Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.524
Cevap
78
Favori
1.507.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: GÜLEN

GÜRCAN BEY,
    kullandığınız SİEMENS IQ 1633 ü inceleyebileceğim bir site var mı acaba? arama motorunda türkçe bir site bulamadım.
    syg.

buyrun arkadaşım site inceleyin 1832 modeliyle farkı sadece devri aşagıya yazdım, izmirde iseniz fiyat bakımından yardımcı olabilirim 18 ay taksitle 2450 inanın mükemmel makine izmirde iseniz buyrun gelin evimde inceleyin iyi günler arkadaşım

aslında tamda incelerseniz 1633 yeni seri 1832 bir eski seri

http://www.siemensevaletleri.com/urunbilgi.php?mid=1026&page=3

http://www.siemensevaletleri.com/tara.php?cm%5B%5D=WIQ1832EU&id=33&cm%5B%5D=WIQ1633EU&karsilastir.x=47&karsilastir.y=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 31 Ekim 2006; 23:38:03 >

• beyaz eşya konusunda tamamen bilgisiz ve deneyimsiz olduğum için soruyorum. tek su girişi ile çift su girişi arasındaki fark önemsenmeli midir? kimi teki savunurken kimi çift olmalı diye ısrar ediyor. dediğim gibi sıfır bilgi sahibiyim.
    bu arada sizin makinanız alman üretimi mi? ben db olarak da inceliyorum makinaları ama siemensin sitesinde db açıklamasını göremedim?
    bu arada şimdi şu soruyu sormam gerekiyor siemens ıq 1633 mü yoksa whirlpool 10961 mi? sonuçta karşılaştırarak eleye eleye olduğunca iyi olana ulaşmak istiyorum.
    syg.
  • gürcan bey, bu arada siz fiyat verince(1,450) fiyatına bakma gereği duymamıştım ama sitede ıq1633 için 2,814 fiyat belirtilmiş! 1,450 size özel bir fiyatmıydı..arada inanılmaz bir fiyat farkı var çünkü???
  • quote:

gürcan bey, bu arada siz fiyat verince(1,450) fiyatına bakma gereği duymamıştım ama sitede ıq1633 için 2,814 fiyat belirtilmiş! 1,450 size özel bir fiyatmıydı..arada inanılmaz bir fiyat farkı var çünkü???

Arkadaşım kusura bakma yanlış yazmışım 2450 yazacaktım özür 2450 /18 binlerce kere özür

tek su çift su eger evde hazır sıcak suyunuz varsa iyi bence önemli degil

benim makine orjinal alman malı

desibeli merkez servis istanbuldan aradılar yıkamada 54 desibel sıkmada 72 desibel dendi cidden sessiz eski makinelere nazaran yıkamadan nerdeyse ses yok sadece sıkmada az duyuluyor oda yanına giderseniz

ayrıca bana göre tabiiki sıemens IQ alım gücü varsa ama 2450 fazla diyorsanız whirpool iyi geceler tekrar özür hatalı yazımdan ötürü

• Whirlpool'un 6 kg'lık 4 tane çamaşır makinesi modeli var. Bunların birbirlerinden farkları tam olarak nedir. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Daha önceki bilgilendirmeniz ile karar vermiştim 8 kg'lık electrolux almaya ve bayram öncesinde gidip görmüştüm makineyi. Ancak bayramdan hemen sonra alırız diyerek ayrılmıştık mağazadan. Şimdiki önerinizle vazgeçmeli miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kadir Kaan

Whirlpool'un 6 kg'lık 4 tane çamaşır makinesi modeli var. Bunların birbirlerinden farkları tam olarak nedir. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Daha önceki bilgilendirmeniz ile karar vermiştim 8 kg'lık electrolux almaya ve bayram öncesinde gidip görmüştüm makineyi. Ancak bayramdan hemen sonra alırız diyerek ayrılmıştık mağazadan. Şimdiki önerinizle vazgeçmeli miyim?

sayın arkadaşım beni yeni aradılar elektrolux istanbuldan ve izmirdeki satııcda bunda herşey yıkanır salla abi mantıgıyla konuya yaklaşmıştı

benim diyecegim arkadaşım eger eviniz kalabalıksa bende 5-6 kilodan aşagı çamaşır çıkmaz diyorsanız alın iyi bir makina ama az çamaşırda denge sorunu oluşuyor bu makinelerde büyük kapasiteli oldukları için,yorgan kesinlikle yıkanmazmış yetkili beni arayan arkadaş mühendismiş eger yorgan yıkarsanız ve bundan dolayı bir arıza oluşursa siz makineyi amacı dışında kullandıgınız için garantide ölüyormuş dedigim gibi kalabalık aile iseniz alın harika makine ama whirpoolda güzel farklarına gelince

BUYRUN SİZDE KARŞILAŞTIRIN SİZİN İÇİN O SAYFAYI AÇTIM ARKADAŞIM 6 KİLO OLANLARI YANLARINA ÇENTİK ATARAK SEÇ SONRA KARŞILAŞTIR YERİNİ TIKLA

http://www.whirlpool.com.tr/urunler/urun_liste.aspx?lgid=2

aralarında benim tavsiye edecegim 1600 devirli ve 1400 devirli olanlar bunlarda favori program seçebiliyorsunuz 1600 devirde A sınıfı sıkma var ve bu ikisinde ekran olması başkada fark yok genede size kalmış bir de ilk 3 modelde zaman programlamada var gece belli zaman diliminde çalıştırmak için saygılar arkadaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 0:50:06 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SemiSe

@mrmataraci

dileklerin için teşekkürler, haklısın, herkes bunu derdi arçelik bakımından, ama artık son yıllarda bu durum geçerli değilmiş, son zamanlarda alanlar "ah ah nerde o eski arçelik" tarzında şikayetleri varmış, çok ciddiyim.

@egemen

hmm samsung mu ? teknosanın sitesinde görmüştüm galiba, ama bunun da yaygın servisi ve yedek parçasını araştırmışmıydın? normalin üstünde bir fiyata sahip değillermi? bu arada güle güle kullan...

Evet, yeni Arçelik'lerden bayağı bir şikayet var..Sanırım parça temininde uzakdoğu(özellikle ÇİN) menşeine döndüğünden beri bu tür şikayetler arttı...
  • VALLA ARÇELİK ALDIK MEMNUNUZ BOCHDAN UZAK DUR
  • quote:

Orjinalden alıntı: cigal

VALLA ARÇELİK ALDIK MEMNUNUZ BOCHDAN UZAK DUR

iyi günlerde kullanın hayırlı olsun
  • bugün kendime whirlpool servislerini araştırmayı görev edindim. internette bulunan yetkili servislerin neredeyse tamamını aradım ama kesinlikle hiçbir cevap alamadım. bayii servise yönlendiriyor..ilginçtir bilgi için serviste bayii ye yönlendiriyor. sorduğum soruda 10961 model makinanın yıkama ve sıkma db. hiçbir şekilde cevap veremediler. servisler bu konuda bilgileri olmadıklarını broşürde ne yazıyorsa kendilerinin de onu bildiğini söylüyor. hatta birisi bilmiyorum ama bayiye gidince poşetine bakın onun üzerinde yazar dedi!! telefonu vestel yetkili servisi diye açıyorlar, soruyu vakıf olamayınca da ben size whirlpool yetkili servisinin numarasını vereyim dedi yine biri. halbuki ben o telefonu whirlpoolun kendi sitesinden almıştım yetkili servis diye.
    yani şu an inanılmaz karamsar bir durumdayım. daha telefonda sadece bilgi amaçlı bile yardım alamıyorken allah korusun bir arıza durumunda ne halde olurum düşünemiyorum!!
    ayrıca parçalarıda yerli ürünlere oranla üç kat daha fazlaymış..
    eee..ben şimdi ne yapayım:(

• quote:

bugün kendime whirlpool servislerini araştırmayı görev edindim. internette bulunan yetkili servislerin neredeyse tamamını aradım ama kesinlikle hiçbir cevap alamadım. bayii servise yönlendiriyor..ilginçtir bilgi için serviste bayii ye yönlendiriyor. sorduğum soruda 10961 model makinanın yıkama ve sıkma db. hiçbir şekilde cevap veremediler. servisler bu konuda bilgileri olmadıklarını broşürde ne yazıyorsa kendilerinin de onu bildiğini söylüyor. hatta birisi bilmiyorum ama bayiye gidince poşetine bakın onun üzerinde yazar dedi!! telefonu vestel yetkili servisi diye açıyorlar, soruyu vakıf olamayınca da ben size whirlpool yetkili servisinin numarasını vereyim dedi yine biri. halbuki ben o telefonu whirlpoolun kendi sitesinden almıştım yetkili servis diye.
    yani şu an inanılmaz karamsar bir durumdayım. daha telefonda sadece bilgi amaçlı bile yardım alamıyorken allah korusun bir arıza durumunda ne halde olurum düşünemiyorum!!
    ayrıca parçalarıda yerli ürünlere oranla üç kat daha fazlaymış..
    eee..ben şimdi ne yapayım:(

Sayın arkadaşım ben 8 senedir kullanıyorum asla bozulmadı ayrıca vestelin tüketici servisini arayın anında size dönüyorlar yıkamada 52 desibel sıkmada 74 desibel dendi bana ses olayı sizi yanlış yönlendirmişlerdir ben hemen arandım 08002190112 arayın size yardımcı olacaklardır saygılarla

vestel servisleriyle whipool servisleri aynı şimdi baktım ama servislerin hangi marka olursa olsun desibelden haberi yok sadece merkez biliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 1 Kasım 2006; 11:56:59 >

• gürcan bey, verdiğiniz numaradan aradım. 40 dk sonra döndüler. whirlpool 10961 model için 55 yıkama-78 sıkma db, 10761 model için de 60 yıkama-75 sıkma db verdiler. 10761 in yıkama db i bayağı yüksekmiş. halbuki 1400 devir. diğer model 1600 devir biliyorsunuz.
  • merhabalar...
    samsung markalı rt-62 kamt modelli buzdolabı ile arçelik ithal(kore'den) 8290 nf modeli arasında kaldık.samsungun servis sorunu olduğunu birçok kez duyduk.bu ne kadar doğru acaba?ithal arçelik te de benzer parça sorunu yaşayabilir miyiz?samsungda muhattap bulamayacağımız söyleniyor.kaç servisi var acaba?distrübütörü samsungu terk ederse herhangi başka bir yolla teknik servis imkanı bulabilirmiyiz?eğer arçelik ithal ürününde de parça sorunu yaşayacaksak samsungu tercih etmek daha mı mantıklı?

çamaşır makineleri daha sık arıza çıkardığı ve dinamik ürünler olduğu için servis önemli hale geliyor.bu yüzden arçelik 8124 sj ile Samsung 7.5 kg 1000 devirli beyaz kapaklı bir modeli(q 1435 olabilir) arasında kaldık.

son olarak dijital ekranlı modellerin arızalanma riski daha fazlamıdır?tamiri ve masrafı daha çok mudur?

şimdiden çok teşekkür ederiz...

• tekrar merhaba,
    beyaz eşyalarda kullanılan alüminyum ve paslanmaz çelik ürünlerin eksi-artısı konusunda bilgisi olan var mı? bildiğimiz beyaz eşyalara oranla malzeme dayanıklılığı nasıl acaba? silme izinin kalması, renginin açılması, parmak izi kalması, boyasının kalkması vs vs...
    seçtiğim mutfak ürünlerimin hepsinin beyaz olmasına dikkat ediyorum ama aradığım özellikler alüminyum üretilenlerde çıkabiliyor..öyle dalmaçyalı gibi durmasını istemediğim için ya alüminyum üzerinde ya da beyaz ürün üzerinde durmak istiyorum.
    syg.
  • quote:

gürcan bey, verdiğiniz numaradan aradım. 40 dk sonra döndüler. whirlpool 10961 model için 55 yıkama-78 sıkma db, 10761 model için de 60 yıkama-75 sıkma db verdiler. 10761 in yıkama db i bayağı yüksekmiş. halbuki 1400 devir. diğer model 1600 devir biliyorsunuz.

burada devir artıyor ama yanında kalitede artıyor ondandır arkadaşım

aliminyum olanlarda özellikle whirpoollarda el izi kalıyormuş kullananlar söyledi
  • risk almaya hiç gerek yok o zaman..teşekkürler
  • buzdolabı almak ıstıyoruz bı turlu karar veremıyoruz?ne alsak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mysteryg

buzdolabı almak ıstıyoruz bı turlu karar veremıyoruz?ne alsak?

önce alman ve amerikan mallarına bakın örnek amerikan amana,general elektrik ,alman malı içinse ithal sıemens-bosch olabilir

bunlar pahalı ise samsung,elektrolux(İTHALLERİ OLMAK KAYDIYLA) whirpool

bunlarda olmazsa allah yardımcınız olsun

iyi geceler
  • Samsung:12 yıldır sorunsuz kulanıyoruz
    Profilo BD4652ANF(Kalite ve uygun fiyat istiyorsan ideal)
    Bosch KSU49631,ve durumun varsa ithal modeller
    Siemens KS49U631NE ve ithal modeller
    Electrolux:İthal modeller
  • Merhaba Gerçekten yabancı hayranlığınıza hayran kaldım. Arçelik 7 yıl garanti veriyor. hala geçin bu ürünleri yaramaz demeniz şaşırtıcı. oldu olacak Fransız ürünlerini açıklayın bunları alalım isterseniz. Öncelikle bu yorumları okumamın nedeni 12 yıllık ithal bosch marka çamaşırmakinemin son üç yıldır iki-üçyüz ytlik servis pararası yemesi. zaten bozulmasada artık sürekli çorapları sıkıştırıp kendi kendini tıkayararak sıkma problemi oluşturuyor. yine 12 yıllık arçelik bulaşık makinemin son üç yıldır servis ihtiyaçları arttı.
    Şimdi arçelik 8124 sj ve birde ankastra 3 program çamaşır makinesini alacağım. bana 7 yıl yeter . zaten teknoloji çok hızlı değişiyor. 15 yıl sonra aynı makineyi ömrüm olursa kullanmak istemem. teknoloji çok hızlı değişiyor. zaten arçelikte bir çok parçasını dışarıdan alıyor.
    Bu arada 6 yıllıkarçelik buzdolabını buzluktaki problemden dolayı 6. yılında değiştirdi. hangi yabancı marka bunu yapıyor. Hangi yabancı marka 7 yıl garanti veriyor. Avrupa şartlarında iyi çalışan marka ve ürünlerin burada nasıl çalışacağını bilemezsiniz.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.