Şimdi Ara

Benzinli Araba Almayın, Aldırmayın! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
5
Favori
35.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben söyleyebilirim 6.4 lt. Öyle 40-50 kmde değil 1300 km.
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Dizelin bi yere gittiği yok ve her arabada 30 bin lira oynamıyor, alırken fazla para versemde aldıktan sonra ekonomi yapmak için kendimi zorlamıyorum kafam rahat.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Hadi iyisin bu mesajla şimdi rekor beğeni alırsın

Edit : 2015 de sıfır almıştım daha az yakan araba görmedim hala, şu yeni dizel civic forumlarda gördüğüm kadarıyla bayağı az yakıyor yeni tercihim sanırım o olacak ileride

Alıntıları Göster
    Civic az yakmaz, hatta kendisi en çok yakan lpg li araçlarda başı çeker

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Civic az yakmaz, hatta kendisi en çok yakan lpg li araçlarda başı çeker

Alıntıları Göster

Bende uzun yolda 26 litre gaz ile 110 - 120 sabit hız ve agresif kullanım ile 330 km yol yapıyorum.

Yukarıdaki video gibi bir çok video var bakabilirsiniz. Yorumlara da bakın hatta astra kullanan birisiydi yukarıda ki arkadaş çok şaşkın

• Skandalek kullanıcısına yanıt
    Ben az yaktım sen çok yaktın gibi kısır bir tartışmaya girmek istemiyorum. Ama civic son kasa otomatik bile şehir içi verisi 9.5, çok yakıyor denilen astra 7.2 dir. Corolla otomatik şehir içi 8.1, astra j tork konvektörü ve 1.5 ton olmasına rağmen 9.1, focus 8.5. Kısaca civic gayet iyi yakar lpg taksan bile.

Veriler ortada, görüyorsunuz anlatmaya gerek yok :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 9 Nisan 2018; 16:22:52 >
  • ben onu paylaşırım da sen önce 68 km ortalama hız ile dizelinle ne yakıyorsun,
    100 km de benden ne kadar kardasın onu yaz da görelim.
    20 bin liranın yıllık getirisini hesaplamayı da unutma, tammam?
    elalem hiçbir veriye dayanmadan benzinli araç alınır mı yha diyor da benim mesajım mı garip geldi sana?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Ben az yaktım sen çok yaktın gibi kısır bir tartışmaya girmek istemiyorum. Ama civic son kasa otomatik bile şehir içi verisi 9.5, çok yakıyor denilen astra 7.2 dir. Corolla otomatik şehir içi 8.1, astra j tork konvektörü ve 1.5 ton olmasına rağmen 9.1, focus 8.5. Kısaca civic gayet iyi yakar lpg taksan bile.

Veriler ortada, görüyorsunuz anlatmaya gerek yok :))
    Şehiriçi 9.5 diyorsunuz, kabul, ben o değeri lpgye çevirip sizin için 10 lt yapıyorum. Lpg nin lt fiyatı şu an 2.75 civarında bunu da sizin için 3 tl yapıyorum. Çarpıyoruz ve sonuç 30 kuruş yapıyor. Şehiriçi 30 kuruş yakan bir araç. Öpüp başa koyulur.

• erka1907 kullanıcısına yanıt
    noxwagen grup olarak yeterince pay aldınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jimhendrix -- 9 Nisan 2018; 16:41:58 >
  • Konu başlığı bence şöyle olmalıydı:

"Abi Geçen Yıl Bir Benzinli Araba Aldım, Bu Sene Benzin Oldu 6 TL Sorumlusu Hangi ..... (kurum, kişi, vs.) ? "

Şeklinde olmalıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Şehiriçi 9.5 diyorsunuz, kabul, ben o değeri lpgye çevirip sizin için 10 lt yapıyorum. Lpg nin lt fiyatı şu an 2.75 civarında bunu da sizin için 3 tl yapıyorum. Çarpıyoruz ve sonuç 30 kuruş yapıyor. Şehiriçi 30 kuruş yakan bir araç. Öpüp başa koyulur.

Alıntıları Göster
    Hocam LPG olduğu için zaten bu aralar lpg fiyatının da uygun olmasından gayet güzel rakamlar çıkıyor. Her ne kadar lpg tasarrufunu çok az bulsamda şu anda yakıt fiyatından dolayı uygun oldu lpg.

Öte yandan ben az çok yakar demedim, lpg takılanlar arasında çok yakar dedim. Corolla olsa 26 kuruş yakar mesela. Yoksa tsi alsan benzinde 6.5, civic te lpg de 10 yaksan benzin 40, lpg 30 eder ve az yakmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 9 Nisan 2018; 16:31:23 >

• Mazot bedava olduysa hemen benzinli aracımı satışa çıkartayım.

Yahu arabayı alırken aradaki farkı bayii zaten alıyor. neyin telaşı bu !?

Dizel al diye tutturunlarda 100 bine gelmeden ilana koyuyorlar aman değeri çok düşmesin zor satarım bla

bla. aracın benzinli turbolu turbosuz yıllık km çok ise, gider tüp taktırırsın satma aşamasına

geldiğindede rahatça satarsın. he yok ben tüpe karşıyım diyorsan aracını satar bir alt segment dizel araç

alırsın.
  • jimhendrix kullanıcısına yanıt
    peki sen ne aldın?
  • Bizim müdürde aynı motor Astra J var . LPG'li... Siz de taktirin .
  • dizel ile benzinli arasında 50-60 bin lirayı bulan fahiş fiyat farkı varken, yılda 10 bin civarı yol yapan birisi için dizel almak ne kadar mantıklı ?

benzinli 1.6 motor 170 beygir araç ile 300 liraya depo doldurup 600-650 km aralığında yol yapıyorum. Km de 45-50 kuruş demek bu.
    dizelini alsam 850-900 aralığında gidecek ama ikisinin arasındaki fiyat farkı tamı tamına 66 bin lira (biz alırken öyleydi.)

66 bin lirayı dizel-benzin litre fiyat farkından çıkarmak için yılda 80-100 bin km yapmak lazım sanırım. Ayrıca dizelin bakımı daha sık ve daha masraflı bunu da göz önünde bulundurun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kragen

Ben söyleyebilirim 6.4 lt. Öyle 40-50 kmde değil 1300 km.
    Fotoğraf alalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: redbul_540

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Önemli olan tork değil beygirdir anlayın artık bunu
  • Misalden sual olmaz... " Bir deli kuyuya taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış. "
  • Arkadaş heralde benzinli araba alımını dusurursek Benzinde ucuzlar diye dusunmus :)
  • arkadaş ben de araba alma arefesindeyim

100.000 bütçe var

ya 1.4 150 hp astra k alacam ve aşağı yukarı 10-15 bin tl cebimde kalacak

yada

ya 1.6 civic benzin lpg

ya da 1.6 cdti alıcam ve 100.000 in hepsini vericem

minimum 6-7 sene kullanıcam arabayı ve gittiğim yol günlük 5-5 10km hafta sonları arada gezdiğimi saysan aylık 500-600 km anca yapar araba. fazlası yok eksiği var.

sabah işe gidiyorum 1.3 cdti astra motor soğukken 7.5-8 yakıyor,
    normalde karma kullanım 30 km hız ile ortalamam 5.5 lt ama sabahları dur kalk trafikte öyle değil.

dizel ile 7.5 yakacaksam zaten dizel almanın manası kalmıyor ki. kafam çok karışık yav.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.