Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.523
Cevap
78
Favori
1.507.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupabilişim sanırım bu ürünün fiyatını yanlışlıkla koydu.LG GC-P217BJ 2794TL yazıyor.Yada kampanya yapmış olabilirler.Sizce nasıl bir üründür?

http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-1287-LG-GC-P217BJ-GARDROP-TiPi-BUZDOLABI.html
  • trakia.
    genel olarak lg; samsung dan bir adım önde olsada her markanın iyi veya sorunlu ürünleri olabiliyor.
    mesela samsungun 82 cm genişliğindeki kombi buzdolapları bir numaradır. 471 lt. RL62 ZBSW..RL62 ZBPN..ve 502lt, RF67 VBPN..
    diğer buzdolapları malesef kaliteli değil.
    lg buzdolapları geneli çok daha kaliteli, fakat nisbeten tüketimleri fazla.
    M602,M652 ve M712 modellerini yıllarca XL, XXL olarak bosch siemens te satıldı.
    217 modelinde su sebilindeki ergonomi sayesinde dondurucusu %15 artırılmış. toplam net 555 lt.
    ..................
    çamaşır;
    LG F1480 den memnun kalırsınız.
    SAMSUNG da 0804N modeli 1500-1600 tl ye alabilirseniz iyidir.
    ................
    bulaşık makinesinde LG D1455CF.
    ..................
    LG nin garanti meselesi benimde kafamı bozuyor.risk alıp almamak konusunda taktir sizin,

• samsungdan birşey alınmaz, garanti vs hikaye, paranızla bile yedek parça bulamazsınız rezil olursunuz. Alacaksanız garantisiz aldığınızı bilin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

trakia.
    genel olarak lg; samsung dan bir adım önde olsada her markanın iyi veya sorunlu ürünleri olabiliyor.
    mesela samsungun 82 cm genişliğindeki kombi buzdolapları bir numaradır. 471 lt. RL62 ZBSW..RL62 ZBPN..ve 502lt, RF67 VBPN..
    diğer buzdolapları malesef kaliteli değil.
    lg buzdolapları geneli çok daha kaliteli, fakat nisbeten tüketimleri fazla.
    M602,M652 ve M712 modellerini yıllarca XL, XXL olarak bosch siemens te satıldı.
    217 modelinde su sebilindeki ergonomi sayesinde dondurucusu %15 artırılmış. toplam net 555 lt.
    ..................
    çamaşır;
    LG F1480 den memnun kalırsınız.
    SAMSUNG da 0804N modeli 1500-1600 tl ye alabilirseniz iyidir.
    ................
    bulaşık makinesinde LG D1455CF.
    ..................
    LG nin garanti meselesi benimde kafamı bozuyor.risk alıp almamak konusunda taktir sizin,

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Bizim hatunu ikna edebilirsem buzdolabını siyah renk olsa da lg GC-P217 almayı düşünüyorum.Gerçi siyah dolap gri bulaşık makinesi uyumsuz olcak diye başımın etini yese de inşallah ikna ederim :=))Acaba renk uyumu için bir yolu var mı bu işin?mesela kaplatma gibi.Arabalara folyo kaplama yapan yerlerle mi konuşsam acaba :=))Olmadı mecburen 207 olanı alacağım.

Çamaşır makinesinde kurutma özelliği de olması nedeniyle ve hatunun başımın etini yemesi nedeniyle LG-1480 olacak.

Bulaşık zaten LGD1455CF buharlı yıkama özelliğini görünce bizim hatunun içinin yağları aktı.O olacak.

Bugün gidip bir fiyat alayım.En kötü internetten sipariş vereceğim bu ürünler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 17 Ocak 2012; 11:54:29 >

• Arkadaşlar kolay gelsin. Bende yeni ev aldım malum eşyalarıda komple yeniden almak istiyorum. Şimdi olay şöyleki yazılanları okudum. Fakat Fırında pek birşeye rastlayamadım veya göremedim kusura bakmayın.

Fırın için Ankastre bir fırın almam lazım mufak bu şekilde. Yine buzdolabı ve bulaşık makineside ankastre olacak. Değişik markalardan bahsedilmiş. Tavsiye verebilecek olan varmıdır?

Çamaşır makinesi için, bazı tecrbeli arkadaşların yazdıklarına göre Bosh Was serisinden sanırım 20461 tr alacağım.

Diğerleride, fırın için buzdolabı için hangi marka ve fiyat verebilirler yazarlarsa sevinirim.

Birde, konuşuluyor yılbaşından sonra beyaz eşyalarda büyük kampanyalar gelecekmiş. Onları beklemek uygun olurmu yoksa alınmalımıdır? Arçeliğin %50 kampanyası gibi. Kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

samsungdan birşey alınmaz, garanti vs hikaye, paranızla bile yedek parça bulamazsınız rezil olursunuz. Alacaksanız garantisiz aldığınızı bilin.

valla gecen hafta yasadıgım olay bahsettıgınızın tam tersı.aldıgım urun arızalı cıktı,lcd ekranda ısıklar yanıyordu.hemen geldıler,parayımı odeyelım yoksa yenı makınemı ıstıyorsunuz dedıler.tamır vs yapmıyorlarmıs,doğrudan degısım yapıyorlar camasır makınesınde.
  • samsung çamaşır makinesi aldım. onlarca kıyafeti perdeleri vs yırttı. servis çağırdım makinede bir problem yok dedi ve ilgilenmediler. yani anlayacağınız yırttığı kıyafetlerin vs. parasıyla birlikte makine bize yüksek fiyatlı makinelerin fiyatına gelmiş oldu. ürünü 5-6 ay kullanmadım bile elden çıkardım. Birdaha samsung beyaz eşyayı bedava verseler eve sokmam. televizyon ve telefona diyeceğim bir şey yok tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gidakontrol

quote:

Orijinalden alıntı: barisdragon

samsungdan birşey alınmaz, garanti vs hikaye, paranızla bile yedek parça bulamazsınız rezil olursunuz. Alacaksanız garantisiz aldığınızı bilin.

valla gecen hafta yasadıgım olay bahsettıgınızın tam tersı.aldıgım urun arızalı cıktı,lcd ekranda ısıklar yanıyordu.hemen geldıler,parayımı odeyelım yoksa yenı makınemı ıstıyorsunuz dedıler.tamır vs yapmıyorlarmıs,doğrudan degısım yapıyorlar camasır makınesınde.

Şöyle anlatayım,
    benim süpürgenin hortumu yırtıldı, garanti kapsamına girmiyormuş, sanki ben bıçakla kestim. Herneyse parası ile almak istedim. Servislerden birini arıyorum arkada birbirlerine bağırıyorlar "hortum alacakmış!". Şunu arayın bunu arayın diye numaralar veriyorlar sürekli. Bazen de kapatıyorlar mı noluyor bağlantı gidiyor. Neyse söylüyorum model şu hortumu lazım diye, zaten ellerinde yok. Tamam siparişinizi aldık biz parça gelince sizi ararız diyorlar. Ne arayan ne soran oluyor. Belki 10 kere yaptım bunu, şikayet sitelerine yazdım, merkezden arayıp servis numarası veriyorlar, tekrar aynı döngüye giriyorum. Bir de çözüldü diyorlar şikayet durumuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: cem_kenan

quote:

Orijinalden alıntı: reber65

quote:

Orijinalden alıntı: reber65

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
    Bulduğunuz fırın Profilo FRS5011EML modelinin muadilidir ve inoxtur, beyaz değildir. Teknik anlamda Profilo'dan bir farkı yoktur. Zaten resimlerden bile aynısı olduğu belli oluyor.

candoğan bey çok teşekkür ederim ilginiz için. ben o bosch modeline katalogtan bakıyordum rengi için birşey yazmıyordu ve beyaz görünüyordu başka sitelerden inceleyinde farkettim inox olduğunu tekrar teşekkür ederim.

son bir konuda görüş isteyeceğim sizden kusura bakmayın.

şu bekolar multifonsiyonel beyaz ve elektrik gözlü.

CSM 63320 DWN
    CSM 63320 DWL (aralarında ne fark var çözemedim açıkçası)

bekolar nasıldır fırın olarak. gerçi önceki sayfalarda bir yerde gaz ocaklı bütün fırınların türkiyede üretildiğini yazmıştınız yanılmıyorsam. bekonun bu modellerini mi almalıyım yoksa profilomu frs 4011 esl işimi görürmü.

kısacası:

1-kalite olarak beko ve profilo arasında fark varmıdır.
    2- yukarıdaki beko multifonksiyonla fırınlar ile profilo elektroturbo fırın arasında çok fazla teknik fark varmıdır? Aradaki 200-300 liralık farka değermi?

candoğan bey bekolar konusunda bilgi verebilirmisiniz?

açıkçası bende bu beko fırınları merak ediyorum. kalitesi ve pişirme performansı nasıldır. profilonun pişirme performansı fena değil deniyor ama o konuda da bilgi sahibi değilim.

selam

Beko solo fırınlar ile ilgili bilgi vereyim
    CSM 63320 DWN
    CSM 63320 DWL
    fırınları arasındaki tek fark "L" olanın ocaklarının LPG ye, "N" olanın ocakları ise doğalgaza ayarlı olması, bu fırınların bir gözü elektrikli ocak, eğer evde doğal gaz varsa bir gözü elektrikli ocağa pek ihtiyaç olmuyor
    ürünler multi fonksiyon ayrıca 3D denen pişirme özelliği var. Bu özellik sayesinde fırın içinde alt ve üst ısıtıcılara ek olarak, fırının kapağını açtığınızda arka duvarında gözüken fan motorunun etrafında da ayrı bir ısıtıcı var. bu sayede fırın içindeki tüm ısıtıcılar aynı anda çalıştırılabiliyor, sıcak hava daha etkili ve homojen olarak fırın içinde dolaştırılmış oluyor. Her tepsinin arkasında bulunan hava kanalları ile koku partükülleri tutularak yemek kokularının karışması önleniyor. 3D özelliği zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor kısaca.
    8 pişirme fonksiyonuna sahipler. Buz çözme özelliği mevcut.

• ya arkadaşlar, arkastre fırın konusunda forumda eksik var. Yardımcı olsanız alıcam en kısa zamanda set olarak 2000 bine kadar alabilirim
  • mrbCANDOGAN BEY bnde 1 seneye kadar elwenecem we doğal olarak beyaz eşya alcam bu sitedede
    yorumlarınızdan dolayı sizi baya bilgili we tecrübeli buldum benim bu konularda hiç bir fikrim, bilgim yok
    size şöle sorsam siz ewinize eşya almayı düşünseniz we 9.000 (dokuzbin) TL paranız war
    bu eşyalar buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın we led tw telewizyon alcaksızınız
    hangi marka alırdınız modelleri ile birlikte yazarsanız sewinirim eğer benimde bütçeme we hoşuma
    giderse aynısını alabilirim cwp werirseniz çok sewinirim.... CANDOGAN BEY BU ŞEKİLDE MSJ ATMIŞTIM DAHA CEWAP
    ALAMADIM MSJIMI CWPLARSANIZ ÇOK SEWİNİRİM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.M.K.
    selam

Beko solo fırınlar ile ilgili bilgi vereyim
    CSM 63320 DWN
    CSM 63320 DWL
    fırınları arasındaki tek fark "L" olanın ocaklarının LPG ye, "N" olanın ocakları ise doğalgaza ayarlı olması, bu fırınların bir gözü elektrikli ocak, eğer evde doğal gaz varsa bir gözü elektrikli ocağa pek ihtiyaç olmuyor
    ürünler multi fonksiyon ayrıca 3D denen pişirme özelliği var. Bu özellik sayesinde fırın içinde alt ve üst ısıtıcılara ek olarak, fırının kapağını açtığınızda arka duvarında gözüken fan motorunun etrafında da ayrı bir ısıtıcı var. bu sayede fırın içindeki tüm ısıtıcılar aynı anda çalıştırılabiliyor, sıcak hava daha etkili ve homojen olarak fırın içinde dolaştırılmış oluyor. Her tepsinin arkasında bulunan hava kanalları ile koku partükülleri tutularak yemek kokularının karışması önleniyor. 3D özelliği zaman ve enerji tasarrufu sağlıyor kısaca.
    8 pişirme fonksiyonuna sahipler. Buz çözme özelliği mevcut.

çok teşekkür ederim cevabınız için. benim asıl öğrenmek istediğim beko fırınların pişirme performansı ve ürünün kalitesi. internette pekçok şikayet okudum ve açıkçası soğudum beko fırından. bulunduğumuz yerde doğalgaz yok malesef o yüzden annem her ihtimale karşı bir gözü elektirikli fırın istiyor. ayrıca beyaz olması temizliği açısından iyi oluyormuş candoğanbeyin söylediğine göre. dolayısıyla bu seçenekler arasında tek multifonksiyon fırın bu bekolar ama dediğim şikayetleri okuyunca soğudum ve profilonun elekro turbolu frs 4011 esl modelini almayı düşünüyorum. beko kalitesi konusunda fikir verebilirmisiniz ve bu profilo modeli konusunda bilgi sahibimisiniz acaba?

• arkadaşlar bu buzdolabi nasıldır ? veya ne önerebilirsiniz acil bizim buzdolabi bozuldu yarın servis gelicek ama büyük ihtimal yüksek miktar isteyecekler onun için yenı alicaz.

http://www.arcelik.com.tr/buzdolaplari-nofrost-buzdolabi-5088-A----Buzdolabi.html

http://www.arcelik.com.tr/buzdolaplari-nofrost-buzdolabi-2488-CNG-A----Buzdolabi.html

sanırım bu ikisi aynı ama hacim farkı var. veya başka önerebilrimisiniz ? az yakan bi ürün istiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 18 Ocak 2012; 19:56:18 >

• lord bey,
    mesajlarıma verdiğiniz cevaptan dolayı çok müteşekkirim. ancak verdiğim numaraya çağrı atarsanız telefonda daha net sorular sormak istiyorum müsaadenizle... ve böylece memur maaşımı heba etmemiş olacağım işe yaramayan beyaz eşyalara...

506 506 3398
  • arkadaşlar kısa bir mola...
    bireysel emeklilik...
    arkadaşlar BES ilgimi çok çekti , araştırdım.
    araştırmalarımda en düşük ödeme ile başlayıp en az 10 yıl , enfazla 15 yıl yatırmak avantajlı gibi gördüm.
    (en düşük ödeme ile başlamamanın şöyle bir sıkıntısı da var: taksitle ev felan aldınız aylık giderleriniz arttı diyelim,
    mesela sisteme 75 tl den giriş yapmamıştınızda 200 tlden giriş yapmıştınız, şu anda da 280 tl yatırıyorsunuz,
    giderleriniz arttığı için aylık ödemelerinizi 75-100 tl ye çekmek istiyorsunuz. malesef giriş miktarınız olan 200 tl nin altında yatıramazsınız diyorlar). )
    40-45 yaşında sisteme girip 10-15 yıl aralıksız yatırmak.
    veya 20 yaşında sisteme girdiysen her yıl 3-5 ay para yatırıp her yıl 8-9 ay ara vermek de mantıklı olabilir.
    10-15 yıl bütçeni sarsmayacak şekilde 75-100 tl verip emekli olmak tabiki mantıklı. ama çok yanlışlıklar ve aldatmacalar var.
    sonunda emeklilik diye bişey zaten yok ortada. ancak çok küçük birikintilerle uzun vadede para biriktirmek denebilir.
    faizli bir sistem olduğu için zaten faiz getirisi ile uğraşan kişi bu işe girmez, daha farklı yoldan değerlendirir.
    faizsiz isteyenler ise yeni çıkan ziraat bankasının FAİZSİZ BEREKET BİREYSEL EMEKLİLİK FONU gibi faizsiz fonlara yönlendiriliyor .
    bu ise hiç mi hiç kazanç sağlamıyormuş hatta büyük ihtimalle ana para bile eriyormuş.
    sistemden çıkmak istediğinde ana parandan da %10-15 devlet kesintisi yapılması zaten herkezin malumu bir yanlış.
    bankalar paranı çalıştırarak zaten kar sağlıyorlar , %5-7 gibi yönetim gideri vs düzenli olarak nemalanıyorlar zaten.
    düz mantıkla üç kişinin birden kazanç sağlaması beklenemez ikisi kazanıyorsa biriside söğüşlenecektir.
    devletin ve bankaların kazanç sağladığı aşikar, peki söğüşlenen kim?!
    15 yılda 20000 tl yatırıp vergi avantajlarımla birlikte faizli sistemde 30000-35000 tl olunca kazançlımıyım. kerizmiyim.?!
    faizsiz sistemde kazanç zaten sözkonusu değil. vergi avantajınla devlet vergisi ve banka giderleri ancak karşılansa ; el elde baş başta.
    10-15 yıldaki enflasyondan doğan kaybını sen düşün.
    satıcılar hep söylüyorya ''ayda 100 tl ile 10 yıl sonra 56 yaşında emekli olacaksınız'' diye;
    her ay 100 tl yatırdım diyelim 10 yıl sonra 56 yaşında kaç lira maaş bağlanacak? bizim sülale ortalama 96 yıl yaşıyor diyelim ,
    40 yıl için kaç lira maaş bağlanacak bir sorup öğrenmek lazım.
    ben söyleyeyim bağladıkları maaş ! ile günlük bir ekmek alabilirseniz öpüp başımıza koyalım.
    bunun adı kesinlikle BES değil, olamazda. olsa olsa ''devlet destekli keriz söğüşleme bankacılık fonu''dur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 19 Ocak 2012; 1:45:35 >

• kesinlikle kimse üstüne alınmasın.. benim anlayabildiğim böyle.. ama eksik ama yanlış ama ağır..
    sonuçta kısa bir mola vermek istedim beyaz eşya severlere..
    “Dost ağlatıp söyler, düşman güldürüp söyler”
  • arkadaşlar günaydın öncelikle candoğan bey ve lordford bey yardımcı olursanız çok sevinirim çamaşır makinası alıcam wm12s7x2tr aklımdaki makina ancak buna rakip önereceğiniz bir makina varmı yoksa bumudur birde siemens bu makinadan sonra çıkmasına rağmen ve 1400 devir olmasına rağmen iq ve idos diye modeller çıkartmış ve bu makinadan daha ucuzlar kesin tercih ne olmalıdır?
  • iQ 500 modellerine bulaşmayın. iQ700 modelleri iyidir. bosch WAS ve WAY modelleri de düşünülebilir.
    bahsettiğiniz model çok tavsiye edilen WM12S763TR in renk farkı olan modelidir.1800-1900 tl gibi fiyatların üzerine çıkmamak lazım.
    idos ise toz deterjan kullanmayıp , haznesine doldurmuş bulunduğunuz sıvı deterjandan aklına göre çamaşırın durumuna göre kendisi kullanan modeldir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 19 Ocak 2012; 11:43:43 >
  • Foruma genel olarak baktım, ama Franke buzdolapları hakkında yeterli bilgi olmadğını gördüm.

FRANKE FSBS 6001 NF XS A+ GARDROP TİPİ BUZDOLABI HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?
    Şu anda kullandığım Franke buzdolabı elektrik kesintisi sık yaşandığı için (servis öyle diyor) sık sık arızalanıyor, Firma bana aradaki farkı ödemem şartıyla bir üst model olan gardrop tipi buzdolabını önerdi.
    Aradaki fark (1600TL) bu fiyata yeni bir buzdolabı da alabilirim. Kafam karışık, şöyle ki servis ağından memnun kalmadığım Frankeden yeni ve üstüne para vererek bir buzdolabı almak mantıklı mı?
    Ayrıca bu (elektrik kesintisi nedeniyle yaşadığım sorunu ) firma gardrop tipinde yaşamayacağımı söylese de güvenemiyorum, Bu dolaplar hakkında bilgisi olan var mı?
    Mantıklı olan bu rakamın üstüne biraz daha koyarak 2000 TL civarı doğru dürüst servis ağı olacağını düşündüğüm bir markadan buzdolabı almam mı gerek? Cevap yazacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• Arkadaşlar bosch yeni %10 kampayı varmış, bununla ilgili bilgisi olan varmı? Acaba bütün ürünlerde mi geçerli?
  • 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.