Şimdi Ara

benzinde gaz yemiyor, gazda süper gidiyor... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
2
Favori
129.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2001 1.4 Fiat Siena Aracım Benzinde Gitmiyor. Performansı Cok Düştü Fites Degişiklerinde 3 5 Saniye Yıgılma Oluyor Gaz 3 5 sn sonra geliyor.
    Ama Arabanın Performansı Cok Düştü Gitmiyor! Ustalar Enjoktorden dediler 2 Tane Yan Sanayi 2 orjinal Enjoktor Taktık Hiç Faydası Olmadı! Neden Olabilir.
    Benzin De Araba Gitmiyor Neden Olabilir ? AciL Pm Pls ! Yorum !

Tesekkürler !

NOT:
    Gazda da var Ama Benzin Kadar Degil Pek belli olmuyor.
  • yakıtından tutta silindir içine girene kadar geçen yol kontrol edilmeli.
  • benzin pompası filtresi ve enjektörleri kontrol ettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cor38

2001 1.4 Fiat Siena Aracım Benzinde Gitmiyor. Performansı Cok Düştü Fites Degişiklerinde 3 5 Saniye Yıgılma Oluyor Gaz 3 5 sn sonra geliyor.
    Ama Arabanın Performansı Cok Düştü Gitmiyor! Ustalar Enjoktorden dediler 2 Tane Yan Sanayi 2 orjinal Enjoktor Taktık Hiç Faydası Olmadı! Neden Olabilir.
    Benzin De Araba Gitmiyor Neden Olabilir ? AciL Pm Pls ! Yorum !

Tesekkürler !

NOT:
    Gazda da var Ama Benzin Kadar Degil Pek belli olmuyor.

Debimetre yada potansimetre

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende yaklaşık bir senedir bu dertten muzdaribim. arabam vectra a kasa gls 95 model. sabah çalıştırıyorum tek marşta alıyor ama gaza geçesiye kadar bekliyorum gaza geçince hareket ediyorum çünkü benzinde araba bağuluyor. gaza basıyorum sanki basmıyor gibiyim .benzinle gitmeye kalksam gaza basıyorum gitmiyor sonra aniden hızlanıyor. ama gaza geçince araba sanki nefes almış gibi oluyor.rahatlama oluyor. hani insanın nefesini uzun müddet tutup sonra bırakır ve tekrar oksijen alır ve çok rahatlar. aynen öyle oluyor benim araba.benzinden gaza geçince bastın mı uçuyor..önceden sanayiye gittim benzin pompası dediler hemen değşiitirip attılar. yenisini taktılar ama yine düzelmedi.yukarıdaki arkadaşın dediği gibi acaba benzin deposunun içindeki hortum çatladı pompayı değiştirdikleri için. ayrıca bu benzin pompası hortumuyla değişmiyor mu..
    bir kere benzin alacaktım pompacı depo kapağını açtı ve kapak basınçla geri tepti pompacı söyledi ben görmedim. bu kötü bir şey mi yoksa depoda basınç olur mu....

• Kardeşim senle sorunumuz aynı benim araç daewoo ama general motor her ikiside tam anlattığın gibi sorunu çözersen bana da söyle lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canfezzz

Kardeşim senle sorunumuz aynı benim araç daewoo ama general motor her ikiside tam anlattığın gibi sorunu çözersen bana da söyle lütfen

benzin filtreni değiştir, arabanın benzini fulle ve bir süre benzinde kullan düzelir benzin pompası tamamen ölmediyse
  • Benzin filtresini değiştirip dediğini deneyeceğim... Lakin araç bu durumu soğuk havalarda yapıyor... Isınınca hiçbir problem yok...

• quote:

Orijinalden alıntı: zupermen1971

arkadaşlar size aydınlatma adına yazıyorum sorunu çözdüm en sonunda ama bir sene uğraştık valla tam satılığa çıkarttım aracı olayı buldum. Sorun bujilerin numarasındaymış. yani bujilerde iki tür soğutma varmış ben bujileri yeni taktırdığım için sorunun buradan kaynaklandığını kimse tahmin edemedi 1 yılda yaklaşık 50 yakın usta gezdim. En son bujilerin değişimi gelince olay anlaşıldı. Bujilerde BOSCH marka 9 olması gereken sayı 6 imiş buda bir süre gittikten sonra bujilerin ıslanmasına tam çakma yapamadıkları için meydana geliyormuş. iki aydır kullanıyorum. zıplama hikayesi bitti. ama 1 ay aracı tereddütlü kullandım öylesine alışmışım ki at gibi oynaşmasına hep yapacak gibi geliyordu. Araç ne hata veriyordu derseniz. hatırlamak amacıyla, araç 3-4 gün kullanma 10 km gidebiliyorsun sonra devir saatinde sapıtmalar, araç gaz pedalına basınca gaz (araç benzinlidir lpg yoktur.) yememeler boğuluyor gibi hareketler. giderken yığılma ve boğulma hareketleri aracı gün içinde kullanmalarda 10 km dahi gidemiyordum hemen başlıyordu numara yapmaya. Çooooooook parça değişimi yaptım olmadı, olmadı, olmadı aklınıza ne gelirse motora bağlı değiştirdim. Hall kablosuna varıncaya kadar. Birde bir tecrübemi paylaşayım uğraşırken bulduğum, arkadaşlar bendeki tek nokta enjeksiyonlu ve potansiyelmetre, otomatik jikle motoru var şimdi. Bu otomatik jiklenin yaylı gaz telinin kulağına bastığı yer, oradaki yay tertibatı (ısıya duyarlıdır.) ve otomatik jiklenin ucu yaylı olan başparmağınızın yarısı kadar olan uç parçası benim araçta kaputu kaldırınca enjeksiyon kısmının sağ alt tarafında bu bahsi geçen oynar mekanizma, işte oraya ben 3,5 tl ye alıyorum pas giderici ve yağlayıcılar var sprey, manifoltun üstüne bir bez örtün aşağıya damlamasın diye orayı bu spreydeki malzemeyle 2 ayda bir güzelce resmen yıkayın, işte bunu yapınca devir saatinde dalgalanmalar geçiyor. ve ne oluyorsa bu mekanizma kirleniyor ve çok hassas tamirciye gitsen yok sökülecek temizlenecek bu bozulmuş değişmesi lazım (potansiyelmetre, gaz kelebeği, gibi parçalar bozuk diyorlar) fakat bu sprey markası önemli değil yeterki pislik akıtıcı ve yağlama özelliği olsun. İnanın derdinizi giderecek. bu tip hadiselerde birde şu parçayı kimse bilmiyor kontrolünü şiddetle öneririm. aracın manifoldun oradan fren sistemine vede ateşleme beynine bir boru gidiyor. ateşleme beynine giren yerde bir çekvalf oluyor. otomatik ateşlemeli araçlarda arkadaşlar bu çek valf beynin ateşleme avans ayar parçası görevinde bu yazdığım üç şey aracın tamircilerce bulunamayan hataları arasında umarım faydası olur saygılarımla arızasız günler....
    selamlar. bende 2000 Uno 1.4ie 70s var. benim araç triger dişlisini sıyırmış tabi bilmediğimizden, çalıştırmak için vurdurduk aracı ve sonrasında 850 tl masrafla; motor üst kapağı, subaplar, triger seti, bujiler, yağ pompası, hava filtresi vs yenilendi ama sorun şu ki araba bu tamirattan sonra benzinde boğuyor gazda uçuyor. kontağı açıyorum benzin geliyor beyine, benzin motorunda sıkıntı yok gibi. sanayide usta benzin fazla, enjeksiyonu az gibi dedi ve enjeksiyon yayını kısalttı çözüm olmadı. enjeksiyon beynini değişmekten bahsetti. sizce sorun ne olabilir. teşekkürler.

sorunu hallettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatih324165 -- 28 Aralık 2015; 19:59:00 >

• bu konu ile ilgili çözüm ulaşıldı mi acaba neden yapıyormuş benzinle alakalı sorun birebir aynı bende yapıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih324165

selamlar. bende 2000 Uno 1.4ie 70s var. benim araç triger dişlisini sıyırmış tabi bilmediğimizden, çalıştırmak için vurdurduk aracı ve sonrasında 850 tl masrafla; motor üst kapağı, subaplar, triger seti, bujiler, yağ pompası, hava filtresi vs yenilendi ama sorun şu ki araba bu tamirattan sonra benzinde boğuyor gazda uçuyor. kontağı açıyorum benzin geliyor beyine, benzin motorunda sıkıntı yok gibi. sanayide usta benzin fazla, enjeksiyonu az gibi dedi ve enjeksiyon yayını kısalttı çözüm olmadı. enjeksiyon beynini değişmekten bahsetti. sizce sorun ne olabilir. teşekkürler.

sorunu hallettim.

Kardeşim sorunu anlatırken destan yazmışsın çözümü de iki kelimeyle ifade etmişsin. Nasıl çözüldüğünü de bi anlatsan da biz de faydalansak.

• Benzindeyken gaz tamamen kesilmediginde zengin karisim motorun bogulmasina hatta patlatma yapmasina ve cekisten dusmesine neden olabilir.Gazin sigortasini cikarip tamamen iptal edin ve 1 gun benzinde kullanin, eger sorun ortadan kalkiyorsa lpg ustaniza durumu anlatin, gerekeni yapacak regulatorunuzu degistirecektir. Konu eski ama benzer sorunu yasayanlar icin bilgi olsun.

• Enjeksiyon karı tıkanmış temizlet.. ve gaz da veya benzinde egzoz da duman çıkıyorsa enjeksiyon lardandir

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.