Şimdi Ara

Benzinli Araba Almayın, Aldırmayın! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
481
Cevap
5
Favori
35.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
116 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı durumdayız Kardeşim derdini çok iyi anlıyorum ama emin ol dizel araç daha masraflı bana göre benim araçta 6 aylık 5 bin km de şuan iki ay daha idare edip lpg taktiracagim lpg ile 1.4 turbolarda henüz sorun görülmedi 1.6 atmosferiklerde o sorunlar görüldü... çok araştırdım en iyisi taktırmak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akaryakıtlı araç almayın diye başlık atsaydın ya
  • Hybrid alın keyifle kullanın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

Bu yazdıklarınız motoru lpg ye uyumlu olmayan motorlar için geçerlidir. YouTube dan attığınız video ile bizim ülkenin şartlarını kıyaslamanız gerçekten komik geldi bana. Hangi ülke bizim kadar pahalı akaryakıt satıyor? Onlar lpg yi bir zamanlar temiz yakıt alternatif yakıt olarak kullanmış ya da denemiş olabilir. Ama lpg tabiiki istenmeyen bişey. Bagajda tüp var bu normal bişey mi? Burada kimse lpg fanatiği değil. Fakat lpg şu an dizelden daha az yakıyor. En azından benim aracım için böyle. Stepne yerinde olan simit tüp yer sorununa en büyük çözüm. Kapalı otoparkta görevli hiç bir sorun çıkarmıyor çünkü lpg uyumlu ve artık çoğu kapalı otoparkta lpg li araç giremez yazısı yok!

Geçen yaz feribotla karşıyada geçtik. Şu ana kadar hiçbir sorun yaşamadım. Araç lpg ye geçene kadar kaybettiğim 1 saniyeye bile üzülüyorum. Ne performans kaybı var ne cebime zararı var. Sistem kendini amorti edeli 25bin km oldu ve resmen araç yakmıyor. Iyi günler

Alıntıları Göster
    Okuduklarınızı anlama konusunda sıkıntılarınız var anlaşılan. Yazdıklarımın hiçbir yerinde LPG uyumu kaynaklı sıkıntılara dair bir konudan bahsetmedim.

Tekrar okuyun,

Birinci olarak, LPG'nin bir dönüşüm sisrtemi olduğunu ve insanların bazısının arabasının orasının burasının oynanmasını, kablolarının sıyrılıp ek yapılıp bantlanmasını, aracına ek parçalar takılmasını, aracının delinerek arkadan öne kadar gaz borusu çekilmesi vs. gibi işlemleri kabullenmeyeceğini ve bundan dolayıda kararlarının sorgulanamayacağını belirttim. Nerde burda LPG uyumuyla alakalı bir yazı?

İkinci olarak bagaja takacağınız LPG tankı sonrası bagaj hacmi kaybeeceğiniz yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyledim. Var mı itirazın? Bagaj hacminden kaybetmiyormusun? Stepne yerine takılan simit tip LPG tankı taksan bile bu defa stepne bagajın ortasında kılıf içinde absürd şekilde duruyor dedim. Durmuyor mu? Haaa çok zekisindir, yada lastiğinin hiç patlamaycağını düşünecek kadar şansına güveniyorsundur gider stepneyi araçtan kaldırır evine, işyerine kısaca keyfin nereye yeterse oraya bırakırsın, sonrada yolda lastik patlayınca elinde teker araba kollarsın, lastik tamircisi ararsın; orasını seni bağlar. Burda LPG uyumu ile ilgili ne var?

Üçüncüsü "Geçen yaz feribotla karşıya geçtik. Şu ana kadar sorun yaşamadım" demişsiniz. Ben ise Bursa ve Bandırmaya giden KAPALI İDO feribota binemez demiştim. Sen karşıya geçtim demişsin, Sirkeci - Harem arası çalışan feribotlar zaten açık tip söylesene yazdıklarımın neresinden okudun bunu ve karşı fikir yazdın?

Kapalı otopark mevzusuna gelince, LPG'Li aracın kapalı otopark girişine özellikle İstanbul'da birçok kapalı garajda izin verilmiyor. Bazıları izin veriyor, yada senin girdiğin otoparklar sorun çıkarmıyor diye bu sıkıntı ortadan kalkmış sayılamaz. Genelleme yapamazsın Haa ne zaman ki LPG'li araçların tüm kapalı otoparklara girişi serbest bırakılır o zaman sorun ortadan kalkmış dmektir. Senin girebildiğin kapalı otopark varsa bu sıkıntıyı ortadan kaldırmya yetmiyor.

Youtube'dan attığım videoda senin dediğin gibi bizim ülkenin şartlarıyla başka yerleri kıyasladığım YOK. 1981 yılı Frankfurt Uluslararası Otomobil fuarından olna bu görüntüleri o zaman bile üreticilerin kendileri tarafından üretip sattığı LPG'li araçlar olduğunu belirtmek için koydum. Demek istediğim o 1981 yılıda bile LPG'nin var olduğu ve üerticiler tarafından opsiyon olarak sunulduğuydu. Yine yazmadığım bir konuyu kendi kafandan uydurup cevap yazmışsın.

LPG konusunda aşırı fanatik düşünce yapısına o kadar varmışsınız ki maalesef karşıdaki ne yazarsa yazsın okuduğunuzu değil beynininzde kaydettikleriniz çağrışıyor.

Bu forumun öğrenmeye kapalı, okuduğunu bile anlayamayacak kadar körükörüne kendi bildiğini savunmacı tiplerinden gına geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbulur -- 10 Nisan 2018; 14:26:35 >

• Bende 1.6 dizel araç var. Şehir dışı ortalama 28 kuruş yakıyor ve benzinden daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Hocam sizde eskiden honda vardı sanki seatamı geçtiniz

Alıntıları Göster
    Honda dan sonra kia ceed aldım. 1 sene kadar kullanıp leon 1.2 tsı dsg ye geçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Babangida Babayaro

seat ibiza mı hocam?

Alıntıları Göster
    Leon hocam
  • Panthér kullanıcısına yanıt
    Şu noktayi vurgulayalim bence

Japon araçları fabrika verilerinden çok sapmıyor. Yani rs'in 10 litre yaktığı trafikte dizeller 5 yakmayacaktır haliyle .

8.3 şehir içi trafiği için. Karma tüketim 6 larda .Benim sartlarim buna daha yakın . Istanbulda yaşasam bu arabayı alır miydim ?tabiki hayır .Dediginiz gibi benzinde şartlar tüketimi çok etkiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: road warrior

Ne arızası kardesim o zaman bisikletle gezelim..neden ariza cikarsin..bir onceki arabam dizel accent eraydı 300bini geçmişti tık yoktu adam gibi kullanirsan hicbir sey olmaz..o kadar insan enayi zaten..benzinli 5.20 308bin dizeli 428bin..dizel alan enayi mi simdi..gecin bos laflari
    Bence 520 gibi lüks segmentin dizeli alan kesinlikle enayidir

Dünya kadar parası olan adam benzini çok yakıyor dizel alayım diyorsa hiç zenginlik taslamasin

• quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Honda dan sonra kia ceed aldım. 1 sene kadar kullanıp leon 1.2 tsı dsg ye geçtim

Alıntıları Göster
    Sizde hep otomatik alıyorsunuz sanırım. Bendede i20var 2014 otomatik. Uzun yolda konforsuz kalıyor. Bunu satıp 65bine kadar otomatik bi araç alacam, tecrübelerinize dayanarak öneriniz varmı ;)

• mbulur M kullanıcısına yanıt
    İzmirdeyim lpg'den dolayı giremediğim avm olmadı genellikle almayan yerler uygun havalandırma sistemi olmayan avmlerdir.Çoğu yeni araçta mini stepne var bazılarında ise sadece tamir kiti var stepnenin fazla bir alan kaplıyacağını düşünmüyorum şahsen.

Lpg'nin anavatanı italyadır italya da yaygın olarak kullanılmaktadır bir çok kit firması da italyandır diğer avrupa ülkelerinde ise daha çok doğalgaz tercih edilmektedir hatta bazı ülkelerde evden depo dolumuna izin verilmektedir.Avrupa da gazın tercih edilmesinin sebebi çevreciliktir gazın araçlarda kullanımı 2.dünya savaşı yıllarına kadar uzanır.

http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/nazi_germany/gas-powered-fahrschulwanne-tanks.php

https://www.volkswagen.de/de/models/golf-tgi.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Allizzwell27

Şu noktayi vurgulayalim bence

Japon araçları fabrika verilerinden çok sapmıyor. Yani rs'in 10 litre yaktığı trafikte dizeller 5 yakmayacaktır haliyle .

8.3 şehir içi trafiği için. Karma tüketim 6 larda .Benim sartlarim buna daha yakın . Istanbulda yaşasam bu arabayı alır miydim ?tabiki hayır .Dediginiz gibi benzinde şartlar tüketimi çok etkiliyor
    Zaten çoğunlukla sıkıntı; kişinin durumu, şartları, beklenti ve ihtiyaçları iyi hesap edemeyip yanlış araba almasından kaynaklanıyor.

Fazla duygusal davranmak yanluş karara yol açabilir, daha sakin ve daha iyi hesaplar yapıp ona göre alıma yön vermek lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle yada böyle, LPG sistemi olduğu için girilemeyen, kapısından çevrilen avm yada otel otoparkları var mı? Var.
    Aracımda takılı olan bir yakıt sisteminden dolayı kapıdan çevrilmek, sonrada orada burada park yeri aramak bana göre değil. Öyle bir durum başkasını sıkıntıya sokmaz geri vitese takar gider açıkta park yeri arar yada başka yere gider o da onu bağlar.
  • Yine bir OG klasiği konu sahibi bombayı bırakıp kaçmış...
    Girilemeyen yerler aracın suçu değil maliyetten kaçan avm yönetimlerinin iş güzarlığıdır.
  • Orası farketmez. Sonuç olarak LPG sistemi takılı olması nedeniyle sizin kapalı otoparka kabul edilmeyip, kapıdan çevrildiğiniz gerçeği değişmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyberBot

Sizde hep otomatik alıyorsunuz sanırım. Bendede i20var 2014 otomatik. Uzun yolda konforsuz kalıyor. Bunu satıp 65bine kadar otomatik bi araç alacam, tecrübelerinize dayanarak öneriniz varmı ;)

Alıntıları Göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-orjinal-hata-boya-tramer-kaydi-yok-546270681/detay

Almasınlar açık otoparka koymak çok zor olmasa gerek dünyanın sonu değil avm otoparkına girememek kendileri kaybeder trafikte binlerce lpgli araç var.
  • Avm'nin yada otelin kendini hangi müşteri segmentine odakladığıyla ilgi bir konudur. Örneğin İstanbul'da Zorlu'ya gittiğinizde kapalı otoparkına kabul etmezler. Aracınızı koyacağınız ücretsiz açık otoparkları yok. Açık otopark bölümü valelere bırakılmıştır. Aynı uygulama başka avmlerdede vardır.

Bu konudaki bir şikayet örneği:

https://www.sikayetvar.com/zorlu-center-istanbul-lpgli-araclari-valeye-teslim-etme-mecburiyeti

Artı olarak İstanbul Çağlayan yada KArtal adliyelerinin kapalı otoparkınada LPG'li araç kabul edilmiyor. Avukatların araçları bile kontrolden geçiriliyor ve geri çevriliyor.

• Sorun tuketmemekte.benzin aaraba almayin kardesim tepkiyi ogrenin

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.