Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arçelik servis yaygınlığı açısından şu anda bir numara
    şaşma derim
    ben de yeni evliyim
    arçelikten memnunum
    a serisine dikkat et
    belki pahalı ama daha az elektrik harcıyor

hayırlı olsun
  • ya biz beyaz esya bayisiyiz ve birçok marka mal sattık 15 yıldır.Arcelik ve Beko için iyi yorum yapamayacağım, onun yerine Profilo yu tavsiye ederim.Geniş ve ilgili servis ağı, cazip fiyatları, kaliteli ürünleriyle tercih edilebilir bi marka bence..Ayrıca Kim kimin sahibidir bilemem ancak Siemens-Bosch ve Profilo nun servisi aynıdır, kalite olarak pek bi fark olduğunu düsünmüorm arada bu yuzden.Profilo tavsiye ederim, düşünürsen gerçekten yardımcı oluruz fiyatlarda ilgilenirsen pm at..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zealous

quote:

Orjinalden alıntı: teenboi

ya biz beyaz esya bayisiyiz ve birçok marka mal sattık 15 yıldır.Arcelik ve Beko için iyi yorum yapamayacağım, onun yerine Profilo yu tavsiye ederim.Geniş ve ilgili servis ağı, cazip fiyatları, kaliteli ürünleriyle tercih edilebilir bi marka bence..Ayrıca Kim kimin sahibidir bilemem ancak Siemens-Bosch ve Profilo nun servisi aynıdır, kalite olarak pek bi fark olduğunu düsünmüorm arada bu yuzden.Profilo tavsiye ederim, düşünürsen gerçekten yardımcı oluruz fiyatlarda ilgilenirsen pm at..

B/S/H Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye pazarında 4 marka ile boy göstermektedir.

Bosch,
    Siemens,
    Profilo,
    Gaggenau

Bilginize..

İyi Haftasonları...

Gaggenau harici hiç bir malları yaramaz sizin firmanın niyemi basit burada yapılıyor bana aynı banttan çıkyor masalını anlatma orada çalışan arkadaşlar beni aradılar iç piyasya ne kadar dandik mallar sattıgınızı biliyoruz buna en güzel örnek vestel seg klimalar almanyaya veseg diye 10 kat daha kaliteli ve r410 gazlı olrak satıyor içeriye r22 adi gazlı olanları bu halka yazık degilmi sizde aynısınız profilo aeg çamaşır makinelerinin rulmanlarını çalmakla ünlüdür servise iş çıksın diye kaynak milliyet gaztesi ekonomi sayfaları araştır burada atmakla olmaz 2 kişiye belki saglam mal denk geldiyse gerisine hep hatalı bozuk mallar

• Buraya bilgilenmek için girmiştim şimdi kafam karıştı ya.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kigabuma

Buraya bilgilenmek için girmiştim şimdi kafam karıştı ya.

karışmasın sor sen bakma millete
  • Siemens Patentli Arçelik kaliteli oluyorda, Siemens nasıl kalitesiz olabiliyor ?
    BSH kalite oranı düşük bir fabrikaya niye her yıl 50 milyon $ yatırım yapıyor ?
    Bir ürün yurtdışında üretilince kalitelimi oluyor ?
    BSH neden en üst seviye lüx buzdolaplarını Türkiyede ürettiriyor ?
    BSH neden Türk firmalarını tüm BSH fabrikalarına öneriyor ? (Farel)
    Şayet biz Türkler kalitesiz üretiyorsak o zaman yurtdışında üretilen Siemens lerde kalitesiz olmazmı ? Hem yurtdışına parça gönderiyoruz hem de yurtdışındaki fabrikalarda çalışanlar Türklerden başkası değil.

Peki BOSCH, SIEMENS, ve Türkiyede Profilo kötü mal üretip nasıl bu kadar güvene sahip olabiliyor ?
    Güven deyince aklına ilk hangi marka geliyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Falco.N -- 28 Ağustos 2006; 4:11:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Falco.N

Siemens Patentli Arçelik kaliteli oluyorda, Siemens nasıl kalitesiz olabiliyor ?
    BSH kalite oranı düşük bir fabrikaya niye her yıl 50 milyon $ yatırım yapıyor ?
    Bir ürün yurtdışında üretilince kalitelimi oluyor ?
    BSH neden en üst seviye lüx buzdolaplarını Türkiyede ürettiriyor ?
    BSH neden Türk firmalarını tüm BSH fabrikalarına öneriyor ? (Farel)
    Şayet biz Türkler kalitesiz üretiyorsak o zaman yurtdışında üretilen Siemens lerde kalitesiz olmazmı ? Hem yurtdışına parça gönderiyoruz hem de yurtdışındaki fabrikalarda çalışanlar Türklerden başkası değil.

Peki BOSCH, SIEMENS, ve Türkiyede Profilo kötü mal üretip nasıl bu kadar güvene sahip olabiliyor ?
    Güven deyince aklına ilk hangi marka geliyor ?

siemens patentli arçelik 10 sene önce idi altından çok sular geçti,bsh üst kalite buzdolapları kesinlikle burada üretilmiyor dışardan geliyor,biz türkler içeriye patronlar yüzünden maldan çalarak üretim yapıyoruz ama avrupa kriterlerine göre oraya göndercegiz mallardan çalamayız,orada türk üretsede başında gavur var adama dandik mal yaptırmazlar,halkımız kazıklanmayı çok seviyor eza cefa çekmeyi seviyor en basiti banka kuyrukları ellerinde kartlarla kuyruga giriyorlar,elektrik faturası,su faturası otomatik ödeme bile yaptırmıyorlar bu hoşlarına gidiyormuş 100 lercesi ile konuştum biz alıştık hoşumuza gidiyor arkadaşlarla burada buluşuyoruz 50 derece sıcaktada - 20 derecedede hoşlarına gidiyormuş bu halk senelerce dandik tofaşa bindi yavaş yavaş aydınlanacak taksiciler bile uyanıyor tofaşı bırakıyor merak etmeyin bosch ta dersini yakın zamanda alır bütün suç türk ortagında

• Biz sadece burada konuşup durmuyoruz en az 100 lerce insanın evine girip çıkıyoruz vestelde arçelikte,sıemens ,bosch ta aynı kalitesizlikte başarıyı yakaladı hepsindede gövde çatlamaları başta olmak üzere biribilerini aratmıyorlar, ben kendi adıma girmedigim ev çalmadıgım kapı yok çogu insan pişman aldıgına ben bu şirkete isterse götürür gösteririm sogutmayan buzdolapları içine su akan buzdolapları ne arasanız var aklı olan bu markaları almaz ara sıra yanlışlıkla iyide çıkabilir buda üretimin gözünden kaçmıştır arayın degiştirsinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 28 Ağustos 2006; 21:25:40 >
  • Gurcan Bey'e forma katkılarından, bilgi ve tecrübelerini paylaştığından dolayı teşekkür ediyorum. Bulaşık makinesi olarak Electrolux 6260 aldım. 1051 YTL. Hepsiburada.com dan bulabiliyoruz ürünlerini. İzmit'te bir bayii varmış ama nerede bulamadım. Ancak karşılaştırdığım üzellikler bakımından Simens ve Bosh, Arçelik Whirpool vs. ürünlerin aynı özellikteki ürünlerinden hemen hemen 200 300 ytl daha uygun fiyatları var. Hatta biraz daha düşük seviyedeki 700-800 ytl civarındaki ürünleri de diğer markaların emsal ürünlerinden daha fazla üzellikte ve fiyatı düşük. Herhalde piyasada yer bulmak için düşük fiyat uyguluyorlardır diye düşünüyorum.

Özellikleri biraz fazla olan ürünler 1000-1500 ytl aralığında değişiyor. (Bulaşık makinası için söylüyorum) Bu fiyatın üstündeki ürünlerde çok farklı özellikler mevcut değil.

Dikkatimi çeken bir özellik de Bosh'un miktar otomatiği özelliğinin Electrolux'ten çok daha fiyatlı ürünlerinde olmasıydı.
    Model ve marka karşılaştırması yapmak her zaman faydalı oluyor.

Beyaz eşya için "aldım, memnunum, çok kullanışlı, herkese tavsiye ederim " gibi sözler sarf etmek o ürünü yeni kullanan birinin söylemesi gereken sözler değil. En azından 3-5 sene işe yararlığını ve dayanıklılığını görmek gerekiyor. Zaten gördüğüm kadarıyla makinalarda ciddi yıpranma ve arızalar 5 seneden sonra ortaya çıkıyor.

Ayrıca evde hanımın bulaşık yıkama dırdırından kurtulmak gibisi yok. Bu yüzden evli, evlenmeye hazırlanan tüm erkeklere bulaşık makinasını ihmal etmeyin diyorum.

• electrolux beyaz eşyanın avrupada en iyilerindedir...güle güle kullan benimde ewimdeki herşey electrolux..
  • quote:

Orjinalden alıntı: jamesjoice

Gurcan Bey'e forma katkılarından, bilgi ve tecrübelerini paylaştığından dolayı teşekkür ediyorum. Bulaşık makinesi olarak Electrolux 6260 aldım. 1051 YTL. Hepsiburada.com dan bulabiliyoruz ürünlerini. İzmit'te bir bayii varmış ama nerede bulamadım. Ancak karşılaştırdığım üzellikler bakımından Simens ve Bosh, Arçelik Whirpool vs. ürünlerin aynı özellikteki ürünlerinden hemen hemen 200 300 ytl daha uygun fiyatları var. Hatta biraz daha düşük seviyedeki 700-800 ytl civarındaki ürünleri de diğer markaların emsal ürünlerinden daha fazla üzellikte ve fiyatı düşük. Herhalde piyasada yer bulmak için düşük fiyat uyguluyorlardır diye düşünüyorum.

Özellikleri biraz fazla olan ürünler 1000-1500 ytl aralığında değişiyor. (Bulaşık makinası için söylüyorum) Bu fiyatın üstündeki ürünlerde çok farklı özellikler mevcut değil.

Dikkatimi çeken bir özellik de Bosh'un miktar otomatiği özelliğinin Electrolux'ten çok daha fiyatlı ürünlerinde olmasıydı.
    Model ve marka karşılaştırması yapmak her zaman faydalı oluyor.

Beyaz eşya için "aldım, memnunum, çok kullanışlı, herkese tavsiye ederim " gibi sözler sarf etmek o ürünü yeni kullanan birinin söylemesi gereken sözler değil. En azından 3-5 sene işe yararlığını ve dayanıklılığını görmek gerekiyor. Zaten gördüğüm kadarıyla makinalarda ciddi yıpranma ve arızalar 5 seneden sonra ortaya çıkıyor.

Ayrıca evde hanımın bulaşık yıkama dırdırından kurtulmak gibisi yok. Bu yüzden evli, evlenmeye hazırlanan tüm erkeklere bulaşık makinasını ihmal etmeyin diyorum.

güle güle kullan arkadaşım iyi yapmışsın sizlere burada hizmete çelışıyorum hiç bir karşılık beklemeden ama bazen insanlar anlamadan dinlemeden yabancı hayranı gibi laflar sarfidiyorlar iyide herşey dışardan geliyorki aslında herşeyi biz %100 kaliteli yapsakta hepsini yerli alsak bende isterim ama ben yalan söyleyemem 100 kerede atılsam,iyi günlerde olsun iyi akşamlar efendim saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 29 Ağustos 2006; 20:13:27 >

• güle güle kullan arkadaşım iyi yapmışsın sizlere burada hizmete çelışıyorum hiç bir karşılık beklemeden ama bazen insanlar anlamadan dinlemeden yabancı hayranı gibi laflar sarfidiyorlar iyide herşey dışardan geliyorki aslında herşeyi biz %100 kaliteli yapsakta hepsini yerli alsak bende isterim ama ben yalan söyleyemem 100 kerede atılsam,iyi günlerde olsun iyi akşamlar efendim saygılar

Tam akisine gürcan bey
    Türk hayranlığımdan dolayı o sözleri sarfettim.
    Biz Türklerin çalıp çırpmadan aynı kalitedeki ürünleri kendi insanımıza sunabildiğimizi,
    (AEG olayında o fabrika Profilonundu, şu an tamamen BSH grubunundur.Profilo BSH'ın ortağı değil markasıdır.)
    Avrupalıdan kat kat kaliteli işçilik yapabildiğimizi,
    Avrupalının artık ucuz işgücünden ziyade kalite oranlarına göre Türkiyeye yatırım yaptıklarını, dile getirdim.
    Vestelin yaptığını her firma yapmaz. Size garanti edebilirimki Türkiyede üretilip Avrupaya gönderilen bir beyaz eşya ile Türkiyede üretilip Türkiyede satılan bir beyaz eşya arasında, kullanma kılavuzu hariç hiç bir fark yoktur. Hatta bu BOSCH, SIEMENS ve PROFILO markaları için de geçerlidir. Dizayn hariç hiçbir farkları yoktur.

Sizin çalışmalarınızı takdir ediyorum ve destekliyorum fakat BSH grubunun ürenlerinin kalitesiz olduğu konusuna kesinlikle katılmıyorum.

• Orjinalden alıntı: Falco.N

güle güle kullan arkadaşım iyi yapmışsın sizlere burada hizmete çelışıyorum hiç bir karşılık beklemeden ama bazen insanlar anlamadan dinlemeden yabancı hayranı gibi laflar sarfidiyorlar iyide herşey dışardan geliyorki aslında herşeyi biz %100 kaliteli yapsakta hepsini yerli alsak bende isterim ama ben yalan söyleyemem 100 kerede atılsam,iyi günlerde olsun iyi akşamlar efendim saygılar

Tam akisine gürcan bey
    Türk hayranlığımdan dolayı o sözleri sarfettim.
    Biz Türklerin çalıp çırpmadan aynı kalitedeki ürünleri kendi insanımıza sunabildiğimizi,
    (AEG olayında o fabrika Profilonundu, şu an tamamen BSH grubunundur.Profilo BSH'ın ortağı değil markasıdır.)
    Avrupalıdan kat kat kaliteli işçilik yapabildiğimizi,
    Avrupalının artık ucuz işgücünden ziyade kalite oranlarına göre Türkiyeye yatırım yaptıklarını, dile getirdim.
    Vestelin yaptığını her firma yapmaz. Size garanti edebilirimki Türkiyede üretilip Avrupaya gönderilen bir beyaz eşya ile Türkiyede üretilip Türkiyede satılan bir beyaz eşya arasında, kullanma kılavuzu hariç hiç bir fark yoktur. Hatta bu BOSCH, SIEMENS ve PROFILO markaları için de geçerlidir. Dizayn hariç hiçbir farkları yoktur.

Sizin çalışmalarınızı takdir ediyorum ve destekliyorum fakat BSH grubunun ürenlerinin kalitesiz olduğu konusuna kesinlikle katılmıyorum.

Ben bu işe dün başlamadım 30 sene size komik gelebilir ama.O olayı halkımız spor sayfasından başka yer okumadıgı için bilmez ben halka saygısı olmayan markanın ürünün almamda çevreme aldırmamda ama ithalleri alırım burada 88 tane ürün aldık yerli üretim hepsi bozuldu bu tesadüfmü ayrıca diger illerdende bana şikayetler geliyor,ayrıca izmir işçievleri servisle görüştüm oda hiçte iyi demiyor mallara 6 kilo yıkar denilen makineye sakın 6 kilo koymayın yıkamaz yada pis yıkar diyor yani hep yalan hep üç kagıt ben bu markaya sıcak bakmıyorum miele,elektrolux,whırpool varken beş para etmez mal ben almam ,aldırmamda adın çıktımı 9'a inmez 8'e bu budur saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 30 Ağustos 2006; 19:39:49 >

• Merhaba arkadaşlar,

Evlenme hazırlıkları içerisindeyiz ve bulaşık makinesi + fırın ihtiyacımız var....

Bosch mu yoksa Electrolux mu ? ayrımında kaldık.

Genel olarak Electrolux 2 ürün içinde uygun fiyata sahip. ve ozellikleri de daha iyi. ama satış sonrası servisi kafamızı karıştırıyor..

ama bosch bir kampanya başlatmış "FIRIN alana 3 veya 4 programlı bulaşık makinesi yaklaşık %50 indirimli"

Not: Bosch ta begendigimiz fırın - elektrofanlı * elektrofanın turbo dan farkı nedir acaba ??

Cevaplarınız için teşekkürler.
    iyi günler
  • ŞİKAYET VAR VE SIEMENS-BOSHC-PROFİLO ÜÇLEMESİ

ARKADAŞLAR BAKIN DÜNYA MARKASINA ,ALIRKEN BAYA DÜŞÜNÜN BİR İKİ MALI İYİ ÇIKMIŞ OLABİLİR AMA GENEL HALİ BU ÇEVREMDEDE ALANLAR BİN PİŞMAN

http://www.sikayetvar.com/index.php?ara=bosch&loc=ara&s222.x=17&s222.y=12

Bosch Bulaşık Makinemin Bitmeyen Sorunları! sağyasar [09 Eylül 2006, 09:00]
    İki yıl önce bulaşık makinesi aldım. Son derece pişmanım. Kaç kere servis çağırdımsa alay edildim. Bana yıkama kurallarını öğretip gittiler. Sadece su ve enerji sarfiyatı oldu bana.%

Bosch Buzdolabım Motor Arızası Yaptı Kullanılmaz Durumda! lhalil [08 Eylül 2006, 09:00]
    6 yıl garantili almış olduğum buzdolabı alındıktan 1 ay sonra motor arızası yaptı ve servis garanti kapsamında motoru değiştirdi. Ancak motorun bozulmasından sonra dolap koku yapmaya başladı ve yiyecekleri bozmaya başladı. Servise durumu bildirdiğimde yapabilecekleri bir şey olmadığını motor arızasında dolabın içine koku sindiğini bildirdiler. Ben de o zaman dolabı değiştirin dediğimde gülerek olamaz bunun için dolap mı değişir dediler.

Büyük firma olarak ün yaptığını sanan bosch bu tür yaklaşımlarla müşteri kaybediyor. Bir iç mimar olarak tasarımlarımda bosch kullanırken bu olaydan sonra artık kullanmaz oldum. Evdeki dolabımı bile kilerde malzeme dolabı olarak kullanıyorum. Yerine ithal bir firmanın ürünlerinden aldım. Ufak bir ihmal firmalara nelere mal oluyor.%

Bosch’tan Aldığım Fırının Tepsileri Ne Yaptıysam Temizlenmiyor! migves [07 Eylül 2006, 09:00]
    Fırın tepsileri üzerinde değişik bir yağlanma kalıyor bir türlü temizlenmiyor. Alırken bana bu söylenmedi. Kullanma kılavuzunda da böyle bir durum yer almıyor. Ayrıca ocak kısmındaki siyah demirler yıkanınca bir değişik oldu siyah kaplamaları çıktı. Bu da yetmiyormuş gibi ocak demirlerini bütün özenimle temizlememe rağmen karardı. Ben ne yapmalıyım şimdi? bosch adına güvenerek bir dünya para ödediğim bu fırının böyle olması beni çok üzdü artık hiç markaya güvenmemek gerekiyor sanırım.%

Bosch Marka Bulaşık Makinesi İzmir’de Kullanılamıyor Mu? nejlaefe [04 Eylül 2006, 09:00]
    Sgs55302 model 230v.240v.50hz marka bulaşık makinemi doğru dürüst kullanamadım. İzmir’in suyu kireçli olduğundan dediler. İzmir’dekiler bulaşık makinesi kullanmasın mı?%

Bosch Buzdolabım Sürekli Arıza Veriyor! gerçek_ [02 Eylül 2006, 09:00]
    Haziran 2002'de aldığım bosch marka buzdolabım problem yapıyor. Ben buna verdiğim parayla piyasadan 3 tane buzdolabı alabilirdim; fakat en iyisi olsun diyerek bunu aldım. Benim diğer bütün ev aletlerim de bosch'tur. Dolabımın derin dondurucusunda geçen sene ve bu sene arıza başladı. Geçen sene soğutma yetersizliğinden motoru değiştirildi. Bu sene de aynı arıza olmasına rağmen başka bir problem olduğunu söylüyor servis elemanları. Dondurucudaki bütün balıklarımı çöpe atmak zorunda kaldım. Ben her yıl bu arızaları görecek miyim?%

Bosch Servisinde Tamir Gecikmesi ve Nezaketsizlik! atamgazi [29 Ağustos 2006, 09:00]
    Buraya yazacağım metnin aynısını bosch müşteri ilişkilerine de göndermiş bulunuyorum, cevaplarının ne olacağını merakla bekliyorum. “Sahibi bulunduğum bosch casa 11 silence 1500 w elektrik süpürgesinin açma kapama düğmesindeki arızasının giderilmesi için, İstanbul ili Sarıyer ilçesi yetkili servislerinizden Boğaziçi bosch Siemens servisine 18 Ağustos öğle saatlerinde elektrik süpürgemi teslim ettim. Rica ederek takibindeki pazartesi günü evimde temizlik olduğunu ve bu süpürgeye acilen ihtiyacım olduğunu pazartesiye yetiştirilmesini belirttim.

Bu tarihten sonra Boğaziçi servisini 1 hafta içerisinde 4 kez aramama rağmen ne arızanın ne olduğunu, ne de ne zaman teslim edileceğine dair bir bilgi alamadım, her seferinde tek alabildiğim bilgi "teknik elemanımız şu anda dışarıda " veya "teknik elemanımız şu anda yok, biz size yarım saat sonra döneriz " oldu. Tabiî ki ne arayan oldu ne bilgi veren.

25 Ağustos günü yani bugün arayıp durumu öğrenmeye çalıştığımda yine aynı cevapla karşılaşınca, telefondaki operatör hanıma "sizi müşteri ilişkilerine şikayet edeceğim, 1 haftada bir elektrik süpürgesinin arızasının ne olduğunu ve tamirini yetkili servis yetiştiremez mi" dediğimde daha elektrik süpürgemdeki arıza tarafıma bildirilmemişti bile. Ama ne gariptir ki aynı bayan 1 saat sonra arayıp elektrik süpürgemin tamir edildiğini ve 54 YTL'lik bir bedeli olduğunu söyledi.

Şimdi size soruyorum "madem 1 saatte halledilebilecek bir arıza vardı da, ben niye 1 hafta bekledim, bu serviste yeterli teknik eleman yok mu ki her arandığında dışarıda olur? Teslim almaya gittiğimde de bu gecikmenin nedenini sorduğumda "teknik servisimizdeki yoğunluk" dendi.

Şimdi bakın, 1 hafta boyunca her arandığında bulunamayan bir teknik servis elemanı olmayan bir teknik servis yoğunluğundan dolayı 1 saatte halledilebilecek bir arızayı 1 haftada müşteriye teslim etti. Karşındakini hiçe sayar bir şekilde bahane uydurulacağına, özür dilenebilir ve arızalı cihaz çarçabuk yapılarak teslim edilebilirdi. Müşteri memnuniyetini göz ardı etmeyeceğinize emin olarak gereğin yapılmasını istiyorum.”%

PROFİLO Çamaşır Makinemin 10 Gün Süren Tamir Süresi Ve Tamir Edilemeyişi! megamert [29 Ağustos 2006, 09:00]
    12 gün önce servisi arayarak çamaşır makinemin sıkma yapmadığını çamaşırı su içinde bıraktığını bildirdim. Tamam efendim salı günü gelecek arkadaşlar dediler. Salı günü geldi servis. Makinenin içine falan baktıktan sonra 170 YTL masraf olduğunu ve cuma günü teslim edileceğini söylediler. Tamam dedim. 100 YTL’sini peşin vereceksiniz dediler. Kabul ettim ve makinemi götürdüler. Perşembe günü getirdiler.

Servis elemanı sorduğum her soruya ters cevap veriyordu. Makinelerin iyi sıkabilmesi için 850 devir yapması gerekir. Sordum. Ben öyle bir işlem yapmadım beğenmiyorsan sökerim parçalarımı diye cevap aldım. Daha sonra eleman otomatik makineyi manüel biçimde eliyle sıkmaya geçirdi. Çalışıyor sıkıyordu. Geri kalan 70 YTL’yi de ödedim. Gittiklerinde makineyi kullanalım dedik. İlk denemede eskisinden farklı hiçbir şeyin olmadığını anladık. Sadece sesi azalmıştı.

Aradık tekrar servisi. Tamam efendim yarın geleceğiz denildi (o gün perşembe), tamam dedim. Öbür gün akşama kadar aradım şimdi, biraz sonra, en sonunda akşam oldu ve cumartesi denildi. Cumartesi 7 kez aramamdan sonra geldiler ve beynin arızalı olduğunu 50 YTL daha masrafı olduğunu söylediler. Küçük bir işlem yapıp tamamdır bakın sıkıyor dediler.

Gittiklerinde makinemiz yine aynı haldeydi. Adamlar makineyi otomatikten manüele döndürmüşlerdi. Bu arama gelip gitme tam 10 gün sürdü. Ve en sonunda gelip bu makine olmuyor size ücretinizi iade edeceğiz dediler ve bana 150 YTL verdiler. Yetkili bölge bayiine şikayet ettim. Fakat laubali ve sokak ağzıyla konuşan biri, ilgili servisi o anda aradı ve salı günü gelecekler dedi.

Ben artık vazgeçtim tamir ettirmekten şikayet ediyorum dedim. Bana tamam yapacağız işlem dediler. Tabii ki hiçbir işlem yapılmadı. Arkadaşlar kesinlikle bosch-Profilo-Siemens-Gaggenau markalarından hiçbirini bir daha kullanmayacağım. Çünkü onların hizmeti ve güler yüzü sadece satış yapana kadar.%

PROFİLO Teknik Servisinin Laubaliliği! OGUZ32 [29 Ağustos 2006, 09:00]
    bosch-Siemens bayisinden bir Profilo marka ütü aldık. Ancak ütü yaparken elbiseleri topluyordu. Bunu teknik servis bakımını da yapan Keçiören’deki bosch-Siemens bayisine bildirdik ütüyü götürdük. Siz tutun ütüye elektrik geliyor normal diye rapor yazın tekrar gönderin, aynı sorun tekrar devam edince tekrar gönderdik. Bu seferde raporlarına ütü gömlekleri ütülüyor diye rapor tutup dün yine göndermişler. Ve getiren Ali ismindeki şahıs gidip şeflerine ütüyü deneyecektik fakat evin hanımı izin vermedi diye bilgi vermiş.

Bu ifade yüzleştirme sonucu ortaya çıktı. Ancak bu kez ütü su damlatıyormuş. Babam bu sefer İstanbul'u aradı oranın aracılığı ile eve başta yanlış bilgi veren söyleyen Ali isimli şahıs olmak üzere Esin adında bir bayanla geldiler. Ütü sağlam siz ütü yapmayı bilmiyorsunuz gibi konuşmaları hepimizi çileden çıkardı. Ütünün buhar ayarı doğru değil de ondan su akıtıyor dedi ve buhar ayarını kendince ayarladı fakat aynı su damlatma olayı devam edince şaşırdı.

Bu kez 50 yıllık ütü yapan anneme pantolon ütülemeyi öğretmeye kalktı. En sonunda ütünün arızalı olduğunu kabul etti ama bize söylediği söz aynen şu amca biz şimdi bu ütüye sağlam raporu tutalım siz imzalayın biz size sonra sağlam ütü getirelim diye bir teklif yaptılar yoksa biz işimizden oluruz filan. Biz bu teklifi kabul etmedik ve raporu imzalamadık. Şimdi size yazıyorum ve o yanlış beyanda bulunan Ali isimli şahıstan ve 50 yıldır ev hanımı olan anneme ütü yapmayı öğretmeye çalışan Esin isimli bayandan annemden özür dilemelerini ve ütüyü değiştirmelerini istiyorum.%

Bosch Soğutucunun Dengesizliği! SIKILDIK [28 Ağustos 2006, 09:00]
    2002 yılında almış olduğumuz ksu 5700ne/01 model soğutucu ya bir türlü soğutamadı ya da soğutmaktan her şeyi buza çevirdi. Garanti kapsamındayken her şey "tüketici hatası" olarak gösterildi. Kullandığımız buzdolabı poşetinin hatta bu poşetin cinsinin(!) bile soğutucuyu etkilediğini öğrendik. Servis elemanlarının bugüne kadar kaç defa geldiğini ve kaç defa tartıştığımızı hatırlamıyoruz. Soğutucumuz hala soğutmuyor.

Yaklaşık 1 yıl önce teknik servis gelip "şimdilik" problemi çözdükten sonra, genel merkez'den arayıp, soğutucudan memnun olup olmadığımızı sordular ve biz de o zaman memnun olduğumuzu belirttik. Aradan bir kaç gün sonra soğutucu aşırı soğutmaya başladı. Ksu 5700'ün teknik bir hatasının olduğu ve toplatıldığı haberlerini duyduk ama bu bilgi doğru muydu, değil miydi bilmiyoruz. Doğruysa -en azından bizim ki için- iyi ki toplamışlar.
    Teknik servisin, her defasında "buzdolabı bozulur, ben de yaparım. ", "hava çok sıcak, hava çok soğuk bu yüzden" vs vs gibi ifadeleri ile karşılaştık. Bu durumdan biz de, kanaatimce teknik servis de sıkıldı. Lütfen soğutucumuz soğutmaya başlasın ya da aşırı soğutup sinirlerimizi bozmasın.%

Bosch Hatalı Ürün Konusunda Çözüm Üretmiyor! afatih42 [23 Ağustos 2006, 09:00]
    Ben 1998 yılı başlarında bosch marka üç yıldızlı çift kapılı bir soğutucuyu markasından dolayı emsallerinden daha fazla para ödeyerek aldım. O günden beri sesli çalışma, fazla enerji tüketme, gıdaları daha kısa süre muhafaza etme gibi sorunlarla kullanıyordum. Bir süre sonra arızaya geçti, servis voltaj dalgalanmasından dolayı termik yanmış dedi ve termik değiştirip, garantiye girmez dedi, ücretini aldı.

Tüm bunlara rağmen işimizi bu güne kadar gördü. Bundan 10 gün kadar önce yine arıza yaptı servis çağırdım. Servisin bana dediği ilginçti, zamanla soğutucu korozyon yapmış, soğutucunun gövdesi değişmesi gerekiyormuş, imalatlarında bu modelin üretimi de yokmuş, farkını verip üst modelini almam gerekiyormuş benim zararımı bu şekilde telafi edeceklermiş. Söyledikleri rakam 750 YTL. Peşin olarak fabrikaya havale edilecekmiş. Aynı soğutucu piyasada 1164 YTL 9 taksit üstelik bunun içinde kredi kartı komisyonu bir ana, bir de tali bayii karı var.

Fabrikanın bu ürünün hatalı olduğunu ve bir tanıdığımınkini değiştirdiğini (az bir farkla ve üst modelini taksitli olarak)biliyorum. Ayrıca durumdan Konya servisinin, Antalya bölge servisinin haberi var. Merkez beyaz eşya müşteri hizmetlerine de mail attım, telefonunuzu bildirin sizi arayacağız dediler halen arayacaklar, içinde telef olan gıdalar ve yazın soğutucusuz kalmakta işin cabası. Robert bosch'un "insanların güvenini kaybetmektense, para kaybetmeyi tercih ederim "düsturuna hiç uygun düşmüyor

Bosch Bulaşık Makinesi Cam eşyalarımı Çiziyor gamzer80 [22 Ağustos 2006, 09:00]
    bosch marka bulaşık makinem aldığım günden beri sürekli bardaklarımı çiziyor. Kaç kere servis çağırdım hatırlamıyorum artık. Cevap her zaman aynı 'Calgonit marka toz deterjan ve suların kireçli olması'. Deterjan sıvı olmalıymış, değiştirdim sonuç aynı.

Servislerin tarzı bu, hep deterjan ve suya kusur bulunur. En son verilen cevap cam eşyaları yıkamayın oldu. Diğer markalarda yıkama yapabilirsiniz cam eşyaları, ama bosch alırsanız cam eşyalar yine elde yıkanacak. İlginç tarafı yıllardır bosch bulaşık makinesi kullanırım, mis gibi çıkıyor bulaşıklar.

Makinem çiziyor bunu bir türlü servise anlatamadım. Anlayın artık makinem hatalı bir makine. Bir sürü para verdik, şimdi süs gibi duruyor, kullanamıyorum makineyi. Umarım bosch şikâyetimi dikkate alır.’

Bosch’un Soğutmayan Buzdolabı Ve İlgisizliği! objective [22 Ağustos 2006, 09:00]
    Güvenilir ve ciddi firma diye bosch’tan 6 yıl önce ütü ve no frost buzdolabı almıştım. Ütümdeki buhar püskürten düğmenin arıza yapmasından dolayı 1 ay önce Artvin bosch servisine götürdüm. Bana parça siparişi verdik 3 gün sonra geldiğinde değiştireceğiz dediler. 3 gün sonra gittiğimde aldığım yanıt 6 yıldan sonra parça üretimi yapılmıyormuş yeni ütü almam gerektiğini söylediklerinde çok şaşırdım çünkü bosch’un servisi sipariş verdiğini söylediği parçanın 3 gün sonra üretimden kalktı gibi saçma bir sebeple açıklamasını yapıyordu.

1-bosch’un teknik servisi böyle bir durumu bilmiyor mu?

2-Ya da yeni bir ütü aldırmanın farklı bir tekniğini mi uyguluyorlar?

Tabii ki tepkimi gösterdim. Neden oyaladınız ve büyük firma olduğunu iddia eden bosch 6 yıl sonra müşterileri ürünleri yenilesin diye böyle bir taktik mi uyguluyor dedim. Sizinki değil başka güvenilir marka ütü alacağım deyip ayrıldım. Bu durumu bosch’un internet sitesinden iletmiş olmama rağmen müşterilerini hiç bir şekilde dikkate almadıklarını anladım. Cevapları cevapsızlık oldu. Yeni ütü aldım ve çok memnunum tabii ki markası bosch değil.

bosch’un ürünlerinde aksilik bitmeyecek ya bugün de no frostun uyarısı ile uyandık. -18, -20 ne kadar ayarlasanız ayarlayın -1, -2’lere iniyor ve sürekli uyarıyor. Dondurucu kısmındaki her şey çözüldü. Alt kısımdaki yiyeceklerde nerdeyse ısındı. Ulaşacağım teknik servis de yok. Danışmak için sitelerinden telefon numarası alayım dedim. Pazar 18.30’dan sonra ilgilenmiyormuşlar.

Yarın teknik servise gittiğimde en büyük korkum no frostunuzun parçasını üretmiyoruz şeklinde cevap alırım kaygısı. Bugüne kadar müşteri ile ilgilenmediklerini gördüğüm ve ürünlerinden kesinlikle memnun olmadığım bosch’u önceki memnuniyetsizliğimi de bildirerek peşinen şikayet etme gereği gördüm.%

Bosch Buzdolabım Soğutmuyor! SELMA42 [18 Ağustos 2006, 09:00]
    10 ay önce Konya-Bozkır'daki bosch servisinden hediyelerine aldanarak bir buzdolabı aldık. Buzdolabı 2 ay önce bozuldu. Garantisi olduğu halde, buzdolabını değiştirmiyorlar. Hala tamir etmeye çalışıyorlar. Yetkili servis sürekli atlatıyor.

Buzdolabına en çok ihtiyaç duyulan bir mevsimde bizi mağdur ettikleri gibi Bozkır'daki bosch bayisi tüketiciyi umursamaz bir tutum sergilemekte. Ürünü alırken çok iyi ama hakkını yemeyelim. 14 gün önce bölge müdürlüğünü aradım değişen bir şey yok. Sebzelerin ikinci gününde sararması buzdolabının bozuk olduğu anlamına gelmezmiş. Çeşmeden akan su bile buz dolabındaki sudan daha soğuk ama biz mi anlatamıyoruz yoksa onlar mı anlamak istemiyorlar bilemiyoruz.%

Bosch Çamaşır Makinemden Kirli Çıkan Çamaşırlar! iclalim [17 Ağustos 2006, 09:00]
    Ben yaklaşık bir yıl önce bosch çamaşır makinesi aldım ve çok üzgünüm. Çünkü yıkanan çamaşırlarımdaki lekeler çıkmıyordu. Birçok girişimim olmasına rağmen hiç çözüm de alamadım. Genel müdürlükten bile geldiler, makinem servise bile gitti ama sonuç aynı. Hala çamaşırlarım çoğu kez lekeli çıkıyor. 16 sene başka bir marka kullandım böyle bir şey görmedim.

Deterjan sınırlaması ile sadece iki marka kullanmama izin verdiler bazısı ukalaca bana çamaşır yıkamayı anlattı. Yeni çamaşırıma eski deyen oldu ve oldukça nezaketsiz davranan bile oldu, bazısı da saygılıydı. Pantolonun paçasındaki çamur lekesini bile çıkarmıyor artık anlayın.%

Bosch Gelen Üç Buzdolabı da Bozuk Çıktı silentdeath [09 Ağustos 2006, 09:00]
    31 Temmuz 2006 tarihinde Avcılarda bulunan Koç Halı bosch bayisinden iki kapılı no frost buzdolabı satın aldım. Dolabı servis teknisyenleri kurup gitti. Dolap 2 gün çalışmasına rağmen istenilen soğukluğa ulaşmadı. Servisten teknisyenler gelerek yaptığı kontrollerde cihazın üretim hatalı olduğunu tespit ettiler.

İstersem onarıp faal hale getirebilir ya da yenisi ile değiştirebileceklerini bildirdiler. Yenisini istedim. Yeni dolap bugün gelecek yarın gelecek diyerek 2 gün sallandı. En sonunda Koç Halı bosch bayisindeki firma sahibi mağdur kalmamak için, kendi deposunda bulunan aynı model sıfır dolabı gönderdi.

Fabrikanın dolap göndermesini beklemeden, gelen 2. dolabı tekrar servisten arkadaşlar gelip kurdular. 2 günü geçti çalışıyor ve hala soğutma yok. Gelen dolap diğerinden daha problemli çıktı. Servisle görüştüm. “Dolabın arızalı olduğunu” söylediler. “Yenisi ile değiştirileceğini” söylediler.

3. Dolap bir türlü gelmek bilmedi. Kargo şirketinden arayarak dolap biz de fakat araç çıkaramıyorum, pazartesi gelecek gibi bahaneler ürettiler. Bu sıcaklarda sefil durumlara düşürdüler. Çöpe attığımız sebze, meyve ve yemeğin miktarını unuttum.

Bu nasıl bir bosch firması anlamış değilim. Dünyaya kendini ispatlayan bu kadar büyük bir firma nasıl bir dolabın hatasını düzeltemiyor hala anlamış değilim.’

Bosch Eksik Montajını Tamamlamıyor! ömrüm [07 Ağustos 2006, 09:00]
    Nisan ayında Tekirdağ ilinin Çorlu ilçesinde Heykel Meydanındaki bosch bayiinden ankastre ürünler aldım. Montaj sırasında davlumbaz bacasını yanlış kestikleri için gidip yenisini hemen getireceklerini söylediler. Her hafta arayıp bacayı sorduğumuzda birkaç gün içinde deyip yine bacayı getirmiyorlar. Şimdi aradığımda da malzemenin Almanya’dan geldiğini, ayın ortasında ancak takabileceklerini söylüyorlar.

Ben bir anneyim aynı zamanda bir doktorum. Sürekli kendimi bu insanların söz verdiği zamanlara ayarlıyorum ve maddi manevi mağdur oluyorum. Burası Türkiye neden ellerinde devamı olan ürünü değil de parçası Almanya’dan gelecek ürünü satıyorlar. Üstelik benim bu mağduriyetim onların hatasından kaynaklanıyor.%

Bosch Buzdolabı Kokuyor! taipen71 [27 Temmuz 2006, 12:00]
    bosch buzdolabım var. Aldığım tarihten beri koku yapıyor. Alalı 5 yıl oldu, ilk zamanlar geçer diye önemsemedik ama son 2 yıldır çekilmez bir hal aldı. Ne koysak çok kötü kokutuyor. Derin dondurucuya hiçbir şey koyamıyoruz. Sebebi nedir?

Bosch’tan Sorunlu Ürünüm İçin Yanlış Beyan! bebelac [25 Temmuz 2006, 09:00]
    Daha önce buraya bosch bulaşık makinem ile ilgili şikayetimi yazmıştım. Bulaşık makinem tam olarak kurutmadığı için, bulaşıklar ıslak çıkıyor diye özellikle belirtmiştim. Site sayesinde benimle hemen irtibata geçildi. Gelip baktılar, bulaşıkların tam olarak kurumadığına ve ıslak olduğuna dair rapor tutulmasına rağmen, bu siteye firma cevabı olarak, müşterimizin bir sorunu olmadığı ve cihazın normal çalıştığını yayınlatmışsınız. Bu kadarına da pes doğrusu.%

Bosch Ambalajsız Ve Vuruk Gelen Ürünümü Değiştirmiyor! eloyer [22 Temmuz 2006, 09:00]
    Yeni evlendiğimden dolayı, iki ay önce bosch’san bir buzdolabı, bir çamaşır makinesi aldım. 23 Haziran tarihinde sabaha karşı 4.30 – 5.00 sıralarında ürünüm evime teslim edildi. Ancak ürünüm 700 kilometre mesafeden, üzeri açık bir Mazda pickup ile, farklı eşyaların yanında ambalajsız olarak taşınmıştı ve üzerinde darbe vardı. Sabahın körü olduğu ve nakliyecinin gidecek yeri olmadığı için irsaliyeyi mecburen imzaladım ve nakliyeci ile ailesini evimde misafir ettikten sonra servis çağırıp tutanak tutturdum.

Ürünler; bilindiği gibi neme, sarsıntıya, devrilmelere ve vuruklara karşı önlem olarak ambalajlandığı için, yolda başına ne geldiğini bilmediğim bu ambalajsız ve darbeli ürünün değiştirilmesini talep ettim. 23 Haziran pazartesiye geliyordu ve servisten, cumaya kadar şikayet departmanından aranıp, ürünün değiştirileceği bilgisini aldım. Buna rağmen ne arayan ne soran olmadı. 7 defa şikayet departmanını aradım, her seferinde numaramı aldılar ancak arayan soran olmadı(görüştüğüm Deniz hanım izne ayrılmış, ilgilenen olmadı).

Daha yetkili olan İnci hanımla görüşmem sonucunda bunun bayi sorumluluğunda olduğunu öğrendim, ancak bayideki bayan da izne ayrıldığı için yine sonuç alamadım. Bundan 5 gün sonra ürünü teslim alalı 1 ay olmuş olacak ancak hala kimse arayıp sormadı, ben de makarna yemekten bağırsak düğümlenmesi olacağım neredeyse. Peşin parasını verip aldığım ürünü 1 ay boyunca kullanamayacak olduktan sonra bu firmanın insanların güveni konseptli reklam politikalarını sorgulamak isterim. Çünkü ürünü kullandığım zaman, prosedürlere aykırı olduğu gerekçesi ile değiştirmeyecekler.

Nakliye firmalarının bile ambalajsız ürünleri taşımayarak almadıkları riskleri, bir müşteri olarak ben üzerime almak zorunda mıyım? Müşteri odaklı bir firma, stoklarından bir yenisini göndererek müşterinin mağduriyetini giderir ve bayisi ile arasındaki koordinasyonu kendisi sağlar, bu süreci müşterisine yansıtmaz. Yok, eğer, şikayet departmanı 1 aylık şikayetime cevap veremeyecek kadar yoğunsa, yine bu firmanın, insanların güveni ile ilgili reklam politikalarını sorgulamak isterim. Konu ile ilgili Almanya genel müdürlükleri ile görüşüp, prosedürlerindeki aksaklıkları yine buradan, Şikayetvar.com takipçileri ile paylaşacağım.%

Bosch Bayisinin Satış Aldatmacaları! itiraz [12 Temmuz 2006, 09:00]
    2005 yılının, 11. ayında tüm beyaz eşyalarımızı almak için İzmir Alsancak bayisine gittik. 2006 yazında düğünümüz olduğunu, alırsak ürünleri çeyiz deposunda saklanması gerektiğini konuştuk. Fakat bu 6–7 aylık süreçte yeni modeller çıkabileceği için kararsızdık. Satıcı bize depolarında saklayabileceklerini, istediğimiz takdirde de yeni modelle değiştirebileceklerini söyleyip, ikna etti ve peşin parayla 4 parça beyaz eşya aldık.

Evimizi henüz tuttuğumuz için ürünlerin teslim edilmesi için 6 Temmuz'da bosch bayiine gittik. Ancak biz solo fırın almıştık ve mutfağımız ankastreydi. Bize değiştirme vaadinde bulunan satıcının işten çıktığını, değiştirmeyeceklerini söylediler. Onları ilgilendirmiyormuş. Çözüm olarak da spotta yarı fiyatına satmamızı önerdiler. Durumu İstanbul’a bildirdiğimizde; paranızı bankada tutup, önceden almasaydınız dediler. Şu an işimize yaramayan bir fırınla fırınsız ve kandırılmış bir durumdayız.%

Bosch Buzdolabımdan Gelen Keskin Koku! gokan38 [12 Haziran 2006, 09:00]
    bosch’tan 07.09.2004 tarihinde almış olduğum ksu40641ne/11 ürün kodlu buzdolabım yaklaşık 6 aydır keskin, asit kokusuna benzer bir koku veriyor. Bu koku buzdolabındaki tüm yiyeceklere sinmektedir. Bu 6 aylık süreç içerisinde belki de en az 3 kere buzdolabındaki tüm yiyecekleri çöpe atıp sirkeli suyla sildik. Ancak yine de bir sonuç alamadık. Son olarak teknik servise başvuruda bulunup firmadan destek istedik.

Gelen yetkili kokunun yiyeceklerden kaynaklandığını ve sirkeli su ile silinip uzun süre kapakları açık bekletmemizi sonrasında buzdolabını açıp soğuduktan sonra yiyecekleri koymamızı söyledi. Bu uygulama bizim daha önce yaptığımız uygulamadan farklı olmadığını belirttik ve yine aynı uygulamayı gerçekleştirdik. Ama sonuç yine aynı oldu.

Ayrıca şu ayrıntıyı da belirtmek isterim. Bizler üniversite mezunu öğretmen bir çiftiz ve bir şikayette bulunmadan önce internetten ve verilen kullanım kılavuzlarından gerekli bilgiyi edinip buna bağlı olarak yapılması gerekenleri bilinçli bir şekilde uygulamaktayız. Yani böyle bir koku durumunda yetkilinin söylediği uygulamayı daha önce en az 3 kere yapmıştık ve yiyeceklerin buzdolabında saklanma koşullarına da dikkat etmekteyiz.
    Böylesine köklü bir firmanın güvencesiyle almış olduğumuz üründen dolayı bizlerin mağduriyetinin giderileceğini umuyor, gereğinin yapılmasını istiyoruz.%

Bosch Termosifonum Eksik Monte Edildi! pehh [06 Haziran 2006, 09:00]
    Geçen sonbaharda, bosch’san bir termosifon aldım. bosch markasına güvenim vardı. Evdeki buzdolabı, çamaşır makinesinden tutunda küçük el süpürgesine kadar bosch markayı tercih ediyordum. Ama alış veriş yaptıkça, Türkiye’de mal satan ve benim de mallarından aldığım firmalara güvenim gittikçe azalıyor. Yukarıda bahsettiğim termosifonu ben yokken getirip güya kurmuşlar. Bir geldim ki, termosifon duvarda asılı, elektrik kablosu ve su girişleri aşağıya sarkmış, sallanıyorlar. Yani, sadece termosifonu duvara tutturup gitmişler.

Bütün gün elektrikçi ve tesisatçı aradım. Getirdiğim su tesisatçısı bağlantıları yaptı, aradan geçen 6 ay içinde şimdi suyu açtığım zaman nedendir bilmem, sıcak su kesiliyor. Ben açıyorum, o gidiyor, ben açıyorum, o gidiyor. Sonra birden fışkırmaya başlıyor. 85 derecelik sudan bahsediyorum.

Ya sattığınız termosifonları eğitimli tesisatçılara taktırın ve öyle teslim edin, ya da satış yapmayın. Sizin müşterinin güvenini vurgulayan sloganınızla, yaptığınız bu uygulama bağdaşmamaktadır.%

Bosch Ankastre Ocak Kendi Kendine Patladı! alphatip [02 Haziran 2006, 09:00]
    Geçen hafta telefon konuşmalarından sonuç alamadığım bosch firmasına gönderdiğim mailin aynısını buraya kopyalıyorum. Bugünle beraber süreç 3. haftasına giriyor.

"Mutfağımızdaki ankastre cam yüzeyli ocak bir sabah vakti kendi kendine patladı. Ve biz de çözüm bulabilme ümidiyle kendi deyiminizle tüm sorularımızı içten bir karşılamayla cevaplandırarak, en kısa sürede çözüm üreten deneyimli ekibinizi aradık. Servis bazında çabuk dönülse bile yetkili kişilere ulaşma konusunda samimiyetsiz cevaplara maruz kaldık. Aynı şekilde servisin normalde 250 YTL tutan ücretin yarısını ödeyerek onarım teklifini de gayet samimiyetsiz ve yakışıksız olarak karşılıyoruz.

Müşteri hizmetleriyle yaptığımız 6–7 görüşme sonuçsuz kaldı. bosch'un müşteri hizmetleri ve servis ikileminde 1 haftadan fazladır 1 yaşındaki kızımızla bizi ocaksız bırakmasını kınıyorum. Bu bir haftalık olumsuz deneyim ve kendi kendine patlayan ürünle bosch güvenimizi kaybetmiştir.

İyi niyetimizle son bir olasılık bu mesajı yazıyorum. Bundan da sonuç alamadığımız takdirde biz de kalan alt kısmı size hediye etmek istiyorum. Bundan sonrada bize bosch’u herhalde Türkçede okunduğu gibi değerlendirmek kalıyor. Şu bir zamanların ünlü reklamı "insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. " gibi bir bosch reklamını hatırlamanız dileğiyle." Artık söylenecek söz yazılacak yazı kalmadı sanırım.%

Bosch Servisi Çamaşır Makinemden Gelen Sesleri Normal Karşılıyor! sagun1054 [31 Mayıs 2006, 09:00]
    Bir kaç ay önce bosch 2062 çamaşır makinenizi satın aldım. Ara ara makinemden garip bir ses gelince Gümüşhane yetkili servise başvurdum. Ses durulama sonu, sıkma başında meydana geliyordu. Servis gelip evimde baktı. Önce arızayı bulamadı daha sonra siz sesin çıktığı zaman fişi çekin biz gelir bakarız dediler. Biz tuhaf sesin çıktığı zamanda fişi çektik ve servisi çağırdık.

Biraz uğraştılar daha sonra sesin pompadan geldiğini ve bu sesin normal olduğunu söyledi. Arıza istek fişine de müşterinin titiz olmasından kaynaklandığı hususu ile ilgili garip neticeler yazılarak eşime imzalattırılmaya çalışıldı. Ben de telefonla eşime arıza istek fişi (belgenin tam adını bilmiyorum) teslim almamasını söyledim. Benim 10 yıllık eski makinem bile bu kadar ses çıkarmıyordu.

Normal olmadığına inanmıyorum. İnandığım için aynı makineden bir tane daha getirip koyun aynı ses çıkarırsa haklısınız diyeceğim ama inanmıyorum. Bu makineyi öneri üzerine aldım hiç memnun kalmadım. Bir de müşteri memnuniyetinden bahsederler. Bir netice alamazsam mahkememe başvuracağım.%

Bosch Buzdolabım Meğerse Kar Yağdığı İçin İçi Buz Tutuyormuş! DURUGAMZE [21 Nisan 2006, 09:00]
    2.5 yıl önce bosch marka buz dolabı aldık.1 yıl hiç sorun olmadı.1 yılın sonunda buzdolabım içindeki tüm ürünleri buzlandırmaya başladı. İçine koyduğum tüm sebze, meyve, yumurta, yoğurt, aklınıza gelecek tüm ürünlerim buzlandı ve bozuldu.

Buzlandığı için dolaptan çıkarıyordum bu şekilde beklettiğimde de çözülüp bozuldu. Gelen servis elemanı o gün kar yağdığı için böyle havalarda olur dedi. Bu kadar mantıksız bir açıklama yapıp gitti. Şimdi Nisan ayındayız ve hala her şey buz halinde. Artık servis çağırmak istemiyorum çünkü bir işe yaramıyor. Nereye başvurmalıyım. Bu arada dolabımın ayarı 1. derecede

Bosch Elektrikli Süpürgeyi Kullanmak Garanti Dışı Kalmasına Yetiyor! zübeyde35 [20 Nisan 2006, 09:00]
    İzmir Sine Ticaret’ten 31.04.2005 tarihinde aldığım bosch marka halı yıkamalı elektrikli süpürgeden emiş gücü olmaması nedeni ile memnun değildim. Ancak bu konu üzerinde pek durmadım. 13.04.2006 tarihinde evi süpürürken makine birden değişik bir ses ve aşırı duman çıkararak kapandı. Hemen yetkili servise(İzmir Bölge Müdürlüğü) haber verdim.

Gelen şahıs ben durumu anlatınca motoru yanmış dedi ve bu durumun garanti kapsamında olmadığını söyledi. Ben tepkide bulununca de sizden kaynaklanan bir arıza ücret tarafınızdan ödenecektir dedi. Söylediklerimi yalanlarcasına siz bu makinenin süngerini çıkarmadan yıkama yapmışsınız, benden iyi mi bileceksiniz bu süngerin hali ne dedi.

Ben kendi malıma neden zarar vereyim ve neden yalan söyleyeyim. Sadece birkaç ay önce süpürgenin torbası çatlamıştı ben de değiştirip, orijinal torba ile kullanmaya devam etmiştim. Bunu söylediğimde tamam işte sizden kaynaklanıyor toz kaçırmışsınız dedi. Ben ücretli olarak bu makineyi yaptırmayacağımı söyledim. O da servis fişini bile vermeden çekti gitti.

Birkaç kez İzmir bölge müdürlüğünden yetkililerle görüştüm. Onlar da bu konu ile ilgili yardımda bulunmadılar. Size yapabileceğimiz tek şey indirim dediler. Önce 100 YTL fatura çıkarırken bugün yaptığım görüşmede 50 YTL’ye indiler. Ama ben kabul etmedim. Her şeyden önce kimsenin beni yargısız infaz etmeye hakkı yok diye düşünüyorum.%

Bosch Çamaşır Makinemden Çıkan Çamaşırları Ütülemek Mümkün Olmuyor! abdullah09 [19 Nisan 2006, 09:00]
    Daha önce de bosch çamaşır makinesi kullanmıştım, son derece memnundum. Ancak geçen yıl aldığımız makine hem iyi temizlemiyor, hem de çamaşırları kırış kırış yapıyor. Ütülemek mümkün olmuyor. Devirden olabilir diye her devirde ve sıcaklıkta denedim. Ama sorunum bir yıldır çözülmedi. Sadık bir bosch kullanıcı olarak sorunumun çözülmesini bekliyorum.%

Bosch Buzdolabıma 15 Günde Bir Contalarına Sıcak Su Dökmem Tavsiye Edildi! yandım [10 Nisan 2006, 09:00]
    19.08.2005’te almış olduğum KSU 49630 bosch marka buzdolabını aldıktan 6 ay sonra No Frost bölümü buzlanmaya ve alt kapağı her açıp kapatışta kapağı açılmaya başladı. Servis bunun normal olduğunu bu modellerin hava dolaşımı yaparak alt tarafı soğuttuğunu, buzlanmanın ve kokunun bundan kaynaklanmayacağını belirtti. 15 günde bir contalara sıcak su dökersem açılıp kapanmanın engelleneceğini söylediler. Güler misin? Ağlar mısın?

Aynı dili konuşup anlaşamamak bu olsa gerek. Servisin ve Ankara'daki Bölge Müdürlüğünün buzdolabın özelliğinin hava dolaşımı yaptığını söylediklerinde aklıma takılan şu oldu. Acaba buzdolabı ilk gün arızalıydı da, yeni mi çalışmaya başladı. Çünkü aldığımda bu özelliği taşımıyordu.
    Ankara Bölge Müdürlüğü ve fabrika konu ile ilgilenmedi. Halen cevap bekliyor ve sıcak su dökerek dolabı ne kadar süre ile kullanabileceğimiz hususunda aydınlatmalarını rica ediyoruz.

Bu arada aynı tarihli aldığım WFX 286S bosch marka çamaşır makinesinin ikinci yıkama sırasında aralar da deterjan almayışı ve beni tekrar bosch servisindeki yetkililerinin engin bilgilerine maruz bırakacağı endişesi, her çamaşır yıkayışımda içimi yakıyor. Gelebilecek tavsiyeleri tahmin ederek deterjanı koymadan kuruluyorum, deterjanı almamışsa arkasından biraz su ilave ediyorum. Otomatik çamaşır makinesi ya başında hep otomatik vaziyette bekliyorum. Her halde bunun özelliği de bu olsa gerek

Bosch Çamaşır Makinemdeki Problemler Bitmek Bilmiyor! fasur [05 Nisan 2006, 09:00]
    Bundan iki yıl önce bosch bulaşık makinesi aldım. Makineyi kullanmaya başladıktan kısa bir süre sonra tüm bardak ve tabaklarım çizildi ayrıca düzgün yıkamıyordu. Servise bildirdim gelip makineyi götürdüler ve bana reçine ayarında bir düzeltme yaptıklarını söylediler.

Problemler bitmemişti. Bunu tekrar servise bildirdiğimde artık şehir sularında arıtma kullanıldığını ve bu nedenle makineye tuz koymamam gerektiği söylendi. En az 6 ay tuz koymadan kullandım fakat problemler yine değişmedi.

Malzemeleri hem çiziyor hem de doğru dürüst yıkamıyordu. Servis makineyi tekrar götürdü ve yine reçine ayarında bir düzeltme yaptıklarını söylediler. Aldığım günden beri bir türlü verim alamadığım makineyi değiştirmelerini istedim ancak servisten istediğiniz tüketici kuruluşuna başvurabilirsiniz cevabı aldım.

En önemli nokta ise ürünün kullanım kılavuzunda, kullanırken tuz lambası yandığında mutlaka tuz ile doldurulması gerektiği belirtilmekteydi. Bu süreç zarfında kullandığım tüm tabak, bardak kullanılamaz hale geldi. Reklamlarında sürekli güven unsurundan bahseden böyle büyük bir kuruluşun daha müşteri memnuniyeti odaklı çalışacağını düşünüyordum ama yanılmışım.

Robert Bosch'un " İnsanların Güvenini Kaybetmektense Para Kaybetmeyi Tercih Ederim" Sözü Türkiye De Gerçek Oldu! korayc [26 Mart 2006, 21:12]
    bosch yetkili satıcısı olan OBA firmasından Temmuz 2005 tarihinde buzdolabı, çamaşır, bulaşık makinesi, elektrikli süpürge satın aldım. Ürünleri erken talep etme hakkı bende kalmak şartıyla, Haziran 2006 tarihinde almak üzere ürünleri firmada bıraktım. Ağustos ayında mağazaya uğradığımda firmanın iflas ettiğini öğrendim. bosch Müşteri Hizmetleri’yle hemen temasa geçtim. Elimdeki bütün evrakları istediler, hemen faksladım.

Bunun üzerine bosch yetkilileri firma sahibi ile temas halinde olduklarını, bütün bilgisayar kayıtlarının ellerinde olduklarını ve firma yetkilisinin borçlarını kendilerinin gözetiminde ödemeye başladığını bildirdi. Firma yetkilisi bu olaydan sonra telefon etti ve ürünleri Kasım ayında vereceğini bildirdi.

Kasım ayında hiçbir teslimat gerçekleşmeyince tekrar bosch Müşteri Hizmetleri’ni aradım. bosch yetkilileri ilgili bayi ile ilişkilerinin tamamen bittiğini bundan sonra hiçbir şekilde yardımcı olamayacaklarını söylediler, ayrıca neden mallarınızı hemen teslim almadınız diyerek de suçladılar.

bosch yetililerinin bu tutumu karşısında hayrete düştüm. Öncelilikle bu ürünleri satın alırken bosch isminin saygınlığına güvenerek ve reklâmlardaki Robert bosch'un " insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" sözüne inandım.

bosch’un Türkiye'nin kanunlarına da saygısının olduğunu düşünmüyorum. Şu anda evlilik hazırlıklarımı yapıyorum bütün eksiklerimi tamamlamak üzereyim tek eksiğim bir türlü alamadığım ve çıkmaza girdiğim beyaz eşyalarımın verilmesini istiyorum.’

Bosch Çamaşır Makinesinin Acemi Gelinden Farkı Yok! gr975 [25 Mart 2006, 08:56]
    Yeni almış olduğum çamaşır makinesi iyi yıkamadığı için servisi çağırdım. Servis geldi, baktı. “Bir şey yok” dedi ve servis ücreti istedi. Sigorta yaptırdığım için ücret vermeye yanaşmadım. Kendisi, parça takılmış gibi göstererek formu doldurdu. Makinenin tamburunun sıkma esnasında çok sallandığını, bunun için iyi yıkamadığını beyan ettim. “Makineler maalesef böyle” diyerek ayrıldı.

bosch gibi bir markanın, işini yapmayı bilmeyen bir servisle neden çalıştığını anlayamadım. 1986 yılında aldığım makinemi de gönderdiğim için pişman oldum. Hem para ver, hem de kalitesiz mal al. Bir de işini bilmeyen servisle uğraş. bosch markasına bu durumu yakıştıramadım.

Bosch Bomboş Çıktı selinbilge [20 Mart 2006, 23:17]
    1999 Mayıs ayında bosch 3620 no-Frost bir buzdolabı satın aldım. İki ay sonra arızalandı ve garanti kapsamında tamir edildi. Bir yıl sonra tam garantisi bittiği dönemde yine arızalandı. Bu sefer 26. 50 YTL bedelle tekrar tamir ettirdim. Firmaya buzdolabından çeşitli şikâyetlerim olduğunu bildirmeme rağmen ilgilenilmedi.

Dondurucu kısmında karlanma, gece gündüz demeksizin sürekli çat pat küt sesler çıkarması, aşırı enerji tüketimi mevcut. Dolap şu an yine arızalandı. Servis 110 YTL ücret çıkardı. Firmaya bildirmeme rağmen ilgilenilmedi. Sadece telefonla arayıp bunlar normal gibi ifadelerde bulunuldu. Sürekli tamir ile mi uğraşacağım

Bosch Beyaz Eşyaları Boş ssfesifik [08 Mart 2006, 14:08]
    Buzdolabındaki aynı arızadan 4 kez aynı parayı ödedim. Beşincisinde sizi şikâyet edeceğim dediğimde ise dolabın arkasındaki ince ızgarayı değiştirdiler. Tabi bu beş ay sürdü. Buzdolabındaki malzeme 5 kez çürüdü. Bir daha bosch alırsam ne olayım diye beni yemin ettirdiler kısacası.

Maalesef “İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim” sloganına inandık. Yine maalesef ki bulaşık makinem de bosch. Fişinin sol tarafı hafif yanmış, servisi arıyorum. Elimizde yok diyorlar. “Ne yapacağım?” diyorum yardımcı olunmuyor

Ben Bosch Servisinin Deneği Değilim! Serhatiyidost [28 Şubat 2006, 11:51]
    bosch marka No-Frost buzdolabımızın derin dondurucu kısmı çalışır halde olmasına rağmen dolap kısmı soğutmuyordu. Fabrika merkez servisinden, servis talep ettik. Gelen arkadaş “problemi hallettim” dedi fakat problemimizin çözülmediğini kendilerine ilettik. İkinci gelişinde motorun arızalı olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Yaklaşık 300 YTL ücret istedi. Bu parayla problemin giderileceği sözünü aldıktan sonra “motoru değiştirelim” dedim. Daha fazla tutacağını bilseydim, yeni dolap alırdım.

Servis talebinde bulunduk, geldiler. Motoru değiştirdiler. O sırada yanlarında değildim. Akşam eve geldiğimde, yine dolabın alt kısmının çalışmadığını gördüm. Dolap kapaklarının her ikisinin de, yerlerinden yaklaşık 1- 1,5 cm düşmüş olduğunu gördüm. Durumu yetkili personele ilettim. Geldiler ve düzelttiler. Benim buzdolabım hala çalışmıyordu.

Tekrar servis şefi ile görüştüm. Gerekli açıklamayı alamadım. Üstüne bir de hakaret işittim. Neyse ki sonra tekrar servis geldi. Bu sefer de problemin motordan değil, dijital panelden olduğunu söylediler. Tekrar 100 – 200 YTL talep ediyorlar. Durumu servis şefine bildirdim.

Sloganı "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" olan bosch ismine güvenmekle hata mı ettik? Burada para kaybeden ben oldum.
    Varsayımlarla ve deneme yanılma yoluyla servis verildiğine ilk defa şahit oldum. Ben denek değilim. Parayı da sokaktan kazanmıyorum.

Bosch’dan “Sınırsız Müşteri Memnuniyetsizliği” rehber1998 [24 Şubat 2006, 11:41]
    İlk olarak “Bir dünya markası” ve “Sınırsız müşteri memnuniyeti” parolasıyla ülkemize geldi. "Müşteri kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim" misyonunu kendilerinin vazgeçilmezi olarak anlattı. Evet bosch’dan söz ediyorum!

Biz de bu firmaya güvenerek, 24 Haziran 1997 tarihinde bosch'dan no-frost bir buzdolabı aldık. Buzdolabı, garanti süresi bittikten hemen sonra (2 yıl sonra) arıza yapmaya başladı. Her seferinde servis elemanları geldi. Tamiratı yapıp, servis ve parça değişim paralarını aldılar. Tam 6 arıza sorunu yaşadık. 6 kere parça değiştirme işlemi yapıldı. “Sınırsız müşteri memnuniyetsizliği”nin sonuna gelindiğini anladıklarında, motor değişimine karar verildi. Motor değiştirildi.

Ancak ne tesadüftür ki, o değişen motor da 1 yıl bile dayanamadı. Servis baktı ki böyle olmayacak, dolabı fabrikaya göndermeye karar verdiler. Fabrikadan gelen cevap (dayanıklı tüketim malzemesi olarak yıllarca dayanması gereken) “buzdolabımızın artık kullanılamayacak duruma geldiğini” söylüyordu. Bunun neticesinde bosch firması (sınırsız müşteri memnuniyeti çerçevesinde) bize yeni bir buzdolabı teklif etti. Ancak bizden yeni buzdolabı için fark parası istendi.

Babam, bu kadar mağduriyetten sonra yeni buzdolabı için para vermeyeceğini iletti. Bunun üzerine bize daha düşük bir model buzdolabı verildi. Tarih: 25.11.2002

Ancak bu yeni dolap da sadece 3 yıl dayanabildi. Yeni dolabımız da 11.01.2006 tarihinde arıza yaptı. Servis elemanları eve geldiklerinde buzdolabının motorunda arıza olduğunu (büyük bir tesadüf olsa gerek) ve değiştirilmesi gerektiğini söylediler. 200 YTL alarak yeni bir motorla değiştirdiler. Değişimin üzerinden bir kaç hafta bile geçmeden, yeni motor da arıza yaptı. 21.01.2006 tarihinde servis elemanları gelip “başka bir arıza var” diyerek buzdolabını tekrar fabrikaya gönderdiler. Yerine ise geçici olarak kullanmamız için Siemens marka bir buzdolabı bıraktılar (Bu da başka bir enteresanlık). Yaklaşık 1 ay olmasına rağmen henüz giden buzdolabımızdan haber alamadık. Herhalde bosch bize yeni bir teklifle gelecektir.

Bu kadar memnuniyetsizlikten sonra herhalde bizim mağduriyetimizi göz önüne alan bir çözüm bulabilirler. Yoksa sadece para kaybetmekle kalmayıp, müşterilerini de kaybedecekler. Kaybettiği müşterilerinin çevresindeki insanları da kaybetmeye devam edecekler.

Bosch'tan Satın Aldığınız Ürünü Bosch Bayinde Bırakmayınız şf412041 [16 Şubat 2006, 11:29]
    1999 yılının Ocak ayında Denizli bosch bayilerinden Şahinler Ticaret’ten bir adet buzdolabı satın aldım daha doğrusu aldığımı zannettim. 1999 ocak ayında henüz nişanlı olduğum ve temmuz ayında evleneceğim için ücretini 4 taksit olarak ödediğim buzdolabını temmuz ayında almak istediğimi belirttim. Mağaza sahibi bunu memnuniyetle karşıladı.

Zaten benim aldığım ürünlerin (hepsi başka markaydı)tamamı bayilerde duruyordu. 1999 yılının temmuz ayında buzdolabımı almak için bosch bayine gittiğimde bayinin iflas ettiğini bosch firmasının alacağının tamamını banka aracılığıyla tahsil ettiğini bu arada mağazada bulunan tüm mallara el konulduğunu benim buzdolabının da gittiğini öğrendim.

bosch firmasının bizi mağdur etmeyeceğini düşündüğümden o tarihte telefon ve faksla durumu müşteri temsilciliğine ilettim fakat bana bunun bayi ile benim aramda bir sorun olduğunu kendilerini ilgilendirmediğini belirttiler. Belki haklıydılar bayiye güvenmem hataydı fakat ben bütün aldığım ürünleri kücücük bir ütüyü bile bu şekilde bayiye teslim etmiş ve almıştım.

bosch firmasından bir ürün satın alırsanız sakın bayide bırakmayın bayinin başına bir iş gelirse bosch firması müşteriye sahip çıkmıyor. Sonra benim gibi üzülürsünüz. Neden bu kadar geç yazdım:Ben yaşadığım bu olayı her fırsat ve ortamda diğer insanlarla paylaşıyorum bu siteyi yeni buldum bu sitede de derhal paylaştım

Bosch’un İlginç Toz Torbasız Süpürgesi cubu [26 Temmuz 2005, 07:56]
    4 ay önce toz torbasız süpürge almaya karar verdim. Internette yaptığım araştırma sonrası bosch Bsa 2885 markalı süpürgeyi aldım. Her süpürme sonrasında toz haznesini temizliyorum, filtrelerine bakıyorum. 3. ayda süpürgenin emiş gücünde düşme oldu ve süpürge kendi içine toz atmaya başladı.

Servis 1. gelişinde filtrelerinin değişmesi gerektiğini söyledi ve süpürgeyi toz torbası ile kullanmamı tavsiye etti. Değiştirmedim, çünkü filtreleri çıkarsanız bile emiş günü artmıyor. Bölge müdürlüğünü aradım, aynı servisi 2. kez gönderdiler.

Bu defa toz torbası ile kullanmak için bir filtre getirmişti. Oysa benim toz torbası ile değil, problemim toz haznesi ile. İtiraz edince servis fişi vermeden süpürgeyi götürdüler. Bir hafta sonra süpürge aynen geri geldi. Servis şefine telefon açıldı, şef bağırarak bana toz torbası kullanmam gerektiğini, toz haznesinin hobi amaçlı arada bir kullanılacağını, hazne kullanıldığında emiş gününün düştüğünü söyledi. Servis fişi istediğimde de problem çıkardılar.

O hafta yine müşteri hizmetleri ve bölge müdürlüğünü aradım. Sürekli başka insanlara bağlandı, her defasında sorunu baştan anlatmak zorunda kaldım. Ertesi hafta benim yoğun ısrarım sonucu bölge müdürlüğünden servis geldi. Evde el ile kontrol edip makine normal dedi. Ben yine itiraz ettim, yine götürdü süpürgeyi. Bölge müdürlüğündeki yetkili beni arayıp, toz haznesi ile kullanımda, emiş gücünün %10-15 düştüğünü, bunun normal olduğunu söyledi. Süpürgeyi aynı şekilde geri getirdiler.

Toz haznesi kullanımında, emiş gücünün %10-15 düşmesi nasıl normal karşılanıyor? Bu bilgi satış sırasında neden müşteriye verilmiyor? bosch web sitesinde, ürünleri karşılaştır bölümü var, bütün özellikler yazarken, bu neden yazmıyor?

Bana çözüm olarak, toz haznesi kullanmayın, torba kullanın demek, almış olduğum süpürgenin bir özelliğini iptal et demek oluyor, aynı fiyata sadece torba ile çalışan çok daha güçlü makine alabilirdim.

Benden satış sırasında bu özellik için daha fazla para alınıyor, ama özelliği kullanamıyorum.
    Üstelik süpürge içine toz attığı için şu anda, torbalı veya torbasız fark etmiyor, emişi çok düşük. Bir mühendis olarak incelemek bir yana, evi süpüren kişi olarak bile bu düşüklüğü anlarken, neden bosch ürünün problemini kabul etmiyor?

Toz haznesi ile %10-15 performans kaybını servisiniz onayladı, müşteri açısından bu, ürünün hatasıdır. Çünkü satışta kendisine böyle bir bilgi verilmemiştir.

Bosch Kendi Malına Güvenmiyor, Biz Nasıl Güvenelim? MAĞDUR20 [03 Ağustos 2005, 05:02]
    Ben bütün beyaz eşyamı Bosh'tan aldım. 31 Temmuz'da evlendim. Düğünümden 1 ay kadar önce Bozüyük yetkili servisini çağırdım ve ertesi gün gelip buzdolabımı ve fırınımı bağladılar ancak Wmv 1620 marka çamaşır makinemin ambalajını açıp bunun 2000 yılından önce alındığını ve bağlamanın ücrete tabi olduğunu 17 YTL ücret ödeyerek bağlatırsak 1 yıl garanti verebileceklerini söylediler.

Ben bugünkü değeri ile yaklaşık 3.000 YTL verip o kadar mal alıyorum, bu parayı ödemekten aciz değilim ama bu parayı vermeyeceğim ve makinemin firmaca bağlanması için ne gerekiyorsa yapıp gerekirse hergün şikayet yazacağım.

Kısacası 3000 YTL verip eşya alıyorsunuz ama sözde ' insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim ' diyen bir insanın kurduğu firmanın elemanları kendi malına ambalajı açılmadığı halde güvenip garanti vermiyor. Maalesef benim paramı aldılar ama güvenimi yitirdiler.

Bosch’un Verdiği Zarar Yetti Artık fkp [12 Ağustos 2005, 17:35]
    Yaklaşık bir buçuk yıl önce bosch no frost buzdolabı aldım. Altı ay sonra kapağı paslandı, servis değiştirdi. Son bir yıldan beri kompresör arızasıyla savaşıyorum. Servis her geldiğinde ufak bir işlem yapıyor ve bir ay sonra aynı arıza yine tekrarlıyor.

Kompresör değişti, aynı arıza bir ay sonra tekrarladı. Servis geldi, bir şeyler yaptı, çalıştı ve bana bu tür arızalarda hiç servis fişi verilmedi. Aynı arıza üç sefer tekrarlayınca dolabı mecburen değiştirmek zorunda kalıyorlarmış, bundan dolayı fiş vermediklerini öğrendim.

Aynı arızayı en az beş sefer tekrarladı ve benim dolabımdaki dondurulmuş ürünler her seferinde çöpe gitti. Çöpe giden ürünlerin parası dolabın parasını geçti. Bu yüzden aile huzurumuz bozuldu.

Bosch’ta Gözünüzle Görmeden Almayın şikayet1 [19 Eylül 2005, 16:53]
    bosch İzmir Kahramanlar bayiinden 6,5 kg çift su girişli çamaşır makinesini peşin olarak aldım. İş seyahatinde iken makine teslim edilmiş. Geldiğimde makinenin tek su girişli olduğunu gördüm. bosch bayileri bu kadar gayri ciddi mi çalışıyor? Makineyi bağlayan bosch servis yetkilileri de tek su giriş ile çift su girişin hiç bir farkı olmadığını söyleyerek eşimi ikna edip makineyi bağlayıp garantisini başlatmışlar.

Madem farkı yok bu makineler niçin tek ve çift su girişli olarak üretiliyor? Yabancı firmaların ne ciddiyette çalıştığını ve AB'ye girdiğimizde bunun neleri değiştireceğini daha iyi anladım.

Bosch’ta İnanılmaz Yedek Parça Ücretleri yazu [18 Eylül 2005, 23:42]
    Uzun süre önce servet ödediğim ve bu zamana kadar kullandığım bosch tek sepet yıkamalı bulaşık makinesi arıza yaptı. Servis kartının yanmış olduğunu söyledi ve eğer başka arıza yoksa bunun 250 YTL'ye yapılacağını söyledi ve eğer yeni parçayı takarlarsa garantisinin ise sadece bir yıl olacağını belirtti. Ben fiyatı fazla bulunca 500 YTL'ye üç tane küçük ev eşyası hediyeli bulaşık makinelerinden alabileceğimi de teklif etti.

İnsaf diyorum, bir arızanın yapımı için çeyrek milyar teklif edilmesini abesle iştigal buluyorum ve bosch yetkililerini diğer firmaların amortisman giderlerine bakmaya davet ediyorum. Eğer makinemin makul bir fiyat ile yapılmaması durumunda bir daha bosch almayı bile düşünmeyeceğim.

Bosch Ürünler Tek Tek Elimde Kalıyor bcş [15 Eylül 2005, 12:03]
    22.06.2004 tarihinde bosch marka KSU 49630 NF soğutucu aldım. bosch ürünlerinden ilk kez aldığım için iyi bir marka olduğunu sanmıştım. Ancak anladım ki hiçte göründüğü gibi değilmiş. Aradan geçen 14 ay sonunda buzdolabım bozuldu. Şu anda tüm yiyecek içeceklerim bozulmak üzere olmasına rağmen, yetkili servisi de ancak bir gün sonra gelip bakabiliyor.

Ben çalıştığım için akşam altıdan sonra gelmelerini istedim. Bana söylenen bu günkü programlarını bozamazlarmış, ancak yarın altıdan sonra gelebiliriz. Yani sizin zararınız bizim umurumuzda değil zihniyeti.

Bir buzdolabının 14 ayda bozulması sizce normal mi? Üstelik durup dururken. Aynı şekilde birde bosch marka bulaşık makinesi aldım (aldığıma da pişman oldum.) ama o da doğru dürüst yıkamıyor. Tam kurutma yapmıyor. Bardaklar bardaklıktan çıktı sanki buzlu cam. bosch nasıl ürün üretiyor? Tüketicilerle nasıl ilgileniyor? Anlaşılıyor ki sadece ürünü çok satmak gibi bir mantalite ile hareket ediyorlar. Peki onlar için tüketici ve hakları nerede?

Bosch Henüz Kullanmadığım Ürünü Servise Gönderdi mutluyum33 [13 Ekim 2005, 13:40]
    Ben Mersin in Mut ilçesinde yaşıyorum. İlçemizdeki bosch bayiinden bir ani su ısıtıcı aldım. Eve gelip taktım çalışmadı, geri götürdüm. 'Bizi ilgilendirmez, servise git' dediler. Oysa kullanırken arızalansa tabii ki servise giderim. Ama mal kullanamadan bozuk çıktı dediğim halde bir sonuç alamadım. İstediğin yere şikayet et gibisinden mahalle ağzıyla konuşmalar oldu.

bosch bayiine değil ama bosch markasına güveniyorum. Şikayetimi iletip mağduriyetimin giderileceğini ümit etmekteyim. Tabii ki çok uzun süre de beklemeyeceğim.

Bosch’ta Her Ürün Problemli şekerli [13 Ekim 2005, 15:31]
    20 yıl başka bir firmanın çamaşır makinesini ve buzdolabını kullandıktan sonra markaya güvenerek Eylül 2004’te bir çift kapılı buzdolabı aldım. Buzdolabı eskisine göre biraz sesli çalıyor.

Nisan 2005’te 2062 bosch marka bir çamaşır makinesi aldım. Ne kadar çamaşır yıkadıysak, çamaşırların dikiş yerlerinden sökülmeye başladı. Bu şikayetleri önceki makinede hiç görmedik. Şimdi bosch yetkililerine soruyorum; buzdolabı sesli çalışmasına katlanıyoruz fakat çamaşır makinesi çamaşırların dikiş yerlerinden söküyor

SIEMENS’ten Sorunlu Buzdolabı sasha [07 Ekim 2005, 15:47]
    Yaklaşık 3 ay önce Siemens No-frost buzdolabı satın aldım. Aldığım günden beri buzdolabım garip bir ses çıkartıyor. Bu konuda Siemens’e defalarca mail attım ve bana her defasında Nazan Kulak isimli sorumlu otomatiğe bağlamış gibi aynı maili yolluyor "çok üzgün olduğunu cihazımı takibe alacağını."

En son Ankara-Çankaya Siemens/bosch servisinden gelen sorumlu kendi ağzıyla buzdolabımın "inek" gibi inlediğini söyledi ve buzdolabımın arızasını rapor edeceğini belirtti. Ancak geçen süreye rağmen hala bir gelişme yok. Bugün buzdolabımla ilgili bir gelişme var mı diye mail attım, bana 3 ay önce Nazan Kulak'ın yolladığı mail geldi; "çok üzgünüz cihazınızı takip edeceğiz... "

Bosch Termosifon Evimi Suladı Boschzede2 [27 Aralık 2005, 13:56]
    bosch’dan 20.07.2005 tarihinde aldığım ve halen garantisi devam eden elektrikli termosifon Kasım ayında evde kimse yokken ve bağlı olduğu hortumu yüksek sıcaklıktan eritmiş ve bunun sonucunda saatlerce evime su akmıştı. Tüketici hakem heyetine şikâyetimi yaptım ve durumu bosch firmasına ilettim. Tüketici hakem heyeti herhangi bir tüketici hatası tespit etmeyip hatanın tümüyle servisle ilgili olduğunu söyledi.

Bunun üzerine bosch firma yetkililerine ulaşmaya çalıştım. Şikâyette bulunduğum ildeki Tüketici Hakem Heyeti bosch firmasından ve servisten olayla ilgili savunma istemiş. Firma tenezzül edipte savunma bile vermemiştir. Heyet raporu sonuçlanmadan önce evimde sadece ürünü değiştirip diğer zararla ilgili başka bir işlem yapamayacağını söyledi. İşlem yapabilmek için ısrarla Bilirkişi Raporunu benden isteyen bosch Antalya Bölge Müfettişi, raporu gördükten sonra, bizim artık o üründen korktuğumuzu ve aynı ürünü kullanamayacağımızı söylememiz üzerine güya kendince lütufta bulunup ürünün 90 YTL daha fazla tutarı olan tüplü bir modelini vermeyi teklif etmişti. Demek ki oluyormuş dedirten bu teklifi Sayın Müfettiş, her nedense durdu durdu benim 15 günlük mahkemeye başvurma hakkımın bitmesine bir gün kala yaptı. Evimdeki zararın ne olduğunu bilmeden elindeki rapora bakarak burada tamir gerektiren sadece fayanslar var, onun karşılığında biz size son model tüplü şofben verelim ya da fayansları tamir ettirip ürünün aynısını verelim dedi.

Bunu son gün söyleyen müfettiş arkadaşa ben artık dava açtım dediğimde kendisi beni tehdit eder gibi tamam o zaman bosch firmasının avukatları devreye girer dedikten sonra ayrıldık. Bu olaylar neredeyse 2 aylık bir süreçte yaşandı ve ben 2 aydır sobalı evde şofben veya termosifon hiç bir su ısıtıcısı olmadan yaşıyorum. Umarım bu zararımı görür ve de bosch firması kendine çeki düzen verir. Bundan da bir sonuç alamazsam bu mektubu Almanca yazmayı düşünüyorum. Belki de bosch’da "İnsanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim. " lafı Almanca söyleyince doğrudur

PROFİLO Beyaz Eşyalarımın Performansından Memnun Değilim! sonergur [20 Ağustos 2006, 09:00]
    Buzdolabı no frost ama karlanıyor. Taze sebzeleri en fazla 3 gün saklaya biliyorum. Çamaşır makinesi 4 saatte yıkıyor ama yine de temiz değil. profilo hiç ilgilenmiyor bile.%

PROFİLO Buzdolabım Bir Türlü Soğutmuyor! sguzel [09 Temmuz 2006, 09:00]
    profilo’dan 09.13.2005 tarihinde almış olduğumuz bd4361 anfm model buzdolabı sürekli arıza yapıyor. Buzdolabında her seferinde alarm ışığının yanması ve soğutmaması nedeniyle sorun yaşıyoruz. Bunlara istinaden motor dahi değişti fakat sorunlar hiç değişmedi, aynen devam ediyor. Burada ürünün arızasının yanı sıra firmanın ilgisizliği insanı kahrediyor. O kadar çok ilgisizler ki sürekli arayıp da not bırakmanıza rağmen kimse sizi aramıyor. Aradığınız zamanda tam bir müşteri memnuniyetsizliği yaşanıyor çünkü müşteri diyalogu sıfır diyebilirim.

Ayrıca ürün ile ilgili 3 ya da 4. kez aynı sorun olmadığından dolayı hiçbir hakkımızın olamayacağını belirtiyorlar. Halbuki alarm ışığının yanması ve soğutmaması 4–5 kez oldu. profilo müşteri memnuniyetine bu kadar önem veriyor. Müşteri ile ilgilenmesi sorunu çözeceğine tam tersini yapıyor. profilo’nun sorunlu ürünü nedeniyle çok mağdur olduk. Ama onların umurunda değil. Buzdolabındaki sorunun çözülmemesi nedeniyle bu konu ile ilgili haklarımı sonuna kadar arayacağımı belirtmek isterim. Bu yazım ile ilgili olarak profilo yetkililerinden cevap bekliyorum.

PROFİLO Beyaz Eşyalarım Sürekli Sorun Yaratıyor! ayşe46 [16 Haziran 2006, 09:00]
    Mehmet Çankal adına kayıtlı Şubat 2005’te alınan televizyondan kulağı tırmalayacak şekilde ses geliyordu. Ses geldiği için yetkili servisi çağırdım. Televizyon tamire gitti, Geldiğinde ise her yerinde gözle görülür derecede çizikler vardı ve ses aynı şekilde gelmeye devam ediyordu. Servisi çağırdığımda hatalarını kabul etmediler. Aynı şekilde çamaşır makinesi ve buzdolabı da bir yıl olmadan bozuldu. profilo ürünlerinden memnum değilim. Hasar gören eşyalarım için bir çözüm bulunmasını istiyorum.

ARTIK ELİM YORULDU SİZDE BAKIN NE ÇOKMUŞ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luciano- -- 9 Eylül 2006; 18:20:27 >

• sayın arkadaşa teşekkür iyi bir çalışma olmuş boshc-sıemens-profilo kalitesini görsün insanlar
  • siemens buzdolabı almak istiyorum..

Aşağıda ki 2 model üzerinde duruyorum

KS59 U 920 NE ....ALmanyadan ithal parça ile Güneykore fabrikasında üretilip Türkiyeye ithal edliyor.
    KS 45 U 631 NE Almanya dan ithal parça ile Çerkesköy fabrikasında montaj

Arkadaşların tavsiyelerini acele almak isterdim..
  • valla bende aynı senin durumdayım arkadaşım benimde düğünüme 7 ay var bende bütün beyaz eşyalarımı araştırmalara dayanarak bosch aldım kullananlar tavsiye ettiler. Umarım sorun yaşanmaz diyorum ama benim duyduğum tavsiyelere göre bosch beyaz eşyada öndeymiş .
  • quote:

Orjinalden alıntı: erdemsan

siemens buzdolabı almak istiyorum..

Aşağıda ki 2 model üzerinde duruyorum

KS59 U 920 NE ....ALmanyadan ithal parça ile Güneykore fabrikasında üretilip Türkiyeye ithal edliyor.
    KS 45 U 631 NE Almanya dan ithal parça ile Çerkesköy fabrikasında montaj

Arkadaşların tavsiyelerini acele almak isterdim..

Sayın arkadaş ithal olanını al yukarda örnek verilmiş olanların hepsi yerli montaj
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecemsu_pirli

valla bende aynı senin durumdayım arkadaşım benimde düğünüme 7 ay var bende bütün beyaz eşyalarımı araştırmalara dayanarak bosch aldım kullananlar tavsiye ettiler. Umarım sorun yaşanmaz diyorum ama benim duyduğum tavsiyelere göre bosch beyaz eşyada öndeymiş .

ecem arkadaş bulaşık makinesinin dışında başın çok agrıyacak servisle arkadaş olacaksın iyi insan dogru söyler kusura bakma
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.