Şimdi Ara

Bethesda'nın uzayda geçen yüksek bütçeli açık dünya oyunu Starfield, bu yıl çıkmayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bethesda'nın uzayda geçen yüksek bütçeli açık dünya oyunu Starfield, bu yıl çıkmayacak

Yayıncılığını ve geliştiriciliğini Bethesda'nın yaptığı, uzayda geçen açık dünya oyunu Starfield, 2018 yılında duyurulmuştu. Duyurulduğu günden bu yana ne yazık ki neredeyse hiçbir detay paylaşılmadı. 

Ayrıca Bkz.Epic Games, özel oyunlar için şu ana kadar 1 milyar dolardan fazla harcadı

Geçtiğimiz gün oyun dünyasının önemli ve güvenilir isimlerinden gazeteci Jason Schreier, Reddit üzerinden bir soru cevap etkinliği düzenledi. Etkinlikte kendisine sorulan basit bir soruya, Jason Schreier basit bir cevap vererek oyuncuların bir konudaki merakını giderdi. Bethesda'nın bir süredir geliştirildiği bilinen bilim kurgu temalı açık dünya oyunu Starfield'ın bu yıl çıkacağına dair birçok söylenti vardı.

Jason Schreir ise oyunun bu yıl çıkmayacağını söyledi. Elbette Jason Schreier'ın bu söylediği resmi bir açıklama değil ancak kendisi bir şeyi gerçekten bilmediği sürece bu tarz yorumlarda genelde bulunmuyor. Bu yüzden oyunun bu yıl çıkmayacağını düşünebiliriz.

Oyunla ilgili şu ana kadar sadece haritasının çok büyük olacağını öğrendik. Yakın zamanda da yeni bir detay öğrenecek gibi değiliz. Oyunun platformları da net olarak belli değil ancak çıktığı gün Xbox Game Pass'e dahil olacağını söyleyebiliriz. Yani Xbox ve PC için kesin olarak çıkış yapacağını da söyleyebiliriz, PlayStation net değil.

Kaynak:https://www.gamesradar.com/starfield-is-reportedly-unlikely-to-release-this-year/

• Akıbeti Star Citizen'e benzemesinde varsın geç çıksın. Bu aralar piyasada oldukça fazla uzay temalı oyun var malum Mass Effect Legendary Edition'da çıkmak üzere bizi bir, iki yıl idare eder dört dörtlük bir oyun olarak çıkar umarım.

• vaktim olsa star trek serisini baştan sona izlerdim diyeyim daha ne diyeyim ki !

• Cyperpunk gibi bir facia yaşamaktansa beklemek en iyisi bilindiği gibi cyperpunk herkesin hayal kırıklığı oldu..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • nathandrake0677 kullanıcısına yanıt
    Bethesda'nın oyunları problemli çıkmasıyla ünlü olduğundan böyle bir beklenti olmayacaktır hatta problemsiz çıkması şaşırtabilir.

• CaptainReinhard34 kullanıcısına yanıt
    Star Citizen gibi optimizesi olmuyacaksa hikaye. Donanımım 3090 ekran kartım 3950x işlemci ile Star Citizen de 1080 full ayarlarda 60 kare sabit aldığımı bilmiyorum. İlla bir takılacak. 2k zor 4k imkansız. Anlamsız bir optimizesi var. Bunu destek ve reddit sayfalarına yazınca yanlız olmadığımı anladım.

Çıkacak oyunun optimizesi çok iyi olmalı.Yoksa gerçekten oynanmıyor .
    Star Citizen oynama şekli grafikleri ortamı tam istediğim gibi. Bu tarz olucaksa bu oyunlara ilgim var. Donanım iyi olduğu halde oynuyamamak oyundan soğutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1ses1 -- 7 Mayıs 2021; 11:17:28 >
  • nathandrake0677 kullanıcısına yanıt
    Bende oyunu yenı ındırıyordum. Nasıl bır hayal kırıklıgı herkes cok kotu dıyor ama youtubedan oynanıs vıdeolarını ızleyınce mukemmel otesı bır oyun gıbı gozuktu bana. İlk cıktıgı zmanlarda performans sorunları oldugundan bahsedılıyordu ama gorunusegore o konu yenı guncellemeler ıle asılmıs.

• trooe199 kullanıcısına yanıt
    Normalde tetrısı ve pack manı bıle oynamayı beceremeyecek kadar oyun kusurlu olan ben bıle bethesdanın urettıgı tum wolfenstein serisinden ınanılmaz bır keyıf alarak oynadım ve bıtırdım. Hıc bır sorunda yasamadım. Ustelık ilaclı versiyonları kullandım.

• Ben keyif almadım demiyorum ki ama oyunlarının çıkışları genelde sorunlu oluyor sonra yamayla düzeltiyorlar ondan bahsettim sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Star Citizen gibi optimizesi olmuyacaksa hikaye. Donanımım 3090 ekran kartım 3950x işlemci ile Star Citizen de 1080 full ayarlarda 60 kare sabit aldığımı bilmiyorum. İlla bir takılacak. 2k zor 4k imkansız. Anlamsız bir optimizesi var. Bunu destek ve reddit sayfalarına yazınca yanlız olmadığımı anladım.

Star Citizen oynama şekli grafikleri ortamı tam istediğim gibi. Bu tarz olucaksa bu oyunlara ilgim var. Donanım iyi olduğu halde oynuyamamak oyundan soğutuyor.

Enteresan. Ben 4K60 FPS oynuyorum, 30 ile 60 FPS arası alıyorum, Rx 6800 XT ile 4K'da

• quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Star Citizen optimize değil ki?

Bunu kendileri bile söylüyor.

Zaten server meshing olayını çözemeyecekler ve asla bir MMO olmayacak. 50 kişilik serverlarda millet sürünecek.

9 senedir iyi dolandırdılar insanları.

• Çıkacağını düşünen de yoktu zaten. Ortada fol yok yumurta yok daha.

• quote:

Orijinalden alıntı: trooe199

Bethesda'nın oyunları problemli çıkmasıyla ünlü olduğundan böyle bir beklenti olmayacaktır hatta problemsiz çıkması şaşırtabilir.
    Problemli mi ? Siz problemli oyun geliştirici görmemişsiniz. Ea, infinity ward bunlar ney bethesda problemliyse ?

Bethesdaya problemli demeniz için
    doom 2016
    doom eternal ve
    quake championship gibi 3 dünyaca sükse yapmış ve mükemmel grafiklere rağmen ekran kartını az yoran çok fps veren 3-4 oyun yapımcısı getirmeniz lazım.

Bu 3 oyunuda oynuyorum hem single hem multiplayer olarak, hepsinde grafik tavanken 170 fpsden aşağı almıyorum ve 3 oyundada herhangi bi bug, crash, donma, kasma yaşamadım. Grafikleri ise muadilleri gibi olup daha çok fps veren yegane oyunlar.

Bethesda candır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.