Şimdi Ara

Bench Press Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar baslayali 1 ayim doldu.Bench press te 10 kg kaldirirken hareketi tam duz olarak yapamıyorum bar saga sola sallaniyo chest press te 45 - 40 kg arasi basiyorum.Ne yapmam lazim sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kaç kg yapıcaktın zaten. Gücün o kadar demek ki. Ben de başladığmda boş barla yapıyodum. Zamanla güçlenirsin.

Chest press dediğin nasıl bir şey bilmiyorum ama farklı hareketlerin ağırlıklarını birbiriyle kıyaslama
  • Chest press de gogus oluyor makina da

• Chest press basarken agirligi biz dengelemiyoruz o yuzden chestte daha fazla basabiliyoruz..Bende chestte 60 basabilirken benchte 40 i anca cikariyorum...ustunde durma yani..

• tekniği tam olarak bilmediğin için basamıyorsun.kim olursa olsun o benche ilk yattığında nizami basamaz ,düşük kiloyla bile,çünkü harekete alışkın bile değiliz ilk yaptığımızda.boş barla harekete alışıncaya kadar dene ,tekniğini oturtunca o ağırlıklarda artar gider.zaten daha baştasın o düşük ağırlıklarda normal,80-90kg ile başlamayı düşünmüyorsundur umarım ?
  • Zamanla düzelir o durum daha yenisin dengeleyemiyorsan 5 veya 7.5 yap zamanlada arttır ağırlıkları.
  • Bench press hareketinde tüm üst vücut kasların çalışır barı dengelemek için. Bu yüzden üst vücuda en iyi şekil veren hareketlerden biridir. Dedikleri gibi arkadaşların kasların alışana kadar dengeleme sorun olur ve eğer hareketi tam yapamıyorsan ağırlığı azalt. Fazla ağırlık kaldıracağım diye ego yapma. Sonuçta bu sporda ne kadar kaldırdığın değil, hareketi düzgün yapabilmek önemli. Yani tüm setleri çıkarabileceğin, hareketi hakkını vererek yapacağın bir ağırlık seç ki kasların buna tepki verebilsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.