Şimdi Ara

Benzin filitresi ve buji nezaman değişir

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
21.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arakadaşlar aracım yaris 13. sol düz ortalama 7 litre yakıyor karışık bu bana çok fazla geliyor ,arabanın hava ,yağ ve polen filitrelerini değiştirdim araba 12.000 km 2005 model yani 3 yıllık bir araba sizce benzin filitresi ve bujiler değişse yada başka tavsiye edeceğiniz nevarsa değiştirsek yakıt tüketimini düşürebilirmiyim.Tşk.

• Bujiler her 10.000 Km'de değişiyor bildiğim kadarıyla,
    Zamanı gelmiş ve de yenilenmeyen her parça yakıt tüketimini artırır.
  • benzin filtresi 80.000 de değişiyor buji 40.000 de
  • ya aslında bilmek istediğim benim arabanın bujisi ve benzin filitresi 3 yıldır hiç değişmemiş. Sizce değiştirsem yakıt tüketimini etkilermi.
    tşk.
  • ortalama tüketim eğer şehir içi-şehir dışı karışık ise normal zaten..herhangi bir müdahale yapmanıza gerek yok..
  • Toyota servise sordum filitre 3 yılda şişer dedi , ozaman bizim filitre şişti , yeni filitre ile şişmiş filitre yakıtı nekadar fark ettirebilirki ?
  • toyota araçların standart bakım prosedüründe benzin filtresi 20.000 km de bir veya 2 yılda bir değiştirilir..ama Türkiyedeki benzin kalitesi nedeniyle servisler gözle kontrol sonucu bir problem görürlerse değiştirebilirler..filtre şişmesi diye bir tabir yok..ama 3 yıl uzun bir süre..tıkalı filtre hem tüketimi arttırır hem de çekişi düşürür..filtreyi değiştirmeniz gerekebilir..ama 7 lt lik tüketimin çok aşağıya düşeceğini sanmayın..
  • ortlama tüketim 7 lt yarise göre fazla bende 1998 1.6 corolla var bende ortalama kullanımda 7 lt yakıyorum..aslında km si düşük diye bakım yaptırmamanızı engellemsin..sonuçta araç 3 yıldır hayyatta..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.