Şimdi Ara

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
11
Favori
20.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BENQ W1700 4K/3D İlan No: 756601619https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-ev-elektronigi-ev-sinema-sistemleri-benq-w1700-4k-756601619/detay

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pilgrimage P kullanıcısına yanıt
    Ben devamlı Ps4 pro ile kullanıyorum. Bi ara ben de inputlag sürelerini çok araştırmıştım. Tam hatırlamıyorum ama 35 MS falan gecikme süresi var diye biliyorum. Oyunlarda da rahatsız eden hiç bir şey olmadı. Gayet başarılı.

• quote:

Orijinalden alıntı: caglaracaglar

Ben devamlı Ps4 pro ile kullanıyorum. Bi ara ben de inputlag sürelerini çok araştırmıştım. Tam hatırlamıyorum ama 35 MS falan gecikme süresi var diye biliyorum. Oyunlarda da rahatsız eden hiç bir şey olmadı. Gayet başarılı.
    normal modda ses yapıyormu cihaz?
  • Apexmaster kullanıcısına yanıt
    Çok sessiz değil, ama rahatsız eden bir durumu da yok. Önceki kullandığım optoma hd28 dse ye göre çok sessiz diyebilirim. :)

• caglaracaglar kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=ATyGRG-GlCY&feature=youtu.be
    Burdaki ses var mı yani?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3000 saat bu cihazı kullanmış biri olarak söylüyorum, böyle bir ses kesinlikle yok, videodaki cihazda başka bir sorun var, sabat filmi izlemedikçe fan sesini rahatsız edici bulmak için aşırı hassas olmak gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kamil_canbas83

3000 saat bu cihazı kullanmış biri olarak söylüyorum, böyle bir ses kesinlikle yok, videodaki cihazda başka bir sorun var, sabat filmi izlemedikçe fan sesini rahatsız edici bulmak için aşırı hassas olmak gerekir.
    Fan sesi değil de bi dınlama sesi var normal modda. İki cihaz değiştirdim ikisinde de aynı slince mode da hiç ses yok zaten anlamadım durumu

Zaten yabancı forumlardada var bu konu. Buzz diye geçer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 18 Kasım 2019; 22:7:2 >
  • arkadaşlar 150 saatte olan w1700 ümü satıyorum garantisi var.

• Benq w 1700 yeni bir projeksiyon cihazı kullanmaktayım.
    Sıradan bir hdmı kabloyla kullanıyorum. Mi box ile. Netfix 4k içeriklerini hd olarak yansıtmakta. Acaba bu tamamen hdmı kabloyla ilgili olabilir mi? Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim .
    Şimdiden teşekkürler

• Dostum Hdmi 2.0 kablo alınca çözülüyor, netflixde 4k test yazınca ulaştığınız çözünürlük de görülüyor.

• artar.g A kullanıcısına yanıt
    Kablosuz görüntü aktarımı var mı?

• tibiter T kullanıcısına yanıt
    Yeni lambanın fiyatı nedir?

• kamil_canbas83 K kullanıcısına yanıt
    Cevap i çin teşekkürler.hdmı2.1 kablo aldım. onu kullanmaktayım , bazen netflix in 4k içerikleri ultra hd, bazen de hd ibaresi görünmekte. Cihazın çözünürlük 2160 4k bilgisi görünmekte. eksik ne olabilir?

• Sanki benq w 1700, hdmi 2.1 kablo ve netflix te istediğim görüntü kalitesini alamadım.Acaba film için , görüntü ve keskinik ayarları için ayar ne şekilde olmalı. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

• Mi box görüntü ayarlarından 4k 60hz seçmek gerekiyor, aramaya 4k test yazarsanız hangi çözünürlüğe çıktığınızı gösteren bir test videosu çıkıyor sağ üst köşede internet hızınıza göre çözünürlükleri gösteriyor

• Eyvallah

• Arkadaşlar

2 yıldır W1700 kullanıyordum, cihazımı yeni gelen W2700 ile değiştirdim, boyutdijital sağolsun bu konuda çok yardımcı oldu, mükemmel bir cihaz sahibi olmuş oldum, W1700’e göre fark inanılmaz tek tek anlatacağım.

Öncelikle tavan aparatının yerini değiştirmeden W1700 yerine W2700 koymak çok zor oldu çünkü bu cihaz resmen yakın atım cihazı gibi ama perdeye oturmayı başardık.

Mi Box S 4K medya oynatıcımı yukarı koydum, kumandada herhangi bir çekmeme durumu olmuyor.

Tasarım W1700’e göre çok daha şık hem ön panel rengi hem duruşu çok daha şık duruyor.

Hoparlör inanılmaz fark etti, W1700’ün hoparlörüne göre ses gücü inanılmaz artmış ve daha kaliteli bir ses çıkıyor bası daha yüksek diyebilirim.

W1700’e Motion Enhancer diye bir özellik var, video kare geçişlerini iyileştiriyor, low mod çok fark etmiyor ama normal modda yap gibi akıyor görüntüler diyebilirim.

Kontrast; cihazın kontrastı inanılmaz iyileşti, w1700’e göre en inanılmaz fark budur, bir sis perdesi vardı artık yok, siyah seviyesi ve renkler inanılmaz iyi, bu kadar fark olacağını gerçekten bilmiyordum.

Yazılım; W1700’ün en sinir bozucu yanlarından biri menüde ayarlarda gezerken takılarak geçiş olması ve HDR video geçişlerinde beklenmesiydi, W2700de yazılım olağanüstü hızlı, artık 5-10 saniye beklemek yok

Renkler; ışıklar kapalıyken renklere bayıldık nasıl böyle bir değişim oldu içine koydular bilmiyorum, HDR Pro ile ilgili değil çünkü HDR olmayan içeriklerde de olağanüstü iyi renkler var, gözünüzün fark etmemesi imkansız

Işık gücü (parlaklık); eşimle anlam veremediğimiz konulardan biri de şu; W2700 2000 lümen, W1700 ise 2200 lümen ancak W2700 bariz şekilde daha fazla ışık gücü veriyor. Parlaklık Hem Vivid hem cinema modunda daha iyi diyebilirim.

Cinema modu; renkler hafif soluyor gibiydi ancak w2700’de w1700’ün bu eksisini de gidermişler rahatlıkla cinema ve ekonomik lamba moduna alabilirsiniz.

Fan sesi; w1700’ün fan sesinde bir dijital ses gibi bir şey vardı gerçi film izlerken biz hiç duymuyorduk ama sessiz sahnelerde duyuluyordu, w2700’de fan sesi düşmüş ve dijital ses kalmamış sadece fanın ittiği hava sesi duyuluyor sanki dediğim gibi bizi rahatsız etmiyordu şimdi de etmiyor

Cinema modunun yanında bir d.cinema modu var bu daha da ışık gücünün düştüğü bir mod biz tercih etmiyoruz

HDR; W1700’de HDR SDR seçebiliyorken bu cihazda seçemiyoruz film HDR ise otomatik olarak HDR oluyor, HDR Pro daha iyi mi bilmiyoruz ama başta da dediğim gibi cihazın renkleri ve kontrastı çok iyi

USB’den film oynatılabiliyor, bu çok güzel hdmi 1 hdmi 2 yada USB girişi seçip filmleri rahatlıkla açabiliyor. USB’den 4K film açılıyor ama pek çok filmin sesi desteklemedi sanırım bu ses olayını çözmeleri lazım.

Cihazı kullandıkça daha çok yorum yaparım, öteki cihaz 4bin saate gelmişti, bu cihazın da 15bin saat lamba ömrü var inşallah 6-7 sene idare eder.

• kamil_canbas83 K kullanıcısına yanıt
    hayirli olsun hocam bende w2700 adım yeni çok memnun kaldim. ilk projeksiyonum uzun araştırmalar sonunda tercih ettim ilk izlenimlerim harika 108" perdeye yansıttım hafta içi tavan askı aparati gelecek onu bekliyorum. bende senin gibi mi box s 4k ile kullaniyorum. w1700 yeterli olurmu diye düşünüyordum senin karşılaştırmalı yorumundan sonra iyiki w2700 almışim dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: kamil_canbas83

Arkadaşlar

2 yıldır W1700 kullanıyordum, cihazımı yeni gelen W2700 ile değiştirdim, boyutdijital sağolsun bu konuda çok yardımcı oldu, mükemmel bir cihaz sahibi olmuş oldum, W1700’e göre fark inanılmaz tek tek anlatacağım.

Öncelikle tavan aparatının yerini değiştirmeden W1700 yerine W2700 koymak çok zor oldu çünkü bu cihaz resmen yakın atım cihazı gibi ama perdeye oturmayı başardık.

Mi Box S 4K medya oynatıcımı yukarı koydum, kumandada herhangi bir çekmeme durumu olmuyor.

Tasarım W1700’e göre çok daha şık hem ön panel rengi hem duruşu çok daha şık duruyor.

Hoparlör inanılmaz fark etti, W1700’ün hoparlörüne göre ses gücü inanılmaz artmış ve daha kaliteli bir ses çıkıyor bası daha yüksek diyebilirim.

W1700’e Motion Enhancer diye bir özellik var, video kare geçişlerini iyileştiriyor, low mod çok fark etmiyor ama normal modda yap gibi akıyor görüntüler diyebilirim.

Kontrast; cihazın kontrastı inanılmaz iyileşti, w1700’e göre en inanılmaz fark budur, bir sis perdesi vardı artık yok, siyah seviyesi ve renkler inanılmaz iyi, bu kadar fark olacağını gerçekten bilmiyordum.

Yazılım; W1700’ün en sinir bozucu yanlarından biri menüde ayarlarda gezerken takılarak geçiş olması ve HDR video geçişlerinde beklenmesiydi, W2700de yazılım olağanüstü hızlı, artık 5-10 saniye beklemek yok

Renkler; ışıklar kapalıyken renklere bayıldık nasıl böyle bir değişim oldu içine koydular bilmiyorum, HDR Pro ile ilgili değil çünkü HDR olmayan içeriklerde de olağanüstü iyi renkler var, gözünüzün fark etmemesi imkansız

Işık gücü (parlaklık); eşimle anlam veremediğimiz konulardan biri de şu; W2700 2000 lümen, W1700 ise 2200 lümen ancak W2700 bariz şekilde daha fazla ışık gücü veriyor. Parlaklık Hem Vivid hem cinema modunda daha iyi diyebilirim.

Cinema modu; renkler hafif soluyor gibiydi ancak w2700’de w1700’ün bu eksisini de gidermişler rahatlıkla cinema ve ekonomik lamba moduna alabilirsiniz.

Fan sesi; w1700’ün fan sesinde bir dijital ses gibi bir şey vardı gerçi film izlerken biz hiç duymuyorduk ama sessiz sahnelerde duyuluyordu, w2700’de fan sesi düşmüş ve dijital ses kalmamış sadece fanın ittiği hava sesi duyuluyor sanki dediğim gibi bizi rahatsız etmiyordu şimdi de etmiyor

Cinema modunun yanında bir d.cinema modu var bu daha da ışık gücünün düştüğü bir mod biz tercih etmiyoruz

HDR; W1700’de HDR SDR seçebiliyorken bu cihazda seçemiyoruz film HDR ise otomatik olarak HDR oluyor, HDR Pro daha iyi mi bilmiyoruz ama başta da dediğim gibi cihazın renkleri ve kontrastı çok iyi

USB’den film oynatılabiliyor, bu çok güzel hdmi 1 hdmi 2 yada USB girişi seçip filmleri rahatlıkla açabiliyor. USB’den 4K film açılıyor ama pek çok filmin sesi desteklemedi sanırım bu ses olayını çözmeleri lazım.

Cihazı kullandıkça daha çok yorum yaparım, öteki cihaz 4bin saate gelmişti, bu cihazın da 15bin saat lamba ömrü var inşallah 6-7 sene idare eder.
    Yeni cihazınız hayırlı olsun arkadaşım, iyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: byvolcan

hayirli olsun hocam bende w2700 adım yeni çok memnun kaldim. ilk projeksiyonum uzun araştırmalar sonunda tercih ettim ilk izlenimlerim harika 108" perdeye yansıttım hafta içi tavan askı aparati gelecek onu bekliyorum. bende senin gibi mi box s 4k ile kullaniyorum. w1700 yeterli olurmu diye düşünüyordum senin karşılaştırmalı yorumundan sonra iyiki w2700 almışim dedim
    Size de hayırlı olsun, sizin de detay yorumlarınızı fotoları bekliyoruz

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.