Şimdi Ara

Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu] (1178. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
42.126
Cevap
187
Favori
2.388.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbuldan olan kardeşlerimiz hava nasıl hala yagmur yagıyor mu ?
  • Sanırım bizim kayalık sandığımız yerde elmas var arkadaşlar, başka hangi sertlikteki kaya bu kadar uğraştırır ki koca koca makineleri? tam ortadaki 30 metrelik alanda bir türlü ilerleyemedi hafriyat, delirmemek elde değil...
  • Gökhan Cem G kullanıcısına yanıt
    tek canımın sıkıldıgı nokta var gerisi umrumda değil,,diyorum hep denize yakın bir yer ve buradaki locaların fiyatı neden boyle,,neden kodamanlar gelipte destek olmaz bir kişşiyi ayrı tutuyorum,, ancak işte burada baska parametreler devreye giriyor ve fiyatlar dusuyor,,biz futbolda basarılı oludugumuz donemde bu anlasmaları yapsaydık 3 misli daha fazla para alıcagımıza garanti veririm dicem ancak bakıyorum almanyadaki allianz arena sponsorluguna bizimkine yakın bazılarından da ustunuz ama tabi onlarda forma sponsorlukları yok onları cıkardıgımızda 100milyon oluyor,, yani olusan durumda en iyisi ama dediğim gibi ikinci sıkıntım parayı pesin almadan neden yarım yamalak işler oluyor,, bu fikre bugun bu saatte girdim futbolda maas odenmiyorsa burada baska seyler oluyormudur diyede soru ısaretim var,,,
  • quote:

Orijinalden alıntı: happy_

Sanırım bizim kayalık sandığımız yerde elmas var arkadaşlar, başka hangi sertlikteki kaya bu kadar uğraştırır ki koca koca makineleri? tam ortadaki 30 metrelik alanda bir türlü ilerleyemedi hafriyat, delirmemek elde değil...

yakindan görmek lazim ama bu konuda tecrübem var biraz. sanirim oradan cikan kaya, yol yapimlarinda kullanilan tabiriyle "cok sert kaya" tipinde ve normalde devlet bu kaya tipi icin orman yollari veya karayollarinda dinamite izin veriyor, tabii ki bizim stadin orada böyle bir seyi düsünmek bile sacma. o sebeple kirici ile calismaya mecbur devam ama "sert kaya(cok sert degil)" ya da "yumusak kaya" tipinde ise kirici kirip atar hepsini biraz gecikmeli de olsa yeterki hafriyat firmasi dürüst calisiyor olsun tüm temennim bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: mranilt

Benim gördüğüm bu ama doğruluğunu bilemiyorum tabiki
     Beşiktaş'ımızın Yeni Stadyumu Vodafone Arena [Ana Konu]

Şimdi obitaş düşünsün

• quote:

Orijinalden alıntı: ozan062

tek canımın sıkıldıgı nokta var gerisi umrumda değil,,diyorum hep denize yakın bir yer ve buradaki locaların fiyatı neden boyle,,neden kodamanlar gelipte destek olmaz bir kişşiyi ayrı tutuyorum,, ancak işte burada baska parametreler devreye giriyor ve fiyatlar dusuyor,,biz futbolda basarılı oludugumuz donemde bu anlasmaları yapsaydık 3 misli daha fazla para alıcagımıza garanti veririm dicem ancak bakıyorum almanyadaki allianz arena sponsorluguna bizimkine yakın bazılarından da ustunuz ama tabi onlarda forma sponsorlukları yok onları cıkardıgımızda 100milyon oluyor,, yani olusan durumda en iyisi ama dediğim gibi ikinci sıkıntım parayı pesin almadan neden yarım yamalak işler oluyor,, bu fikre bugun bu saatte girdim futbolda maas odenmiyorsa burada baska seyler oluyormudur diyede soru ısaretim var,,,

sevgili kardesim ekonomide (bunun icinde yatirim, sponsorluk vs. hepsi dahil) düsünürken tek bir parametreyi alarak düsünemezsin. onlarca parametre var ve sen o sartlar icinden en optimal olani secersin. ayrica yatirimci degilsin bu cok önemli. örnegin; kredi cekip ev satin almak ile motorlu arac satin almak arasinda bile onlarca fark vardir. o nedenle herkes sporda "marka degeri" diye aglayip duruyor. kaldi ki, kulübün yaptigi en basarili istir suan ki sponsorluk isi.

üc sene sonra bana 300 m. dolar verip sponsor olacak ve stadimi yapacak firma mi, 140 m. veren suan ki firma mi dersen, düsünmeden suan isterim parayi. dedigim gibi icimiz rahat olsun yapilacak en dogru is yapildi.

• Türk spor tarihinin en büyük anlaşması yapılmış buna hala söylemler var. Gs yanlis hatırlıyor olabilirim 110milyon dolar aliyor ne bekliyorsunuz açık konusalim ne kadar basari o kadar yuksek gelirli sponsor anlaşması ki yönetim bu konuda iyi işler yaptı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan Cem

quote:

Orijinalden alıntı: ozan062

bir kaotik ortamda ben yaratayım,,

acık soyleyim suan işlerimden doalyı sadece baslıgı gorup atıyorum linki,,doalyısıyla içeriğini okumadım ama bundan 3 ay once fulyada yapılan hatalar diye bir baslık acılmıstı demekki bu baslıkın onunla bir alakası olabilir ve link burada

onemli detaylar vardır diye koyuyorum

http://www.medyakartali.com/haber-detay/9513/fulya-projesindeki-yanlisliklar-stadda-da-yapiliyor/

cok sacma bir yazi olmus. Fulya Projesi ve yapilan hatalar bilerek isteyerek, daha cok kaynak yaratalim degil günü kurtaralim düsüncesiyle yapilmisti. Ayrica yazar söyle bir cümle kurmus ; “15 yıl için 140mio$...yani yıllık ort. 9.3mio$...üstelik ilk 5 yıl için isim ve forma hakkı alacağız, sonraki yıllarda sadece isim hakkı var!"

bu arkadasa sormak lazim, acil yapilmasi gereken bir stadyum varken, rakiplerin gelir olarak senin önüne gecmis ve farki acarken, yani bana BUGÜN para lazimken, ben 3-5 sene daha bekleyeyim iyi bir sponsor cikar belki diye DÜSÜNEMEM. Düsünmemeliyim de, bana 3 sene sonra bu paranin iki kati ile sponsor olacak firmadan, suan bana stad icin gerekli parayi veren (yarisi bile olsa) sponsor ve sponsorluk daha degerlidir.

Bu yaziyi yazan arkadasa sormak lazim, diyelim ki bir iki sene daha sponsor aradik vodafonun verdigi parayi begenmedik, iki sene sonra 140 degil ikiyüz veren sponsor bulduk, peki o iki sene icinde kaybettigin gelirler, marka degeri üstelik yaristigin rakiplerle arandaki acilan farki o 60 m. dolar karsilayacak mi.

özetle sen TOK yatirimci olsan bekleme daha iyiyi isteme sansin olur ama sen TOK yatirimci degilsin, yarisan, rakipleri olan dinamik bir spor klübüsün.

Cok merak ediyorum bu adamlar bu bilgi seviyeleri ile köselerde yazarak nasil para kazaniyorlar?

yaziyi yazan bir de önüne eklemis bankacilik yaptim, finans danismaniyim falan diye, bir yazinin icine bunlarin katilmayacagini bile bilmiyor.

katılıyorum iş işten geçtikten sonra akıl veren çok olur.bu arkadaş o dediği miktarlarda sponsoru tutup kolundan getirseymiş madem bu kadar kolaydı.
    aslında toplum olarak hep aynı hatayı yapıyoruz konu ne olursa olsun(siyaset,spor,sanat vb.) geçmişe dönüp bakarken o zamanın şartlarını ve imkanlarını tamamen unutup günümüz penceresinden eleştiriye başlıyoruz.Tabi böyle olunca da eleştiriler gerçekci ve yapıcı olmaktan çok uzak kalıyor.Ne yazık ki hafızamız çok millet olarak çok kötü ya da işimize öyle geliyor.

• Gökhan Cem G kullanıcısına yanıt
    katılıyorum sunuda ekleyim,, tam rakamlarını unutuyorum ama bilinen bir konudur,,ibrahim altınsay gorev aldıgı donemde kombine yada biletti tam hatırlayamıyorum fiyatları için kücük bir oynama gidiyorlar ve bir anda talep artıyor yani iş markadan cok senin ne tepki vericeğine bakıyor,, hep soluyoruz kombineler full olacak hiçbosyer kalmıcak bende diyorumki hayır bu imkansız,,profil resmimden doalyı carsı marsı demeyin bana sakın o konulara girmeyelimD: ama su var bu sene full olsa dahi devamlılık olmayacaktır,,,sebebini ister basarıya baglarız ister fiyata ister yonetime isterde stadın konforuna baglarız,,,ben taraftarımızın bakıs acısına ve taraftara olan bakısında değişmesinden yanayım,,klübün değerleri diyoruz bu konudada ben sunu soyleyim,,bayern munih 2-3 yıldır kasıp kavuruyor ancak bu sene lig dısında sampiyonlar liginde agır yenilgiyle ayrıldıalr ve bir anda teknik drektoru ve yonetimi sorgulanır hale geldi:)) yani bu işler boyledir bir anda artar bir anda duser gariptir onun için dediğine katılıyorum marka değeri diye birsey yoktur..

• Vodafone ile yapılan anlaşma 15 sene için 116 milyon dolardır.ve parayı her sene esit verecektir yani stadı vodafone un filan yaptığı yok ama stadin herseyine karisiyor ve orada konser yapacak besiktasimada cuzi bi miktar verir buna eminim.stad bittikten sonra en az iki katina bir sponsor bulunurdu ah ah ah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada 1 milyon görüntülenme sayısını geçmiş konumuz arkadaşlar, hayırlı olsun Ben gece uyurken 1 milyona 300 vardı
  • beyler santiye şefi 2 gün izin vermesine rağmen Obitaş çalışanları karşı çıkmış.

"Zaten 19 gün programın gerisindeyiz, bırakın da çalışalım bize engel olmayın demişler"

Bu jest karşısında başkan Fikret Orman ın gözleri dolmuş.

Obitaşın ısrarlarına rağmen buna karşı çıkılmış. Ortam gerginleşmiş. Mabetin araya girmesiyle olay tatlıya bağlanmış.

kaynak : sallapati haber ajansı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: riza calli

Vodafone ile yapılan anlaşma 15 sene için 116 milyon dolardır.ve parayı her sene esit verecektir yani stadı vodafone un filan yaptığı yok ama stadin herseyine karisiyor ve orada konser yapacak besiktasimada cuzi bi miktar verir buna eminim.stad bittikten sonra en az iki katina bir sponsor bulunurdu ah ah ah

açıklamada vodafonenun düzenleyeceği konserlerin bütün geliri kulübe kalacak deniyordu
    stad bitince iki katına sponsor bulunurdu demek sadece hayal kurmaktır hayali şeylerle gelecek planlaması yapılmaz
    belki üst üste 3-4 defa şl yi kazanırız avrupanın en önemli takımlarından biri oluruz kapımızda sponsorlar kuyruğa girer
    falan filan bunlar masaldan öteye gitmez Türk futbolunun durumu ortadayken yabancı firmalar gelipte böyle bir anlaşma
    yapmaz sizin dediğiniz iki katı parayla sponsorluk değil kulübü satın alır 100 M$ üzerinde sponsorluk anlaşmasını
    anca duygusal anlamda bağı olan firmalar yapar Bizde bunu yapabilecek tek kişi Rahmi Koçtur fb de bir iki zengin var
    bunu yapabilecek gs de anca devlet desteğiyle bulur sponsoru onların zenginleride parmağını oynatmaz anca devleti sömürürler o yüzden vodafone anlaşması uluslar arası bir firmanın bir Türk kulübüyle yaptığı devasa bir anlaşmadır
    bunu başaranları taktir etmek gerekir ve kendimizi dev aynasında görmeyelim ne olduğumuzu doğru tahlil edersek
    bunun sonucunda doğru planlamayı yapabiliriz tersi durumda sadece hayal kurarız

• quote:

Orijinalden alıntı: salla pati

beyler santiye şefi 2 gün izin vermesine rağmen Obitaş çalışanları karşı çıkmış.

"Zaten 19 gün programın gerisindeyiz, bırakın da çalışalım bize engel olmayın demişler"

Bu jest karşısında başkan Fikret Orman ın gözleri dolmuş.

Obitaşın ısrarlarına rağmen buna karşı çıkılmış. Ortam gerginleşmiş. Mabetin araya girmesiyle olay tatlıya bağlanmış.

kaynak : sallapati haber ajansı :D

keşke mabet araya girmeseydide gerginlik devam etse ve obitaş işi bıraksaydı
    bir hayal kuracaksın bari mutlu sonla bitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: n.tun

quote:

Vodafone ile yapılan anlaşma 15 sene için 116 milyon dolardır.ve parayı her sene esit verecektir yani stadı vodafone un filan yaptığı yok ama stadin herseyine karisiyor ve orada konser yapacak besiktasimada cuzi bi miktar verir buna eminim.stad bittikten sonra en az iki katina bir sponsor bulunurdu ah ah ah

açıklamada vodafonenun düzenleyeceği konserlerin bütün geliri kulübe kalacak deniyordu
    stad bitince iki katına sponsor bulunurdu demek sadece hayal kurmaktır hayali şeylerle gelecek planlaması yapılmaz
    belki üst üste 3-4 defa şl yi kazanırız avrupanın en önemli takımlarından biri oluruz kapımızda sponsorlar kuyruğa girer
    falan filan bunlar masaldan öteye gitmez Türk futbolunun durumu ortadayken yabancı firmalar gelipte böyle bir anlaşma
    yapmaz sizin dediğiniz iki katı parayla sponsorluk değil kulübü satın alır 100 M$ üzerinde sponsorluk anlaşmasını
    anca duygusal anlamda bağı olan firmalar yapar Bizde bunu yapabilecek tek kişi Rahmi Koçtur fb de bir iki zengin var
    bunu yapabilecek gs de anca devlet desteğiyle bulur sponsoru onların zenginleride parmağını oynatmaz anca devleti sömürürler o yüzden vodafone anlaşması uluslar arası bir firmanın bir Türk kulübüyle yaptığı devasa bir anlaşmadır
    bunu başaranları taktir etmek gerekir ve kendimizi dev aynasında görmeyelim ne olduğumuzu doğru tahlil edersek

Bi ev almak istediginizde topraktan girerkene ne kadar fiyat bide bitmis eve ne kadar fiyat isterler.bide senin bu sene evin yok ve çok başarısızsın yani kötü durumdasın stad yapılmaya başladı anda senin fiyatın otomatik olarak artar bu kadar basit

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Vodafone anlaşması Son 5 yıl opsiyonlu bjkın o zamanki durumuna göre artış olur.f.orman doneminde sponsorlar çoğaldı ve amaç 350 milyon sponsorluk geliri etmek kimse bana ormanın yapmış olduğu sponsorlukkarı kotulemesin,adidas Demirören anlaşması yuzunden yılda 1 milyona bile gelmiyordu şimdi o düzeltilmesi yıllık 5 milyon dolara çıktı,şuan bjkın sponsorluk gelirleri katlanarak gidiyor.

• Başkan paydos vermiş

Obitaş zaten 19 gün gerideyiz aman salla gitsin demiş hemen iş bırakmış

Mabet olaya müdahale etmiş ama adamlar paydos lafını duydu ya daha dönerler mi

Mabet de sinirden almış bir büyük bi kalıp da beyaz peynir çıkmış eski açığın ordaki vince boğaza karşı bir güzel demlenmiş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: n.tun

quote:

Bi ev almak istediginizde topraktan girerkene ne kadar fiyat bide bitmis eve ne kadar fiyat isterler.bide senin bu sene evin yok ve çok başarısızsın yani kötü durumdasın stad yapılmaya başladı anda senin fiyatın otomatik olarak artar bu kadar basit

o senin dediğin 20 yıl önceydi laz mütahitlerin zamanıydı senin paranla inşaat yapıyorlardı şimdi git bakalım topraktan girdiğin evlerin fiyatına bak artık inşaat şirketlerinin devri hüküm sürüyor ve ilk satış daha pahalı oluyor bittikten sonra satın alanlar satışa başladığı için fiyatlar aşağıya doğru iniş gösteriyor kaldıki verdiğin örneğin sponsorluk anlaşmasıyla ilgisi yok bu stad yapılırken vodafone nun reklamı bitmiş halinden çok daha etkili olur bittikten sonra gündemi bu kadar meşgul etmez yeni yapılan bir stadın isim hakkı bitmişinden daha cazip olur bu gün her dakika konuştuğun isim gelecekte sadece maç günleri akla gelecek

• Arkadaşlar görmediniz galiba istanbulda olan var mı hava durumları nasıl çalışılabilecek durumda mı ?
  • Akcatas45 A kullanıcısına yanıt
    Hem yağmur var hem de soğuk. Varsın 1 gün çalışılmasın sorun değil

• 
Sayfa: önceki 11761177117811791180
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.