Şimdi Ara

bendeki iphone 3gs sahtemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
3.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir dostum bana iphone 32 gb 3 gs hediye getirdi. Söylediğine göre cihaz yurtdışından gelme. ve çok para vermemiş.Aldığı yer telefonun 1 ay sonra kapanacağını söylemiş. 1 ay sonra telefon kapanınca aldığımız yere verecekmişiz onlar sorunu giderip tekrar bize vereceklermiş ve sonra sorunsuz şekilde kullanmaya devam edecekmişiz. Telefon şu anda çalışıyor. Telefonun arka kapağında ; "Designed by apple in California assembled in China " yazıyor.
    Ben ürünün sahte olabileceğini söyledim, biraz araştırma yaptım.
    * İphone ların pillerinin sökülmediğini öğrendim. Bunun arka kapağı normal cep telefonu gibi çıkıyor ve pili sökülebiliyor.
    * İphone lar da tek sim kart var sanırım. Bunda çift sim kart yeri var. Kartlar normal telefona takılır gibi pilin altındaki sim yuvalarına takılıyor. Orjinalde sim kartı yeri başka bir yerde heralde.(Çünkü sim kartı takma aparatının varlığından söz ediliyor)
    * Ürünün seri numarasının Ayarlar-Genel sekmesinde olduğunu öğrendim. Ama ayarlar sekmesinin altında Genel klasörü YOK.
    Bu tarz telefon daha önce kullanmadım ve çok fazla bilgi sahibi de değilim.

Yukarıda yazdıklarım doğru ise ürün sahte ama 2-3 saatlik araştırma ile de ahkam kesilmez. İşin üstadlarına sormak lazım. Sizce sahtemi????

• anlattıgın bılgılere göre ürün %99.9 Çin malı çakma iphonelerden
  • quote:

Orijinalden alıntı: susqunkral

anlattıgın bılgılere göre ürün %99.9 Çin malı çakma iphonelerden
    Bence %100 çakma:)
  • %99'u %100'ü de yok aslında, kesinlikle sahte bir cihaz.. Mesajın tamamını da okumadım, ilk cümleden bile anlaşılıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bynedim

%99'u %100'ü de yok aslında, kesinlikle sahte bir cihaz.. Mesajın tamamını da okumadım, ilk cümleden bile anlaşılıyor..
    sahte o alet
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karn-ı bahar

sahte o alet

Alıntıları Göster
    Bunda çift sim kart yeri var. Kartlar normal telefona takılır gibi pilin altındaki sim yuvalarına takılıyor. Orjinalde sim kartı yeri başka bir yerde heralde.(Çünkü sim kartı takma aparatının varlığından söz ediliyor)

evet sahte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karn-ı bahar

sahte o alet

Alıntıları Göster
    sadece ilk madde yeterdi sahte olduğunu anlamak için...
  • Cihazınız maalesef çin malı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmedKaymakcı

Cihazınız maalesef çin malı
    Sahte ama cihazın ekranı multitouch. Bunu yapmayı becermişler heralde.......
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahniz

nasıl multi touch. hiç kimse yapamadı çinlilermi yapmış
  • Nasıl yani merak ettim şimdi eğer yaptılarsa korkulur bu çinlilerden

quote:

• quote:

bence olsa olsa ancak touch olur o cihaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul615

quote:

bence olsa olsa ancak touch olur o cihaz

Alıntıları Göster
    beyler telefon elimde. multitouch diyorum inanmıyormusunuz.
    Zaten sahte olma ihtimalini ortaya atan benim. Yani cihazın sahte olmasından gocunmuyorum. Hediye gelmiş zaten, para mara vermedim.
    Ama şunu soruyorum. Multitouch ekran ise sahte olma ihtimali yokmu????******

• quote:

Zaten sahte olma ihtimalini ortaya atan benim. Yani cihazın sahte olmasından gocunmuyorum. Hediye gelmiş zaten, para mara vermedim.

multitouchın ne olduğunu biliyormusun önce bi kere bence onu bi araştır.hala var diyorsan tabi bir şey diyemem ama büyük telefon üreticileri bile daha ancak multitouch teknolojisini telefonlara aktarmaya başlamışken çin malı cihazda bu özelliğin olması bana imkansız geliyor.o telefonun gerçek iphone olma ihtimali yok.isterse multitouch olsun sonsuztouch olsun.bi kere her ülkede operatörlerle anlaşarak ülkeye getirilen iphoneda çift simcard olabilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istanbul615

quote:

multitouchın ne olduğunu biliyormusun önce bi kere bence onu bi araştır.hala var diyorsan tabi bir şey diyemem ama büyük telefon üreticileri bile daha ancak multitouch teknolojisini telefonlara aktarmaya başlamışken çin malı cihazda bu özelliğin olması bana imkansız geliyor.o telefonun gerçek iphone olma ihtimali yok.isterse multitouch olsun sonsuztouch olsun.bi kere her ülkede operatörlerle anlaşarak ülkeye getirilen iphoneda çift simcard olabilirmi?

Alıntıları Göster
    merak ettim şu telefonun şeklini şemalini bikaç önden arkadan fotosunu çekip koyabilirmisin hem herkes sana daha kolay yardımcı olur sahte olup olmadığı konusunda

• quote:

Orijinalden alıntı: lambo

merak ettim şu telefonun şeklini şemalini bikaç önden arkadan fotosunu çekip koyabilirmisin hem herkes sana daha kolay yardımcı olur sahte olup olmadığı konusunda

Alıntıları Göster
    Batarya ve sim karttan belli zaten Çin malı olduğunu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mert

Batarya ve sim karttan belli zaten Çin malı olduğunu...

Alıntıları Göster
    Multitouch olabilmesi gayet normal, büyük firmaların multitouch kullanmamasının sebebi çoğu cihazda multitouch olması için şart olan capasitive ekran kullanmıyor olmaları ve de multitouch patentinin sahibinin Apple olması. Multitouch özelliği sunmayan cihazlar bile root işlemi ile multitouch özelliğine kavuşabiliyor çok karmaşık veya maliyeti yüksek bir teknoloji değil, hepsini geçtim kullandığımız dizüstü bilgisayarların touchpadleri bile farkında olmasanız da multitouch destekliyor, ufak bir programla touchpadlerinizde iki parmağınızı açıp fotoğraflara zoom yapabilirsiniz, veya 3 parmak dokunuşuna bir komut atayabilirsiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: bynedim

Multitouch olabilmesi gayet normal, büyük firmaların multitouch kullanmamasının sebebi çoğu cihazda multitouch olması için şart olan capasitive ekran kullanmıyor olmaları ve de multitouch patentinin sahibinin Apple olması. Multitouch özelliği sunmayan cihazlar bile root işlemi ile multitouch özelliğine kavuşabiliyor çok karmaşık veya maliyeti yüksek bir teknoloji değil, hepsini geçtim kullandığımız dizüstü bilgisayarların touchpadleri bile farkında olmasanız da multitouch destekliyor, ufak bir programla touchpadlerinizde iki parmağınızı açıp fotoğraflara zoom yapabilirsiniz, veya 3 parmak dokunuşuna bir komut atayabilirsiniz..

Alıntıları Göster
    % 100 bizans malı.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilot23

% 100 bizans malı.

Alıntıları Göster
    dün akşam arkadaşımdaki orjinal iphodu inceleme şansım oldu. Bendeki ürün kesinlikle sahte. %100 felan değil %1.000.000 .
    Şimdi nasıl olsa sahte deyip bir kenara mı fırlatmalı yoksa kullanmalı mı. Kullanırsam da orjinaldeki gibi fonksiyonel kullanmak mümkünmü. Yani, internetten resim,program, mp3, video,melodi vb.... uygulamaları indirip kullanmak mümkünmüdür....
  • quote:

dün akşam arkadaşımdaki orjinal iphodu inceleme şansım oldu. Bendeki ürün kesinlikle sahte. %100 felan değil %1.000.000 .
    Şimdi nasıl olsa sahte deyip bir kenara mı fırlatmalı yoksa kullanmalı mı. Kullanırsam da orjinaldeki gibi fonksiyonel kullanmak mümkünmü. Yani, internetten resim,program, mp3, video,melodi vb.... uygulamaları indirip kullanmak mümkünmüdür....

Ben olsam kullanmazdım.Kullanılan malzeme kalitesi bana çok dandik ve itici geliyor.
    Muhtemelen 200-300 tl arasıdır kullandığın cihaz, bu fiyata kaliteli Nokia veya Samsung alabilirsin
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.