Şimdi Ara

Beyaz Eşya Önerileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
10.554
Cevap
85
Favori
1.479.457
Tıklama
Giriş
    192 Mesaj
    samsung RT60KZRSL buzdolabı nasıldır arkadaşlar bilgisi olan var mı..? valla bugün gezerken yoruldum çamaşır makinesini (bosch was 20763tr:1400 tl) ve bulaşık makinesini (bosch SMS 58M88tr : 1150 tl) ye aldığım yerden samsung RT60KZRSL buzdolabını 1650 liraya aldım. açıkcası kafamdaki model çok daha iyi olan rl62zbpn dolaptı ama 817 mm genişliğinden dolayı vazgeçmek zorunda kaldım ve bu dolabı aldım.
    |
    |

alalı iki hafta oldu gayet memnunum.

sessiz çalışıyor ve gecikme düğmesi varmesela sabah işe giderken 10 saat sonra yıkaya ayarlıyorum. ben gelmeden 1 saat önce yıkıyor geldğimde de çıakrıp asıyorum.

1400 devir ayrıca elde yıkama, ve koyu ve sentetik giysileri ayrı yıkama var. lekeli çamaşırlar için fazla yıkama var. her yıkamada durulama ve sıkma ayarı programın elverdiği ölçüde değiştirmeye izin veriyor .mesela elde yıkama programında en fazla 400 devir sıkmayı seciyor daha fazlasına izin vermiyor ve sıcaklık 30 derece olabiliyor. uzun lafın kısası yanlış cins giyside yanlış bir su sıcaklığını seçmeye ve sıkmaya izin vermiyor.

bebek yıkaması ve az ütüleme seçeneğini kullanmadım.

ayrıca a++ olması da benim seçmemde ek bir özellik.

bi de çok hoşuma giden makina daha su almadan 30 sn kadar dönüyor ve çamaşırın ağırlığını ölçüyor ağırlığına göre 8 kg kapasiteli olmasına rağmen içine koyduğunuz çamaşır 5 kg kadar ise 2 saate yıkayacağı çamaşırı 1 saat 10 dk a kadar kendi kendine kısaltarak yıkıyor.

sorusu olan :)
    |
    |

• Yarbay
    12563 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Exotique

Candoğan ve Lord Beyler lütfen yardım edin...

2 hafta icinde evleniyorum dolayisiyla beyaz esya ihtiyacim var ve biraz gec kalmis durumdayiz.

Buzdolabi, camasir makinesi ve bulasik makinesi alacagim, hepsini Samsung dusunuyordum ama okuduklarimdan sonra biraz sogudum. Buzdolabı ve bulaşık makinesinin gri olması gerekiyor. Dış görünüşe de çok önem veriyorum.

Ne derseniz alacagim, toplamda en fazla 4000 TL vermek istiyorum...

Lutfen yardim edin :)

bulaşık: 1200 tl civarında
    siemens 26m882 veya bosch 58m88.
    veya daha uygun fiyatla 1000 tl civarında Profilo BM6284.
    ......................
    buzdolabı ;1700-1800 tl civarında genişlik durumuna göre
    Samsung RL 62 ZBPN (82 cm). 384 kw , A+ enerji sınıfı ve sessiz
    LG GR-M652YSX (86 cm). A
    LG GN-M602YSX (76 cm). A
    ......................
    çamaşır: 1500 tl ye kadar
    Siemens 10S763 veya BOSCH WAS20763
    1400 tl ye kadar 10s461 veya was20461.
    veya daha uygun fiyatla 1100 tl civarında LG F1248QDP , 6 motion.(ek garanti durumu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 14 Ocak 2012; 5:17:53 >
    |
    |

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”

• Yüzbaşı
    558 Mesaj
    FİYATLARINDAN DOLAYI KARARSIZ KALDIĞIM BAZI MODELLER VAR, ARALARINDAKİ KALİTE FARKI, DONANIM FARKI, ÜRETİM YERİ GİBİ ÖZELLİKLERİNİDE GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK HANGİLERİNDE KARAR KILMAMIZ DOĞRU OLUR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

ÇAMAŞIR MAKİNASI : BOSCH WAS20461TR (1.600TL) VE SİEMENS WM10S461TR (1.400TL)

BULAŞIK MAKİNASI : BOSCH SMS58M88TR (1.400TL) VE SİEMENS SN25M831TR (1.100TL)

TEŞEKKÜRLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 14 Ocak 2012; 12:03:08 >

[ 2015 MAZDA 3 SKYACTİV ]
  • Yarbay
    2124 Mesaj
    Biz geçenlerde Samsung'un kurulmalı çamaşır makinesini aldık, tavsiye ederim, sessiz baya.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

psn deadwoll
  • Teğmen
    192 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: AreY

FİYATLARINDAN DOLAYI KARARSIZ KALDIĞIM BAZI MODELLER VAR, ARALARINDAKİ KALİTE FARKI, DONANIM FARKI, ÜRETİM YERİ GİBİ ÖZELLİKLERİNİDE GÖZ ÖNÜNE ALIRSAK HANGİLERİNDE KARAR KILMAMIZ DOĞRU OLUR YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

TEŞEKKÜRLER...

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak ben dün izmir'den yazdığınız çamaşır makinesinin bi üst modeli olan was 20763'ü 1400 liraya yazdığınız bosch bulaşık makinesinide 1150 liraya aldım bilginize.. bu fiyatlara bulursanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz bence.

Orijinalden alıntı: teomanonur

quote:

TEŞEKKÜRLER...

hangi şehirdesiniz bilmiyorum ancak ben dün izmir'den yazdığınız çamaşır makinesinin bi üst modeli olan was 20763'ü 1400 liraya yazdığınız bosch bulaşık makinesinide 1150 liraya aldım bilginize.. bu fiyatlara bulursanız gönül rahatlığıyla alabilirsiniz bence.

Ben AYDIN'da yaşıyorum, bayidenmi aldınız bilmiyorum fakat ben garanti açısından bayiden almayı düşünüyorum. Yazdığım fiyatlar firmaların internet sitelerinden alınmıştır, pazarlık vs. yapmadım. Fakat yinede fiyatlar düşse bile fiyat farkı değişmeyip 500 tl civarında olacaktır.

500 tl lik bu farkı düşünürsek modeller arasındaki bu fiyat farkına değermi sizce? Modeller arasında şunlar bunlar farklıdır 500 tl lik farka değer al dersenizde, o zaman bosch modellerinide düşünebilirim, ama şuan fiyat olarak bakarsam siemens diyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum... Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 14 Ocak 2012; 18:47:34 >
    |
    |

[ 2015 MAZDA 3 SKYACTİV ]

• Er
    5 Mesaj
    mrb candoğan bey bnde 1 seneye kadar elwenecem we doğal olarak beyaz eşya alcam bu sitedede yorumlarınızdan dolayı sizi baya bilgili we tecrübeli buldum benim bu konularda hiç bir fikrim, bilgim yok size şöle sorsam siz ewinize eşya almayı düşünseniz we 9.000 (dokuzbin) TL paranız war bu eşyalar buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın we led tw telewizyon alcaksızınız hangi marka alırdınız modelleri ile birlikte yazarsanız sewinirim eğer benimde bütçeme we hoşuma giderse aynısını alabilirim cwp werirseniz çok sewinirim.... saygılar

BOSCH 8KG WAQ20360: 1250 TL
    HANGİSİNİ ALALIM?
    YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Orijinalden alıntı: reber65

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
    Bulduğunuz fırın Profilo FRS5011EML modelinin muadilidir ve inoxtur, beyaz değildir. Teknik anlamda Profilo'dan bir farkı yoktur. Zaten resimlerden bile aynısı olduğu belli oluyor.

candoğan bey çok teşekkür ederim ilginiz için. ben o bosch modeline katalogtan bakıyordum rengi için birşey yazmıyordu ve beyaz görünüyordu başka sitelerden inceleyinde farkettim inox olduğunu tekrar teşekkür ederim.

son bir konuda görüş isteyeceğim sizden kusura bakmayın.

şu bekolar multifonsiyonel beyaz ve elektrik gözlü.

CSM 63320 DWN
    CSM 63320 DWL (aralarında ne fark var çözemedim açıkçası)

bekolar nasıldır fırın olarak. gerçi önceki sayfalarda bir yerde gaz ocaklı bütün fırınların türkiyede üretildiğini yazmıştınız yanılmıyorsam. bekonun bu modellerini mi almalıyım yoksa profilomu frs 4011 esl işimi görürmü.

kısacası:

1-kalite olarak beko ve profilo arasında fark varmıdır.
    2- yukarıdaki beko multifonksiyonla fırınlar ile profilo elektroturbo fırın arasında çok fazla teknik fark varmıdır? Aradaki 200-300 liralık farka değermi?

candoğan bey bekolar konusunda bilgi verebilirmisiniz?

• Yarbay
    12563 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yesilsoy

BOSCH WAE20464: ÇAM. MAK. 1000 TL

BOSCH 8KG WAQ20360: 1250 TL
    HANGİSİNİ ALALIM?
    YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

WAQ modeline bulaşmayın.
    imkanınız 1400 tl civarına yeterse WAS serisi alınır.
    WAE serisi klasik eski tip sesli fırçalı motor vardır ama taş gibi makine. sesi sizi üzebilir. kazan hacmi de nisbeten küçük.
    |
    |

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
  • Yarbay
    12563 Mesaj
    quote:

TEŞEKKÜRLER...

bahsettiğiniz çamaşır makineleri birbirinin ikiz kardeşidir. 1400 tl den fazla vermeyiniz.
    bulaşık makinesi 58m88 ve 26m882 de ikiz kardeştir. daha sessiz ve tasarruflu olmakla birlikte kirlilik sensörü vardır. (1200-1250 tl ye kadar alınabilir)
    faturalı olmak suretiyle mağazadan veya internetten sipariş vermenizin garanti yönünden bir sıkıntısı yoktur. 7 yıla kadar da ek garanti yapılabilir.
    sıkı pazarlıkla mağazalarda liste fiyatlarını geri çekeceklerdir, enaz %10.
    |
    |

• Teğmen
    136 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: izzetix

mrb candoğan bey bnde 1 seneye kadar elwenecem we doğal olarak beyaz eşya alcam bu sitedede yorumlarınızdan dolayı sizi baya bilgili we tecrübeli buldum benim bu konularda hiç bir fikrim, bilgim yok size şöle sorsam siz ewinize eşya almayı düşünseniz we 9.000 (dokuzbin) TL paranız war bu eşyalar buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, fırın we led tw telewizyon alcaksızınız hangi marka alırdınız modelleri ile birlikte yazarsanız sewinirim eğer benimde bütçeme we hoşuma giderse aynısını alabilirim cwp werirseniz çok sewinirim.... saygılar

+1
    |
    |
    quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: candogan62
    Bulduğunuz fırın Profilo FRS5011EML modelinin muadilidir ve inoxtur, beyaz değildir. Teknik anlamda Profilo'dan bir farkı yoktur. Zaten resimlerden bile aynısı olduğu belli oluyor.

candoğan bey çok teşekkür ederim ilginiz için. ben o bosch modeline katalogtan bakıyordum rengi için birşey yazmıyordu ve beyaz görünüyordu başka sitelerden inceleyinde farkettim inox olduğunu tekrar teşekkür ederim.

son bir konuda görüş isteyeceğim sizden kusura bakmayın.

şu bekolar multifonsiyonel beyaz ve elektrik gözlü.

CSM 63320 DWN
    CSM 63320 DWL (aralarında ne fark var çözemedim açıkçası)

bekolar nasıldır fırın olarak. gerçi önceki sayfalarda bir yerde gaz ocaklı bütün fırınların türkiyede üretildiğini yazmıştınız yanılmıyorsam. bekonun bu modellerini mi almalıyım yoksa profilomu frs 4011 esl işimi görürmü.

kısacası:

1-kalite olarak beko ve profilo arasında fark varmıdır.
    2- yukarıdaki beko multifonksiyonla fırınlar ile profilo elektroturbo fırın arasında çok fazla teknik fark varmıdır? Aradaki 200-300 liralık farka değermi?

candoğan bey bekolar konusunda bilgi verebilirmisiniz?

açıkçası bende bu beko fırınları merak ediyorum. kalitesi ve pişirme performansı nasıldır. profilonun pişirme performansı fena değil deniyor ama o konuda da bilgi sahibi değilim.

• Teğmen
    162 Mesaj
    candoğan ve lord beyler,

samsungda % 50 kampanyası var. şu modellerini benim için yorumlar mısınız?? aslında çamaşır makinesi lg düşünüyoruz ama performansları aynı ise ucuzu alalım dedik.

LG
    Çamaşır makinesi F1481TD 8 kg 1400 devir 1400 TL
    Çamaşır makinesi F1447TD 8 kg 1400 devir 1300 TL

samsung
    Çamaşır makinesi WF0804W8E 8 kg 1400 devir 1600 TL
    Çamaşır makinesi WF1804WPU 8 kg 1400 devir 1150 TL
    Çamaşır makinesi WF1802WPC 8 kg 1200 devir 1200 TL

SIEMENS
    Çamaşır makinesi WM 10 S 461 TR 1000 devir 1450 TL
    Çamaşır makinesi WM 10 S 763 TR 1000 devir 1550 tl
    Çamaşır makinesi WM 12 S 763 TR 1200 devir 1700 TL
    |
    |

buzdolabı da fiyattan dolayı samsung düşünüyoruz. fikriniz nedir?? modeller:

SAMSUNG

Buzdolabı RT60KZRSW 1450 TL 368Watt
    Buzdolabı RT55KZRSW 1300 TL 350Watt

simens
    Buzdolabı KG 57 NA 01 NE 2050 TL

lg
    model tespiti yapamadık bakamadık
    |
    |
    trakia_

Candoğan Bey size özelden de mesaj attım ancak yanıt vermediniz.Lütfen burdan veya özelden cevaplarsanız sevinirim.

Evlilik arifesinde biri olarak sizden bir ricam olacak.Çamaşır,bulaşık makinesi ve buzdolabı konusunda çok acil yardımınıza ihtiyacım var.

Çamaşrı Makinesini LG F1480RDS5 modeli olarak belirledik.2.000TL fiyatı var. uygun mudur? Ayrıca bunun haricinde Samsung'un yeni çıkardığı 12 Kg'lık WF1124XAC modeli de olabilir.Fiyatı hemen hemen aynı.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/camasir-makinesi/LG-drying-machines-F1480RDS5.jsp

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/washing-machine/washing-machine/WF1124XAC/YAH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Bulaşık makinesi LG D1455CF 1.500TL uygun mudur? Yada Samsung'un yeni çıkardığı DW-FN320T olabilir.

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/bulasik-makinesi/LG-D1455CF.jsp

http://www.samsung.com/tr/consumer/home-appliances/dishwasher/dishwasher/DW-FN320T/XTR/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

Buzdolabı için alternatiflerimiz acaba Samsung RS21HFLMR mi yoksa LG-L207BSRV mi önerirsiniz?Bütçemiz max 3.000TL buzdolabı için.

http://www.teknopazaravm.com/samsung-1/samsung-rs21hflmr-buzdolabi?ref=akakce&v=1.56.3

http://www.lg.com/tr/beyaz-esya/buzdolabi/LG-gardrop-tipi-GC-L207BSRV.jsp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakia_ -- 17 Ocak 2012; 9:41:36 >

• Yarbay
    12563 Mesaj
    trakia;
    çamaşır m birbirinden çok farklı: sadece yıkama mı yoksa kurutmalı çamaşır makinesi mi istiyorsunuz?
    lg; 9 kg yıkama - 6 kg kurutma.(kurutma tüketimi fazla, B sınıfı)
    samsung; 12 kg yıkama. ev kullanımı için gereksiz kapasite ve yüksek tüketim.
    ..................
    buzdolabı;
    LG GC-P217LGBJ
    ...................
    bulaşık;
    LG D1455CF
    |
    |

• Yarbay
    12563 Mesaj
    bezgin 09;
    çamaşır; kurutma makineniz varsa,olacaksa veya kurutma probleminiz varsa 1200 devirden aşağı almayınız.
    S763 serisi iyidir.1500-1600 tl aralığında.
    LG F1481TD de tercih edilebilir. 1400 tl.
    samsung dan da 1300 tl ye kadar WF0804W8E tercih edilebilir.
    ..................
    SAMSUNG
    Buzdolabı 82 cm yeriniz varsa RL62ZBSW bir numara.1600 tl civarı. A+ sınıfı. sessiz 40 db. çift soğutma çift fan.
    yeriniz yoksa biraz tüketimi fazladır ama 76 cm genişlikte LG GN-M602YVX. 1600 tl civarı A sınıfı. (bir alt modeli bosch ve siemens te XL olarak satılıyor.)
    |
    |

• Yüzbaşı
    780 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    trakia_

Avrupabilişim sanırım bu ürünün fiyatını yanlışlıkla koydu.LG GC-P217BJ 2794TL yazıyor.Yada kampanya yapmış olabilirler.Sizce nasıl bir üründür?

http://www.avrupabilisim.com.tr/?urun-1287-LG-GC-P217BJ-GARDROP-TiPi-BUZDOLABI.html
Bey Azura
Mobilya Takımları
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,766
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.