Şimdi Ara

BETON YOLLAR GELİYOR (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
0
Favori
10.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 yıl sonra bunu farketmiş olmaları da başarıdır. Bununla birlikte betin işine girenler bu haberi sevdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam akıllı asfalt atsalar sıkıntı olmayacak. yaşadığım yerde yeni yapılan yola bir asfalt attılar tek yağmurda hepsi kalktı sürekli yama atıyolar. yol yeni olmasına rağmen tekrardan yol yapacaklarmış. senin benim param birilerinin cepleri dolduracak diye çöpe gidiyo
  • Hadi bakalım..

• Bu işleri en iyi reis bilir bilim adamı orgeneral cbaşkanı mühendis mimar doktor r,t,erdoğan

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

klasik seçim önü haberleri, başlıkları bile aynı yıllardır gelemedi bir türlü.

- karadeniz'de petrol
    - trakya'da bilmem kaç yıl yetecek doğalgaz
    - tokat'ta uranyum
    - niğde'de toryum
    - yozgat'ta x
    - mersin'de y
    - rahmetli başkan kennedy
    - taçsız kral pele
    - biricit bardo
    - nadia koamanaçi
    - fenerbahçeli cemil

bor ???
  • Mahvolduk kandırıldık.
  • Beton yol olsun, sorun değil ama aklıma ilk takılan şeyler fren mesafesi, lastik aşınımı, gürültü seviyesi gibi şeyler nasıl olacak? Mevcut yolun altını adam gibi yapsalar üstüne bir şey olmayacak da yumuşak toprağın üstüne asfalt atınca o yol tabi çöker. Yan sokakta borular değişti, 1 hafta geçmeden 1 karış göçtü kapatılan yer. Güya yeni yapıldı. Sokağın neredeyse tamamının orta kısmı 1 metre genişliğinde 15-20cm derinliğinde göçtü. Bir defa adam gibi yapsalar şu altyapı olayını bir daha 50 sene dokunmalarına gerek kalmayacak ama rant güzel geliyor anlaşılan. Almanya, Hitler döneminden kalan yolları ancak yenilemeye başlamış, bizde 1 haftalık yol göçüyor, otoban, duble yol diyorlar araba kaymak gibi akıp gitmiyor, bir yukarı bir aşağı... Yolun her tarafı yama dolu... Maliyeti düşürecek, daha sağlam olacak ve asfalta göre de bizim açımızdan her alanda daha avantajlı olacaksa yapılsın hiç sorun değil, hatta daha ucuz olacağı ve daha dayanıklı olacağı için desteklerim.

• Kesinlikle doğru bir karar ne zaman geleceğini merak ediyordum avrupada hep böyle diye duymuştum o kadar vergi veriyoruz iliğimiz kemiğimiz kuruyor arabayla düz yolda gidemiyoruz her yer rezil durumda beton asfalttan cok daha iyi umarım ennn kısa zamanda beton olmayan yol kalmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asfalta göre araçlar beton yollarda çok daha fazla yıpranır. Vatandaşı düşünen yok tabi !

• Motosiklet suruculeri olmeye devam edecek anlasilan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • göz boyama teknikleri 1250...
  • Afyon'da vardı beton yol. Hatta tabelası bile vardı Türkiye'nin ilk ve tek beton yolu diye :)

Bir kaç kere gördüm. Bir daha görmedim. Asfalt olmuş :)
  • Kaynak lazım kaynak ..dün asfalt bugün beton yarın kim bilir ne ?? sürekli değişim dönüşüm lazım ..durmak yok devam
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    yalan o... asıl beton yol İZMİR'de Üçyolda...
    yolun adıda beton yol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

yalan o... asıl beton yol İZMİR'de Üçyolda...
    yolun adıda beton yol...

Bilemiyorum. Belki de şehirlerarası yol kategorisinde ilk ve tek yoldur. Belli olmuyor bu işler :)

2015'te bulduğum habere göre 11 yılda hiç yıpranmamış. 14 yıl daha hizmet verirmiş. Ama o tabelayı son geçişlerimde göremedim :)
  • oguzhanc64 kullanıcısına yanıt
    Afyon daki o yol hala beton. Asfalt yoldan o beton yola geçince çok bariz şekilde yol sesi artıyor.beton yolda resmen uğultu geliyor. Beton yeni teknoloji beton yollar nasıl olur bilmem ama aynı şekilde olacaksa beton yolda yolculuk yaparken kulaklari tıkamak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Safran78mt -- 22 Mart 2017; 22:44:24 >
  • şu yaşadığım yerdeki çukurlara tezek atıp doldursalarda razıyım yeterki yapsınlar
  • İşte bu zihniyet benim milletimi asfalt yola mahkum ettiler.

Beton medeniyettir ya.

Bu ülkeyi asfalt lobisine yem edemeyiz, etmeyeceğiz, hiç kimse kusura bakmasın.

• Denizli tarafında yolun bir kısmını beton yapmışlardı, üstünden geçerken çok güzel diyorum. Yaş 18 falan. Şimdi yaşım 40 ı geçti. Ey yönetenler madem bu kadar karlı, yapsanıza be zamanında. Ulan bir tane mi adam gibi iş yapılmaz vatandaşın lehine.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.