlerinizi ve bütçenizi yazarsanız çok daha fazla alternatif sunulabilir. Ama her zaman en iyisi mağazada inceleyip karar vermeniz olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Merhaba, çamaşır makinesi için Siemens ve Bosch'a ekstra para ödemenize gerek yok. Profilo CMG140DTR iki ürünle birebir aynıdır ve daha uygun fiyata alabilirsiniz. BSH ürünüdür ve bence fiyat/performans konusunda en iyi çamaşır makinesidir.

Seçtiğiniz Miele modeli başlangıç seviyesi bir modeldir. Kesinlikle kalitesi konusunda bir şüpheniz olmasın. Ancak bu fiyat aralığına daha gelişmiş, daha az enerji tüketen cihazlar almak isterseniz;

Siemens SN257W00MT
    Bosch SMS67NW00T

modellerine bakabilirsiniz. Bosch ve Siemens önerisi istediğiniz için alternatif markalardan yazmadım ama örneğin Hotpoint-Ariston HFC 3C26 PF modeli fiyatına göre alabileceğiniz en gelişmiş özelliklere sahip cihazdır. Whirlpool/Bauknecht teknolojisi kullanılarak üretilen iyi bir üründür, kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Seçtiğiniz buzdolabı oldukça güzel. Ölçülerinizi bilmiyorum ama daha uyguna daha büyük hacimli Profilo BD3076W3AN modeli tercih edilebilir. Kriterlerinizi ve bütçenizi yazarsanız çok daha fazla alternatif sunulabilir. Ama her zaman en iyisi mağazada inceleyip karar vermeniz olacaktır

Hocam önerdiğiniz profilo çamaşır makinesi birebir aynı değil. Bence en önemli özellik olan hassas durulama profiloda yok maalesef. Aynı şekilde konu sahibi arkadaşın da modellerini paylaştığı makinelerde kolay ütüleme fonksiyonu yok. Bunlar ufak defek gibi görünen özellikler olabilir fakat bire bir aynı diye yönlendirmek yanlış tercihlerde bulunmaya sebebiyet verir. Bu farkları bildikten sonra iç aksam olarak birebir aynı denilebilir. Hassas durulama ( yüksek su seviyeli +1 durulama) ile kolay ütüleme fonksiyonlarına gerek duyulmayacaksa hiç profilo almak daha mantıklı tabi.

• Eklemeniz için teşekkürler. Yazmayı unuttuğum, yanlış bildiğim veya gözden kaçırdığım bilgiler olabiliyor. Mesela Profilo 1400 devir iken diğer iki model 1200 devir, bunu da yazmayı unutmuşum.

Birebir aynı cihaz derken, aynı gurubun ürünleri olduğunu, malzeme kalitesi vb. yönünden hiç bir fark olmadığını kastetmek istemiştim. Tasarım ya da bir kaç özellik değişikliği her marka da olabilir. Dediğim gibi ben sadece fikir olması açısından önerilerde bulunuyorum, satın alınmadan önce mutlaka mağazaya gidilip incelenmeli. Zaten beyaz eşya bölümünde konu açanların bir ürün almadan önce tüm özelliklerini araştırarak aldıklarını düşünüyorum.

Yeri gelmişken söyleyeyim, Profilo CMG140DTR modeli için durulama konusunda sıkıntı olduğunu duymadım.

İyi forumlar dilerim..

• @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, böyle şeyler genelde gözden kaçabiliyor o yüzden dediğiniz gibi mağazada incelemek en önemlisi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.