Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.523
Cevap
78
Favori
1.507.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • eğer hala soruyorsan tüm beyaz eşyanı siemens al rahat et.
  • miele veya elektrolux düşünüyorum artık
  • arkadaşlar piyasadaki elektrolüks buzdolabılarının türkiyede üretileni ile ithal olanı arasında nekadar fiyat farkı var ...fiyatlarını görebileceğim ürünler varsa yazarmısınız...trabzonda sordum şu an elimizde yok ama fiyatları 2500 3000 den başlar diyorlar ithal elektrolüks için bu kadar fiyat farkı olur mu ya yerlisi 1500 2000 civarı ...yanlış bilgilendirilmiş olabilirim bilgisi olan varsa lütfen yazsın....
  • Değerli arkadaşlar bende 1 tane buzdolabı ve bulaşık makinası alacam bana da yardımcı olursanız sevinirim aklımda siemens ve profilo var ne dersiniz şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: adrenal17

Değerli arkadaşlar bende 1 tane buzdolabı ve bulaşık makinası alacam bana da yardımcı olursanız sevinirim aklımda siemens ve profilo var ne dersiniz şimdiden çok teşekkürler

Arkadaşım sakın sıemens'e yanaşma benim düşüncem çünkü burada üretime başladılar kalite düştü buzdolabı samsung,bulaşık makineside elektrolux veya whirpool düşünün bende 8 senedir whirpool bulaşık makinesi var çok memnunum,ama illa yerli marka alırım derseniz buzdolabında arçelik saygılar
  • Ayrıca benimde mahkemem bitti aristonla iki sene sonra makineyi geri alıp paramı geri veriyorlar bende çamaşır makinesi için izmirde sokak, sokak magaza, magaza geziyorum

Edindigim izlenim eger çok kalabalık degilseniz samsung alınmaz,servis tavsiye etmedi 10 kiloyu aşırı çok su kulanıyor ama evde 7-8 kişi iseniz hergünde çamaşır degişiyorsanız küçük çocuk varsa genede 10 kilo beyaz pamuklu çıkmaz diyor,çünkü çamaşır makinelerindeki en fazla yıkama agırlıgı pamuklu iç çamaşırlar içindir asla 10 kilo yorgan,kot pantalon yıkayamazsınız zaten makine almaz.

Ayrıca samsung 10 kiloluk yıkamada: B sınıfı kurutmada: C sınıfı

Benim son kararlarımsa arçeligin 2 ithal modeli var kore malı zaten kapaklarını açın hemen orada kore malı yazıyor, yoksa yerli allah korusun, 8124 SJ ve 5980 modelleri biri 8 kilo biri 10 kilo ha bu fazla degilmi diyeceksiniz zaten ben 8 kilolugu düşünüyorum 10 kilo cidden fazla ayrıca bu makine enerji A+yıkama A yani samsung gibi B-C degil çünkü bizde çok çamaşır yıkanır ve yorganda dahil battaniyelerde,

Ayrıca birde kurutma makinesi alıyorum o kesin arçelik ithal whirpool modeli kurutma:A 70 KTE modeli herkese tavsiye ederim

• Teşekkür ederim Gürcan bey fikirlerinizi değerlendirecem Samsung ve elektroluxsün servis problemi olduğunu duydum çok teşekkür ederim saygılar
  • quote:

Teşekkür ederim Gürcan bey fikirlerinizi değerlendirecem Samsung ve elektroluxsün servis problemi olduğunu duydum çok teşekkür ederim saygılar

Zaten sıemens, profilo alırsanızda servis problemi yaşayacaksınız inanın hep gelip gidecekler
  • gürcan bey bosh ve siemens markalarını her kimle konuşsam memnun oldukalrını belirtiyorlar tamam profiloyu çıkardım kafamdan bir de spot ile mağaza arasında 1 milyara yakın fark var bu normal mi? saygılar
  • quote:

gürcan bey bosh ve siemens markalarını her kimle konuşsam memnun oldukalrını belirtiyorlar tamam profiloyu çıkardım kafamdan bir de spot ile mağaza arasında 1 milyara yakın fark var bu normal mi? saygılar

Bakın arkadaşım benimde evimde bir bosch var ama 15 sene önceki model onlar almanyada yapılmış ürünlerdi,şimdikiler türkiyede üretiliyor gidin kapaklarını açın ve ithalerle karşılaştırın çamaşır makinelerinin körükleri bile yamuk yumuk sizin zor duruma düşmenizi istemem ben 30 yıldır bu işin içindeyim ne nedir iyi bilirim ben şu an evime arçeligin kore'den ithal çamaşır makinesini almaya gidiyorum 8124 SJ modelini insanlara pek aldanmayın siz şimdi bir insansınız size kanmayım diyebilirsiniz eger yerli mal ve yerli montaj alırsanız işiniz tamamen allaha kalmıştır,şikayet var sitesine gidin bakın şikayetlere iyi günler karar sizin

• Merhabalar..
    Yazıları dikkatle takip ediyorum. İstifadeli olduğunu düşünüyorum. Hepinize teşekkürler...
  • Herkese selam..
    Ben de diğer bazı arkadaşlar gibi beyaz eşya alma hazırlığı içersindeyim. Elektrolux düşünüyordum. Miele'nin çamaşır makinesi fiyatını duyduktan sonra vazgeçmiştim Alman markasından. Şimdi tavsiyelerinizle Whirlpool'u da merak etmeye başladım. Acaba bu üç marka arasında nasıl bir mukayese yapmak mümkün?
    Bir de bildiğim kadarıyla bu markaların küçük elektrikli ev aletleri pek yok. Bu konudaki tavsiyeleriniz ne olacak merakla bekliyorum.
    Baki muhabbetle, vesselam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kadir Kaan

Herkese selam..
    Ben de diğer bazı arkadaşlar gibi beyaz eşya alma hazırlığı içersindeyim. Elektrolux düşünüyordum. Miele'nin çamaşır makinesi fiyatını duyduktan sonra vazgeçmiştim Alman markasından. Şimdi tavsiyelerinizle Whirlpool'u da merak etmeye başladım. Acaba bu üç marka arasında nasıl bir mukayese yapmak mümkün?
    Bir de bildiğim kadarıyla bu markaların küçük elektrikli ev aletleri pek yok. Bu konudaki tavsiyeleriniz ne olacak merakla bekliyorum.

Arkadaşım yorgan yıkamayı düşünmüyorsanız miele çamaşır makinesi W1712 modeli 1200 devir otomatik programı dahi var bu tuşa bastınızmı bir çok ayarı kendi yapıyor FİYATI:2306 ytl 15 taksit tavsiye ederim torununuz kullanır güncelleme özelligide var,

Gene elektrolux çamaşır bulaşık makinelerini alabilirsiniz ,

Whirpool çamaşır, bulaşık, buzdolabını'da alınabilir,

Samsung buzdolabıda alınabilir

bunlar arasında mukayese size kalmış, size alınacak olanları yazdım gerisi göz zevkinize baglı ben whirpool bulaşık makinesi kullanıyorum,çamaşır makinem aristondu mahkemeye verdim geri alıyorlar,şimdi ithal arçelik 8124 alıyorum buzdolabımıda samsug alıyorum benim tercihimde size yardımcı olabilir ben fiyat performans açısından degerlendiririm alacagım ürünü,

küçük ev aletlerindede phılıps ve braun düşünebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 2 Ekim 2006; 1:57:24 >

• bayadır araştırdığım buzdolabı serüvenini dün sharp ile noktaladım...aklımda 3 seçenek vardı sharp(görüntüsü ve görünen malzemesi hoşuma gitti iç hacmide baya geniş), elektrolux, samsung....elektroluksün trabzonda ithal ürününü bulamadım (yeni bir yapılanmaya gidiyormuş bayilerden belli bir geniş alana sahip dükkan içersinde satışı istemişler o nedenle şu an ürünleri getirtemiyoruz denildi ne kadar doğru bilemem) , samsung un ise bayisi yok 2 servisi var güvenemedim , siz beğenin sipariş verin biz getirtelim dediler ama o iş bana pek sarmadı neticesinde beğendiğim diğer seçenek kaldı onda karar kıldım..inşallah memnun kalırım...gürcan beyede daha önce danışmıştım önerileri için tekrar teşekkür ederim kendisine
  • quote:

Orjinalden alıntı: bünyas

bayadır araştırdığım buzdolabı serüvenini dün sharp ile noktaladım...aklımda 3 seçenek vardı sharp(görüntüsü ve görünen malzemesi hoşuma gitti iç hacmide baya geniş), elektrolux, samsung....elektroluksün trabzonda ithal ürününü bulamadım (yeni bir yapılanmaya gidiyormuş bayilerden belli bir geniş alana sahip dükkan içersinde satışı istemişler o nedenle şu an ürünleri getirtemiyoruz denildi ne kadar doğru bilemem) , samsung un ise bayisi yok 2 servisi var güvenemedim , siz beğenin sipariş verin biz getirtelim dediler ama o iş bana pek sarmadı neticesinde beğendiğim diğer seçenek kaldı onda karar kıldım..inşallah memnun kalırım...gürcan beyede daha önce danışmıştım önerileri için tekrar teşekkür ederim kendisine

Sagolun arkadaşım teşekkür için hayırlı olsun inşallah iyi günlerde kullanırsınız iyi geceler

• teşekkürler sağolasın...iyi geceler
  • Selamlar...

Bulaşık Makinesi: 1. ESF 6260 = 1186 YTL [2. ESF 6281 = 1255 YTL]

Çamaşır Makinesi: 1. EWF 1445 = 1186 YTL [2. EWF 12115 = 1349 YTL]

Fırın: 1. EKM 6704 = 808 YTL [2. EKM 6705 = 893 YTL]

Buzdolabı: 1. ERD 4697 = 852 YTL [2. ERD 4697 NF = 1226 YTL]

Yukarıda fiyatları daha iktisatlı olan 1. grup mu yoksa biraz daha pahalı olan 2. grup mu olmalı karar veremiyorum. Toplamda 690 YTL gibi bir fark ortaya çıkıyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

Fırın konusunda 3+1 mi daha kullanışlıdır yoksa 4G mi bilemediğim için kararsız kaldım. Buzdolabında da kimileri nofrost alma dediği için normal iki kapılı bir model tercih ettim ama nofrostların tam olarak farkının ne olduğunu anlatırsanız ve tercih etmem gerekiyorsa burada da fikir değiştirebilirim. Çamaşır makinesinde ise 6 kg lık modelde karar kılmıştım ama yeni çıkan 8 kglık model de fazla fiyat farkı olmadığı için beni tereddüde düşürdü. Bulaşık makinelerinde de hiçbir malumatım olmadığı için tamamen kararsız kaldım.

Bununla birlikte, bu modellerin dışında daha uygun gördüğünüz ve tavsiye edebileceğiniz modeller (markalar değil) varsa lütfen yardımcı olun.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

• quote:

Selamlar...

Bulaşık Makinesi: 1. ESF 6260 = 1186 YTL [2. ESF 6281 = 1255 YTL]

Çamaşır Makinesi: 1. EWF 1445 = 1186 YTL [2. EWF 12115 = 1349 YTL]

Fırın: 1. EKM 6704 = 808 YTL [2. EKM 6705 = 893 YTL]

Buzdolabı: 1. ERD 4697 = 852 YTL [2. ERD 4697 NF = 1226 YTL]

Yukarıda fiyatları daha iktisatlı olan 1. grup mu yoksa biraz daha pahalı olan 2. grup mu olmalı karar veremiyorum. Toplamda 690 YTL gibi bir fark ortaya çıkıyor. Bu konu hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim.

Fırın konusunda 3+1 mi daha kullanışlıdır yoksa 4G mi bilemediğim için kararsız kaldım. Buzdolabında da kimileri nofrost alma dediği için normal iki kapılı bir model tercih ettim ama nofrostların tam olarak farkının ne olduğunu anlatırsanız ve tercih etmem gerekiyorsa burada da fikir değiştirebilirim. Çamaşır makinesinde ise 6 kg lık modelde karar kılmıştım ama yeni çıkan 8 kglık model de fazla fiyat farkı olmadığı için beni tereddüde düşürdü. Bulaşık makinelerinde de hiçbir malumatım olmadığı için tamamen kararsız kaldım.

Bununla birlikte, bu modellerin dışında daha uygun gördüğünüz ve tavsiye edebileceğiniz modeller (markalar değil) varsa lütfen yardımcı olun.

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

4 G VEYA 3+1 Size kalmış tüp biterse 3+1 iyi olabilir dedim ya size kalmış,no frost dolaplar kar buz yapmaz devamlı şekilde derin dondurucusunu eritme yapmadan kullanabilirsiniz daha kullanışlıdır ama normal buzdolabından biraz pahalıdır,

Arkadaşım bulaşık makinesinin ikiside güzel birini sen seç bunda anlamayacak bir şey yok

Çamaşır makinelerinden 12115 i seç bu daha iyi motoruda ınverter motor ve jet sistem yıkaması,büyük kazanı var.

Buzdolabından vazgeç yerli üretim onlar samsung'a bak (RT-58 KA),ya'da, (RT-62KAMT )veya(SR-L629)

gene buzdolabındada whirpool olarak(ARC 4190 ALU)-(ARC 8120) Modelleri olabilir

iyi geceler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 4 Ekim 2006; 1:12:36 >

• Selamlar..

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Buzdolabı ve çamaşır makinelerinde karar vermiş bulunuyoruz. Bulaşık makinesinde Whirlpoolun bir modeli var: ADP 6610/5

Bunun için fikriniz ne?

Electrolux ESF 6260 = 1186 YTL veya Whirlpool ADP 6610/5 = 1060 YTL
  • quote:

Selamlar..

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Buzdolabı ve çamaşır makinelerinde karar vermiş bulunuyoruz. Bulaşık makinesinde Whirlpoolun bir modeli var: ADP 6610/5

Bunun için fikriniz ne?

Electrolux ESF 6260 = 1186 YTL veya Whirlpool ADP 6610/5 = 1060 YTL

Sayın arkadaşım elektrolux'u alın bazı insanlar evlerine mal alırken tipine bakıyorlar ama inanın bu tür elektronik eşyalarda buna sakın bakmayın whirpoolda güzel ama elektrolux bir gömlek daha iyi buzdolabındada elektrolux almayın yerli ve iyi degil iyi günler
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.