Şimdi Ara

[Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
105.796
Cevap
135
Favori
3.660.052
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Beşiktaş >> [Beşiktaş 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    5727 Mesaj
    Seneye %90 uefadayiz takimi genclestirip onumuzdeki seneyi gecis senesi olarak kullanabiliriz. Pepe, atiba, negredo, adriano gibi yasli ve maliyetli oyunculari gondererek sl geliri gelmemesini bir nebze karsilayabiliriz. Fellainiyi de almamak lazim tabi. Talibi varsa gercekten babel çine satilabilir.
    Sampiyonlar ligine gidemedikten sonra ligde 2.lik ve 5.lik arasinda cok fark yok kupayi %95 ligi ilk 4'te bitiren bir takim aldigi icin 5. de gidiyor uefaya. Genc bir cekirdek olusturup ligde sampiyonluk baskisi fazla olmadan genc oyuncularin hem ligde hem avrupada zayif 4. ve 3. torba takimlarina kaesi oynayarak mac tecrubesi kazanmasi saglanabilir. Tabi cok genc bir ilk 11 kurmak turkiyede yapilacak sey degil hem de riskli o yuzden boyle bir harman daha uygun
    Demba Ba
    Orkan-Arda-Lens
    Tolgay-Medel
    Caner-Vida-Mitrovic-Kaan
    Arda 1,5 senekik kiralik, yedeklerde sedat, alinmasini istedigim kerem atakan, umut bozok ve alindi denen mahir olsa misal. Bu kadro ligde de sampiyonluk adayi olur, parlama ihtimali yuksek genclere de sahip ayni zaman. Ligde en kotu ihtimal 3. olup uefada ceyrek final zor degil. Ertesi sene uefada oynarken lige daha fazla odaklanip 1-2 hamle ile sampiyonlugun 1. favorisi haline gelir bu iskelet. Son iki sene gibi ust uste sampiyon olursun yine hatta. 6 senede 4 sampiyonluk eder. Hadi sonraki seneyi sayma 5 senede 3 sampiyonluk da cok iyi. Slye gidemezken pepeli negredolu fellainili kadro fazla lüks. Bu kadroyu kurunca da sampiyonlugun garanti degil sonucta. Yine olamazsan onca senenin emegi kazanci 2 senede çöpe gider yine fedaya dönersin. Bu riski onceden tespit edip kontrollu kuculmeye gitmek uzun vadede cok daha kârli cikarir bizi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    5727 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: K E N

Talisca yı veremiyor muyuz? Hani Çin istiyordu falan? Bu takımın en büyük eksiği 10 numara. Arda Turan 10 numara olarak mı gelecek? Türkiye maçlarında oyunu yavaşlatan adam, koştuğunu görmediğim adam hızlı oyun mu kuracak?

Oyunu hizli kurmak icin kosmak mi gerekiyor ? Toplu tempo ayri topsuz tempo farkli seyler. Ardanin milli takimdaki hali iyiydi demiyorum mutlaka daha iyi olmasi lazim gelirse olacaktir bence zateb ama fizik olarak iyi durumda olmamasi topu hizli kullanmasina engel degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: K E N

Cenk yerine Demba Ba geliyor resmen şaka gibi.

Yonetimin oyle bir hata yapcagini dusunmuyorum hadi yonetim yapti Senol hoca musade etmeyecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Son dakika: Fikret Orman'dan Arda Turan ve Cenk Tosun açıklaması

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, gündemdeki Arda Turan ve Cenk Tosun konularına açıklık getirdi.

Basın mensuplarının ilk olarakArda Turan soruları üzerine Orman, "Arda Turan, çok sevdiğim, çok da önemli bir oyuncu. Türk futbolunun da önemli bir markası. Beşiktaş cephesi için ise, Arda'nın oynadığı bölgelerde çok fazla oyuncumuz var. Oyuncu transfer etmekten önce mevcuttan en yüksek verimi almalıyız" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin ile Arda Turan fotoğrafını yorumlayan Orman, "Onlar birbirleriyle arkadaştırlar, bir mesaj çıkarmamak lazım. Bunlar normal şeyler. Arda Turan'a Beşiktaş forması da nasip olsun isterim ama şu an için böyle bir durum yok" diye konuştu.

CENK TOSUN HAKKINDA
    Golcü futbolcu Cenk Tosun'un takımdan ayrılıp ayrılmayacağı yönündeki soruya da Başkan Orman, "Cenk kıymetli bir kardeşimiz. Bizim evladımızdır. Oğuzhan da biraz önce buradaydı, o da bizim için öyle. Burada olmaktan mutlular. Kariyerleri için onlara faydalı olabilecek bir şey olursa ben de destek olurum.

Cenk önemli bir oyuncu, ancak bizim şu anda gündemimizde öyle bir durum yok. Niyetimiz olmadığı için fiyat belirlemeye de gerek yok. Cenk burada çok mutlu ve biz de ondan çok memnunuz"
    yanıtını verdi.

Yine gündemde olan Demba Ba konusunda da Orman, "Demba Ba bizim evladımız. Gelmesini isterim ama sakatlık durumu nedir bilmiyorum. Ona bakmak lazım" şeklinde konuştu.

Fikret Orman, eski golcüleri Mario Gomez için de "Gomez, Milli Takım oyuncusuydu, parlayan yıldızdı. Şimdi Stuttgart'a gitti. Hayırlısı olsun" yorumunu yaptı.

Trabzonsporlu Sosa için de taleplerinin olmadığını söyleyen Orman, "Talep yapmadık, sezon başında da talebimiz olmadı. Şu anda da Sosa gündemimizde değil" şeklinde konuştu.

Fikret Orman, bir soru üzerine de Beşiktaş'ın ligdeki performansından memnun olmadığını, bu sene daha iyi olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Lig yarışı için de kısa bir yorum yapan Orman, "Güzel bir lig yarışı geçiyor. Hakemlerin etki etmediği bir ikinci yarı temenni ediyorum" dedi.

Hürriyet Spor

-------------------------------------------------------------------

Transfer haberlerinin hepsi asılsız. Arda'ya da yeşil ışık yakmıyor başkan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 25 Aralık 2017; 15:56:21 >
    |
    |

• Binbaşı
    1030 Mesaj

aboubakar seneyi 30 golle kapatır clde Liverpoolun içinden geçer 50m civarına transfer olur.

|
    |
    Requiem for a Dream kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

iPhone 8 - Bang&Olufsen H3 - Sony WF1000XM3
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

quote:

Orijinalden alıntı: Hobar

Quaresma gerçekten baymaya başladı artık. Pas vereceği iki tane müsait adam varken çalım atmaya kalktı. Geçemeyince de kendini yere attı.

tabana basıyorlar orada eyyamcı Cüneyt dakika geçti diye frikiği vermedi orda bide kart vermesi lazımdı. Ama dediğinde haklısın Quaresma orada arka direkte ki Gökhan Gönüle de kesebilir miş bomboş kaleye atardı golü.

Quaresma gerçekten baydı artık 34 yaşında adam 20 yaşında ki çocuk gibi hareketlerini triplerini çekiyoruz.

En alt bomboş la bomboş sadece 1 hafif aşırma yap boş kale ya valla Allah belasını versin demekten başka bir şey diyemiyorum topu ayağında tutuyor Töre'nin portekiz versiyonu 3 kişi arasına dalıyor ah ah sabote eden belli işte birde oyunu bunun üzerine yıkıyoruz rezillik medet umduğumuz adam işte.Tek fotoğrafla maçın özeti bu devreye 1-2 önde girsen bitti ama yok paşam topla dans edecek.
    |
    |

• Çavuş
    71 Mesaj
    Negredo'ya yazık oldu, Şenol hocadan ikinci yarıya lens ile başlamasını beklerdim. O değişikliği gördüğümde anladım puan kaybı yapacağımızı, sahada olunca bunu görmemek imkansız. Böyle giderse 2. lik bile çok zor.
    Zamanında adam burak yılmazı istedi diye etmediğiniz laf kalmadı adam şuan ligte gol kralı bu adam burdaki insanların görmediği şeyleri görebiliyor negredoyu çıkarmasına bende şaşırdım haksız buldum ama maçtan sonra adam açıkladı negredo hareketsiz duruyordu ön direğe koşan adam almak istedim ki cenkte ön direğe koşup çok gol atan biri ama ne yazik ki taktiği tutmadı bunda formsuz q7nin de etkisi var
    |
    |

Orijinalden alıntı: masteRe

Negredo'ya yazık oldu, Şenol hocadan ikinci yarıya lens ile başlamasını beklerdim. O değişikliği gördüğümde anladım puan kaybı yapacağımızı, sahada olunca bunu görmemek imkansız. Böyle giderse 2. lik bile çok zor.

Valla Negredo çıktı Cenk girdiyi görünce bütün enerjim gitti benim. Eminim maçı izleyen çoğu Beşiktaşlı da da aynısı olmuştur.

Takım şuan iyi değil tamam da

Hemen teslim oluyoruz

Herhalde geçmiş yılların verdiği ezikliği yaşıyor bazı arkadaşlar

Başka açıklaması olamaz

4151 Mesaj
    Quaresmanın sözleşmesini yanlış hatırlamıyorsam 2020 veya 2019 a kadar uzatmışlardı. Bu yaşta ki oyuncuyu kim alır? hadi aldı diyelim bonservis falan vermez. Resmen elde patladı Quaresma 40 yaşına kadar böyle triplerini hareketlerini çekeriz yedekte kalmaz bu.
    |
    |

Orijinalden alıntı: Papa Het

Seneye %90 uefadayiz takimi genclestirip onumuzdeki seneyi gecis senesi olarak kullanabiliriz. Pepe, atiba, negredo, adriano gibi yasli ve maliyetli oyunculari gondererek sl geliri gelmemesini bir nebze karsilayabiliriz. Fellainiyi de almamak lazim tabi. Talibi varsa gercekten babel çine satilabilir.
    Sampiyonlar ligine gidemedikten sonra ligde 2.lik ve 5.lik arasinda cok fark yok kupayi %95 ligi ilk 4'te bitiren bir takim aldigi icin 5. de gidiyor uefaya. Genc bir cekirdek olusturup ligde sampiyonluk baskisi fazla olmadan genc oyuncularin hem ligde hem avrupada zayif 4. ve 3. torba takimlarina kaesi oynayarak mac tecrubesi kazanmasi saglanabilir. Tabi cok genc bir ilk 11 kurmak turkiyede yapilacak sey degil hem de riskli o yuzden boyle bir harman daha uygun
    Demba Ba
    Orkan-Arda-Lens
    Tolgay-Medel
    Caner-Vida-Mitrovic-Kaan
    Arda 1,5 senekik kiralik, yedeklerde sedat, alinmasini istedigim kerem atakan, umut bozok ve alindi denen mahir olsa misal. Bu kadro ligde de sampiyonluk adayi olur, parlama ihtimali yuksek genclere de sahip ayni zaman. Ligde en kotu ihtimal 3. olup uefada ceyrek final zor degil. Ertesi sene uefada oynarken lige daha fazla odaklanip 1-2 hamle ile sampiyonlugun 1. favorisi haline gelir bu iskelet. Son iki sene gibi ust uste sampiyon olursun yine hatta. 6 senede 4 sampiyonluk eder. Hadi sonraki seneyi sayma 5 senede 3 sampiyonluk da cok iyi. Slye gidemezken pepeli negredolu fellainili kadro fazla lüks. Bu kadroyu kurunca da sampiyonlugun garanti degil sonucta. Yine olamazsan onca senenin emegi kazanci 2 senede çöpe gider yine fedaya dönersin. Bu riski onceden tespit edip kontrollu kuculmeye gitmek uzun vadede cok daha kârli cikarir bizi.

UEFA harici katılıyorum..

Talisca-Cenk-Ozi giderse ortalama daha da yükselecek.Hani önemli değil yaş baş ama gelenlerde Ba ve Arda olduğu için sıkıntı.

Valla çok kritik şu dönem çok..

*Orta alana ve forvete genç gelişebilecek bir vatandaş almak lazım.Bunun ile birlikte bek de lazım GG kaldıramıyor Bayern maçları var dikkatli omak lazım.

Ba-Arda-Vida bu üçünün de ne performans vereceği belli değil.Tosic gidicekse sıkıntı.Cenk gidecekse forvet sıkıntı.Negredo evet düzenli oynamadı ama aslında güven de vermedi.Net bir adam değil gibi Negredo.Kodum mu oturtan bir adam değil yani. Töre gelecek o sıkıntı.Lens Q7 sıkıntı..

Vay arkadaş içim daraldı resmen.Bu dönemden ya 2-3 yıla damga vuracak bir şekilde kalkacağız ya da aşağıya gidiş...Ortası olmayacak gibi geliyor bana.Devre arasında hem 2 forvet hem orta alan hem bek almamız herhalde pek olası değil.Yani 3 nokta transfer çok zor çok .Bu yüzden Bayern maçları da var Cenk daha çok piyasa yapabilir.Şampiyon olursak da yapar.Tosic de böyle.Şu aşamada bu 2 oyuncunun satılması için 2-3 faktörün lehimize olması lazım.Talisca falan nereye giderse gitsin ama onda faktör falan önemli değil.4m geri almasak da olur o bölgeye transfer yapmasak da olur boş kalsa da olur ! Necip oynasın yerine daha yararlı olur yahu.
    |
    |

• quote:

Lens izin alarak ülkesine gitmiş kupa maçında gene Quaresma reisi izleyecez herhalde.

Orkan oynar birde goldemek oynar yada Babel
    |
    |

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Beşiktaş'ın Osmanlıspor?la oynayacağı Türkiye Kupası mücadelesi öncesinde yabancı futbolcular kazan kaldırdı.

Siyah-beyazlılarda Noel haftası ve yılbaşını ülkelerinde geçirmek isteyen yabancı futbolcular, teknik direktör Şenol Güneş'ten özel izin istedi.

25 Aralık'ın Noel olması ve sonrasında da yılbaşının gelmesi sebebiyle bu haftayı ülkelerinde geçirmek isteyen, başta Anderson Talisca, Gary Medel ve Ricardo Quaresma olmak üzere birçok futbolcu, Sivasspor maçının ardından teknik direktör Şenol Güneş'ten izin isteyip Türkiye Kupası'ndaki Osmanlıspor maçında görev yapmak istemediklerini iletti.

Güneş, yardımcıları aracılığıyla kendisine bildirilen bu isteğe, Sivasspor karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyetin yarattığı moral bozukluğu sebebiyle yanıt vermedi.

Doğal izin vermek lazım.Nasıl ki bizim dini bayramımız varsa ramazan kurban bayramı onlarda da noel var saygı göstermek lazım.

• Binbaşı
    1845 Mesaj

Bayramlarda oyunculara maç varsa izin verilmiyor yalnız.
    |
    |
    N3DV3D11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: masteRe

Valla Negredo çıktı Cenk girdiyi görünce bütün enerjim gitti benim. Eminim maçı izleyen çoğu Beşiktaşlı da da aynısı olmuştur.

O değişikliği gördüğüm anda bu maçtan da berabere ayrılacağız 1 puan alacağız dedim ve kapattım maçı. Onu bile alamadık.
    |
    |

Orijinalden alıntı: MessiTugi

Beşiktaş'ın Osmanlıspor?la oynayacağı Türkiye Kupası mücadelesi öncesinde yabancı futbolcular kazan kaldırdı.

Siyah-beyazlılarda Noel haftası ve yılbaşını ülkelerinde geçirmek isteyen yabancı futbolcular, teknik direktör Şenol Güneş'ten özel izin istedi.

25 Aralık'ın Noel olması ve sonrasında da yılbaşının gelmesi sebebiyle bu haftayı ülkelerinde geçirmek isteyen, başta Anderson Talisca, Gary Medel ve Ricardo Quaresma olmak üzere birçok futbolcu, Sivasspor maçının ardından teknik direktör Şenol Güneş'ten izin isteyip Türkiye Kupası'ndaki Osmanlıspor maçında görev yapmak istemediklerini iletti.

Güneş, yardımcıları aracılığıyla kendisine bildirilen bu isteğe, Sivasspor karşısında alınan 2-1'lik mağlubiyetin yarattığı moral bozukluğu sebebiyle yanıt vermedi.

Saçma ve yalan yanlış haber.

Her noel öncesi böyle haberler çıkar.Saçmalık.Eğer oynamayan oyuncular da olursa veya kart gören oyuncular olursa da derler ki işte noel için erken gitmek istedi ,takımı sattı diye..Salak salak yazarlar böyle

2014 Aralık ayında Atiba kırmızı görmüştü hatta.Adama millet sövmüştü bilerek gördü diye.
    |
    |

• quote:

Orijinalden alıntı: .Davy Jones.

Bayramlarda oyunculara maç varsa izin verilmiyor yalnız.

Belli bir süre var yanız 2-3 gün aslında bu dandik kupa maçında pek öyle iyi oyuncuyada ihtiyaç yok zaten aslında elenmek daha iyi olur yoksa bir sonraki tur gene başımıza bela bir karşılaşma çıkarır tff tam cl öncesi
    |
    |
SEO
Canlı Tv izle
kolayoto.com
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,734
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.