Şimdi Ara

'Benchmark testlerinde hemen her Android üreticisi hile yapıyor' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
1.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: homeedition88

quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Note 3 ü yerden yere vuranları görelim şimdi :) iphone da müdahale olup olmadığını neye göre yazmışlarki. Sistemin nasıl çalıştığını bile izleyemiyoruz. Sistemin içinde dosyaları göremiyorzki nasıl değiştirelim simlerini cisimlerini. İşlemcileri de izleyemiyoruz kapalı bir kutu.

jailbreak de yapilamiyor o zaman iphone'a :)

Jailbreak yapılmış olması ne değiştiriyorki :) Çalışan bir uygulamanın adını ismini cismini değiştirip test edebiliyomusun? Zaten bütün uygulamalar Apple dan onay almak zorunda değilmi? Apple da yapıyordur kendince müdahaleler. Sürekli aynı skoru alan iphone modelleri var. Böyle bişey mümkün değil. Hİçmi işlemci ısınmaz, ya da başka bişey olmaz :) 1 puan bile oynamıyor bazen. Belki 5 test sonra 3-5 puan oynuyor. Bu şekilde yazılmış bir yazılım donanım uyumu yok. Kaldıki ipadlerde çöken uygulamalrın haddi hesabı yok. Pc de yaptığımız benchmarklarda hangi puan bir önceki ile aynı tam puanı verdiki? Herkes kendince müdahaleler ediyor benchmark programlarına. ip5s İnterneteki videolardada browser speed testlerinde s4 ile başabaş açıyolar(hatta s4 biraz daha hızlı). Yani benchmarklardaki 2 kat fark olayı yok gerçekte. Her firma benchmarklarda oynama yapıyor malesef

• Samsung hile sayısında da lider. Tebrikler Samsung!
    Toplam 7 test var
    Hile Sayıları;
    Samsung 6
    HTC 4
    LG 2

• erdi Ye gösterin bu haberi, olurda ah çeker.dün samsung yerine bu haber verilse kimse ıtiraz etmezdi. malesef amatörlük bizim milletimizde sonradan oluştu. daha önce bir gen bizlerde yoktu.

• "Testlerdeki hilelerin de gerçek performans açısından pek bir anlam ifade etmediği dile getiriliyor. Ancak tüketicinin yanıltılmaya çalışılması buradaki temel konu"

Zaten Samsung da her çıkardığı cihazin reklamında benchmark testlerini kullanarak milyonlarca satış yapiyo değil mi ...

Kullanıcının testle filan işi olmaz.. Popülerliğe bakar ,tavsiyeye bakar ya da birinde cihazı görüp dikkatini çekmiştir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapılan hileyi tam olarak bilmeyenler için tam net açıklama,

Bazı firmalar belli uygulamaların devreye girdiğini fark eden kodlar hazırlamış ve bu kodlar uygulamayı belirlediği andan itibaren işlemcilerini maksimum voltaj çekerek en yüksek çalışma frekanslarında çalıştırmaya başlıyor.

Dolayısı ile bu kodları içermeyen cihazlar test başladığı andan itibaren yaklaşık 10 milisaniye %50'den maksimum performansa geçerken kodları içeren cihazlar test başladığında zaten maksimum performans ile çalışmaya başlıyor. Benzer şekilde test uygulamasının bitmesine yakın kod içermeyen cihazlar maksimumdan %50'lere düşerken kod içeren cihazlarda bu düşüş olmuyor. Kısacası bir koşu yarışında başlangıç anında belli bir hızla başlıyorlar. Yani aynı koşullarda bir test gerçekleşmiyor ama olan performansının da üzerinde bir rakam vermiyor.

Şu resimde tam olarak anlatmaya çalıştığım şeyi görebilirsiniz.

http://images.anandtech.com/doci/7384/andebench.png

Verilen haber linkinde bu yöntem ile rakamlarda artış test uygulamalarına göre %3-10 arasında değişiyor.

Şahsi düşüncem bence sorun tüm test uygulamalarının benzer şekilde test işlemine başlamadan önce işlemciyi maksimum voltaj ve çalışma frekansına çekmesi durumunda çözülecektir. Kısacası eğer birisi ufak bir açığı kullanıyorsa herkesi aynı konuma çekerseniz hilenin önüne geçersiniz ve herkesin ne olduğu ortaya çıkar.

• Şimdi onlar düşünsün !!! It's a sony :))

• kore ve tayvanlılar sadece desek daha doğru. zaten adalar ful kopyala yapıstır yapıyorlar bunumu yapmıcaklar? NOKİA SONY den başkası yalan

• benchmark testlerinde 5-10puan farka gore telefon alan bu isi bilmiyor demektir. ayni islemciye sahip iki telefondan biri 3 puan onde diye tercih yapanlar var. allah akil fikir versin. zaten kuvvetli bir islemci takiliysa ki, piyasadaki telefonlar hemen hemen ayni islemcileri kullaniyor, onemli olan ureticinin sundugu optimize yazilim, ekran ve malzeme kalitesidir. %5 hizli olmak gercek kullanimda kimseye bir sey kazandirmaz.

• Sony her daim kalitedir.Bunu evimde bir tane Sony cihazı olmadan söylüyorum.Tek sorunları Japonların karakteristik özelliği olan herseyi mukemmel yapma çabası.Telefona su gecirmez özelliği bile eklemeye calisiyorlar buda telin tasarimini falan baya zorluyor.Benim düşüncelerim bu yönde.

• aple, nexus, motorola. motorola zaten tr'de yok. bir ios kullanıcısı olarak zaten ikinci telefon olarak sadece nexus düşünüyorum diye söylüyorum. gayet de makul.

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Sony her daim kalitedir.Bunu evimde bir tane Sony cihazı olmadan söylüyorum.Tek sorunları Japonların karakteristik özelliği olan herseyi mukemmel yapma çabası.Telefona su gecirmez özelliği bile eklemeye calisiyorlar buda telin tasarimini falan baya zorluyor.Benim düşüncelerim bu yönde.

herseyi mukemmel yapma cabasi??? sony xperia z yada z1 i dengi rakipleriyle bir yanyana koyun lutfen. ekraninda bir eksiklik yok diyebilcekmisiniz, merak ediyorum.

• Nexus 4'ün zamanında testlerde optimus g ve diğerlerinden niye düşük olduğu ortaya çıktı böylece

• Testler gercegi yansitmayabilir ancak tum cihazlar ayni teste tabi tutulduguna gore esit sartlar soz konusu demektir, yani bu testlerin fikir olusturmalari mantiklidir bu bir..

Ikincisi o kadar donanim yigmalarina ragmen hala hileye basvurmalari eziklik degildir de nedir?

Ben her zaman soylerim bunlar kullanici gozuyle yaklasmiyorlar olaya sadece satis adedi onemli, apple ve diger durust ureticilerse hem satis adedi hem kullanici konforunu dikkate aldiklari icin tercih sebebi olmaya devam edeceklerdir, olusan kuyruklarin sebebini sokaklarda arayacaklarina once cihazlarini gozden gecirsinler..

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Spak

quote:

Bu modellerin arasında HTC One, Asus Padfone Infinity, LG G2, Galaxy S4, Galaxy Note 3, Galaxy Note 10.1 2014 modellerini saymak mümkün.

Saydığınız modeller arasında herhangi bir Sony modeli yok. "Hile yapmak" gibi ağır bir ithamı her Android üreticisi yapıyor diyerek genellemeseydiniz keşke.

Sen neden sony yi korumak istiyorsunki onu anlamadım, motorolada hile yapmamış sony de. Hele benim en şaşırdığım şey "hemen her android telefonu" dediklerinde hile yapmamış olan bizzat androidin yaratıcısı google ın nexus cihazlarını savunmak yerine sony yi savunuyorsunuz, ilginç...
    Not: Ne nexus kullanıyorum ne de sony

• N yazanlar sanırım hile kullanmıyor.
    ozaman tegra 4 helal olsun bu firmalara ceza felan kesilmeli hile ne demek ulan :D

• quote:

Orijinalden alıntı: AdamsınDrogba

Sony her daim kalitedir.Bunu evimde bir tane Sony cihazı olmadan söylüyorum.Tek sorunları Japonların karakteristik özelliği olan herseyi mukemmel yapma çabası.Telefona su gecirmez özelliği bile eklemeye calisiyorlar buda telin tasarimini falan baya zorluyor.Benim düşüncelerim bu yönde.

Evinizde bir tane bile Sony ürünü olmadan söylediğiniz çok belli.. Bir tane ürün alın ve sonra yorum yapın.. Yorumunuz yine aynı, yani çok iyi olacaktır. Ama o ürün bir arıza yaptığında sizi bayi bayi,teknik servis teknik servis süründürsünler,cihazınızı ankaraya göndersinler ve yapamadık,isterseniz 1500 liraya yenisi ile değiştirelim desinler ve sizi günlerce mağdur etsinler, birde sonra yorum yapın... Yine de Sony iyi bir markadır.. Ancak bu listede yer almaması saçma,keza bütün sonuçların "N" olduğu Shield bile oradayken neden Sony yok? Eğer yapmıyorsa pekala oda listeye alınıp "N" yapılırdı.. Bence teste dahil edilmemiş...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: homeedition88

quote:

Note 3 ü yerden yere vuranları görelim şimdi :) iphone da müdahale olup olmadığını neye göre yazmışlarki. Sistemin nasıl çalıştığını bile izleyemiyoruz. Sistemin içinde dosyaları göremiyorzki nasıl değiştirelim simlerini cisimlerini. İşlemcileri de izleyemiyoruz kapalı bir kutu.

jailbreak de yapilamiyor o zaman iphone'a :)

Jailbreak yapılmış olması ne değiştiriyorki :) Çalışan bir uygulamanın adını ismini cismini değiştirip test edebiliyomusun? Zaten bütün uygulamalar Apple dan onay almak zorunda değilmi? Apple da yapıyordur kendince müdahaleler. Sürekli aynı skoru alan iphone modelleri var. Böyle bişey mümkün değil. Hİçmi işlemci ısınmaz, ya da başka bişey olmaz :) 1 puan bile oynamıyor bazen. Belki 5 test sonra 3-5 puan oynuyor. Bu şekilde yazılmış bir yazılım donanım uyumu yok. Kaldıki ipadlerde çöken uygulamalrın haddi hesabı yok. Pc de yaptığımız benchmarklarda hangi puan bir önceki ile aynı tam puanı verdiki? Herkes kendince müdahaleler ediyor benchmark programlarına. ip5s İnterneteki videolardada browser speed testlerinde s4 ile başabaş açıyolar(hatta s4 biraz daha hızlı). Yani benchmarklardaki 2 kat fark olayı yok gerçekte. Her firma benchmarklarda oynama yapıyor malesef

"Jailbreak yapılmış olması ne değiştiriyorki :) Çalışan bir uygulamanın adını ismini cismini değiştirip test edebiliyomusun? Zaten bütün uygulamalar Apple dan onay almak zorunda değilmi?" cümlesinden sonra gerisini okumasam mı diye bir süre düşündüm... Jailbreak'in tam ne olduğunu araştırmanızı öneriyorum.. Jailbreak'in sizin alayacağınız kendi "app store"u vardır. Öyle ki, sizin söylediğiniz "Appledan onay almak zorunda değilmi?" cümlesinin cevabı "hayır",hatta jailbreak sayesinde indireceğiniz küçük bir eklenti ile "Appledan onay almış" uygulamaların içinden in-game satın almaları ücretsiz gerçekleştirebiliyorsunuz... Ki bu 1-2 gündür "hile" konularını çok anlamamışsınız sanırım... Uygulamalarla bir oynama zaten kimsede söz konusu değil, sadece üreticiler,belirli isimlerdeki uygulamalar çalıştırıldığında (benchmark uygulamaları.. ancak bunlar oyunlarda olabilirlerdi.) işlemcilerin sürekli yüksek hızda çalışmasını sağlıyorlar. Biraz o programa torpil yapıyorlar gibi düşünebilirsiniz... Yani cihazda olmayan bişey değil bu.. Hatta üretici çıkıp ben bunu oyunlarada yapıcam artık derse bunun adı "optimizasyon" dahi olabilir... Konu bu...

Amacım Apple ı savunmak değil,yada hile yapmadığını söylemek değil,kimseyi savunmak için kimseden bir çıkar sağladığım yok.. Ancak bilmedikleri konularda insanların bu kadar "bilgiç" olması ilginç geliyor bana... Sözüm meclisten dışarı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CommandPrompt -- 3 Ekim 2013; 15:48:23 >

• Listede sony'nin olmayışı hile yapmadığı anlamına gelmez yada yaptığı ..??

• quote:

Orijinalden alıntı: web101

Sony yok ihtiyacıda yok

hile yapan ureticiler arasinda sonyde var bence. Sadece tabloya koymamislar ya da test etmemisler. nexus 4 ile antutu dan 17000 uzeri skor almak cok zor iken ayni islemcili gpulu ramli xperia z 20000 kusurlerde aliyordu. Bal gibi sonyde bu hileyi yapiyor.

• Sony testlerde muhatap bile olmuyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.