Şimdi Ara

Beslenme Programımı Yorumlar Mısınız ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar meraba.Yaşım 19, boy 1.88, kilo 77. 1.5 senedir vücut geliştirme yapıyorum ama bunun belkide 7-8 ayı bilinçsiz geçmiştir.Çeşitli yerlerden hesaplamama göre günlük ortalama kalori ihtiyacım 3000.Ama ben bunun 400-500 kalori üstünü almaya çalışıyorum.Aşağıda yediklerimi teker teker yazacağım.

Sabah

-130 gr yulaf ezmesi.
    -1 yemek kaşığı kakao tozu.
    -1 çay kaşığı tarçın
    -2 tam 2 yumurta beyazı.
    -400 ml light süt
    -1 adet muz
    -Yaban mersini ve kuru meyveler
    -1 yemek kaşığı bal.

Arkadaşlar bu malzemelerle kek yapıp yiyorum.

Öğlen

-150 gr tavuk göğüsü.
    -120 gr kepekli makarna.
    -460 ml ayran

Ara öğün

-20 tuzsuz badem
    -20 tuzsuz yer fıstığı
    -1 adet muz

Akşam

-150 gr tavuk göğüsü
    -120 gr kepekli makarna.
    -460 ml ayran

Yatmadan önce

-1 servis optimum caseini 300 ml light süt ile karışıtırıp içiyorum.
    -1 servis hardline ZMA

Kullandığım supplementler

-Antrenman günleri antrenmandan hemen sonra 5 gr hardline creatin monohidrat(off günlerde kahvaltıyla beraber alıyorum)
    -Protein açığına göre(tavuk yiyemediğim durumlarda) 1 servis hardline whey 3 matrix
    -Yatmadan önce casein ve ZMA
    -Kahvaltıyla birlikte multivitamin.(3 kapsül armor-v)

Antrenman günleri ek olarak antrenmandan hemen sonra 400 ml çikolatalı süt içiyorum.Konunun başında söylediğim gibi günlük 3400-3500 kalori almaya çalışıyorum.Kalori açığıma göre bir öğünle birlikte kaloriyi tamamlayacak kadar zeytinyağı içiyorum.Bu arada yediğim herşeyi mutfak tartısıyla tartıp fatsecret adlı siteden hesaplıyorum.Günlük ortalama 190-200 gr protein,+400 gr karbonhidrat,100 gr civarı da yağ alıyorum.Günlük aldığım şeker miktarı da ortalama 50-60 gr oluyor.Haftada 1 öğünde istediğimi yiyorum ama bu yediğimin de kalorisini hesaplayıp ona göre diğer öğünlerimi ayarlıyorum.Beni düşündüren hergün aynı şeyi yemem.Siz de beslenme programımı yorumlar mısınız eksiği fazlasıyla ? Neleri doğru veya yanlış yapıyorum ? İyi forumlar.

Edit:Yağ oranım %13 civarı.Haftada 3 gün spor yapıyorum 4 güne çıkarmayı planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bodyfit11 -- 21 Şubat 2016; 20:28:39 >

• Hocam bu kekin tarifini atabilir misin canım çekti onun dışında herşeyi doğru yapıyorsun gibi gözüküyor kalori hesabı yapmadım ama ana ogunlerin az gibi geldi ben 71.5 kiloyum daha 150-170 gr makarna yiyorum belki sabah aldığının kalorisi çok yüksektir. Vitamin de kullanabilirsin gördüğüm kadarıyla hiç meyve suyu/meyve tuketmiyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kahlan312 K kullanıcısına yanıt
    Cevabınızı öğlen gördüm cevap veremedim zamanım olunca yazıcaktım.Dediğiniz doğru vitamin lazımdı bana onun için gidip hemen bi multivitamin aldım markası ARMOR-V.

Kekin tarifi

İlk önce yulafı blendırda un haline getiriyorum.Ardından kuru meyveleri ekleyip homojen bir şekilde kaşıkla karıştırıyorum meyveler tüm una yayılıyor.Sonra kakao ve tarçını ekleyip yemek kaşığıyla balı da alıyorum.Ardından 150 ml sütü ve birazcık su ekliyorum.En son da yumurtaları kırıyorum.Hepsini iyice karıştırıyorum ve önceden yağladığım kapla birlikte mikrodalgaya atıyorum.En yüksek ayarda 10-15dkda hazır hale geliyor.Kekle birlikte 1 adet muz yiyorum ve 1 bardak sütü içiyorum.

Kahvaltım yaklaşık 1000 kalori ediyor galiba iyi bir rakam.Ama yine de herşeyi teker teker hesaplayalım.(Sadece kalori olarak hesaplayacağım.)

Sabah

-130 gr yulaf ezmesi(467 kalori)
    -2 yumurta beyazı(Yumurtalar büyük)(34 kalori)
    -2 tam yumurta(Yumurtalar büyük)(192 kalori)
    -1 yemek kaşığı bal(60 kalori)
    -1 muz(105 kalori)
    -1 yemek kaşığı kakao tozu(12 kalori)
    -5 gr creatin(20 kalori)
    -Kuru meyveler(50 kalori)
    -400 ml light süt(120 kalori)

Toplayınca 1072 kalori çıkıyor.

Öğlen

-150 gr tavuk göğüsü(160 kalori)
    -120 gr kepekli makarna(425 kalori)
    -460 ml ayran(175 kalori)

Toplayınca 760 kalori çıkıyor.

Akşam

Öğlenle aynı yani 760 kalori.

Ara öğün

-20 badem(140 kalori)
    -20 fıstık(120 kalori)
    -1 muz(105 kalori)

Toplayınca 365 kalori

Yatmadan önce

-300 ml light süt(90 kalori)
    -Casein(120 kalori)

Toplayınca 210 kalori.

Genel toplam

Kahvaltı: 1072 kalori
    Öğle:760
    Akşam:760
    Ara öğün:365
    Yatmadan önce:210

Toplam:3167 kalori 1 yemek kaşığı zeytinyağı 120 kalori.3 yemek kaşığı zeytinyağını da öğünlere dağıtıyorum karşıma tertemiz bir 3500 kalori çıkıyor.

• bodyfit11 B kullanıcısına yanıt
    Bence cok guzel bir beslenme prog. Olmus
    Hergun ayni seyleri yemenizden bisey olmaz belki bazi gunler tavuk yerine kirmizi et,hindi veya balik olabilir.bu sistemi bozmadan bu sekilde gotururseniz cok buyuk ihtimal guzel sonuclar alirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Program çok iyi uyguluyorsan tabi Bende hep program yaparım da tam uygulamıyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.