Şimdi Ara

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
11
Favori
20.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eyoruk

Arkadaşlar artık ciddi ciddi projeksiyon almayı düşünüyorum.

Fakat hem TV hem projeksiyon kullananlar bağlantıları nasıl yapıyor ? Aslında TV kaldırım sadace sabit perdeli projeksiyon kurmak istiyorum ama en ufak şey için lamba ömrünü düşürmek istemiyorum.Pek fazla tv izlemem ama yine de açık kalıyor bir şekilde.

Artık hepimizin evinde en az 4-5 HDMI Usb giriş gerektiren alet olduğuna göre hem tv hem projeksiyon kullananlar sürekli tak çıkar yapmıyordur yani ? Nasıl bir çözüm buluyorsunuz?
    Projektor ses sistemsiz tat vermez, en pratik çözüm 6-7 girişli ve 2 hdmi çıkışlı AVR li sistem kurmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar artık ciddi ciddi projeksiyon almayı düşünüyorum.

Fakat hem TV hem projeksiyon kullananlar bağlantıları nasıl yapıyor ? Aslında TV kaldırım sadace sabit perdeli projeksiyon kurmak istiyorum ama en ufak şey için lamba ömrünü düşürmek istemiyorum.Pek fazla tv izlemem ama yine de açık kalıyor bir şekilde.

Artık hepimizin evinde en az 4-5 HDMI Usb giriş gerektiren alet olduğuna göre hem tv hem projeksiyon kullananlar sürekli tak çıkar yapmıyordur yani ? Nasıl bir çözüm buluyorsunuz?
    Kaynak olarak uydu alıcı, medya player, apple tv gibi şeyleri AVR amfinize bağlantı yapabilirsiniz.
    AVR amfinizin çıkışını hdmi çoklayıcı ile hem tv ye hemde projeksiyona aktarabilirsiniz. Bu şekilde aynı anda hem projeksiyondan hemde tv den görüntü alabilirsiniz.

Evde sinema keyfi için projeksiyon ve avr amfi şart diyebilirim. Epartmanda oturuyor olsanız dahi sesi çok açmadan surround veya atmos ses alabilirsiniz.

• AVR değil soundbar bakıyordum.AVR'nin hakkını veremem diye düşünüyorum.Bir ara onun içinde çok bakmıştım
  • quote:

AVR değil soundbar bakıyordum.AVR'nin hakkını veremem diye düşünüyorum.Bir ara onun içinde çok bakmıştım
    Soundbarlarda hdmi giris cıkış sayisi kısıtlı, 4-5 girişli 2 hdmi cıkışlı soundbar olduğunu sanmıyorum varsada epey pahalıdır.

• quote:

AVR değil soundbar bakıyordum.AVR'nin hakkını veremem diye düşünüyorum.Bir ara onun içinde çok bakmıştım
    Çift ekrana görüntü aktarmak için Soundbar çıkışınızı HDMI çoklayıcı ile hem tv ye hem de projeksiyona aktarabilirsiniz.

Soundbar tercihi, televizyonun veya projeksiyonun kendi sesini kullanmak yerine daha kaliteli ve derin ses almak istediğinizde mantıklı olur. Etiketlerinde surround veya atmos olması sizi bu beklentiye sokmasın. İyi bir soundbardan en fazla 3.1 ses alırsınız. Özel açılı ve istenilen mesafede duvarlara sahipseniz duvarlardan yansıtılacak ses ile atmos veya surround etkisi yaratılmaya çalışılır. Bu etki bir laboratuvarda alınabilir belki ama standart oturma odasında çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

Çift ekrana görüntü aktarmak için Soundbar çıkışınızı HDMI çoklayıcı ile hem tv ye hem de projeksiyona aktarabilirsiniz.

Soundbar tercihi, televizyonun veya projeksiyonun kendi sesini kullanmak yerine daha kaliteli ve derin ses almak istediğinizde mantıklı olur. Etiketlerinde surround veya atmos olması sizi bu beklentiye sokmasın. İyi bir soundbardan en fazla 3.1 ses alırsınız. Özel açılı ve istenilen mesafede duvarlara sahipseniz duvarlardan yansıtılacak ses ile atmos veya surround etkisi yaratılmaya çalışılır. Bu etki bir laboratuvarda alınabilir belki ama standart oturma odasında çok zor.

Alıntıları Göster
    Anladım,teşekkürler.

Fazla özelliklerde gözüm yok.Net ses olsun filmlerde diyalogları temiz duyalım yeter.Zaten akşam izliyoruz pek açamıyoruz.Yeni AVR sistem ve hoparlörlere pek bakmadım ama bir de kablosuz ve az sayıda hoparlör olsun dediğim için soundbar tercihim olacak gibi, kablolar görmek istemiyorum artık. Yine de alma aşamasında bir araştırma yaparım.

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    lg sk10y dolby atmos soundbar'ı incelemenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alpino kullanıcısına yanıt
    Siz projeksiyon ile birlikte mi kullanıyorsunuz bu modeli
  • quote:

Siz projeksiyon ile birlikte mi kullanıyorsunuz bu modeli
    henüz almadım fiyatı epey yüksek yakın zamanda bir üst modeli çıkacak o zaman fiyat geriler o zaman alacağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alpino kullanıcısına yanıt
    Anladım.
    AVR pek istemiyorum kablo karmaşasından dolayı.Üstelik hakkını veremeyeceğim.HDMI çıkışı fazla olan bir soundbar bakacağım artık.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • newonw1 kullanıcısına yanıt
    Merhaba.Konuya tekrar baktım halen sabit perdeli olarak mı kullanıyorsunuz ? 1 yıl geçmiş.Televizyonu tamamen ortadan kaldırsam mı diye çok düşünüyorum kurarken ? Pek Tv izlemem ama özellikle youtube netflix dolanma dolaşma derken zaman geçiyor yani.Normal kanalları izlemem ama ortalama 4-5 saat açık kalıyor yine de.Gerçi lamba ömürleri artık daha sağlıklı deniyor eski modellere göre.
  • Ben sabit perde ile tv gibi kullanıyorum, epey saat kullanmışım :)

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi

• kamil_canbas83 K kullanıcısına yanıt
    2700 saat sonrasında parlaklıkta veya renkte belirgin bir azalma oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: tibiter

2700 saat sonrasında parlaklıkta veya renkte belirgin bir azalma oldu mu?
    Hiç azalma olmadı beni rahatsız eden bir durum yok en azından, dün aslında lamp timerda hangi modda ne kadar kullandığımın resmini de eklemiştim ama yüklenmemiş, zaten benq 2 yıl cihaz ve lamba garantisi veriyor, diğer markalar 2 yıl cihaz 6 ay lamba garantisi veriyor diye biliyorum, ben tv gibi kullanacağımdan dolayı 2 yıl lamba garantisi benim için çok önemliydi.

BenQ W1700 4K Projeksiyon İncelemesi

genellikle üreticiler lamba ömrü belirtirken lambanın parlaklık ve renk performansının yarıya düştüğü süreyi baz alırlar.

avs forumda tek lambayla 6500 saat kullanıp hala parlaklıkta azalma olmadığını söyleyen var. bu süreler gayet güzel. sizinki de öyle

Teşekkürler.Günlük kullanım süresi ortalama olarak kaç saat acaba ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Günde 5-6 saat kullanıyoruz.

• Merhaba Arkadaşlar,

BenQ W1700 ürününde indirim kampanyası başlattık.
    https://www.hepsiburada.com/benq-w1700-2200-ansi-lumen-3840x2160-4k-hdr-rec-709-ultra-hd-cinematiccolor-projeksiyon-cihazi-p-HBV00000AMI5Y

herkese iyi projeksiyonlamalar
  • Merhabalar beNde w1700 Aldım fakat sesi biraz fazla geldi silence ta bile duyuluyor ki normal modda felaket nasıl Alıştınız bu duruma
    Bu arada Revision 01-101 feb 2018 eski sürüm diye mi bu kadar gürültü sizde de böyle mi yoksa geri vericem
    Bide sizin rev tarihi ve numaraları neler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apexmaster -- 1 Kasım 2019; 22:11:20 >
  • Bu Cihazın Gaming Performansı nasıl ? İnput lag değerleri. Klavuzunda FULL HD 120HZ verdiği yazıyor.Bunu deneyimleyen oldu mu ?

Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.