Şimdi Ara

[Beşiktaş 2018/2019 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (2352. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
58.446
Cevap
66
Favori
1.355.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23502351235223532354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serden

Mesela hangi yönleri iyi?Gençlere mi önem veriyor? Egosu yokmu? Adaletli formamı dağıtıyor?

Alıntıları Göster
    hangi genç iyiydi de oynatmadı? veya oynatmadığı genç oyuncu böyle süper stara falan dönüştü kim mesela o isim ver 1 tane versen de yeter.
  • ooooo Şenolcu tayfa çıkmış. Beşiktaş'ın tekrar pas oyununa dönmesi Şenol Hocanın değil Ljajic'in eseridir bu kadar basit. İnadına inadına Quaresma'ya yüksek top atmayınca takım da onu izliyor şu an. Q7'de tamamen gittiğinde bu takım pas oyununa dönecektir.

Beşiktaş, bu ligte en iyi pas oyunu oynayan takım ve bu özelliğimiz ile her defansı aşabiliriz bu ligte. Ancak Şenol Hoca 2 senedir bam güm orta yaptırtıyor zorla.
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Oğuzhan Aydoğan,22 yaşında Almanyadan geldi,ayağına top değdirmeden u21 de oynatıyor.Daha da var,alıyor,kiraya veriyor,bir daha kiraya veriyor sözleşme bitiyor,gönderiyor.

Şenol hoca kibirli,adaletsiz forma dağıtan,futbolcuları küstürüp formunu düşürmede,seyirci önüne atmada bir numaradır.

Amma öz oğlu gibi kolladığı bir kaç oyuncuyu asla sattırmaz göndermez,mesela şaklaban hocanın suratına tükürmediği kaldı,ama hoca ona hala tapıyor,adam kulüple dalga geçti,kamp kadrosuna alınmayacaktı hoca torpiliyle kaldı,kırmızı kart görerek onlarca tura ve puana sebep oldu ama,hala oynatıyor.

Geçen seneden beri hocanın kafası zerre kadar takımda değil.

Kimse ''istediği oyuncular alınıyor,hep kaliteliler gönderiliyor bıdı bıdısını yapmasın bana.

İşin gelmiyor mu?Beceremeyecekmi?Baarsın istifayı çeker gidersin.Nokta
  • Burak Yılmaz'ın gelmesini hiç istemedim, saha içinde verimli olmayacağını düşündüğüm için.Ama şuana kadar gayet iyi gidiyor.Ljajic'le de iyi anlaşıyor.

Burak Yılmaz'ın olmasının diğer bir katkısı da saha içindeki baskın karakteri.Quaresma 2 sezondur kendinden daha baskın karakter olmadığı için kafasına göre takıldı.Burak, Quaresma'yı bu konuda frenleyecektir.Quaresma'nın Gomez-Sosa-Olcaylı dönemdeki hali+Portekiz de ki hali birbirine benziyor.Kendinden daha baskın karakter olduğunda takıma sadık kalmak zorunda kalıyor.2 sezondur da bunun sıkıntısını çektik.
  • Son ilave,eğer Şenol hocanın elinde kodaman futbolcular olsa,asla gençleri oynatmaz,anca mecbur kaldığında oynatır,geldiği tüm takımlarda da böyle oldu.

Çünkü onda genç futbolcuları anlayabilecek sırtını sıvazlayabilecek bir karakter yoktur.Eğilip bükülmez,disiplinle despotluğu karıştırır(Sadece genç topçularda)

En sevdiği şey,maç sonlarında ağlamaktır..
  • gimmeluck kullanıcısına yanıt
    ins haftaya 2-1 önde qireriz 80. dk lens sakatlanıp bu qireer 1 qol yedirir üstüne saçma sapan hareket yapacağım derken kaptırıp birine tekme atıp kırmızı qörür maçı kaybederiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: serden

Son ilave,eğer Şenol hocanın elinde kodaman futbolcular olsa,asla gençleri oynatmaz,anca mecbur kaldığında oynatır,geldiği tüm takımlarda da böyle oldu.

Çünkü onda genç futbolcuları anlayabilecek sırtını sıvazlayabilecek bir karakter yoktur.Eğilip bükülmez,disiplinle despotluğu karıştırır(Sadece genç topçularda)

En sevdiği şey,maç sonlarında ağlamaktır..
    ilk cümlene sonuna kadar katılıyorum. ama sonraki cümlen biraz ağır itham olmuş gibi
  • 0110engin kullanıcısına yanıt
    2 Yıldır delirtti beni,her maç sonunda futbolcular elinden geleni yaptı demekten bıkmadı,neredeyse rezilleri oynadığı onlarcaq maç dahil,ve bunu değiştirecek hiç bir hamle yapmadı,yine söylüyorum,geçen seneden beri bu şekilde hoca,kafası milli takımda belli,umurunda değil Beşiktaş.Ynaına yardımcı hocayı istemedi,yönetim ittire ittire anca 6 ay sonra verebildi,onlarada değil yardımcı köle gibi davranıyor,kendine ait bir benlik dünyası var,hiç bir uyarı ve ikazı kabul etmiyor,tipik laz inadı

Bu nedenledirki ağır sözlerimi sonuna kadar hak ediyor.

Benim için hiç bir hoca ,topçu,yönetim önemli değildir.Herkes Beşiktaşın askeridir ve değer kattıkları kadar değerlidir.

Yönetim milyonlarca paraya yapamayacağı reklamı yapar,hoca topçu başarılıda olsa başarısızda parasını alıp çeker gider.Ama taraftara hep stres hüzün kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gimmeluck

Bu mesaj silindi.
    Quaresma'yı geçtim, geçtiğimiz hafta ve bu hafta olan olaylardan sonra bu ligi boşa izlediğimiz kanısına vardım. Hakemler ya iddia oynuyor ya da bir şeyler planlıyorlar. VAR olmadığı dönemlerde, "görmedi ya da böyle gördü hata yaptı" deyip geçiyorduk ama bariz bir şekilde tekrarını izledikleri halde inanılmaz kararlar veriliyor. Haftaya oynanacak derbi, bu sezon ki izleyeceğim son maç olacak, başka da maç izlemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

hangi genç iyiydi de oynatmadı? veya oynatmadığı genç oyuncu böyle süper stara falan dönüştü kim mesela o isim ver 1 tane versen de yeter.

Alıntıları Göster
    Mevcut durumda sadece dorukhanı çok geç denediği için kızabiliriz onun haricinde katılıyorum sana. Larin geldi oynadı, fatih stoperde zaman zaman şans buldu ama futbolcu demeye 1000 şahit ister. Oğzuhan aydoğan 22 yaşında değil 18 e girmek a takımla idmanlara bile çıkamıyor, demek ki yetersiz hocalık bi durum olduğunu düşünmüyorum.

Formayı adaletli dağıtmadığı ve quaresmaya bu kadar tahammül ettiği sürece taraftarlar ile arasındaki buzlar erimeyecek buna bende dahilim. Daha önce quaresma takımı 1526162 kere satarken lensi azarladığı şekilde azarlasa samimi gelebilirdi ama lense yaptığı düpedüz adam kayırmak. Zaten hocanında pek umrunda olduğunu düşünmüyorum, sene sonu %100 ihtimalle milli takıma gidecek. Tek sevindiğim yanı mesleğine saygılı bi adam, sene sonuna kadar elinden geleni yapacaktır ona hiç şüphem yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

ooooo Şenolcu tayfa çıkmış. Beşiktaş'ın tekrar pas oyununa dönmesi Şenol Hocanın değil Ljajic'in eseridir bu kadar basit. İnadına inadına Quaresma'ya yüksek top atmayınca takım da onu izliyor şu an. Q7'de tamamen gittiğinde bu takım pas oyununa dönecektir.

Beşiktaş, bu ligte en iyi pas oyunu oynayan takım ve bu özelliğimiz ile her defansı aşabiliriz bu ligte. Ancak Şenol Hoca 2 senedir bam güm orta yaptırtıyor zorla.
    Q7 konusunda katılıyorum. Malatya maçında daha girer girmez sağ kanatta top ayağına gelince daha ceza sahasına bakmadan orta yaptı. Adamın tek yapabildiği orta yapmak, o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wake Up Lieutenant

Gs'nin yaşadığı sıkıntıyı siz de yaşarsınız o gidince...

hadi gitti diyelim, yerli bir td şart size. şenol güneş gibi winner hoca lazım..

aklıma tek gelen tamer tuna'dır. her ne kadar cimbomlu olsa da, hamza hamzaoğludur... sergenlerle, aybabalarla, şifolarla olacak gibi değil.
    Şenol Güneş winner mı
  • lens,atamayana atarlar klişesinin canlı örneği.her karşı karşıya kaçırdığı posizyonların dönüşünde gol yiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhan5005

lens,atamayana atarlar klişesinin canlı örneği.her karşı karşıya kaçırdığı posizyonların dönüşünde gol yiyoruz.
    Harbiden öyle ya ne zaman %100 gol kaçırsa dönen top gol oluyor adam tam bir canlı cenabet.

• Degil mi?

Gecen sezon sampiyonluk taraftar-yonetim sayesinde gitti. Senol degil...

Burak yilmaza burun kivirdilar yerine gelen love'a sabretti taraftar...

Her bocha karismamali artik taraftar. Fb'de ali koc taraftarin gazina geldi su anda kume potasinda...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Degil mi?

Gecen sezon sampiyonluk taraftar-yonetim sayesinde gitti. Senol degil...

Burak yilmaza burun kivirdilar yerine gelen love'a sabretti taraftar...

Her bocha karismamali artik taraftar. Fb'de ali koc taraftarin gazina geldi su anda kume potasinda...
    Ali Koç daha taze başkan 20 yıllık bir yıkıntıyı aldı eline fenerin hali belli fenere olan niyet belli yani bu noktada bir klübü aldın klübün işleyişi eldeki kadro belli kullanabilceği para belli sonuçta sıfırdan kariyer açmıyorsun olanı düzeltip bir şekle sokacaksın.Ali Koç taraftarla geldi taraftarı tabi dinleyecek sırt çeviremezki deneye deneye bir yola girecekler.Her şey deneye deney olur arabayı vura vura bisikletide düşe düşe öğrenirsin transferi osu busu ilişkileri felan göreceksin bir anda değişemezki hiç birşey bakın bu klüp beşiktaş bir anda mı şampiyonluk noktasına geldi hayır 3 yıl geçti 3 yıl borç harç içersinde idi eski iddalı haline 3 sezon sonra geldi üstüne koya koya bizim ligde durum böyle heleki şuanki fp durumuda var ince eleyip sık dokuyacaksın.Fenerin bu sezon çoğu oyuncusu gidecek seneye baştan aşağı değişim olur onlarda bizde de olmalı bu gsyede bakma onlarda 1 sene sonra tekrar iskelet değiştirmek zorundalar.

• Puahahahah 20 yillik dokuntuymus...

O dokuntu her sene ligde 2. Oluyordu...

3 buyuk kulubunden birinin kumeye oynamasi utanc vericidir...

Taraftarlarlarin cogunu futbol bilgisi kahvehanedeki amcanin futbol bilgisi kadardir...

Zaten bundan dolayi Azizin "futboldan da anlariz, insaattan da " sozu ne kadar dogru bir soz..

Fb taraftari su anda azizi mumu gectim fenerle ariyor.

Fikret orman geldigi 3 sene icerisinde taraftari gram dinlemedi.. elestiri olsun, transfer olsun vs.

Gecen sezon love kalasini bagrina basip, burak yilmazi reddeden kafalar sayesinde ilk 3 e giremedi
    ..

Bu kafa daha once sebayi, bilgiliyi yedi ve demiroren gibi bir belayi kulubun basina gecirerek sampiyonlukta rakibin gerisinde kalmasina sebep oldu.

.. demiroren taraftari dinledi ve sonuc ortada.

Bu yuzden taraftar isine bakmali. Yonetimlerin isine asla burnunu sokmamali...

Yoksa daha cok demirorenler gelir ve bu kulubu soyup sogana cevirir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 18 Şubat 2019; 6:38:54 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son maçlarda oynanan oyun ve skorlar takımda bazı şeylerin yolunda gittiğini gösteriyor.

Kadro kısmen değişti. Burak-Mirin-Kagawa yeni geldi. 2-3 oyuncuyla beraber bir takım bu kadar değişir mi? Bence bu değişimin altında sistem ve oyuncu tercihi dışındaki etkenler de söz konusu.

Anlaşılan o ki yönetim oyuncu alacaklarını yatırmış. Bakın bu çok önemli bir nokta. Maaşları vermezsen herkes mırın kırın eder. Mesela buradaki bir çok arkadaşımızın maaşı 1 ay geç yatsın bakın bakalım neler oluyor. Kredi kartları, faturalar, kira veya kredi ödemelerini ödemede çoğumuz sorun yaşarız. Ha futbolcuların maaşı çok iyi doğru. Bizle kıyaslanamaz ama aldığı paraya göre bir planı elbet vardır. Sonuçta ne olursa olsun maaşlar zamanında ve tam ödenmeli.

Diğer önemli etken ise takımda oyuncuların kimyalarının uyuşması. Defans dörtlüsü belli. Atiba-Dorukhan uyumu gözle görülüyor. Dorukhan oyun stili Atiba ve Adem'in performansına doğrudan katkı vermekte. Bunun yanında defansın arasına kaçan veya zamansız oyuncuya basan Medel'in ve çizgide bekleyen Q7'nin kesik yemesini söyleyebiliriz.

Güven ve Lens her ne kadar skor üretmede istenilen seviyede olamasa da takım oyununa katkıları göz ardı edilemez. Babel'in skor katkısına alıştığımız için Güven-Lens bu konuda 1 tık gerideler. Ama onların oyuna katkısı Adem-Burak-Atiba ve Dorukhan'ın gol atmasını sağlıyor. Çünkü Güven 2. bir forvet gibi ceza alanına yaklaşırken, Lens defansın arasına koşu atıp savunmanın dengesini bozuyor. Ayrıca Dorukhan-Lens-Güven'in dinamizm katması Adem ve Atiba'nın dinamizmini körüklüyor. Ortaya pres gücü denen bir şey çıkıyor.

Yani aslında son maçlardaki oyunu bir bütün olarak değerlendirmek gerekiyor. Mesela 16-17 sezonunda Babel-Talisca-Abu-Cenk gibi oyuncular o sezonunda gol atıp pozisyona girerken, şimdi Adem-Burak-Atiba-Dorukhan gol atıyor. Hatta bu oyuncuların dışında Lens-Güven'de baya pozisyon buluyor.
    Aslında bu nokta daha önemli. Kolektif oyunun göstergesi. Hücumda herkes etkin bir rol üstleniyor.

• Takımdaki pozitif değişimde gelenler kadar gidenlerin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Mutsuz olan ve negatif enerji saçan Pepe, Love, Babel, Tolgay gibi oyuncular gitti. Töre ve Tolga kadro dışı. Aslında Q7'yi de göndermeye çalıştı yönetim ama Şenol bey'in ısrarı ve Q7'yi isteyecek aklı başında tek bir takım olmamasının etkisiyle mikrop kaldı.

Talip çıkarsa Roco, Medel, Larin ve Lens de gidebilir sene sonunda. Takımın havasını bozan, mutsuz olan kim varsa gitmeli / gönderilmeli. Daha pozitif, Beşiktaş'da oynamaktan dolayı mutlu olan bir kaç adam (Mirin, Burak, Dorukhan, Atiba) forma bulmaya başlayınca daha pozitif bir takıma dönüştük.

Artık bir oyun sisteminde bahsedebiliriz. Ne oynayacağımız belli oldukça futbolcuların da özgüveni artıyor. Daha etkili bir oyun oynuyoruz. Yönetim de sezon sonuna kadar artık maaş sıkıntısı yaşatmazsa şampiyonluk zor ama ikinciliği kovalayabiliriz diye düşünüyorum.

• quote:

3-4 haftada sırtına çantasını koyar postalarız...

3 büyüklerin stajyer hocalarına sabretme gibi bir lüksü yok...

Anadolu kulüplerinin var.
    Zihniyet işte.
    İlla çomak sokarlar başarılı gitse dahi.Ama başkan kalırsa eğer "yönetim değişirse ama " arkasında durur gibi geliyor
  • 
Sayfa: önceki 23502351235223532354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.