Şimdi Ara

Beslenme ve Diyet - Bizi Yıllardır Kandırdılar! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
9
Favori
10.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgiler doğru ve genelde bunlar söylenir yani ekstra bir bilgi yok

Dr.Öz bir yumruk büyüklüğünde istediğniiz şeyi yiyebirlisinz demişti.Yani ye herşeyden ama az ye mideyi yorma.(Ben uymuyorum ama söyleyeyim dedim )
  • Kişi kendinin diyetisyenidir. Modern çağdayız diyetisyene gitmek bana saçmalık geliyor. Sadece kendi uyguladığım diyetle 38 kilo verdim. 1 sene boyunca toplam 4 ay yaptım, kalan zamanlarda bozdum, öküz gibi yedim veya kilo almamak için koruma diyeti yaptım. Çok zor birşey değil kafaya koydumu herkes yapar.
  • Kilo korumanın yolu: Yaktığın enerji kadar nerji alacaksın.
    Kilo vermenin yolu. Yaktığın enerjiden daha az enerji alacaksın.
    İşin en kıza özeti bu dur. Gerisi teferruat.

Et, süt ve süt ürünleri, yumurta, tereyağı, bal, zeytin yağı gibi doğal besinlerin ihç bir zararı yoktur.
    Margarin, çiçek yağı, has un ekmeği ve fazla tuz/şeker den uzak durun.
  • Sarkmalar konusunda çok yanlışın var. Her daim spor yap. O deri her türlü sarkacak. Sen o sarkıkları azaltmaya bak
  • Arkadaşlar benim size Tavsiyem oruç tutmanız.

Geçen yazın ramazanda oruç tutarken sahur ve iftarda düzgün bir beslenme ile 1 ayda 6 kilo vermiştim.

Ayriyetten oruç tutan insanlarda büyüme hormonu salgılanması artacağı için oruç tutan insan genç kalır.

not: şakirt değilim.
  • 90 kilodan 82kg ye düştüm 3 haftada !

bodye başlamıştım 90kg 3 ay korudum. ve son hafta kilo vermeye karar verdim, karar verdiğim gün ekmeği şekeri herşeyi kestim.

Her gece/akşam/akşamüstü şekersiz yeşilçay içtim (yağ yakımını kolaylaştırır)

Her sabah yumurta peynir vb. protein kaynaklarını (ekmeksiz) şekilde tüketip okula gittim. Öğle arası meyve suyu vb. protein deposu şeyler içtim

Akşam geldiğimde 1 kase çorba (ekmeksiz) 1 kasede ana yemek (az ekmekli) yedim (1 günde maximum çeyrek , yeni başlayanlar yarım ekmek yesin)

haftada 4 gün bodye gittim. 30dk cardio 45dk-60dk body building. Teri soğutmadan yaptım.

90 kilodan abartısız 81 kg ya kadar düştüm ama 1 ay önce bıraktım ve sadece 1kg almışım

Size diyeceğim ne yiyosanız onun enerjisinin harcayacak ve üste artacak kadar spor yapın/yürüyün/antreman yapınn kesinlikle.. Yediğiniz şeyi eritmelisiniz..

Hiç boş durmayın sürekli bişeylerle ilgilenin ve yapacak bişeyler bulun. Yürüyerek gidin nereye gidecekseniz vb.vb.

• 10 numara adamsın, teşekkürler...
  • beyler dukan diyeti çok zararlı diyorlar.vücutun karbonhidrat ve yağa da ihtiyacı var.yağ olarak zeytinyağı ve fındık yağı,tereyağı faydalıdır.karbonhidrat olarak baklagiller,tam buğday ekmeği tuketilebilir.
    4 ay önce 120 kiloydum şimdi 102 kiloyum.spor salonuna gidiyorum.işin sırrı şu:aldığın enerjiden fazlasını yakacaksin!diyet yaptım ama yeri geldiğinde öküz gibi yedim tabak tabak baklava yedim bunu dengelemek için spor salonunda yaptiklarima ek olarak yürüyüş yaptım.

benden size birkaç tavsiye:-tam buğday ekmeği tüketin(ben 1 ekmeği 3 gün yiyorum)
    -sabah iyi beslenin her gün yumurta yeyin,bol peynir yeyin,zeytin yeyin.
    -akşam ekmek yememeye çalışın ve akşam yemeğinden sonra bir şey yemeyin
    -meyve yiyecekseniz gündüz yeyin az yeyin.
    -günde iceceginiz 1-2 bardak çayı kahveyi şekerli icseniz birşey olmaz
    -bol hareket edin otobüsten bir kaç durak önce inin

konu sahibinin yazdığına gelirsek;sabah 6 saatlerinde spor yapmak zararlıdır.stres hormonları o saatte fazla salindigi için o saatte yapılan sporda kalp krizi,inme geçirme riskiniz artar!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E -- 29 Nisan 2012; 23:53:29 >

• mesajım bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfpc

Arkadaşlar benim size Tavsiyem oruç tutmanız.

Geçen yazın ramazanda oruç tutarken sahur ve iftarda düzgün bir beslenme ile 1 ayda 6 kilo vermiştim.

Ayriyetten oruç tutan insanlarda büyüme hormonu salgılanması artacağı için oruç tutan insan genç kalır.

not: şakirt değilim.

Çok haklısın dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: NafirKeyh

10 numara adamsın, teşekkürler...

Çok sağol kardeşim bir katkım olduysa ne ala :)
  • 124 kilodan 98 kiloya düşmüş birisi olarak tavsiyelerim :

- Düzenli spor yapın.
    - Pirinç, beyaz ekmek, şekerden uzak durun.
    - Bulgur, kepek ekmeği yiyin
    - Hayvan gibi bi kahvaltı yapın (Burdan kastım, kızartmalı, yağlı, ballı, reçelli kahvaltı değil. Domates, peynir, salatalık gibi kilo yapmayıcı şeylerle doldurun karnınızı. Akşama daha az acıkmanız için.)
    - Öğle - Akşam çorbanızı eksik etmeyin. Mideniz boşa dolu olsun, az yiyin.
    - Bol su
  • Doğrudur kardeşim sabah 6da yapılan egzersizler hiç mantıklı gelmezdi zaten araştırmak lazım dediğin gibi zararlı olabilir kardeşim
  • Kardeşim guzel bir konuya temas etmissin insallah faydasını görüruz..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • takip
  • Yukardaki yazıyı okumadım. Ben diyete falan inanmıyorum. Bende kendimi bildim bileli kiloluydum. 19 yaşımdayken, 2010 ramazanın başında başladım bu işe. ramazandan sonra da oruç tutar gibi davrandım. Oruç tuttum denebilir. o yüzden diyete falan pek inanmıyorum ben. 10 ayda 35 kilo verdim kendi iradem ile. hapmı kullandın diyenler oldu. düşünmedim değil. ama sonra baktım ki kilolar gidiyor s.ettim. Ağzını tut biraz da hareket et. veriyorsun zaten. şimdi 21 yaşım bitmek üzere. 82 kiloyum. fazlalarım yok değil. bel ve göbek bölgemde fazlalarım var ama eskisi gibi dert değil. o yüzden şuan kilomu koruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canb34

quote:

Orijinalden alıntı: BKR-C

quote:

Orijinalden alıntı: CroxLine

diyet önemli değil diyeti bıraktıktan sonra aynı yemeye devam ederseniz yine kiloları fazlasıyla alırsınız
    tabikide diyet yapın fakat düzenli beslenmeyede dikkat edin beyaz ekmeyi hayatınızdan çıkartın beyaz şeker yerine esmer şeker yiyin kızartma yemeyin haftada düzenli spor yaparsanız hedefinize ulaşacağınıza eminim
    ben 2 ay düzenli beslenme ve spor ile 8 kilo verdim şuan 180 boyunda 70 kiloyum hafif göbek yine var,spor yamaya devam ediyorum inşallah ondanda kurtulacağım

Dostum 180 boyda 70 kiloyla nasıl göbek olur ya :)

eğer kas kütlesi yoksa, ve yağ varsa çok rahat olur hocam

2 yıl önce bu haldeydim, kas kütlesi 54 kg idi, yağ da %17 idi(yaklaşık 12 kg filan), çok değil ama göbeğim vardı.

nasıl ya benim boy 1.75 kilo 92 yağ oranım %19 senin 180 boyda 70 kilo nasıl %17 oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

Kardeşim guzel bir konuya temas etmissin insallah faydasını görüruz..

İnşallah görürsün kardeşim başarılar dilerim :)
  • Ilk mesajı alıntılayanları kınıyorum. Ne kınaması lan geberin pislikler!
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.